Pamätáte si na úplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod mimake » Str 08.02.2012 15:36

Ako tak čítam každý tu má tu svoju spomienku a číta sa to naozaj dobre :smile: Ja mám tie moje spomienky hned tri.
Prvé stretnutie s mojím najstarším psíkom prebehlo pred 15timi rokmi. 3la som este ako malé decko s otcom pre psíka ktorého chceli utratit. Ked nám pani ktorá ho mala otvorila dvere vybehlo malé klbko s obrovskými ušami ktoré sa hned po mojom vyzutí celé nasačkovalo do mojej botasky. Po príchode domov sa Robinko zakusol mame do nočnej košele. Tá pobehovala po dome s Robinom vo vzduchu a pišaťala že to nie je pes ale potkan, lebo žiaden pes nemá také obrovské uši. Vyhrážala sa že buď ona alebo pes. Tak sme sa s otcom rozhodli že pes :hi:
Pre 5 mesiacmi som sa už ako dospelá :ua: rozhodla s manželom pre hafana. Dlho sme to zvazovali pre nárocnú prácu ( časovo sme psa nemohli mat, tak nám zatial robili spolocnosť mačičky ) no nakoniec po prestúpení do nového zamestnania sme sa rozhodli si ísť do útulku pre šteniatko. Zhodou okolností jedna pani v ten den našla 7 steniat v krabici na ulici ktoré trebalo rozobrat lebo v útulku mali plný stav. Držala ich v nejakej stodole a ked sme tam prišli tak sa nás zlakli že utiekli do dieri plnej klincov. Po 20 minutovom pomalom vyberaní psíkov z diery ( tlačili sa na klince hlavičkami ) ostal náš Pongo jediný nebojácne stáť. Hned som vedela že bude náš. Dnes je z neho najväčší bojko :smile:
Pred 2 mesiacmi sme si povedali že ked už máme jedného tak aká starosť je mať rovno dvoch, ved nech má pongo partáka. Šli sme opäť do útulku a vzali si Roya. Veľmi nám ho neodporučovali lebo bol známy ako killer, ktorý tam takmer každého pokusal. Priznám, že sme mali prvotne aj strach, hlavne že čo bude robiť s mačkami, ale rýchlo si zvykol. Všetci sú moje slniečka a na 1 stretnutie mikdy nezabudnem.
mimake
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Domča » Pia 10.02.2012 13:35

Merri je iná, šťastnejšia a milovanejšia! :)
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod merri » Pia 10.02.2012 13:54

.. a hlavne drzejsia a rozmaznanejsia! :heh:

Ale nie, je to uzasne vdacne stvorenie, neda sa to porovnat so psami, ktorych som mala od steniatka. Aj po roku si stale vsetko velmi vazi, aj ked by to uz mohla povazovat za samozrejmost. A vo vsetkom mi 100% doveruje, co si zase velmi vazim ja. :yes:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Dana D » Pia 10.02.2012 16:25

mimake píše:Po príchode domov sa Robinko zakusol mame do nočnej košele. Tá pobehovala po dome s Robinom vo vzduchu a pišaťala že to nie je pes ale potkan, lebo žiaden pes nemá také obrovské uši. Vyhrážala sa že buď ona alebo pes. Tak sme sa s otcom rozhodli že pes :hi:

Tak to ma fakt dobre rozosmialo :heh: :heh: :heh:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod rissoto » Sob 11.02.2012 16:40

merri píše:.. a hlavne drzejsia a rozmaznanejsia! :heh:

Ale nie, je to uzasne vdacne stvorenie, neda sa to porovnat so psami, ktorych som mala od steniatka. Aj po roku si stale vsetko velmi vazi, aj ked by to uz mohla povazovat za samozrejmost. A vo vsetkom mi 100% doveruje, co si zase velmi vazim ja. :yes:

no keby som ja toto mohla povedat o svojej... je to moj prvý pes možno som aj ja niekde spravila chyby ale moja si teda neváži absolutne nič :nwm:

a my vlastne mame preto psa lebo som mala v DO 2tyzdne čiča a ten bol práve presne taký že si všetko vážil.. mama okolo neho chodila "pozri jaký je zlatý jak dieťa z decáku.. za všetko vďačný".. no.. bohužiaľ ja mam cigánče z osady... :pac:
rissoto
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 130
Bydlisko: Trebišov

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod merri » Sob 11.02.2012 17:40

rissoto píše:bohužiaľ ja mam cigánče z osady...
:heh:

A ja som zas myslela, ze ta moja bude nevdacne cigance, ked o mna prve dni javila nulovy zaujem, zaujimalo ju tak maximalne ak som mala v ruke nieco jedle. :ach: Dnes by som si ju asi podla takehoto prvehu dojmu nezobrala :angel: Prave to je pri utulkacoch nevyspytatelne, ak su uz odrasteni - ich minulost a ta ozajstna povaha sa na nich moze prejavit az po dost dlhej dobe. Pri Berry to bola nastastie prijemne prekvapujuca zmena :lol: Ale stale vaham, ci aj dalsieho psa brat z utulku.. Pochybujem ze aj nabuduce budem mat take stastie..
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod hruska » Sob 11.02.2012 18:02

Offtopic: podla mna je problem v tom, ze vladne vsade povera, ze co utulkac, to vdacny pes. Ja sa nestazujem na moju, ona je vacsinou zlaticko a ozaj (obycajne) vdacna, poslusna, drzi sa mi za zadkom, ale to je aj o stasti, povahe psa, no najma o makani. Ludia vezmu utulkaca a potom su skamani, ze ono ju, kua, vobec nie je vdacne. A ziadne uvedomenie si, ze to nejde obvykle samo od seba, ale treba pracovat na sebe, na psovi. Neskutocne ma rozculuje, ze ktokolvek sa dozvie, ze opica je z utulku, automaticky to berie tak, ze som nemusela robit nic, ze vsetko mam "zadarmo" :pac: Si pomyslim, nech sa paci, vezmite si utulkaca aj vy, ked je to len sama radost :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod merri » Sob 11.02.2012 18:28

Offtopic: Presne! Ked sa s niekym bavim, a dotycny sa dozvie, ze mam psicu z utulku, a este ma aj dokonca labradorie a ovciacke geny, tak len podotkne nieco v zmysle "aa, to je samoposluchajuci pes, to mas super.." Ano, Berry poslucha naozaj pekne, ale priam ma uraza, ak si niekto mysli, ze ma to nestalo hodiny makania na sebe, na psovi a vztahu s nim, toho, ze chodime kazdy bozi vikend na cvicak, ze sa tomu psovi kazdy den venujem niekolko hodin aj ked je vonku -10, a to by som mohla menovat este veela vela veci, ktore mozu za to, aka je.
Ja viem o mnohych jej muchach a zlozvykoch, a viem aj, ze su to veci, ktore budeme odstranovat roky alebo sa ich nezbavime vobec. Ak by som ju mala od stenata, bolo by to stokrat jednoduchsie, ale nemenila by som. Uz len preto, ze ma uzasne vela naucila, tolko cloveku vychova psa od malicka nikdy neda.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod rissoto » Sob 11.02.2012 19:48

Offtopic: ...potvora,keysuľa,chlpatá,keysinka,kešu,cigánka,pišuľa,"ty pes jeden!" ale v prvom rade Keysi... dnes je to rok čo mám všade chlpy,nemôžem sa poriadne vyspať,cestujem do košíc už len vlakom,nemám vlastný priestor, som stále od blata, mám dotrhané rukávy na miknách...mám psa ktorý je tvrdohlavý, drzý, nevďačný a nechce sa maznať....ale zároveň aj rok čo sa častejšie smejem, som častejšie na čerstvom vzduchu, uvedomujem si veci ktoré by som si neuvedomila, stále sa učím, nikdy sa nenudím, keď chcem proste vypadnúť von mám stále s kým...nelutujem ani jeden chlp v polievke ani jeden škrabanec na tvári... lebo mám parťáka ako má byť a aký pán taký pes aspoň niekto mi nastavuje zrkadlo ;) ... ♥keysi♥

to som o svojej napísala na naše ročné "výročie" a tiež ma pobavil výrok mojej kamarátky.. "stále som si myslela že psíkovia z útulku sú taký vdační... a potom si spomeniem na keysi" nemám pocit že by som jej nejako ublížila alebo jej dala dôvod mi neveriť... a keď sa spolu váľame v posteli alebo naháňame vidím že je šťastná len proste nie je taká povaha akú by sme si predstavovali... čo neznamená že ju menej ľúbim... :hi: a má svoje muchy ktoré asi neodstránim nikdy.. nemá rada deti a keď som naposledy naháňala cigánov cez park lebo hádzali šteniatka o ľad tak sa jej ani nečudujem... je dosť možné že pred 2 rokmi na tom mieste bola ona..
rissoto
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 130
Bydlisko: Trebišov

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Shorty » Štv 29.03.2012 10:04

jasné, že pamätám, aj keď to nebolo zrovna nič príjemné a odstupom času by som si najradšej nafackovala

Šla som do útulku zaniesť nejaké veci a vyvenčiť hafanov. Vošla som do výbehu a ako prvý sa prirútil z diaľky môj Shorty a začal na mňa skákať a olizovať ma a bol hrozne šťastný.. Lenže ja som ho odstrčila, pretože som mala vyhliadnutého iného psíka, ktorého som chcela ísť venčiť.. Potom Shortíka niekto adoptoval, len po týždni ho vrátili. Chcela si ho vziať kolegyňa, ale mne sa to nepáčilo, tak som sa spontánne ráno rozhodla, že ho pred tým zachránim a rýchlo som si ho šla vziať ja, lebo som vedela, že u nej by sa nemal dobre.. Bolo to také neplánované a spontánne a dodnes to rozhodnutie neľutujem.. Len ma mrzí, že som si ho nevšimla hneď v ten prvý deň.

Teraz už viem, že on si ma vybral, len ja som to nepochopila :-/

merri píše:[ot]Presne! Ked sa s niekym bavim, a dotycny sa dozvie, ze mam psicu z utulku, a este ma aj dokonca labradorie a ovciacke geny, tak len podotkne nieco v zmysle "aa, to je samoposluchajuci pes, to mas super.." ot]

ano, to mam aj ja rada.. kazdy vidi, ze moj pes je krizenec bordery, tak si mysli, ze vsetko co vie, ma vrodene.. lenze nikto za tym nevidi tisicky korun na cvicaku, hodiny driny, ktore som musela investovat, aby sme boli tam, kde sme..
Angelika...

I'm not anti-social; I'm just not user friendly.
Shorty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Praha

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Mia.. » Pon 09.04.2012 17:39

Na takú významnú vec sa nedá predsa len tak zabudnúť.. :3:

Bola som s kamarátkou a jej mačkou u veterinára, kde práve v ordinácií rodila sučka Jorkšíra. Bola tam jedna milá, staršia pani, a my sme boli zvedavé. Tak nám povedala, že však sa poďte pozrieť, ak chcete. A my sme išli. Boli tam krásne 4 šteňatá, tak sme sa vynadívali a vrátili sme sa domov. O cca. 7 týždňov sme šli veťovi zasa a akurát tam bola tá istá pani, a v košíku mala šteňiatka. Povedala, že tamtá sučina je ešte volná a ja že BEREM JU! :lol: :lol:
A tak som sa dopracovala k mojej sučinke, psíci boli s PP NAŠŤASTIE.. :jupi:
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 09.04.2012 19:04

Mia.. píše:psíci boli s PP
a aka chovatelska stanica to bola :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Mia.. » Pon 09.04.2012 19:39

Už som to tu niekde písala, Chs Sacrae Scarabeus (alebo Sarecea, neviem prestne a nechce sa mi ísť pre PP ) :lol: :lol:
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 09.04.2012 19:43

Mia.. píše:Už som to tu niekde písala, Chs Sacrae Scarabeus (alebo Sarecea, neviem prestne a nechce sa mi ísť pre PP ) :lol: :lol:

tak to si mala stastie :no: ty si planovala yorka :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Mia.. » Pon 09.04.2012 20:28

Prečo šťastie ?!
Pani bola veľmi super, starostlivá, bolo vidieť, že chcela aby sa sučina mala čo najlepšie. :no:
A áno plánovala, pretože mám jemnú alergiu na psiu srsť (ale naozaj slabú), no nechcela som riskovať.
Čo sa týka kúpi, tak tá plánovaná nebola.. :ha:
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné