Má pes dušu?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Má pes dušu?

Poslaťod Evika » Štv 21.01.2010 21:27

Matica presne toto si myslim aj ja, tiez mi neschadza z mysle, ze co ak "psia laska" nie je nic ine, len respektovanie mna ako vodcu, a "laska k rodine" len akceptacia jej clenov.
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: Má pes dušu?

Poslaťod obsidian » Štv 21.01.2010 21:56

Ked uz sme pri "ludska laska" vs "psia laska", kto moze so 100% istotou tvrdit, ze jeho "ludsky prejav lasky" je cire davanie bez vyzadovania spatnej reakcie? Ze jeho "laska" je zbavena balastu zavislosti a majetnickosti? Ze s nim nepohne fakt, ked jeho "predmetu lasky" bude jedno ci ste tu alebo nie? U koho je "prejav lasky" nediferencovany privlastkami a teda nezalezi na tom, ci je nasmerovany jednotlivcovi alebo skupine (bude vzdy len jedneho charakteru)? Mozno to, co clovek zvykne bezne nazyvat laskou, nou ani nemusi v skutocnosti byt... :smile:
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Má pes dušu?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.01.2010 22:04

laska bez akejkolvek reciprocity (teda bez jej ocakavania ci aspon jej potreby) je v ludskom svete velmi zriedkava...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Má pes dušu?

Poslaťod Tchor » Štv 21.01.2010 22:16

No jeste by to chtelo definici "lasky" kazdej si pod tim predstavi neco jineho a mnoho lidi nazyva laskou pouhe feromonove poblazneni.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Má pes dušu?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.01.2010 22:21

Evika píše:Matica presne toto si myslim aj ja, tiez mi neschadza z mysle, ze co ak "psia laska" nie je nic ine, len respektovanie mna ako vodcu, a "laska k rodine" len akceptacia jej clenov.

psia laska je imho to, co maju asi vsetky vyssie socialne zvierata spolocne - a ta suvisi s potrebou blizkosti
ja vidim, ze moj pes ma ku mne naklonnost a je rad, ked ma vidi a pride sa ku mne pritulit, lebo chce byt so mnou a obracia sa na mna v istych situaciach, lebo mi doveruje a chces sa so mnou jasit, lebo je to zabava...
Je to hadam v beznom ludskom zivote s laskou a naklonnostou nejako inac?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Má pes dušu?

Poslaťod obsidian » Štv 21.01.2010 22:34

Tchor píše:No jeste by to chtelo definici "lasky" kazdej si pod tim predstavi neco jineho a mnoho lidi nazyva laskou pouhe feromonove poblazneni.

Je to neuchopitelny pojem pre vnimanie cloveka na fyzickej urovni, asi tak ako "dusa". Najviac sa priklanam k definicii, ze sa jedna o ciru nosnu vlnu (jednosmerny prenasac energie) bez akychkolvek modulacnych primesi. Metaforicky povedane "plamen bez dymu" (Krishnamurtiho oblubene slovne spojenie). Ale pravda moze lezat niekde uplne inde...
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Má pes dušu?

Poslaťod Mackie » Štv 21.01.2010 22:44

Offtopic: a co tak este Platonova definicia lasky :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Má pes dušu?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.01.2010 23:26

ta by sa myslim na tieto vztahy celkom hodila :yes: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Má pes dušu?

Poslaťod janas » Pia 22.01.2010 8:07

Matica píše:....
Myslím, že psia láska je najmä o svorke v ktorej pres žije, v tom, ako vníma hierarchiu, v tom podľa mňa spočíva ja oddanosť. Teda, je zrejmé, že niekoho môže mať radšej ale to je zameniteľné s tým, že pes má len jednu Alfu, nie?


Veď s nami ľuďmi je to podobné, tiež žijeme vo "svorke" a milujeme Alfu (muža, matku, otca, deti), pre každého je to niekto iný :heh: A nehovorte mi, že milujeme aj niekoho iného, jasné že hej, keď mám rodinu, ale pes je takisto oddaný Alfe a aj jeho rodine (ak ju Alfa má). Je to sranda debata, ale ako som už písala, keby sme sa nenimrali do hĺbky, máme to v živote jednoduchšie :lol:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Má pes dušu?

Poslaťod janas » Pia 22.01.2010 8:08

obsidian píše:Ked uz sme pri "ludska laska" vs "psia laska", kto moze so 100% istotou tvrdit, ze jeho "ludsky prejav lasky" je cire davanie bez vyzadovania spatnej reakcie? Ze jeho "laska" je zbavena balastu zavislosti a majetnickosti? Ze s nim nepohne fakt, ked jeho "predmetu lasky" bude jedno ci ste tu alebo nie? U koho je "prejav lasky" nediferencovany privlastkami a teda nezalezi na tom, ci je nasmerovany jednotlivcovi alebo skupine (bude vzdy len jedneho charakteru)? Mozno to, co clovek zvykne bezne nazyvat laskou, nou ani nemusi v skutocnosti byt... :smile:

:yes:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Má pes dušu?

Poslaťod meridia » Pia 22.01.2010 14:17

já jen pokud někdo chytáte ČT2,tak dnes od 20.00
Zázračná planeta: Proč se psi smějí a šimpanzi pláčou (1/2)
22. 1. 2010, 20:00 - ČT 2

Dokument, 55 min, Skryté titulky

Nebývalá cesta do světa emocí, o nichž jsme si mysleli, že jsou výlučně lidské. Dokument National Geographic

Na tvářích zvířat zachycujeme jejich radosti i strasti. Můžeme ale věřit tomu, co vidíme? Směje se pes z radosti? Pláče slon smutkem? Připisování „lidských“ emocí zvířatům se pro vědce rovnalo zločinu, protože nikdo nedokázal city změřit. Ale nové technologie snímání mozku a genetické testy, spolu s pozorováním zvířat, které se učily lidskou řeč, nám dovolily nahlédnout do srdcí i myslí zvířat. Vědci, výzkumníci, dokumentaristé - lidé, kteří mezi zvířaty tráví nejvíce času - nás berou na nebývalou cestu do oblasti emocí, o kterých jsme si mysleli, že jsou výlučně lidské?
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Má pes dušu?

Poslaťod Amaguk » Pia 22.01.2010 14:20

:aplause: vdaka za tip
toto by mali povinen pozerat vsetci, co tvrdia, ze zvierata nemaju emocie :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Má pes dušu?

Poslaťod janas » Pia 22.01.2010 22:16

Budú to opakovať? Som nebola doma :ua:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Má pes dušu?

Poslaťod Amaguk » Pia 22.01.2010 22:19

ano, zajtra rano o 8:30 myslim - bolo to vyborne :jop: a bude este jedna cast :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Má pes dušu?

Poslaťod janas » Pia 22.01.2010 22:22

Myslíš, že vstanem :hi: ? No ak to chcem vidieť, budem musieť :heh:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné