vyber steniatka

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: vyber steniatka

Poslaťod Amaguk » Pia 14.08.2009 9:45

Ivanka.P píše:
lucik píše:co sa tyka retrievera, ja urcite odporucim fenku.. :no:


Ja pri akomkolvek plemene fenku :no: bývajú k deťom jemnejšie.

toto sa naozaj neda takto jednoznacne a kategoricky povedat...je to individulane. Kamoskina sucka deti neznasala a moj Tesak s nimi nema nejmensi problem, dokonca ani s velmi malymi babatkami, je na na nauceny od malicka :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vyber steniatka

Poslaťod meraja » Pia 14.08.2009 14:00

To všetko záleží od psíka a od toho ako sa ku ním dieťa správa.Náš Iky vždy mal deti rád,naháňal sa s nimi,ale po tom čo mu začal jeden drobec robiť zle,ťahať ho za labky a uši len čo sa k nemu to dieťa priblíži a chce ho hladkať cvaká zubami.Ale len tomu jednému drobcovi.S inými sa hrá,ak mu zle nerobia.Vždy sme malému vraveli aby len hladkal chvíľu hladkal a znova robil zle.A stále dokola
Benny ten má deti rád.Nechá si do nosa pichať labky prezerať a objímať sa a nič.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: vyber steniatka

Poslaťod Bára » Pia 14.08.2009 17:59

Ja som na šteňatá bola prvýkrát pozrieť, keď mali asi 6 týždňov, takmer všetky sa správali rovnako, boli nenormálne živé, rozvláčali kadečo po dvore.. takí malí diabli. Potom som došla v 8 týždňoch už naostro a vybrala som si sučku :smile: Ak by som však teraz mala ísť po šteňa, určite by som aspoň dvakrát došla len na návštevu, taktiež by som sa aj chovateľa pýtala, ako sa ktoré šteniatko správa a podobne :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: vyber steniatka

Poslaťod Mya » Pon 01.08.2011 14:00

no, vzhladom na to, ze mi moju temu vymazali, aj ked som tu nenasla taku temu, tak skusim poprosit znovu o radu v tejto teme, ktora ma aspon podobny nazov aj ked je o niecom inom :-/
rada by som citat nejake typy na plemeno psa do domu s velkym pozemkom, na strazenie, ale aby nedokusal kazdu navstevu a ani moje dieta. Pacia sa mi velky dlho-a-hladkosrsti psy, vlkosedej farby s ciernou maskou. Zalubila som sa do csl. ovciaka a do kaukazaka lenze ti by zial boli asi nevhodny okrem ineho aj vzhladom na to ze som psa este nemala. Zaujal ma potom leonberger, poradite mi prosim ohladom vyberu? Dakujem
Mya
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: vyber steniatka

Poslaťod wer » Pon 01.08.2011 14:02

najskor treba hladat, bola si presunuta: viewtopic.php?f=3&t=3331&p=714503#p714503
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vyber steniatka

Poslaťod Mya » Pon 01.08.2011 14:06

aha, dakujem, nevedela som ze sa da aj cosi ine ako vymazavat :)
Mya
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: vyber steniatka

Poslaťod hisham » Ned 13.12.2015 19:46

Chcela by som sa opytat na vase skusenosti s vyberom stenata z CHS. Lepsiu temu som nenasla...

Konkretne ma zaujima:

1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
6. Na zaklade coho ste si vybrali?

Tak nevahajte a zaspominajte si na vase zaciatky :smile: Vase odpovede velmi ocenim :yes:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: vyber steniatka

Poslaťod Margita » Ned 13.12.2015 19:49

ja zacnem :lol:
ja som ani nevyberala,brala som od chovatela od ktoreho mam prveho psa, a preco prvykrat on?lebo bol najblizsie pri BA :heh: aa preco prave Rody?lebo bol posledne stena a bol pes, a preco prave Derik?ten sice posledne stena nebol ale bol jediny pes :heh:
tak tolko k mojim "vyberom" ,v mojom zivote je vela stretnuti takych osudovych,ktore sa nejako vyskytli a tak to malo byt
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: vyber steniatka

Poslaťod Lindchen » Ned 13.12.2015 19:59

1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
Prvý výber z fotky, návšteva v 3. týždni (skôr pokec než výber) a 5. týždni a potom v 7. týždni odber.
2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
Celkovo 3 návštevy vrátane odberu.
3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
Nie. Vybrala som v 3. týždni a už som výber nezmenila.
4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
Nie.
5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
Nie, ale popísala povahu, ako sa správa, čo robí, ako sa líšia medzi sebou. Bola som upozornená, že bude zlý :heh: .
6. Na zaklade coho ste si vybrali?
Vybrala som z fotky najväčšieho psa a najkrajším fľakom :haha: . Ale naživo bol mumák, všetky šteňatá prišli, len on spal v košíku. Pri pokeci zaspal na rukách. V aute začal vrieskať a hrýzť ako hovädo a odvtedy bolo už len zle a horšie :haha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: vyber steniatka

Poslaťod hruska » Ned 13.12.2015 20:13

1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
ked mi ho doviezli :D
2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
0, vid odpoved hore, videla som ho az ked mi ho doviezli :)

3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
nie, brala som ale odrastenca

4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
polovicu som odovzdala pri prebrati psa, druhu som poslala par dni na to na ucet

5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
v podstate hej, nevedela som, o akeho psa ide videla som, len ze je na predaj pes, napisala som, ze hladam to a to a sme sa najak zhodli, ze to moze byt ono

6. Na zaklade coho ste si vybrali?
sedel mi vek, hladala som odrastene stena, povaha a aj vyzor, neriesila som moc povod a ostatne veci, ako je penis a tak :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: vyber steniatka

Poslaťod wer » Ned 13.12.2015 21:18

Ja som tiez nevyberala, proste mi bol priradeny :heh: Moja predstava bola - mensi paleny psik. Mam velkeho vlkosedaka. :haha: Ale podstatny bol chovatel - zodpovedny, s citom, steniatka z rodiny... Nemala som uz z coho vyberat - prisla som uz neskoro, k 3mesacnym a boli uz len dvaja. Jeden mojkacik a druhy cert. Na robotu mi prischol cert.

Neviem, ako budem vyberat dalsie. Asi to zas necham na chovatela, takze budem vyberat toho chovatela :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vyber steniatka

Poslaťod elfinka » Ned 13.12.2015 21:23

Tiez som nevyberala, ostal posledny volny. A s dalsim psom budem tiez hladat asi hlavne chovatela, ktory sam so psami pracuje, ma pracovne odchovy a bude mi ochotny vybrat podla povahy a toho co mu poviem ze s nim chcem robit.
A hlavne takeho, co na vyber dava viac casu nez rozhodnut sa v 2 tyzdnoch podla farby/znakov ked sa este neda vobec spoznat povaha.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: vyber steniatka

Poslaťod Vikiki22 » Ned 13.12.2015 21:37

1. Vyberala som priamo pri odbere. Vyberala som po chovateľke ako prvá podľa poradia v jej zozname.
2. Kvôli diaľke som nemohla absolvovať návštevu predom, takže len raz - pri odbere.
3. Nie.
4. Zálohu som neplatila, ale platila som sumu na 2 x po odbere.
5. Áno, poradila. Porozprávala mi o šteniatkach, aké sú, aký majú exteriér apod.
6. Na základe povahy a čiastočne podľa exteriéru.
:smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: vyber steniatka

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 13.12.2015 22:15

AMAROK
1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
neplanované
2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
jednu ale boli sme sa len polubit s miminami, nie vyberat, neplanovali sme to
3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
nie
4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
pri odbere sme vyplatili
5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
ano/nie - psik bol k dispozicii ako posledny, povedali nam o nom co a ako
6. Na zaklade coho ste si vybrali?
nevyberali sme si, proste padol do oka a bolo

AKIA
1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
fotka v 2 dňoch - vybrala som si len na zaklade toho
2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
žiadnu
3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
nie
4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
nie
5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
nepotrebovala som
6. Na zaklade coho ste si vybrali?
farba - chcela som čo najtmavšiu suku
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: vyber steniatka

Poslaťod pigie » Ned 13.12.2015 22:33

Hugo
1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
Nepodarilo sa mi dostat kvoli chorobe k stenatam v planovanom termine 6 tyzdnov, takze som sla az na odber. Tam prebehol prvy aj posledny :heh:

2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
0 Ale s chovatelkou som sa stretla predtym na vystave

3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
Nie

4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
Nie

5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
Vybral :heh: A ja som si vybrala toho isteho nezavisle od jeho vyberu :heh:

6. Na zaklade coho ste si vybrali?
Si vybral on mna :jazyk: Prisiel ako posledny, ked zaujem ostatnych opadol a rozbehli sa inam a sebavedomo mi zacal rozvazovat snurky na topankach a uz ma neopustil ako ostatne stence :heh:

Fry
1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
Pri odbere :heh:

2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
0

3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
Nie, motali sa mu tam 4 steniatka, mohla som si vyberat :heh:

4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
Nie

5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
Som nechcela, bol to osud, len jednym uchom som vnimala varovne kontrolky, ktore som vypla :haha:

6. Na zaklade coho ste si vybrali?
No ze osud :haha: Fotka na internete a zahadne zhody :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné