Cestovanie MHD, SAD atď.

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod hruska » Uto 16.12.2014 11:52

Kazdopadne tie latkace su primarne urcene na kratkodobe nosenie, napriklad u veta, na dlhsie trasy by som volila iny typ kosa, v ktorom pes moze dychat, zivat...
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod aNeMiC » Uto 16.12.2014 17:10

By to neboli moc dlhé cesty :-)
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod Vikiki22 » Uto 16.12.2014 18:35

Je niekde definovaný "náhubok"? Nie je. Tak nie je o čom. :jazyk:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod Connie » Uto 16.12.2014 18:43

Offtopic: Ja som už pár krát ukecala šoféra (alebo aj sprievodcu) na to, že je ohlávka košík :haha: (btw. mala som aj látkový náhubok v taške, len sa mi ho nechcelo vyhrabávať.)
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod aNeMiC » Uto 16.12.2014 19:52

Vikiki :lol: Pravda, takto je to len tvrdenie proti tvrdeniu :lol:
Connie, :jop:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod helenus » Pia 02.01.2015 18:47

Vikiki22 píše:Je niekde definovaný "náhubok"? Nie je. Tak nie je o čom. :jazyk:

Keď ťa šofér nevezme, pretože tvoj pes nemá náhubok, to ti ešte len bude do smiechu :haha:
(SAD-ky ani železnice nemajú v cestovnom poriadku definovaný pojem "náhubok (košík)". Predpokladajú, že ľudia sú natoľko inteligentní, že vedia, o čo ide :no: )
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod Vikiki22 » Pia 02.01.2015 19:29

No asi takí inteligentní tí železničiari nebudú, keď im kadekto nakecá, že je ohlávka náhubok. :haha:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod bajuss21 » Pia 02.01.2015 19:47

Ahojte, prosím Vás máte skúsenosti s prepravou dvoch psov v autobuse, keď idú s jedným majiteľom? mám fenku s ktorou chodím bežne bez problémov, cestovanie miluje, o dva mesiace idem mať štendo a chcem chodiť s oboma, len či ma zoberú :ua: nechcem chodievať raz s jedným, raz s druhým :ua:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod hruska » Pia 02.01.2015 19:48

zavisi od sofera, niektori veru nevezmu a to ani ked je druhy pes v taske :ua: obcas ale ideme so psami tromi a nie je problem.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod Lindchen » Pia 02.01.2015 19:50

Keď som cestovala s bíglami, nemala som s tým problém. Pokiaľ ide o MHD v Bratislave. Boli sme aj mimo mesta, tiež ok.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod stano269 » Pia 02.01.2015 19:57

do MHD ma vezmú s dvomi ale do SADky nie...
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod janajka » Pia 02.01.2015 20:00

MHD v BA ma aj v poriadku ze pes v buse môže byt len jeden pokiaľ nevedie jedna osoba psov dvoch. Tak môže.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod hruska » Pia 02.01.2015 20:10

presne, mhd viac psov toleruje a dokonca ani nemusia byt jedneho majitela, uz sme cestovali aj 4 rozni, SADka problem mava, dakedy len blbe reci, ale obcas proste nevezmu viac ako jedneho.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod helenus » Pia 02.01.2015 23:36

Vikiki22 píše:No asi takí inteligentní tí železničiari nebudú, keď im kadekto nakecá, že je ohlávka náhubok. :haha:

Si si 100% istá, že sú sprostí a nevedia? Si si 100 % istá, že len nepotrebujú vidieť, že ten pes má niečo nasadené cez tlamu? :ha: Mimochodom, železnice používajú pojem ochranný košík.

bajuss21 píše:Ahojte, prosím Vás máte skúsenosti s prepravou dvoch psov v autobuse, keď idú s jedným majiteľom? mám fenku s ktorou chodím bežne bez problémov, cestovanie miluje, o dva mesiace idem mať štendo a chcem chodiť s oboma, len či ma zoberú :ua: nechcem chodievať raz s jedným, raz s druhým :ua:

Nájdi si prepravný poriadok SAD-ky, ktorou chceš cestovať, pre istotu si ho vytlač a vezmi ho so sebou. Každá to má inak. Narýchlo som pozrela - SAD Trenčín vezme aj viac psov, ak sú s jedným majiteľom, SAD Zvolen vezme len jedného psa. Ak ide o "psov sprevádzajúcich nevidomé osoby, resp. osoby ťažko zdravotne postihnuté.", tých musia zobrať vždy.
Naposledy upravil helenus dňa Pia 02.01.2015 23:48, celkovo upravené 1
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod Connie » Pia 02.01.2015 23:40

Ja brávam SADkou dva psy normálne :nwm: Ešte sa mi nestalo, že by ma nevzali. Ale to skutočne závisí iba od šoféra, zatiaľ som mala šťastie...Bratislavskou MHDčkou chodím s tromi psami a v pohode :heh:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné