Tulajuce sa psy...

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod krista » Štv 18.03.2010 16:38

Tana,u nás to rieši mestský úrad,komunálny odbor,ktorý má na starosti komunikácie.Keď sa vyskytne podobná situácia,volaju firmu,s ktoru má mesto zmluvu, ( u nás Clean City) tá má na starosti aj odvážanie smetí a tí idú pre mrtvolku...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod denyho slniecko » Ned 21.03.2010 20:51

hej. taketo tulave psy poznam. jedni tu z kurova maju takeho maleho dotieraveho spicomixa. on je na zahrade alebo na dvore ale on si najde dieru a uz je prec. to uz sice davnejsie sa mi stalo ze ked sme isli po ceste s denym tak ten pes do neho skocil. deny sa mu vyhybal pohladom aj sa oblizal okolo nufaka a ten pes do neho skocil a deny ho v sebaobrane skoro pridusil. a ten ujek ("majitel") na mna vrieskal ze co si to dovolujem ze namam nahubok ze na mna zavola policajtov. :ach:
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Wejka » Pon 08.08.2011 22:04

My sme už druhýkrát na sídlisku neskoro večer stretli túlavého vlčiaka. Bol mladý, vyzeral vcelku priateľsky, ale ťahala som pomaly mojho psíka preč od neho, ale on išiel stále za nami.. Nebolo mi to jedno, vobec som nevedela ako reagovať, snažila som sa nebyť rozrušená, ale akosi to nešlo.... neviem ako to mám riešiť ak ho stretneme nabudúce (bodaj by žiadne nabudúce nebolo)..... skúšali ste už volať niekto na nejaký odchyt? či na políciu? alebo sa ho mám proste snažiť ignorovať, žiadny očný kontakt a ísť preč? len čo keď neodíde? dnes som aj po chvílke mojho šteňúcha zobrala na ruky ale trulko začal za tým druhým psom kňučať že sa chce hrať :pac: už odkedy sme ho prvýkrát stretli vonku som vždy večer taká nesvoja keď ideme von..
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Minnie » Uto 09.08.2011 13:53

ja mam za 9 rokov zivota mojho psa tolko skusenosti s tulavymi psami, ze si ich uz ani nepamätam,. najviac mi utkvel v pamäti stret s dvoma pobehujucimi psami, jeden krizenec debermana, druhy nemecky ovciak. spolu tvorili krasnu svorku. a tak si tak idem s dvoma kamoskami a psom na flexine a zrazu sa prirutili, samozrejme som mala eddieho hned na rukach, lebo okolo nas kruzili a vyryvali. odhanala som ich flexinou a o chvilu jeden pes odisiel a druhy na nim. a tie baby boli so mnou stali vtedy kusok odo mna a pozerali sa ako dve sproste husi s prepacenim. sak co kebyze do nas skocia, sak mi nic, ach skoda reci.
nedavno som zas hodila po sao-vi flexinu tak zdrhol. bezne stretavam dvoch jazvecikov, ktori vybiehaju z brany ako torpeda, ale vravim si, nabuduce uz necham mojho psa nech si do nich kusne, ked ma uz moc nase :censored: zatial mi vsak stacilo za nimi dupnut a prasili prec.
dalej je tu jeden pes na ulici, spod ktoreho zubov som zachranovala dalsieho psa, ktoreho chytil pod krk a vliekol asi 100 metrov po ceste. samozrejme kazdy v okne, ten krik pistania psa sa nedal prehliadnut, a samozrejme nik nesiel pomoct. hned som popadla hreben a metlu a hybaj ho za psom. ako som tu metlu po nom prastila tak rukovät odletela. kviciaci pes sa nejako vyslobodil a utekal domov, a ten hnusak za nim, ale uz ho nedobehol a nechal ho tak. susedia isto referovali, lebo odvtedy je pes na retazi. chvalabohu, ale nie celkom, ked mam ist okolo ich brany si dobre pozriem ci nie je otvorena alebo ci pes neskace okolo plotu (zda sa, ze obcas ho este pustaju). uz som tak par x zmenila trasu, pritom tym smerom su prechadzky najlepsie. :hmm:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod natty » Uto 09.08.2011 21:02

u nas uz 4 dni beha taky mix vlciaka taky zlatucky, priatelsky... :plac:
Pes je najlepší priatel človeka
natty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Amis » Sob 10.09.2011 14:50

Ja som videla túlajúceho psa okolo ktorého sme často chodili keď bol na dvore tak som sa pozrela prečo nie je v záhrade a tam otvorená bránka :pac: Tak sa oňuchali psíci a môj ho začal naháňať. Ten tulko sa ho nejak naľakal a zdrhol späť domov, ja som zatvorila bránku a išli sme :jupi: Na našej ulici je jeden čierny pes, strednej veľkosti a ten vi preliezť cez oko bránky. Ale som sa ho raz zľakla ale keď nie je v dvore tak je bojazlivý a chodí na nočné výlety po dedine. Vkuse sa bojím že sa mu niečo stane aj keď nie je môj :ua: bola by ho škoda
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Marcelko » Sob 10.09.2011 18:30

u nás na dedine som cez vychádzky nestretol žiadneho volne pohybujúceho psa kedysi sa tu tulaly taký dvaja ale uz som ich ale mesiac nevidel
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod denyho slniecko » Štv 22.09.2011 17:38

A my sme s Denym uz 3 dni nebikovali len doma sa flákame, lebo tam lieta také hnusne veľké biele psisko, ktoré už išlo aj po mne, minule ma skoro dohrýzol, už nám aj niekoľkokrát vliezol do dvora... :hmm: Asi za hára dáka fena alebo čo ale posledný týždeň zaznamenávam zvýšený počet zdrhnutých psov. :hmm:
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod energitc » Pia 23.09.2011 8:32

u nas v Petrzalke, BA riesime pripady tulavych psov my, psickari. byvam na konci Petrzalky, kde sa casto po Janikovom dvore casto potuluju psiky, niektore potom behaju po ceste (vyhodene z auta, zbite,ale viditelne zvyknute na ludi a priatelske) a takych potom odchytavame a hladame im domov.

Minule sme pri takej snahe odchytili cisteho priatelskeho poslusneho cosi ako jazvecika, ktory mal aj znamku,ale kedze bol vecer, tak sme nemohli volat na danovy urad a nasledujuci den sme zistili, ze psik patri bezdomovcom zijucim v janikovom dvore...tak sme im ho sli vratit a psik v momente ako zistil,ze je na znamom mieste tak nas k nim aj doviedol..podakovali a my sme sa len cudovali,ako sa ludia bez domova dokazu starat o psikov, niekedy aj lepsie ako ludia s domovom.Inak psik nechcel ani zrat ked sme mu ponukali,takze ani hladny nebol.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Nanda » Sob 26.11.2011 12:19

U nás sa túla veľa psíkov ale v poslednej dobe som žiadneho nevidela. :no: Ale ešte dávnejšie sme boli na prechádzke a našli sme malú fenku pravdepodobne jazvečík x bradáč a bola malá ako jazvečík.. :yes: A do útulku by ju vzali ale nemali sme peniaze na to aby ju vzali.. :pac: Tak som ju mala cez noc doma a na druhý deň ju otec zobral do útulku.. :yes: A potom už neviem čo s ňou bolo.. :plac:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Katča » Uto 06.12.2011 17:46

Tu sa túla veľa psov pár som ich už aj našla a vždy som ich bola zaniesť do útulku :smile: A najčastejšie boli malého vzrastu....
Pes ťa bude vždy milovať...
Katča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Bendy » Uto 06.12.2011 19:49

My sme takto prisli o nasho prveho psika Fredinka, X baset. Bolo to pred asi 10 rokmi. Ja som bola v skole a mama isla s Fredym von na kopec ako vzdy. Objavil sa tam NO a rotvajler. Vyrutili sa na Fredyho a pred maminymi ocami ho tak zbili, ze mu roztrhli brucho a zlomili dve nohy. Domov sa este dovliekol ale museli sme volat veterinara, ktory ho uspal :plac: Potom sme patrali ale kazdy 2hy clovek mal takych psov vo dvore, tak sme ich uz nenasli..
Je to trauma a ja sa vzdy velmi bojim, ked von stretnem neznameho psa. Mne sa osvedcilo, ze taliansky chrtik mi vyskoci na povel na ruky a ja si ho dam pod bundu, tak tulavy pes len zarazene cumi a nechape :nwm:
Nie je to ktovieaky dobry postup, ale nemam ziadnu inu strategiu.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Nanda » Uto 06.12.2011 20:01

Bendy - čo že? :oo: Aj ja sa bojím keď vonku keď vidím túlavého psa..Aj ja si ho dávam na ruky, lebo som zažila aj ja bitku a to ma vláčili po zemi..... :nwm:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Bendy » Uto 06.12.2011 20:35

No bola to velmi nestastna zhoda okolnosti a aj nas Fredy bol z tych dominantnejsich. Neviem uplne podrobnosti, kedze som tam nebola pritomna, ale mama hovorila, ze sa ju pokusal branit a sam sa im postavil.
Ja nasho Gerina sa snazim na ruky nebravat (je to taky protivny reflex ci co - moj muz sa na to hneva :lol: ), iba ked su psy nezname s majitelom v nedohladne, vtedy sa mu snazime vyhnut alebo v krajnom pripade to vyskocenie. Nastastie je Gerino aj dost rychly takze ho vacsina psov nedobehne a takych agresivnejsich to po chvili aj prestane bavit, ked sa im tam nieco len tak miha pred ocami a oni to ani nevedia poriadne zamerat :heh:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Nanda » Uto 06.12.2011 20:45

Aj ja už sa to odvikám :pac: Ale keď vidím psa ktorý len tak behá bez majiteľa tak sa mu vyhýbame...ale ak sa nepodarí tak tie ruky...
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné