Pes bytový vs. pes dvorový

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod Aris » Pon 13.12.2010 14:50

No a môj pes čím je straší tak tým je "blbší". Do búdy nevleze ani za svet, najradšej spáva na holých doskách. Ked už začal chodiť do búdy tak som mu tam dala aspoň deku a skončilo to tak, že deku vytrepal von a teraz si podla potreby presúva tam kde chce ležať, lenže už je celé dotrhaná a má ju len týžden :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod diusqqa » Štv 30.12.2010 20:58

Miroslav, mam doma 2 rocnu fenku krizenku labradora a pitbulla, zijem v byte, fena doteraz zila na dvore v bude ( ak sa to co mala da vobec nazvat budou). Vobec mi nic v byte nenici, ani nesteka ani neknuci. Niekedy zasteka alebo zaknuci to ano, ale urcite mi nesedi hodiny pred dverami a nesteka.

Treba sa psovy pravidelne venovat, naucit ho na urcity rezim plus spravna vychova a vsetko je OK :no:
diusqqa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Košice

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod 01dieselgirl » Štv 30.12.2010 22:41

Aris píše:No a môj pes čím je straší tak tým je "blbší". Do búdy nevleze ani za svet, najradšej spáva na holých doskách. Ked už začal chodiť do búdy tak som mu tam dala aspoň deku a skončilo to tak, že deku vytrepal von a teraz si podla potreby presúva tam kde chce ležať, lenže už je celé dotrhaná a má ju len týžden :ua:

:heh: ta moja zasa nevleze do budy ked tam nic nema. na holych doskach by spat nechcela, radsej by lezala vonku aj cez zimu. teraz ma v bude slamu a je to super lebo ju nemoze vynasat von a este aj dobre hreje :jop:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod hriva » Str 05.01.2011 16:35

My máme dvoch hovawartov a tí do búdy tiež nechcú íst. Ako tak čítam tak sa takto chovajú asi všetci hovíci žijúci vonku :lol: Naši spia bud na búde aby všade videli alebo pri bráne. A je im jedno či je 20 pod nulou, prší na nich, sneží... Asi to už ani nepochopia že majú íst do búdy jeden už má 5 rokov a druhý 2 :smile: Ale zima im asi nie je majú strašne hustú srst, aj ked sa zdajú byt mokrí, ked sa lepšie pozrem kožu majú stále suchú. Za to moja pitbullka je len vo svojej búdke a musí byt aj oblečená v bunde :lol: Ju by som strašne chcela mat vnútri ale frajer nedovolí :ua: Strašne mu vadia chlpy čo púšta, má ich svetlo hnedé, my máme čierne koberce a nedá sa to povysávat. Tak má aspon hned pri dverách svoju mini búdku, akurát pre ňu aby si to tam zohriala, plus je oblečená, má tam aj vankúšik a deky :lol: Rozmaznaná je... Ach jo, snád raz bude spávat so mnou v posteli :lol:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod maktub » Str 05.01.2011 17:37

01dieselgirl píše:
Aris píše:No a môj pes čím je straší tak tým je "blbší". Do búdy nevleze ani za svet, najradšej spáva na holých doskách. Ked už začal chodiť do búdy tak som mu tam dala aspoň deku a skončilo to tak, že deku vytrepal von a teraz si podla potreby presúva tam kde chce ležať, lenže už je celé dotrhaná a má ju len týžden :ua:

:heh: ta moja zasa nevleze do budy ked tam nic nema. na holych doskach by spat nechcela, radsej by lezala vonku aj cez zimu. teraz ma v bude slamu a je to super lebo ju nemoze vynasat von a este aj dobre hreje :jop:


Slama je na toto dobrá, nám tiež všetko z búdy povyťahovali, roztrhali...ale odkedy majú slamu je pokoj a majú pekne teplúčko. :no: Plus všetci traja zvyknú spať spolu v jednej búde, to sa im hneď vykúri, len tak smrdia, keď odtiaľ výjdu. :lol:
One Dogue de Bordeaux is never enough ! :smile:
maktub
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 467
Bydlisko: Ružomberok

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod bajuss21 » Pia 13.09.2013 17:22

akurát som si prečítala celú túto diskusiu a musela som sa pri niektorých komentároch pousmiať :lol: ako niektorí odvrhujú mať psíka na dvore, že sa mu nedostatočne majiteľ venuje, že má blchy, atď atď. neviem, možno by ma to malo aj uraziť :no: pretože, ja mám psíka vonku odkedy ho mám, teda od 2 mesiacov. a nemáme s tým absolútne problém. cez deň je pustený po dvore (jedine keď leje ho zavriem) a cez noc hop šup do koterca (máme búdu s ohradou kde si môže aj pobehať)...a Bina? úplne v pohodke :hi: väčšinu dňa som s ňou, chodievame na výcvik na dlhé prechádzky, cvičíme, takže žiadne zanedbávanie! jednoducho vie, že nesmie ísť dnu (za prah ani labkou neprejde) pretože sme ju to tak naučili z toho dôvodu, že si neviem predstaviť veľkého psa u nás v malom domčeku. to že je v koterci neznamená, že sa jej nevenujem a že je odvrhnutá!!!!!! :nie:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod Tinka123 » Pia 13.09.2013 21:49

čítala som komentáre a pri niektorých som sa fakt musela zasmiať. Alebo zobrať ako urážku. Mám psa na dvore. Nemá blchy, je očkovaný, kúpem ho viac krát než 1x za rok. Chodíme pravidelne na prechádzky. Nikdy nie je v kotci lebo ho ani nemáme je voľne na dvore. Má každý deň čistú vodu a krmivo. Učíme sa rôzne triky. Tak prečo by mal pes trpieť na dvore?
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod Wejka » Pia 13.09.2013 22:58

Tinka, myslím, že je to myslené tak, že pes na dvore "trpí", keď je iba na dvore - bez vychádzok, bez pohybu, bez kontaktu s človekom, bez aktivity, atď..

tvoj psík rozhodne nijak netrpí, keď sa mu tolko venuješ :smile:

Pod tým "trpí" samozrejme nie je myslené, že tam skučí od bolesti, skôr to tak vníma človek, pretože človek vie, že pes môže mať život aj krajší, zatiaľ čo pes to nerieši
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod bajuss21 » Sob 14.09.2013 10:55

Tinka123 píše:čítala som komentáre a pri niektorých som sa fakt musela zasmiať. Alebo zobrať ako urážku. Mám psa na dvore. Nemá blchy, je očkovaný, kúpem ho viac krát než 1x za rok. Chodíme pravidelne na prechádzky. Nikdy nie je v kotci lebo ho ani nemáme je voľne na dvore. Má každý deň čistú vodu a krmivo. Učíme sa rôzne triky. Tak prečo by mal pes trpieť na dvore?

Tinka, presne tak!
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod Tinka123 » Sob 14.09.2013 11:43

Wejka ja som to pochopila už keď som išla napísať hen to. Viem že niektoré psíky naozaj na tom dvore trpia. Dokonca viem o jednom ktorý je väčšinou celý deň priviazaný o krátke vodítko ktoré je pri robené k stene. Psík tam je preto priviazaný lebo chce strašne ísť na prechádzku ale jeho panička ho samozrejme nezoberie. A druhý pes je vypustený a zavretý na gangu kde je aj stým čo je na vodítku. Ten na vodítku vie preskočiť bráničku tak aj preto je tam priviazaný. Na prechádzky ho berie iba keď sa s ním chce predviesť. :ua:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.09.2013 8:33

Je úplne jasné, že vy čo prídete sem na fórum ste tu preto, že o psi máte záujem, čo sa určite premieta aj do toho, ako s nimi žijete. :no:
Čo sa ale obzerám tu po dedine, tak pes - a nie jeden, sa tu vyskytuje doslova v každom druhom dvore a ich jediná životná náplň je bliakať za plotom, lebo čo už iné by robili. Stretávam na prechádzkach pravidelne tak 10 tých istých ludí. Nedokážem povedať či tí psi trpia, alebo nie, ale určite 24/7 pobyt iba na dvore nemôže zodpovedať etologickým potrebám psa. Pes nieje kura, ktorému stačí chodiť hore dole v uzavretom priestore. Iste, že si zvykne a môže tam žiť, ale to aj človek si zvykne na to, že je xy rokov v base (čo ale neznamená, že taký život je OK). To isté ale platí aj o bytovkových psoch, čo sa dostanú von 3x do dňa okolo domu na flexine tú istú trasu, je to prašť jak uhoď.
Nechápem,jak sa môžete na tému urážať a zosobňovať si to :no: . Každý kto chodí po dedinách s otvorenými očami myslím pochopí o čom sa tu v základe hovorí. A to nemyslím dediny okolo Bratislavy.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod Bad » Štv 19.09.2013 8:57

U některých plemen (a samozřejmě jedinců těchto plemen) může být právě tento rozdíl - celoživotně venku x doma - tím, co překlopí povahu psa do nebezpečného až vůči vlastní rodině(samozřejmě záleží na více faktorech, ale tohle může rozhodnout).....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.09.2013 9:06

Offtopic: A priznávam, kebyže bývam na dome, tak asi tiež začnem mierne flákať venčennie :piskot: Ono to občas môže dobre padnúť doplaziť sa z práce domov a namiesto letenia na prechádzku ešte v pracovnom oblečení (lebo psov ide rozdrapiť) si sadnúť s čajom v ruke :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod Bee House » Štv 19.09.2013 13:46

Ulfheiðr píše:Offtopic: A priznávam, kebyže bývam na dome, tak asi tiež začnem mierne flákať venčennie :piskot: Ono to občas môže dobre padnúť doplaziť sa z práce domov a namiesto letenia na prechádzku ešte v pracovnom oblečení (lebo psov ide rozdrapiť) si sadnúť s čajom v ruke :ach:


ono ani nie tak vencenie ako casy vencenia. lebo ak by som mala taku moznost, tak skoro rano vypustim psa na zahradu, a vencit pojdem az napriklad o desiatej, ze sa fajne vyspim. Ale nie vzdy mam :heh:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod Cathie » Štv 19.09.2013 23:49

Bee House píše:ono ani nie tak vencenie ako casy vencenia. lebo ak by som mala taku moznost, tak skoro rano vypustim psa na zahradu, a vencit pojdem az napriklad o desiatej, ze sa fajne vyspim. Ale nie vzdy mam

Ako si kto nauci, tak ma :angel: ja chodim na prechadzku iba raz denne - ale vencim 3-4x. Rano vstanem, ledva otvorim oci, hodim na pyzamo bundu, vyleziem von, pustim psa, polo spiaca idem zas domov a lahnem naspat. A vecer pri poslednom venci to iste, iba vyleziem von a zase dnu. :heh:
A psica je naucena, ze zvycajne ked vstanem/pridem domov, tak sa ide hned von iba cik a naspat. Pretoze na dlhsiu prechadzku chodim az po nejakej priprave - prezliet sa, najest sa, atd..

1. je to jednoduchsie z hladiska vstavania aj casu, kedy vecer vencim - o polnoci by som sa prejst uz nesla, ale som ochotna vyliezt 10 metrov z vchodu :lol:
2. ked si predstavim, ze napr stiham 1x za den ist niekam mimo sidliska, ale rannu a vecernu prechadzku by som musela absolvovat tuto medzi panelakmi = 7 dni v tyzdni.. 14 prechadzok po sidlisku za tyzden.. omg! :blee: zomrela by som od nudy a stereotypu.. :angel:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné