Pamätáte si na úplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pamätáte si na úplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Sana » Pia 11.09.2009 7:26

pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?
ako prebiehalo?, ja nan nikdy nezabudnem... :ua:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Nyssa » Pia 11.09.2009 8:12

jo pamätám a budem si ho pamätať vždy. :yes: keď nerátam čas, keď bola ešte v maminom brušku, keď sme sa boli pozrieť :lol: mala 6 týždňov, prišla som si akurát vybrať to svoje šteniatko. pani chovateľke som povedala, že chcem psíka hlavne na prácu a ona mi ukázala 2 fenky, ktoré by boli na to najvhodnejšie. Meggie prišla hneď suverénne ku mne a bola to láska na prvý pohľad :heh: keď sme si o týždeň prišli pre ňu, keby mohla, tak si zbalí svoje švestky do batôžka a ide. hneď sadla predo mňa akoby tušila, že sme si prišli pre ňu :plac: (nemám rada poľuďšťovanie, ale toto bol pre mňa jeden z najkrajších dní v živote)
Obrázok
Obrázok
a prvý deň domaObrázok Obrázok
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Lena » Pia 11.09.2009 8:24

tsha jaké mimčo to bolo malé čierne chlupaté-nejak ti vyrástla ne? :lol:

ja si pamätám na prvý krát. nevedeli sme ani ako vyzerajú chovky. chovateľ ho chcel dať preč a jeho syn nás vzal k nim. Najskôr ho zavrel-predstavovala som si 9mesačné šteniatko ako niečo prťaté ale keď sme prišli tak to bolo na naše počudovanie asi 35kilové hoviatko....napriek tomu že nechcel moc spolupracovať (chalanisko ho chcel zavrieť a on sa skrčil a nechcel ísť), tarko vyskočil na dvere koterca a oblizal mi ruku-vtedy som vedela že ho chceme :hi: nech je akýkoľvek (vtedy som inak nevedelaže nie je moc príjemný na cudzích-ale nás sa ani nebál,ani nebol mrchavý-asi vedel že bude naše zlato :ach: )

a pri tejto prvej návšteve som sa zamilovala do CC ako plemena.... :hi:

Sana aké bolo tvoje prvé stretnutie?tému si založila a nenapísala si :smile:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod renqa » Pia 11.09.2009 8:34

Ja sa tiež samozrejme pamätám na prvé stretnutie, veď ako by som sa mohla nepamätať. Bolo to také krásne, keď som si ho pritúlila k sebe. To malé ušaté klbko chlpov. Bol taký maličký... Nevážil ani 2 kg. A teraz je z neho poriadny psík... Ako to ubehlo. A fotku z prvého stretnutia nemám, toto sme už boli doma:

Obrázok
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Offca » Pia 11.09.2009 8:37

Pamätám - šteniatka mali deň a ja nemám poňatia, ktorá vtedy bola Tessa :lol: ..inokedy pridám fotky, mám ich zrejme doma.

A Kimítčatká mali pri prvom stretnutí asi 4 týždne. Dvaja sviňáci boli najväčší, pričom jeden živý a vítací, druhý na návšetvu kašlala a spokojne spal ďalej. Kimjenček bol vítací, metavý sa v rukách, ťahajúci šnurky. V deň odberu nám ho chovateľ doviezol domov. Tetovacie čísla boli vtedy ešte umazané a šteniatko bolo z toho zjavne paf. Nemalo záujem o nič, všetko malo niekde a ked som kotúlla loptičku doprava, ono sa to teperilo doľava :ha: A nevedelo sa vykotúľať z pelechu. Už vtedy mi to nesedelo, však som si vybrala živé striebro! Poumývanie bruška odkrylo záhadu - chovateľ doviezol práve toho lemráčika. Výmena prebehla zdarne, Kimec lietal za loptičkou ako splašený, neobsedel na mieste, z pelechu vyskakoval aj s rezervou pod pupkom..
Naposledy upravil Offca dňa Pia 11.09.2009 9:00, celkovo upravené 1
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod janas » Pia 11.09.2009 8:51

Kto by si nepamätal, keď sa ti psík (Emy) hneď vyváľa v ľudskom :kak: :haha: No mohla som si ju ja pritúliť :nie: Ale i tak sme si ju hneď zobrali domov :lol:
A Elza? Tiež som chovateľke povedala, že radšej menej dominantnú fenku (veľa na výber nebolo, keďže boli len dve), bo sa najprv schovala do koterca, potom ale vyšla a pre istotu sa nám po ceste v aute pogrckala. To sú najkrajšie spomienky na naše haviny :lol:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod vero69 » Pia 11.09.2009 9:09

:ahoj: ano pamätám ako by som mohla zabudnúť na naj deň v mojom živote :jupi: :jupi: :jupi: keď som prišla po môjho kluka, tak všetky šteniatka boli poschovávané pri mamine až keď sa pani majiteľka ozvala a povedala: "kluci poďte von panička si prišla pre vás" :aaa: :aaa: :aaa: Na moje veľké prekvapenie vyšlo najprv len jedno smelé a to bol zhody náhod môj zázrak eden western star. Ihneď bežal ku mne a chcel sa mojkať :jupi: :jupi: :jupi: No proste bola to jedna veľká nádherna udalosť, na ktorú keď si teraz pomyslím. tak sa teším. :jupi: :jupi: :jupi: .. kto nezažije nevie, ale prajem to všetkým
a takto vyzeral môj krásavec keď sme si po neho prišli. no nie je chutný?
Obrázok
Naposledy upravil vero69 dňa Pia 11.09.2009 16:55, celkovo upravené 2
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod 5miki5 » Pia 11.09.2009 9:09

Prišli sme na prvú návštevu CHS.
Mamina vlčiačka bola na dvore s piatimi vlčiačikmi. Veľká kopa, veselá hrajúca sa rodinka. Sadol som si asi tri metre od nich na zem po vetre. Za chvíľku sa z klbka vynorila hlavička so šibalskými očkami, ktoré na mňa uprene pozerali. Nespúšťajúc zo mňa oči pricupital ku mne vlčiačik, ponúknutú ruku mi najprv poovoniaval a oblízal. Potom mi z celej sily zahryzol do prsta. Odskočil, prekoprcol sa, ťarbavo vstal, oblízal kvapku krvi na prste a rozbehol sa k svojim. Na polceste sa zarazil, vrátil sa ku mne, oblízal ďalšiu kvapku krvi a znova utekal k svojim hrať sa.
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod vavrena » Pia 11.09.2009 9:30

Herbieho som vyberala z troch psíkov. Fenky teta schovala, aby ma nemýlili. Hafani ma prišli privítať a samozrejme som si vybrala toho najrýchlejšieho, najlezúcejšieho a najzdatnejšieho :lol: . Inak boli výzorovo veľmi rovnakí, len tento indián vyzeral, že má v tom šteňacom zadku dynamit.

Bruno bol láska na prvý pohľad. Hľadala som psíka pre priateľa, baseta najlepšie alebo nejakého pokojného a pekného psíka. Raz sme bicyklovali cez mesto a na jednej bráne bol nápis "Darujeme šteniatka." Vedela som, že v tom dvore majú fenku baseta, tak na iné sa myslieť ani nedalo, Peťa som ukecala, a prišli sme sa opýtať na šteniatka. Prvé, čo sa vyvalilo spoza domu, bol malý Bruno, akčné, veselé šteniatko farieb ako kravička, spokojné, šťastné a zdravé, tak ako má šteniatko vyzerať. Jeho bráchu som ani vidieť nepotrebovala, bolo jasné, že tohto "chcem" a nijakého iného a viacmenej som rozhodla za Peťa. Bruno mal dve kilá a keď prišiel do svojho nového domova, okamžite zožral štvrťku červeného melóna :haha: .

A Dobyho som si ani nevybrala, on si vybral nás. Šla som raz do technických služieb nášho mesta, kde je taká veľmi provizórna karanténa. Bola som za jedným hafanom, ktorého kamarát kŕmil už druhý týždeň. Herbie bol na vodítku a vrátnik toho smetiska mi tvrdil, že také štence ako je Herbie, má vzadu. Samozrejme som mu neverila, Herbie je pudel, kto by vyhadzoval pudle? A fakt. Boli tam, drobučké, chudučké asi trojmesačné šteníky, ktoré som už neopustila :smile: . Prišli sme pre ne s maminou a keďže sme nemali auto, niesli sme ich všetkých na rukách z jedného konca mesta na druhý. A Dobynko sa celú cestu díval s vytočenou hlavou ako sova do maminkinej tváre, počas nosenia, strihania, kúpania, vzberania kliešťov... Keď sme fenky porozdávali, dlho sme rozmýšľali, čo robiť, či si nechať štupla, a nakoniec (ako inak :lol: ) sa stal neodmysliteľnou súčasťou našej svorky, maminkiným "Gombíčkom", mojim Drobcom a samozrejme Herbieho Bledým Tieňom. :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod zeane » Pia 11.09.2009 16:45

Herbieho som vyberala z troch psíkov. Fenky teta schovala, aby ma nemýlili. Hafani ma prišli privítať a samozrejme som si vybrala toho najrýchlejšieho, najlezúcejšieho a najzdatnejšieho :lol: . Inak boli výzorovo veľmi rovnakí, len tento indián vyzeral, že má v tom šteňacom zadku dynamit.

Offtopic: momentálne pominutie zmyslov a zdravého rozumu? :haha:

My sme si nejako eehm nevybrali - Bo nám bola vybratá po telefóne v ďalekej Sušici... Bolo ju treba očipovať, tak nazdarboh pani vybrala druhú najmenšiu poťforu (pýtala sa, či môže byť taká menšia živšia a ja som skoro kričala do telefónu, že hej). Takže v januári sme sa bráchovým autom s dvoma dobrodružnými zachádzkami v snehovej fujavici čo vydržala až skoro do Sušice trepali pre šteňa... Presne podľa očakávania nás privítala vo dverách zježkovaná mamina presne takým brechotom aký teraz to naše neviniatko vyludzuje keď sa niekto pohne na chodbe pred našim bytom... Museli sme prejsť jej kontrolou a až potom povolila odovzdávku malej čiernej guličky so svetlejším frňáčkom. Prcek sa mi ovalil na koleno s výrazom "kde ste toľko trčali" a bolo to. Zakňučala iba raz - keď sa naštartovalo auto a odvtedy som psí plač počula len keď zapadla za posteľ a nedalo sa jej tam pohodlne uložiť, keď ju štipla osa a keď sa zadrapila do šteňaťa väčšieho ako bola sama a patrične skončila :nwm: . Dneska je to náš psisíček - miláčik, Dievčatko, Bonkaaa, Kdesisviňúchmalý, Ahojpsisko, Mojpés, Mišiško, Bo, Ny a tak podobne.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod calwen » Pia 11.09.2009 16:59

No ja som k prvemu psovi prisla ako slepe kura k zrnu. Hladala som psa, idealne cavaliera, sucku bielohnedu :heh: A papiere mi boli sumafuk este vtedy. Na nete sme nasli fotku totaaaaaalne rozkosneho odrasteneho tricolorneho cavalierika psa :pac: Sla mi pon kamoska do Ruzomberka a doniesla na stanicu nieco strasne ustrasene a plznuce ale totalne roztomile :smile:
Mardiaka som vyberala cez mejly s chovatelkou. Pofotila mi drobcov a poslala taku popisku ku kazdemu chalanovi :ha:
Dosli mi fotky a k tomu tento popis :ha:
Pejsci jsou:
tetovací číslo 197 Akim ze Štěnkovského lesa - prostřední, vyrovnaný, klidný pejsek, hodně tmavý
tet.č. 198 Alan ze Štěnkovského lesa - nejmenší, nejživější, vzteklounek, z tetování neměl výraznější šok, za dvě minuty mě už tahal dole za kalhoty, výrazně zlatě žíhaný
tet.č. 199 Alf ze Štěnkovského lesa - o trochu větší než Alánek, ale typově hodně podobný, výrazně žíhaný, povahově standartní
tet.č. 200 Andy ze Štěnkovského lesa - největší, tmavý se stříbrnozlatým žíháním v malé míře, absolutní kliďas
tet.č. 201 Atrej ze Štěnkovského lesa - druhý největší, stříbrně žíhaný, klidný a mazlivý pejsek

A hadajte ktoreho som vybrala :heh: Ked som si este pisala a volala s chovatelkou, vravela, ze vsetci chceli Alanka...jedni sa urazili dokonca a nevzali ziadne stena lebo chceli toho mojho :pac: Chovatelka je na neho velmi hrda, kedze je "multifunkcny" a venujeme sa agilitom :smile: Vzdy mi na koniec mejlu napise ze Mardiak je "nejlepší štěňátko z vrhu" :hi:
A vlastne sme si pre neho sli do Ciech na vycvikovy pobyt, kde bola chovatelka s Mardiho maminou. Ja som tam nakukla do arealu a pod stolickou tam poslusne sedelo male zihane chutnucke medvieda :aaa: Laska na prvy pohlad :no: Maleho som vzala na ruky a uz nepustila az do Bratislavy :lol: Maly ani nepiskol, pekne lezal v aute a slintal mi na nohavice...no proste zlaticko :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod ...staffbull » Pia 11.09.2009 19:47

Ked sa som snim stretla vedela som ze je to ten pravy pes ktoreho nikdy neopustim a ani on mna.

Bol maly ,vystraseny ale predsa sme vedeli ze sme pre seba stvoreny.Zadival sa mi do oci a ja jemu.Mal tam nieco odvazne,nebojacne ,nesputane a nezlomitelnu vazbu.Bol taky sam a predsa mal niekoho nablizku.Ten moment si pametam.Bol chory, mal hnacku ale nie obycajnu.Mal hnacku s krvou.Velmi sme sa bali.Presli 2 tyzdne a vobec sme sa nepohli.To iste.Ostatny zufali hovorili ze.....ze zomrie.Ja som tomu neverila vedela som ze sa tomu postavime a zdolame to.Nikto neveril len ja.Davali sme mu suchu ryzu ani nie granule.No viem nakoniec sme to prekonali.Vtedy sme sa najviac zblizili a utvorili svoje puto.Puto ktore len tak niekdo nerozdeli.
Obrázok
...staffbull
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod Sinuhet » Pia 11.09.2009 19:58

Tu je nase prve stretnutie ked mala Sara 3 tyzdne :smile:
Obrázok
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod monika.o » Pia 11.09.2009 20:07

aj ja si pamätám :jupi: a pri mojej pamäti je to zázrak :lol:
to som mala ešte len 6 rokov a ocovho kamaráta mama mala sučku-mix-ktorá mala šteníky a kedže ja som veľmi chcela psíka,naši sa rozhodli,že ho dostanem ako darček na meniny.
Keď sme vošli do dvora,sučka bola dosť nervózna,štekala a vrčala a ja som sa tak bála,že ma musel oco vziať na ruky :lol: .A potom prišli synovia toho otcovho kamaráta a na rukách mali čisto biele šteniatko a na druhom dvore-za nimi-pobehovalo druhé šteniatko.A keď som sa zas pozrela na tých chlapcov,ako to šteniatko držia na rukách,tak som si pomyslela,že asi ho majú radi a tak som povedala,že chcem tamto,čo je na druhom dvore.Tak sme si vzali Šarika.Hoci mal plno červov a pochybujem,že bol očkovaný,všetko prežil v pohode.
A svoj výber neľutujem.Je to môj najlepší kamarát a psík úplne podľa našich predstáv. :king:
Jediné,čo ma mrzí,že ma vtedy nanapadlo spýtať sa toho uja,kedy sa šteníky narodili a tak oslavujeme len deň,kedy som Šarina dostala.
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: pamätáte si na úúúplne prvé stretnutie s vašim psíkom?

Poslaťod camon » Pia 11.09.2009 20:59

u mna to nebolo az tak davno cize pamatam :smile: medulu som nasla na nete, zavolala dohodla stretko, prisla som do utulku, teta otvorila koterec, vyrutila sa cierna opica a moja prva reakcia: to je take male? :lol:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Ďalší

Späť na Ostatné