treba košík v slovenskom raji?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod okoloidúci » Pon 06.07.2009 23:03

Cawte wsetci, :smile:
chcela by som sa spýtat , či niekto z vás nebol zo psom na túre v slovenskom raji .................... pretoze my sa tam chystame na dovolenku s nasim psom a nevieme ci bude potrebovat aj košík .......... pretože niekde je písané ze musí byt aj náhubok a niekde zase nie .............. tak by som sa chcela spýtat , či ho treba , inak by sme ho nemuseli kupovat, pretoze moj kokrik je uplne nekonfliktny a nieje ani agresivny takze ho nepotrebuje.............
okoloidúci
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod vavrena » Pon 06.07.2009 23:07

No tak zober košík so sebou, a keď bude treba, ho nasadíš :no: .
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod zeane » Pon 06.07.2009 23:28

http://sprava.slovensky-raj.sk/?Navstevny-poriadok

pokiaľ idete do Národného parku, tak ten náhubok zober. Keď nebude v okolí živej duše, tak podľa mňa kľudne bez neho a keď sa niekto zjaví, tak povinne s náhubkom :nwm:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod okoloidúci » Pon 06.07.2009 23:31

tak ja ho teda radšej zoberiem ........... a malo by sa s ním dat ist na kazdú turu nie , alebo sú tam niekde aj nejake zákazy :vykricnik: psov?????
okoloidúci
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod obsidian » Uto 07.07.2009 2:14

Kosik by som urcite zobral do batohu, vodzku tiez (tu maj radsej vzdy poruke), vhodny je tiez postroj. Zakaz vstupu so psom je v pasmach so stupnom ochrany 5. Momentalne si nespominam ci nimi prechadzaju znacene turisticke chodniky v Slovenskom Raji. Zaujimal by som sa vsak o to ci naplanovanu trasu zvladne aj pes. Na niektorych miestach su aj rebriky kde treba psa vyniest/vytiahnut, tu sa celkom hodi ked ma postroj. Podrobne informacie ziskas ked zavolas na prislusne informacne centrum, tam ti presne povedia kde mozete ist a kde nie.

Ked uz budete mat stastie a stretnete straz tak treba byt hlavne slusny, nejednat konfliktne. Ak by padla otazka na kosik tak ho kludne ukazat a nepouzitie odargumentovat stazenym dychanim psa pri namahe a pod.. Je tiez dobre davat pozor aby pes nelovil ziadnu zver a netulal sa desiatky metrov od chodnika (hlavne v pasme ochrany 4). Toto by nemuseli strazcovia tolerovat. Navyse, je to aj v zaujme bezpecnosti, nikdy nevies ci sa v mieste pohybu nenachadza nejaky X metrovy zraz kde by sa mohol posmyknut a...

Raz pri ture Monkovou dolinou, ktora prechadza cez Belianske Tatry sme zazili, ze ludia mali so sebou (tusim) jazvecika. Neuvedomili si pred turou, ze sa tam so psom nesmie (stupen ochrany 5). Cesta je jednosmerna a na zaciatku sa vybera poplatok. Strazca prizmuril oci a povedal, ze ich neposle prec, ale nech sa pes radsej drzi chodnika a nebeha velmi pomimo.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod Nyssa » Uto 07.07.2009 7:10

košík určite zobrať, ja ho mám tiež v Slovenskom raji vždy so sebou. Hlavne si treba naplánovať túry, pretože ako obsidian písal, mnoho z nich sú aj s rebríkmi a niektoré sú fakt náročné a kokra tak či tak neunesieš. raz sme takú túru absolvovali s našim shitzákom, kde boli stupačky zasadené do skaly a pod nami obrovská roklina, vtedy som si povedala nikdy viac. síce chúďatko držal ako hluchý dvere a v ruke sa ani nepohol, ale keby sa zavrtel, letíme dolu obaja :ua:
a hlavne poprosím po psovi aj zbierať :kak: síce je to príroda, ale chodia tam ľudia a nepotrebujeme, aby aj tam nám psov zarazili :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod okoloidúci » Uto 07.07.2009 11:03

no tak ten košík určite zoberiem............... a že na aké túry budeme chodiť?????
my budeme ubytovaný vo vernáry takže budeme chodiť po okolí. už som si pozerala aj nejake trasy a dalo by sa to zvládnuť ....... a on vie chodiť po rebríku . takze v tom by nemal byť problém ............ pretoze uz sme taku turu, kde sme museli ist po stupackach na skale zvladli :smile:
okoloidúci
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod Sinuhet » Uto 07.07.2009 11:08

Kosik urcite ano, na co sa zbytocne hadat :no: Ja som bol napriklad aj na lomnicaku so psom, ale priznavam ze protekcne :smile:
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod mika » Uto 07.07.2009 11:14

Davaj bacha, rebriky budu mokre a moze sa mu to smykat. My sme Dorku (kernterierku) nosili v batohu-ked bola unavena aleb bol nejaky problem, kokrspanel je sice vacsi, ale ak je kludny, tak by v batohu mohol vydrzat, keby bol prilis narocny teren.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod skacenka » Uto 07.07.2009 11:16

V Slovenskom raji sú turistické chodníky skutočne dosť náročné a psa by som si tam vziať netrúfla :ua: Drevené rebríky sú takmer stále mokré a šmykľavé...stupačky nad Hornádom sú nebezpečné pre ľudí,nieto ešte pre psy a psa nad dajme tomu 3kg tade na rukách ani neprenesieš-človek tam má problém sám so sebou,nie ešte mať na rukách psa,ktorý sa nedajbože zavrtí....
Keď som tam bola prvýkrát ako decko,tak si pamätám na jeden mladý pár so psom-malým,možno 10kg ťažkým...zabalili to pod prvým rebríkom s tým,že im to nestojí za to,aby riskovali zdravie psa a seba :jop: Ďalšie razy som už na turistických chodníkoch nestretla nikoho so psom :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod okoloidúci » Uto 07.07.2009 11:18

aj my sme ho nosili v batohu ale ked sme isli po tych rebríkoch tak ho radsej otec istil on si ho pripol o seba a on pekne isiel pod nim :no:
okoloidúci
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod lucik » Uto 07.07.2009 12:54

v Narodnom parku musi byt pes na vodile a s nahubkom (baziruju hlavne na tom vodidle) a do Chranenej krajinnej oblasti nesmie ist vobec.. boli/neboli sme tak na Rohacskych plesach - vykopla nas odtial straz, nastastie bez pokuty, lebo v TIC mi tu trasu poradili ako vhodnu so psom, co som mu aj povedala.. ale hore na plesach za psov rozdavali pokuty len taky fukot..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod okoloidúci » Uto 07.07.2009 13:10

no my tam ideme prvy krat.................. tak mi mozte doporucit nejake tury so psom............... a vychodisko by bolo vzdy z vernára :smile:
okoloidúci
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod Sim » Uto 07.07.2009 13:30

Ja to mam nedaleko a tiez rozmyslam vziat aj Perlu ale tiez neviem kde mozem ist ...tak ak mate niekto tipy :smile: :no:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: treba košík v slovenskom raji?????????

Poslaťod okoloidúci » Uto 07.07.2009 14:50

a nestačila by len ohlaavka alebo musi byt košík?????????????????
okoloidúci
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Ďalší

Späť na Ostatné