Pamätáte si na úplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Fly Bubble » Ned 15.04.2012 10:00

Naše prvé stretnutie? :heh:
Oslintaná noha, roztrhnuté rifle, Ožužlané šnúrky... :lol:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod starr » Ned 15.04.2012 17:49

Ja si tiež úplne dobre pamätám a ani neviem prečo, ale často na to myslievam, že ako sme boli kúpiť, zobrať či pozrieť naše psy :).

♥ Lea (od množiteľa): Prišli sme, 6 týždňové žlté a čokoládové šteniatka boli v takej ohrádke, malá Lea k nám dobehla, oprela packy o okraj, vyzerala natešene, olizla mi ruku. Prišla ma proste pozdraviť a rozhodli sme sa pre ňu :). Už vyše deväť rokov je s nami.

♥ Dino (z útulku): Prišla som do útulku s tým, že chcem nejakého malého psíka. Vonku v ohrádke bolo asi 10 všelijakých malých psov. Dinko ma zaujal úplne najviac alebo hádam aj ako jediný, proste bolo mi jasné, že ON. Bol submisívny, nevyštekával, nebil sa tam, nehrnul sa ku mne, opatrne čakal. Čakal a dočkal sa :-*.

♥ Goya (od chovateľa): Prišli sme na návštevu, keď mali šteniatka 4 týždne. Asi 4 boli na nerozoznanie. Všetky sa tmolili po obývačke. Nemala som tušenia, ktoré je vlastne ktoré. Po nejakej chvíli sa všetky odpratali niekde obďaleč a len jedno ostalo tesne pri nás. Ľahko si k nám a zaspalo. Spalo ako dudok. A to šteniatko spáva so mnou v posteli už takmer štyri roky :-).


Lea ako šteňa: http://www.mojemilezvieratka.estranky.c ... v_1.-.html

Dino ako šteňa: http://www.mojemilezvieratka.estranky.c ... ej-.-.html

Goya ako šteňa: http://www.mojemilezvieratka.estranky.c ... dna.-.html
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Levriero » Pia 20.04.2012 12:14

Tiez si velmi dobre pamatam na dni ked sme prvykrat videli steniatka na zivo...po nasho prveho psika (dnes 9 mesiacov) sme si isli az do Talianska, pamatam sa ako jeho chovatelka vystupila z auta s malym v naruci, on mal vyraz, ze kde som, co som a podala mi ho, tak krasne stenaco vonal, ze som si myslela, ze ma na sebe parfum :))
Po druhu sme si sli do Slovinska, tu sme si brali o mesiac mladsiu (dnes 5 mesiacov) ako prveho a ked ju vybrali z prepravky bola tak neskutocne malicka a krasna az sme sa bali ju chytit, aby sme jej neublizili :)) Boli to urcite jedny z najkrajsich dni :)
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Anicka+Daisy » Pia 01.06.2012 16:30

ja som sa do nasej Daisy zalubila uz ked som ju videla na fotke :) isli sme si ponu do ceska cca 4 a pol hodiny a uplne som bola od stastia hotova a nervozna kedy ju uz uvidim :))) a ked sme tam prisli najprv nas privitala jej mamka a ocko :D kto ma fr. buldocka urcite si vie predstavit ake vrucne privitanie to bolo :))) a potom nam taky maly chlapcek (syncek pani chovatelky) doniesol Daisynku v naruci a to bola kraaasa :))) laska na prvy pohlad :))) asi aj z jej strany, lebo po prichode domov nebol ziadny knukot ziadny ,,plac" za surodencami :) proste po par minutach stravenych u nas sme uz obe vedeli ze patrime k sebe :)))
,,kto povedal že štastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka" :)
Anicka+Daisy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Duffy » Pia 01.06.2012 19:28

Ja si pamätám a veľmi dobre, akoby to bolo včera.. :no:

Lola- Išla som k pani na návštevu, aby som sa rozhodla, aké šteňa si vyberiem. Ako prvé ma privítala matka šteniat, bola priateľská vôbec neštekala. Pani ma privítala a šli sme do záhrady(bývala v rodinnom dome). Sadla som si na trávu a čakala, kedy prídu šteniatka. Po cca. 10 minútach prišiel prvý nahatý psík, ale vôbec sa o mňa nezaujímal, keď som ho pohladkala zavrčal, čo ma od kúpi odradilo. Potom prišlo druhé,tretie a nakoniec štvrté- moja Lola. Ostatné psíky už boli priateľské, pani bola super, ukazovala nám pelechy kde šteniatka spávali, hračky, bolo vidno že bola "zapálená".
Šteniatka vyrastali v dobrom prostredí. No, ale keď nastalo to rozhodovanie že ktorého psíka. Všetky behali okolo a ja že ktoré.. Ale zrazu som zacítila ako mi niekto trhá nohavice a šup- moja Lola. :heh: Jasné je, že šibalka je už od narodenia..

Pretty- Taktiež si vlastne ona vybrala mňa. Sučka mala 5 šteniatok, všetky boli rovnaké, prakticky mali aj rovnaké povahy- hravé, stále skákali, len moja Pretty ležala na posteli a ani sa pohnúť. Ale nakoniec jasné že prišla. Bola veľká, najväčšia z vrhu, taká napapkaná princezná. A prečo práve ju ? Pretože sa ako jediná pozerala mne priamo do očí. A mala ružový fliačik na nosíku.. :heh:
Duffy
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod JANULIK2008 » Štv 07.06.2012 10:29

Úplne prvé stretnutie? :) Malá "gulička" hnedej farby najrpv taká hamblivá a potom si to odniesli kvety a nohavice. :D
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod tamica » Štv 21.06.2012 12:28

Nooo prvé stretnutie....vstávali sme strasne skoro ráno pretože pre malú sme cestovali stovky kilometrov do Ciech. Ked sme sa konečne dovalili do Humpolca najskôr nás pri bráne privýtala Lillyna mamča, a po chvíľke aj pani chovateľka. Vošli sme do baráku chovaťeľka si nás viedla hore po schodoch samozrejme aj s Lillynou maminou a hned za schodami sa nám črtala ohrádka a v nej malá biela gulička :) (Lyllka bola posledné šteniatko pretože sme nemohli ísť po ňu z pracovných dôvodov skôr) Chovateľka ju vybrala z ohrádky a putovala rovno ku mne do náručia..taká malá biela mrvenička :smile: chvýľku tam vydržala, no potom už musela ísť preštudovať aj môjho priateľa a aj kamošku čo bola s nami....kým sme dostávali užitočné rady, podpisovali zmluvu a všetky tie veci okolo toho (cca 3hodky príjemného a ponaučujúceho rozhovoru), sa malá pekne predvádzala, ako sa dokáže túliť ale aj ako dokáže vyvádzať....po ceste domov spinkala(česká diaľnica pripomýna nadhadzovanie v kočíku :ach: ) až neskôr už za SVK hranicami sa zobudila a tackala sa po zadnom sedadle :smile:
Neopakovaťeľný zážitok :no:
*White Ellen Havluv Kopec, 23.1.2012

Dogs never bite me. Just humans.... /Marilyn Monroe/
tamica
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod kaciatko2121 » Str 08.08.2012 20:02

ja viem, ze tato otazka asi nebude patrit sem, ale netusim kde ju polozit a nic podobne som nenasla:D a tu sa mi to zda najvhodnejsie..prinajhorsom ma vymazte :D
riesite tu sice prve stretnutie..ale ako sa spravat ku steniatku, prvy moment, ked vstupi do nasho domova? vobec netusim, ci ho mam nechat onuchat cely byt :D alebo ho polozit do pelieska, alebo sa s nim zacat hrat, alebo dat mu jest? :D ako ste sa vy zachovali?
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod sabi23 » Pia 10.08.2012 9:28

no ja som taketo veci vobec neriesila a prislo to uplne spontanne :smile: my mame nasho z NM, cize celu cestu som s nim sedela v aute a on na mne celu cestu prespal, obcas si zaplakal, ale snazili sme sa mu co najviac venovat aby nemyslel na to ze odisiel z domova a hovori sa ze prva noc je najhorsia a ze treba ho nechat sameho, ja som si mojho vzala do izby a sice sa celu noc budil, ale vedel ze som stale tam a mohla som ho utesit.. :hi:
a ked prisiel tak najskor bol iba v mojej izbe, v kuchyni a na chodbe, az potom sa dostal do inych miestnosti, zacala som mu ukazovat co je jeho, cize misku na papanie, hracky, miesto a tak :smile:
sabi23
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Nitra

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Ell » Uto 14.08.2012 13:06

jasné ..

bola som dobrovolnicka do utulku, dojdem,a pred klietkou krabica s 3steniatkami , bolo to hrozne :/ mali tak mesiac .. vzala som si ju do docasnej opatery,a uz ostala ..
Psovi je jedno či ste bohatí alebo chudobní, vzdelaní alebo nevzdelaní, múdri alebo hlúpi. Dajte mu svoje srdce a on vám dá svoje.
Ell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 123

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Amis » Ned 19.08.2012 8:54

Keďže Šami je náš prvý psík, aj ja si to budem pamätať až do smrti :smile:

Prvý raz sme sa so Šamim stretli 21.5.2011 a to v Košickom útulku. Ja som si Šamiho nevybrala, len som poprosila pomocníčky v útulku o psíka ktorého môžem venčiť, vtedy bola v útulku "Socializácia šteniat". A mne dali Šamiho, sestre Novu (tá už bola adoptovaná do Nemecka). Šami veľmi ťahal, nereagoval na meno ani nič :nwm: . Dokonca mi povedali že "on zo začiatku trochu ťahá ale potom je ako ovečka". No ako ovečka bol až na konci, keď ho tak bolel krk od ťahania že už nevládal :pac: . Boli sme za budovou kde mali tuším šteniatka a veci pre psíky. Za touto budovou majú nejaké prekážky, preliezky, tuneli, skočky... Jediná prekážka cez čo Šami prešiel bola skočka, asi :D. Na preliezke vyliezol 4 schody a ďalej ani za nič :heh: Mám jednu fotku, ako som ho presviedčala aby šiel aj ďalej :
Obrázok
a potom sme chodili venčiť Šamka každý víkend v sobotu, potom sme si ho zobrali na záhradu na víkend, potom ostal celé leto na záhrade.. potom však musel ísť do útulku na týždeň. Avšak ja som presvedčila rodičov a ostal u nás v byte. Až 20.12.2011 sme si ho adoptovali natrvalo :jupi:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Adel » Uto 18.12.2012 21:00

Kedze to bolo len minuly stvrtok, pamatam si to velmi zivo :lol: Ale viem, ze si budem navzdy, lebo to bol nezabudnutelny zazitok...
Takze po asi stvorhodinovej ceste, ktora bola velmi namahava hlavne na moju psychiku, sme konecne dorazili. Cestou dolu po schodoch, ktorymi ma chovatelka viedla, som skoro skakala od tolkeho vzrusenia :lol: Prisli sme do miestnosti, kde boli moji 3 najvacsi favoriti (kvoli povahe) - dvaja psici a jedna sucka. Hned ako uvideli, ze niekto prichadza, veselo nas prisli privitat - co sprevadzalo hryzenie vsekeho naokolo a hlavne pracky na mojich cizmach :lol: Vsetci boli uzasni, ale z jedneho som nemohla spustit oci - bol to krasny cokoladkovohnedy psik. Ja som ale chcela sucku tak som sa tym najprv moc nezaoberala.. Potom sme isli pozriet ostatnych (8) steniatok. To bolo radosti! Vsetci skakali, hryzli, lizali, behali, vsetko mozne :lol: Neskor sme sa znovu vratili k mojim adeptom a islo sa vyberat - bolo to tazke, nevedela som koho, (cakala som, ze to bude ako ked mi rozpravali ini ludia, ze proste pridem a to, ktore ku mne prve pribehne bude to osudove - avsak ti traja ku mne pribehli vsetci naraz, ako komando :lol: ) myslela som ze najskor tu sucku, kedze som chcela odzaciatku skor sucku ako psa... Tak som si vsetkych troch zobrala pojednom nachvilu na ruky, prva bola sucka. Bola krasna, no stale len hryzla, nahanala mi vlasy, ohanala sa (ved je to steniatko no :lol: ) ale ziadny zaujem o mna, neviem, proste som mala taky zvlastny, nie moc dobry pocit, ale moc som to zatial neriesla.. Zobrala som si druheho, cokoladoveho psika. Zo zaciatku tiez len hryzol, poskakoval, ale ked som ho zacala hladkat, akoby uplne zmakol a len drzal... Potom ma olizal a tak kraasne sa na mna pozrel, ze mi bolo uuplne jedno, aky je ten psik za nim, uplne jedno aka je sucka, ja som vedela, ze to je ON - ten pravy :love: Este som sa parkrat postavila, kusok odisla a cupla si, no aj ked ku mne prisli ostatni dvaja ako prvi, len mi zacali hryzt cizmy alebo nieco podobne, no cokoladko sa na mna tak mudro pozrel, potocil hlavickou, pomalicky ku mne prisiel a zacal do mna strkat hlavickou a labkami... No a to uz som bola totalne roztopena :love: :love: :love: A aj ked sme odchadzali, jediny sa snazil bezkat za mnou po schodoch, zlaticko :pusa: Bola som v siedmom nebi a celou cestou domov som nad nicim inym nerozmyslala, len nad mojim milacikom :hi:
Aach, teraz uz len pockat, kym si ho budem moct zobrat domov, k sebe :aaa: :jupi: :hi:
(prepacte za tak dlhy prispevok, ale to sa inak proste nedalo :hi: )
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Margita » Uto 18.12.2012 22:02

adel,ty uz budes mat psa?fiii tak gratulujem :aplause: a australak?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod sabe » Str 19.12.2012 9:37

Pamatam, ale nebolo to teda nic osudove :) Skor si pamatam ked som dostala jej prvu fotku :love: Taka krasna a rozkosna bola :love: A to este som len tak zo zaujimavosti sa pytala, lebo priatel chcel zlatu seltiu a tato bola blue merle... Ale planovany vrh nevysiel, tak som nakoniec ukecala priatela na tuto blue merle. Sli sme sa na nu jeden vikend iba pozriet a teda vobec neviem kedy ku mne prisla alebo co, lebo sa na nas vrhla smecka asi 8 psov, 3 dospele a 5 steniat :lol: Obskakovali nas, olizovali, tesili sa, chceli sa hladkat, proste uzasne :lol: Boli sme sa s nimi prejst aj po okoli po prirode, psiska sa vysalili a potom spali na zahrade :lol: A nakoniec som sa s tou nasou aj vyfotila :) A na druhykrat sme uz sli po nu. Co si ale uplne najviac pamatam je, ked sme tam boli druhykrat, tak priatel si nasu zobral na ruky a este si u mna overil ci je to fakt ona a take hviezdicky sa mu rozsvietili v ociach :love: A povedal, ze teda moze byt a strasne si ju zamiloval :) To je to najkrajsie co si budem pamatat z nasich prvych stretnuti :yes: A radsej nebudem spominat ako ma cestou domov dvakrat povracala... :lol:
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Adel » Str 19.12.2012 12:36

Margit, dakujem, jojoo, konecne som sa dockala :hi: A hej, australak :no: (saleny :aaa: )
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné