treba košík v slovenskom raji?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 25.08.2009 16:50

Ty si tam bola, povedz, že áno. Rad sa dozviem niečo nové o tom kam mám ísť :yes: .
Videla som tam niektoré useky trasy, myslím, že bez vodítka by to tam ani nešlo. 4o sa týka dížky, je celkom isté, že to bude jednodnovka :pac: , zase budeme uštvaní :ua: :lol: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod obsidian » Uto 25.08.2009 17:34

Podla mna su najlepsim pohorim na turistiku so psom Nizke Tatry. Teren je perfektny, pes nemusi vkuse lozit po skalach, nie su tam ziadne rebriky a chodniky nevedu exponovanymi miestami (samozrejme si treba davat pozor tak ako v inych horach). Na hlavnom hrebeni su 3 chaty + 2 utulne + nejaky ten penzion na Certovici. Trasy sa daju pekne naplanovat na viac dni s roznou narocnostou. Takisto sa da na takmer celom hrebeni pes odopnut bez obav, ze sa zruti do nejakej priepaste. Vynimkou su len severne zrazy Deresov, Chopku a Dumbiera. A este tusim na Chabenci bolo jedno take kritickejsie miesto. Vidiet tam kamzikov a tiez svistov. Vyhlady su fantasticke (za predpokladu dobreho pocasia). Teraz na jesen, ked pominu burky a vsetko sa zafarbi to bude zazitok aj pre cloveka aj pre psa. Urcite vacsi nez vo Vysokych Tatrach kde sa pes dostane akurat tak do dolin a na max 3 stity (subjektivne vnimane:) ).
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 25.08.2009 21:22

to ti verím. Boli sme akurát na Chopku, no nestačila som sa diviť, aké je to tam frekventované. Ľudia sa tam jednoducho vyvezú lanovkou a ďalej idú peši v sandálkach.
Ale bolo krásne:Obrázok
a aj svišťov sme stretli :lol:
Obrázok
a zničená bordera :ach:
Obrázok
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod kikula22 » Uto 25.08.2009 21:50

Ja vám tak závidím.
Je to možné že bývam tak blízko a nemám s kym isť? :ua:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 25.08.2009 22:04

nemáš s kým ísť? :nwm: a samú ťa nepustia? Keby som tam bývala tak cez prazdniny by som sa trepala na Chopok aspoň 3x do týždňa :yes:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod janajka » Str 26.08.2009 6:59

Na Terynku to nie je narocne, len je to stupak, ale zase po schodoch ako keby, nie ako v Malej Fatre od Sutova / tomu hovorim stupak. Ziadne retaze ani rebriky ta cestou na chatu necakaju. Teda pokial sa nevyberies cez Priecne sedlo, ale to sa so psom fakt nevyberaj, to je strmy prelez s retazami. Inak je to nadherna tura, a tie krasne Tatranske jazera. A na voditku ho musis mat, lebo tak to kaze poriadok - kvoli kamzikom.

Jou jou, Nizke Tatry - to je raj.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod Nyssa » Str 26.08.2009 7:35

janajka a stačí, ak bude na vodítku alebo musí mať aj ten náhubok v Tatrách?
minule sa na psov v Tatrách pýtala mama nejakého TANAPáka, že prečo vlastne bol ten zákaz a teraz zrazu zas povolili, tak povedal, že to bolo hlavne kvôli bezpečnosti tých psov, lebo že veľakrát sa im stalo, že pes sa pošmykol a pod. a zletel niekde do rokliny a tak :pac:
inak zajtra by som konečne chcela dať buď Sliezky dom alebo Terinku, ale ako sa poznám, zase pôjdem tak akurát do :prd:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod janajka » Str 26.08.2009 8:25

No priatel tam volal osobne pred dvoma dnami, a vraveli v telefone ze moze ist, len musi mat voditko a nahubok. Teda ten nahubok si zober, ale myslim si, ze ked ho na hube mat nebude, tak sa nic nestane. Videla som tam psa, rovno na Terinke, na voditku a kosik nemal, a vsetko v poriadku. Teda ja som toho nazoru, ze bud kosik alebo voditko. Ale naco obe dokopy??? Mimochodom moj pes by asi s nahubkom ani nesiel, ze by sa celu cestu obtieral o zema daval si ho dole :lol: .

A riadna blbost, ze bezpecnost psa, aj ked na tych retaziach / priecne sedlo neviem neviem, to by bolo pre psa rizikove. Ide hlavne o bezpecnost kamzikov.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod Nyssa » Str 26.08.2009 8:30

tiež som názoru, že buď vodítko alebo náhubok :lol: i keď ja by som najradšej ani jedno :angel: (len v sťažených terénoch radšej vodítko). tak či tak, náhubok nosím so sebou všade, len tak pre istotu. a kto by bral na rebríky či reťaze takmer 40kg hovado? :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod Sim » Str 26.08.2009 8:40

Ja som v piatok bola s ocom na Terryho chate....a chodili tam psy,košík nemal ani jeden a na voditku bola iba cca polovica...
Strmak to je riadny,podla mna pes bez kondičky to nezvladne,a su tam useky kde by som sa bala nechat psa navolno,hlavne už na tom kopci kde su same skaly....Je tam pekne,ale dost naročné......
Narok tam určite idem s Charliem
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod janajka » Str 26.08.2009 9:15

ja som si svojho psa od jeho mladeho veku tak vykondickovala, ze teraz mam problem uspokojit jej potreby. :aaa:
:5: :smile: :smile: :smile:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 26.08.2009 10:44

tak už sa teším, kedy tam zavítame aj mi.
Janajka: to s tým vykondičkovaním...boli sme na celodennej túre :šútov, mojžišové pramene, Chleb, Trusalová. Prišli sme celí zmorený, a Frona chcela hadzať paličku a Kis ju samozrejme pásla :pac: , akoby im nič nebolo, to pri tom behali hore dole, čiže trasu prešli aspoň trojnásobne ako mi.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod Sim » Str 26.08.2009 12:26

Janajka a Viky ako ste si vykondičkovali psov?dajte recept aj ja chcem aby nam tak vladal...
Dufam že ta živosť mu ostane....
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod janajka » Str 26.08.2009 12:54

No ja som moju bravala vsade, ked bola mala vela sa hrala so psami, ked vacsia vela chodila, priatel ju braval k bicyklu, na lyzee, behala, ucila som ju poctivo aport, musela, bez ziadneho zavahania, inak som ho vzala a sla prec, a ona je taka ze sama od seba nahanala psov, cize ona bola vsade tam kde bezal pes za loptickou, my sme este v Dubravke boli taka psickarska komunita, cize tie behacky a nahanacky boli dennodenne na luke pri dome. ked mas dvoch ani doma si nedali pokoj, stale stale sa len hrali. My tak dychcala vo vytahu, ze sa ludia divili co to ma za psa pred infarktom. Cize same behanice. Na riadnu turu som ju zobrala este mladu (chuda moje), my nadavali ze jej pokazim klby. Tak som v jej jednom roku urobila rentgen na DBK a DLK a mala 0/0, cize mi odlahlo. No ano nema sa mlady pes pretazovat. Ale moja je aj od krvy hyperaktivacka, ale tym ako behala sa riadne osvalila. Fyzickej kondicky ma teda az az, psychicky zas polavuje, lebo dlho nevydrzi cvicit. Ale zase taky aktivny pes vie byt peekne otravnyyy. Sestra mi ju nerada stazi, lebo doma pri nej nema klud, steka jej za uchom a vola ju venovat sa jej. :)
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: treba košík v slovenskom raji?

Poslaťod janas » Str 26.08.2009 13:23

janajka píše:No ja som moju bravala vsade, ked bola mala vela sa hrala so psami, ked vacsia vela chodila, priatel ju braval k bicyklu, na lyzee, behala, ucila som ju poctivo aport, musela, bez ziadneho zavahania, inak som ho vzala a sla prec, a ona je taka ze sama od seba nahanala psov, cize ona bola vsade tam kde bezal pes za loptickou, my sme este v Dubravke boli taka psickarska komunita, cize tie behacky a nahanacky boli dennodenne na luke pri dome. ked mas dvoch ani doma si nedali pokoj, stale stale sa len hrali. My tak dychcala vo vytahu, ze sa ludia divili co to ma za psa pred infarktom. Cize same behanice. Na riadnu turu som ju zobrala este mladu (chuda moje), my nadavali ze jej pokazim klby. Tak som v jej jednom roku urobila rentgen na DBK a DLK a mala 0/0, cize mi odlahlo. No ano nema sa mlady pes pretazovat. Ale moja je aj od krvy hyperaktivacka, ale tym ako behala sa riadne osvalila. Fyzickej kondicky ma teda az az, psychicky zas polavuje, lebo dlho nevydrzi cvicit. Ale zase taky aktivny pes vie byt peekne otravnyyy. Sestra mi ju nerada stazi, lebo doma pri nej nema klud, steka jej za uchom a vola ju venovat sa jej. :)


Prepáč, nedá mi dodať že sú to BORDERKY nezničiteľné :no: aj ty aj Wickky (i keď oni boli asi aj s NO)
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné