Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 22.04.2013 7:13

Tak teda verím, že to tak je. Včera som si čítala domový poriadok bytovky kam sa ideme sťahovať. Vraj môže byťv byte maximálne jeden pes... haha. V prenajímacej zmluve máme písaných vyslovene dvoch psov. Tak som zvedavá, aký je správca velký vrták. A druhá vec, že v rámci bytovky je povinný majitel vodiť psa na vodítku a s náhubkom. :ach: A potom, al to musím ešte raz presne pozrieť, si tam vedú akúsi evidenciu či čo, no proste nejaká zjavná pakáreň.
Nejak sa tam prestávam tešiť a verím,že nebudem musieť venovať energiu tomu, že si tam budem obhajovať psov.
Chystám sa správcu odbyť tým, že čo majitelka dovolí maťv svojom súkromnom majetku je jej rozhodnutie a vec, so mnou nech rieši, keď bude s tými psami nejaký objektívny problém.
Tak voláko to berieme jak dočasné riešenie, to ma jediné utešuje.

p.s. tiež tam je aj to čo spomínal rastog, že chovatelská stanica nesmie byť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Prihlasenie psa a susedia

Poslaťod Jaja7778 » Str 24.04.2013 13:04

Dobry den dufam ze pisem do spravnej sekcie... Totizto mam taky problem mam 3rocneho krizenca nem.kratkosrsteho stavaca s labradorom...teraz sme sa stahovali a susedia su proti tomu aby v ich panelaku bol pes ... Kedze sa blizi termin ze ho budem musiet prihlasit ma mestkom urade t.j ze budem potrebovat povolenie susedou z nasho podlazia z hora a zdola a viem ze ich podpisy neziskam co moze v takomto pripade urobit mesto? Bojim sa toho ze nasho chlpaca budem musiet dat prec uz som aj take pocula od jedneho suseda ze ak sa s tym nezmierim a nedam ho niekam mozem pocitat s tym ze vystahuju aj mna....moj pes im nic nerobi nikoho nepohryzol ani nenapadol, vo vchode isto nespini a mozem povedat ze keby s nim nejdem aj cely den vonku dnu sa ani nevycura, ked s nim idem von ludi si vobec nevsima v noci nesteka ... Steka ked niekto zazvoni alebo zaklppe ale myslim ze to je normalna reakcia...co myslite na co sa mozem pripravit?

Dakujem za rady
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod lila.claire » Str 24.04.2013 13:09

Mackie píše:k tomuto len tolko
na porade(.sk) som nasla info od ludi, ktori o tom nieco vedia, ze
1. v domovom poriadku si mozes prikazat a zakazat co len chces
2. ak to niekto porusi, nic z toho nie je pravne vymahatelne dodrzat to, resp. platit pokutu za to

takze asi tolko k zakazom psov, chovatelskych stanic, orangutanov, fajcenia, spolocneho upratovania, atd atd atd
domovy poriadok je v principe len zdrap papiera
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1256
Bydlisko: Košice

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod katkariinka » Str 24.04.2013 13:14

v akom meste byvas? To naozaj na mestsky urad musis priniest podpisy susedov?
:otaznik:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Mackie » Str 24.04.2013 15:18

Pozri si VZN vasej obce co sa tyka drzania psov, a ak tam je zmienka o nejakych podpisoch, odporucam podat co najskor protest proti VZN na prokuraturu. Ak tam nic take nie je, nikomu nic nenosis, neriesis, vytlacis si zakon a VZN a mavas s tym kazdemu pred nosom, ak od teba nieco bude chciet. Kludne aj ustavu, ten odsek o prave na vlastnenie majetku.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod rastog » Str 24.04.2013 21:00

a protest prokuratora neriesi aj domove poriadky?
Obrázok
rastog
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 320
Bydlisko: BA~ruzinov

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Mackie » Štv 25.04.2013 13:13

netusim, aku maju domove poriadky "pravnu silu", ale urcite na nich nie je potrebny prokurator, kedze pravidla ani "pokuty" v nich nie su vymozitelne, stacit bude aj cerstvy Mgr. a hlavickovy papier
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 26.04.2013 10:13

Jaja:
Či už je to váš vlastný byt, alebo je to podnájom, kde máte psa ukotveného v zmluve, je to rozhodnutie majitela bytu, čo v byte má, nemusíš sa nikomu spovedať z toho. Pokial obec naozaj má takýto predpis vo VZN, je to absolútne protizákonné v tejto chvíli. Na tú tortúru, akú máš podstúpiť nikto nemá právo! So zákona si psa povinná prihlásiť podla miesta kde sa väčšinou zdržuje a to je všetko! K prihláseniu psa na úrade nemusíš prinášať nijaké podpisy od susedov, to je právny nezmysel.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Jaja7778 » Pon 29.04.2013 12:24

Teraz neviem ci pisem do svojej temy alebo do temy kto uz niekto vytvoril a ja som pridala svoj prispevok ... Ak som sem capila moj problem do niekoho temy prepacte ja som motuz :)

No takze v piatok som bola prihlasit nasho Lea na mestky ... Podpisy neboli potrebne lebo uz to v u nas Rimavskej padlo je uz prihlaseny no aj tak sa bojim trosku toho coho su susedia schopny byvame vo vchode kde nie je vytah takze peskujeme po schodoch byva tu 20rodin a nik nema psa ...
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod sabe » Pon 29.04.2013 12:47

Jaja: susedia su urcite schopni kadecoho, ale zas ty mozes volat policiu ked treba :) Len by asi bolo vhodne si nastudovat nejake zakony tykajuce sa tvojho problemu :)
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod mirocl » Pon 29.04.2013 14:25

Offtopic: Jaja7778, tu sú témy spoločné, preto ti tú tvoju zamkli, lebo bola duplicitná s už existujúcou, kde sa riešia problémy podobné tvojmu.
...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Jaja7778 » Pon 29.04.2013 19:13

Sabe: snazim sa nieco hladat a guglit no ked sa obratim na policiu moze sa stat ze pojdu proti mne...ak niekto zazvoni alebo zaklope hafan nam hlasne upozorni ja viem ze exzistuje povel ticho ten aj pouzijem no on stekne 3-4 krat a poriadne az potom prestane a da sa povedat ze tymto fakt narusa klud to uznavam ale ked mi povedia ze byt patri pod bytove druzstvo a ja som si nepytala povolenie ze tu moze byt pes a navymyslaju si to co neni pravda to uz nahneva asi kazdeho ....preco ja mozem tolerovat ozranov ktory vykopnu sklo na dverach, hluk na chodbe smrad z macacich vykalou pred dverami ktory ide z dola a oni stale ripu do mojho psa???? Lebo je vraj velky
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Jaja7778 » Pon 29.04.2013 19:18

mirocl: aha dakujem za uvedenie do realu lebo pozeram ze co ze je uzamknuta ts som nevedela ze na dog fore takto je :D
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod sabe » Pon 29.04.2013 21:07

Jaja: a preco take veci tolerujes? Podla mna na nieco take mozes zavolat kludne policiu, ze je to poskodenie spolocneho majetku a nech to riesia, nie? Od toho tu predsa su. A taktiez by si mohla nahlasit keby sa ti vyhrazali, ze nieco urobia tvojmu psovi ak ho nedas prec. Chce to v klude prestudovat zakony, pripadne sa poradit s pravnikom na co mas narok a ake mas povinnosti a potom si susedia mozu hovorit co chcu a ty sa im len takto vysmejes :jazyk: Nie je to idealne pre susedske vztahy, ale ako som pochopila z tvojich prispevkov, tak vase vztahy maju dost daleko k idealnosti uz teraz...
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod lila.claire » Uto 30.04.2013 3:16

Jaja, breše aj po 10 večer? ak nie, tak nenarúša kľud. a čo že byt patrí družstvu? aké povolenie na psa :pac:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1256
Bydlisko: Košice

Predchádzajúci

Späť na Ostatné