vyber steniatka

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

vyber steniatka

Poslaťod dadak22 » Štv 13.08.2009 15:31

ahojte, nenasla som nikde tuto temu a dufam ze to nezaradim zle...chcem sa len opytat, ked su steniatka na svete, v ktorom tyzdni je najlepsie ich vyberat? stvrty tyzdne moze byt? da sa uz zistit farba a trochu povaha?inac pytam sa na zlatych retrieverov... :no: a podla coho vyberat? na co dohliadat...?
Dakujeeeeeeeeem vsetkym
dadak22
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: vyber steniatka

Poslaťod Amaguk » Štv 13.08.2009 15:39

4ty tyzden je strasne skoro :hmm: ziaden normalny chovatel neda staniatka tak skoro od matky, jedine, ze by slo o mnozitela, ktory sa ich chce co najsko zbavit, aby nemal naklady. A od takeho radsej ruky prec!
viac o vhodnom veku odberu steniat najdes tu: viewtopic.php?f=30&t=3525&hilit=odber&start=120

a na co si davat pozor pri vybere? Hlavne na serioznost chovatela :no: a samozrejme zdravotny stav psika
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vyber steniatka

Poslaťod Nisus » Štv 13.08.2009 15:41

Amaguk, myslim, ze dadak to myslela tak, ze ci je v hodne v stvrtom tyzdni si vybrat to steniatko. Ako zajednat. Nie vziat domov...ci sa mylim? :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: vyber steniatka

Poslaťod Amaguk » Štv 13.08.2009 15:44

iba ak to myslela tak, ako pises, ze v 4tom tyzdni vyberat v zmysle obzerat :no: ale aj to sa mi zda trochu skoro - posunula by som to na ten 5-ty az 6ty tyzden

nejaka diskusia na tuto temu je aj tu: viewtopic.php?f=30&t=3825&hilit=v%C3%BDber+%C5%A1te%C5%88a%C5%A5a
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vyber steniatka

Poslaťod lucik » Štv 13.08.2009 15:51

skusenosti s vyberom steniatka sice nemam, ale bola som u kamosky, ktora mala labikov mrnavych - v 2 tyzdnoch tusim a potom ked mali 7 tyzdnov.. v 2 tyzdnoch este len brumkali a lozili po porodnej bedni, takze tam toho este vela vidiet nebolo. u 7 tyzdnovych bolo uz pekne vidiet, ktore sa radsej motkali pri nas, ktore radsej otravovali mamu a ktore sa vyberali same na prieskum po dvore a ktore sa radsej nahanali so surodencami.. ani jedno z nich nebolo plache, ze by sa balo dotyku, skor sa prejavili ti odvaznejsi, ktori isli po snurkach na topankach a na nohaviciach :lol:
ja by som si vyberala take, ktore zaujimam ja, nie prilis akcne, skor take mojkacie.. existuju aj vselijake testy (napr.Campbellov test), kedy napr. vytahujes kluce a strngas, odnesies stena od ostatnych a testujes ho v roznych situaciach a podla reakcii sa da trosku predpokladat buduca povaha..
co sa tyka farby, u labikov bolo uz v 3 tyzdnoch vidiet, ktori budu tmavsi a ktori bledsi (u zltych), podla vankusikov na packach sa da orientacne zistit kvalita pigmentacie..
takze v tych 4-5 tyzdnoch sa da uz da podla mna zistovat pomalicky co je ktore zac a konecny vyber tak v 7. tyzdni..
MOJ nazor, ako som napisala, skusenost nemam..
Edit: pri 3tyzdnovych co som videla bolo vidiet priebojnost niektorych - jeden psik ked zistil, ze uz vsetci surodenci papaju mliecko a on zaspal, predral sa k sucke, packami odstrcil steniky okolo a pricucol sa on :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: vyber steniatka

Poslaťod dadak22 » Štv 13.08.2009 16:32

Nicus dakujem, pochopila si spravne, myslela som len zajednat, ospravedlnujem sa, zle som to sformulovala...takze dakujem vam za vase nazory, amaguk, takze mam vyckat az na ten 7.tyzden? ked myslim si, ze pridu viaceri zaujemcovia a kazdy si bude chciet vybrat...i ked ja mam zajednane ako prva :king: hihi...takze pojdem, ako si ty napisala v tom 5 tyzdni, uz podla mna budu nejake kriteria, ne?Lucik, super, skusim to s tymi klucami...inac, co odporucate ku detom...viac fenku alebo psika?
dadak22
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: vyber steniatka

Poslaťod lucik » Štv 13.08.2009 19:48

co sa tyka retrievera, ja urcite odporucim fenku.. :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: vyber steniatka

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 13.08.2009 20:32

Ak to nemáš ďaleko, odporúčam ísť sa pozrieť viackrát, ak ich budeš dlhšie pozorovať, vytušíš ich povahy...
Ak je to dobrá chovateľská stanica, určite im to nebude vadiť
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: vyber steniatka

Poslaťod dadak22 » Štv 13.08.2009 21:13

Lucik, si dobra...hihi...ale si ma prekvapila tvojim nazorom..hihi...ale dakujem, takze rozhodla som sa spravne...a co sa tyka chovatelskej stanice, oni su perfektni...bola som tam parkrat a volaju ma stale, nech pridem kedykolvek a vsetky moje otazky s trpezlivostou odpovedaju, az sa im cudujem, ale nie som prekvapena, lebo su to velmi prijemni ludia, takze to pre nich asi problem az taky nie je...
takze fenka...uz sa velmi tesim, uz aby bol zaciatok oktobra, ze steniatko bude u nas doma, dufam, ze moji dvaja mali to steniatko nevystavia... :joint:
dadak22
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: vyber steniatka

Poslaťod lucik » Štv 13.08.2009 23:06

dadak, ja nie len preto, ze fenu mam, ale aj preto, lebo pozorujem psy - retrievre.. az na par vynimiek su to vsetko hypersexualni maniaci, ja si neviem predstavit samu seba, ako by som toto zvladala.. :hi:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: vyber steniatka

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 13.08.2009 23:19

no, tak teda pridam moju skusenost.
Peclivo, nez sme sli po stena, som pripravovala testy, nastudovane do poslednej bodky. Dokonca som ich brala so sebov, aby som si mohla zapisovat vysledky :pac: . Vybrata stanica, chcela som brat cca 6-8 tyzdnov, starsie som ani zasvet nechcela, kvoli socializacii.
Nakoniec to vsak dopadlo celkom inak. Fenka posledna z vrhu, uplne z inej stanice, navyse stvormesacna, a testy hmm, no hruza. Ale socializaia, super.
Momentalne je to skvely pes :yes: . Co z toho vyplyva?, testy su na nic, vacsinov odhaduju povahu, ale nikto nikdy nevie kedy co vyskoci. Cim dlhsie u mamy tym vyrovnanejsi pes, ale zalezi ake je prostredie v ktorom vyrasta. Ale idealne je brat tych 8 tyzdoch, chovatelia to aj tak dlhsie vacsinou nevydrzia :lol: . Vacsinu spravy clovek ani nevie ako.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: vyber steniatka

Poslaťod dadak22 » Pia 14.08.2009 7:20

Lucik, nereagovala som na to, ze fenu mas, ale na to, ze som ti to uz pisala v SS, preto som sa zasmiala...inac asi mas pravdu o tej hyperaktivite, lebo zase u nas doma polovnik nikto nie je a na deti by som chcela asi nieco kludnejsie, nie prispate, ale nie take poplasene...moji dvaja maju energie aj za 10 dievcatiek...takze chlapci nech trosku zjemnia pri ZENE... :jupi:
Wickyy, a ty mas tiez retriverku?a preco ti vysla vlastne posledna fenka?a preco az tak neskoro? ja by som si ho chcela zobrat okolo 8 tyzdna az 9...no dufam, ze sa rozhodneme pre steniatko na prvy pohlad...Inac, pocula som uz aj take nieco, ze ked bolo steniatko malinke a bolo take prispate a pomale, z v dospelosti to bol duracelka a naopak...neviete nieco o tom?
dadak22
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: vyber steniatka

Poslaťod Ivanka.P » Pia 14.08.2009 8:47

lucik píše:co sa tyka retrievera, ja urcite odporucim fenku.. :no:


Ja pri akomkolvek plemene fenku :no: bývajú k deťom jemnejšie.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: vyber steniatka

Poslaťod Sinuhet » Pia 14.08.2009 8:55

Tak u foxterrierov sa povaha neda objektivne posudit tak do 3-4 mesiaca (dokonale tak 6-7 mesiac). Najlepsie je ak tie steniatka mozes pozorovat kontinualne a nie len jednorazova navsteva, kludne sa moze stat ze prave pri tvojej navsteve nebude mat to najlepsie stena svoj den (ako u ludi) a ty si ho preto nevyberies...
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: vyber steniatka

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 14.08.2009 9:36

dadak22 píše:Wickyy, a ty mas tiez retriverku?a preco ti vysla vlastne posledna fenka?a preco az tak neskoro? ja by som si ho chcela zobrat okolo 8 tyzdna az 9...no dufam, ze sa rozhodneme pre steniatko na prvy pohlad...Inac, pocula som uz aj take nieco, ze ked bolo steniatko malinke a bolo take prispate a pomale, z v dospelosti to bol duracelka a naopak...neviete nieco o tom?


nie ja mam borderku. No nevysla mi posledna fenka, bol to osud ona tam na mna cakala :ach: . Mala som zarezervovane uz steniatka z roznych stanic, ked sa povedalo, ze su moc drahe, zacalo patranie.
Tato chovka vtedy nemala ani webovku, zohnala ju vsak moja teta (skusena chovatelka, veterinarka, ...), co poznala jednu fenku z tej chovky, a jej majitel bol velmi spokojny. Zavolala tam a dozvedela sa, ze maju steniatko, posledne. No to steniatko malo zostat u chovatelky ako chovna sucka. Ja neviem ako sa to podarilo, ale velmi sme vahali, v podstate sme sa sli na nu len pozriet s tym, ze ak bude mat dobru socializaciu, nieje o com. Potom az ked som s nou travila cas mi doplo, ze nezalezi kedy beries stena, podstatne je, co s nim dokazes. Vhodne je brat stena len preto v 8 tyzdnoch, ze zacina vnimat okolie, zacina spoznavat svet, a na tomto zalezi ako sa k tomu postavi okolie. Chovatel ma uz kopec inych starosti, tak je to potom len na majitelovi a aby nic nezameskal je vhodne brat stena v tych 6 az 9 tyzdoch zivota.

Cize ten vek, kedy chces brat stendo je uplne idealny, len potom s nim musis moc pracovat, mam na mysli: cestovanie MHD, prechadzky po meste, neskor stykanie sa s ludmi...proste co najviac toho stihnut, skor ako ti vyskoci, nejaka chyba (strach, nedovercivost, podozrievavost), musis mu vsetko ukazat, so vsetkym ho zoznamit, pretoze v tom veku sa mu zacina otvarat schopnost vstrebavat tieto "socializacne veci", len kvoli tomuto sa stenda beru v tomto veku.

A este k tej "zmene povahy", hej moze to byt, prave o tomto su tie testy, vidis nie vzdy su presne, takze aj profik sa moze zmilit :ua: . Ale mozu stym suvisiet choroby, a to dost. Ked nasa NO bola malinka, mala crevne parazity, bola velmi nervozna az agresivna, mala netikavka, boli sme z toho nestastny. Az ked sa prislo na to, co sa deje, a vyliecila sa, konecne to bol stastny hravy pes s neuveritelnou chuou spolupracovat. Co sa tyka odcervovania, bezne lieky (preventivne) zaberaju iba na urcite druhy parazitov, takze aj to sa moze stat.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Ďalší

Späť na Ostatné