Pes v posteli

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Poslaťod lusy » Uto 02.10.2007 8:17

kedze ja mam bradaca velkeho tiez moze byt v posteli iba ked som tam sama. s nami oboma by spat urcite nemohol. inak vcera ked prisiel priatel neskoro vecer, tak pes ho siel privitat a potom skocil naspat ku mne do postele. priatel mal hned podozrenie, ze ho nechavam spavat so mnou. takze ma odhalil. :smile: inak je fakt zaujimave, ze ked spim sama tak ide za mnou do postele hned, ale ked sme tam obaja, tak na postel vobec vyliezat nechce.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Clea » Str 03.10.2007 13:41

My sme tiež plánovali, že pes do postele nepôjde. Asi po mesiaci, čo sme mali doma šteniatko, prechladlo a malo zápal močových ciest. Takže začalo zohrievanie, na rukách, na gauči ...a na posteli. Až nakoniec spávala s nami. Nejako to plynulo prišlo. Potom sme mali šteniatka. A keď že mamina už bola v posteli, tak k nej zákonite prišla aj dcérenka. Teraz je z malej už veľká a máme teda v posteli dve bíglice. Vytláčanie ani necítim, máme veľkú posteľ, ale keby tá mladšia nechrápala viac ako môj manžel :ua: .
Clea
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Larra@dogs » Str 03.10.2007 13:53

Clea píše:My sme tiež plánovali, že pes do postele nepôjde. Asi po mesiaci, čo sme mali doma šteniatko, prechladlo a malo zápal močových ciest. Takže začalo zohrievanie, na rukách, na gauči ...a na posteli. Až nakoniec spávala s nami. Nejako to plynulo prišlo. Potom sme mali šteniatka. A keď že mamina už bola v posteli, tak k nej zákonite prišla aj dcérenka. Teraz je z malej už veľká a máme teda v posteli dve bíglice. Vytláčanie ani necítim, máme veľkú posteľ, ale keby tá mladšia nechrápala viac ako môj manžel :ua: .



.... :heh: :heh: tak vidím, že nie som sama ktorej, okrem manžela chrápe v spálni /nie v posteli!/aj pes... :jupi:
Naposledy upravil Larra@dogs dňa Pon 15.10.2007 11:50, celkovo upravené 1
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Poslaťod archelsa » Str 03.10.2007 14:06

môj hawo nemôže ani na postele, gauče , pohovky, stoličky proste nič, A od stola..no veď rodičia mu vždy dajú..takže čo už , aj návšteva občas prikŕmi...veď poznáte nie?
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Re: pes v posteli

Poslaťod Poca » Uto 18.03.2008 15:01

Moja sucka nemoze dostat nic od stola, ani ju nenapadne otravovat ked sme v kuchyni. Naucila som ju to, kedze uz nebyvam s rodicmi. Bradacka žobrala nenormalne (ktovie preco).
Do postele pes nesmie, lebo je to aj o hierarchii, kto vyssie spava je vyssie postaveny vo svorke (hovorili na spektre a ja im verim). No lenze bolo v zime obdobie, ze som bola v dome sama, kotol bol pokazeny, v dome mraz, pred ustami para a jedina moznost ako prezit noc bola, ze som Briu zobrala k sebe a raz hriala nohy, raz telo. Dobrovolne nasilu. Bolo to nieco co nesmie a zaroven musi ... ale povedzme ze ma to zachranilo.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: pes v posteli

Poslaťod MisheliQ » Uto 18.03.2008 15:59

Poca, neviem prečo, ale tie posledné vety, respektíve to s tou posteľou mi prišlo od Teba strašné sebecké, povýšenecké a egoistické...to si nevieš svoje postavenie vo svorke - v hierarchii udržať aj bez toho, že by proste mohla na posteľ ak môže?? :nwm:
A ako vo svorke sa majú všetci ochraňovať a starať o seba navzájom, nie len o seba samotného..pretože tak by ich veľa prežiť nemuselo, i keď prežije najsilnejší jedinec, to je pravda..ale keď je nejaký problém, svorka drží spolu, nasilu si myslím, že nie je najvhodnejšie ale to je len môj osobný názor :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: pes v posteli

Poslaťod lusy » Uto 18.03.2008 16:04

Do postele pes nesmie, lebo je to aj o hierarchii, kto vyssie spava je vyssie postaveny vo svorke


moj pes s nami spava, dostane aj od stola, chodi prvy do dveri a nemam s nim ziadne problemy co sa tyka postavenia vo svorke. podla mna su to bludy.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: pes v posteli

Poslaťod max » Uto 18.03.2008 16:08

"Do postele pes nesmie, lebo je to aj o hierarchii, kto vyssie spava je vyssie postaveny vo svorke (hovorili na spektre a ja im verim)"

Ja s tymto moc nesuhlasim, myslim ze ide iba o akusi poveru...odporucam precitat clanok Par slov o psoch v posteli
http://www.psiskolafalco.cz/vycvik.htm#_postel

Moj peso spava so mnou v posteli a nikdy som si nevsimla, ze by to nejako naburalo nase postavenie. Skor sa priklanam k tomu co sa pise v spominanom clanku.
Nas vztah sa este viac utuzil :no:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: pes v posteli

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 18.03.2008 16:20

Pravda je ako vždy uprostred, aspoň podla mňa.
Myslím že by to malo byť tak, že šteňaťu suplujeme matku, takže pes spí s nami, potrebuje náš dotyk, potrebuje nás ako ochrancov. Ako pes dospieva, potreba stáleho telesného kontaktu ustupuje, lebo pes začína pociťovať aspoň trochu svoju samostatnosť. A je to skutočne tak, že vodca svorky spí sám, "poddaní" sú od neho ďalej. Je len na nás, či mu poskytneme to privilégium, aby mohol spať s nami na jednej úrovni. Ja to robím, ale vidím na ňom, že sa tam sám netlačí, čaká až ho zavolám. Nieje taký drzý aby automaticky obsadzoval môj pelech. On vie kam patrí, ale je rád, ak sa môže so mnou a priateľom poválať v našom pelechu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: pes v posteli

Poslaťod MisheliQ » Uto 18.03.2008 16:22

lusy píše:
Do postele pes nesmie, lebo je to aj o hierarchii, kto vyssie spava je vyssie postaveny vo svorke


moj pes s nami spava, dostane aj od stola, chodi prvy do dveri a nemam s nim ziadne problemy co sa tyka postavenia vo svorke. podla mna su to bludy.

mám taký istý názor, či je správny no neviem..môj pes mi kvôli tomu, že toto si môže dovoliť, nerobí problémy
ale zase na druhej strane, môj pes vie, kde je jeho miesto vo svorke, vie, že je úplne najnižšie, lenže on je krpec, tak si myslím, že si preto nedovoľuje, pretože vie, že som silnejšia a to nie len fyzicky ale proste aj iným spôsobom..
a myslím si, že všetko záleží aj na povahe psa...takého rozmaznaného jazvečík, ktorého vlastní jedna kamarátka mojej sestry, by som si tiež nepúšťala na posteľ /tá jej kamarátka je ale fakt "znalec" do psov, myslí si, že keď pes na ňu vycerí zúby počas hladkania, že sa len smeje, ale to Vám poviem, že to úsmev teda nie je, veď on by jej zožral aj ruku jedným hltom, keby mal na to papuľu/, takže myslím si, že ak pes vie, kde patrí, je úplne v pohode a v poriadku, že môže ísť na posteľ a iné..ale ak je pes rozmaznaný alebo dominantný, v tom prípade by som si aj ja dávala pozor na to, aby som mu v žiadnom prípade nedovolila, že sa môže vyrovnať na moju alfa úroveň..
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: pes v posteli

Poslaťod max » Uto 18.03.2008 16:37

Ulfheiðr píše:Pravda je ako vždy uprostred, aspoň podla mňa.
Myslím že by to malo byť tak, že šteňaťu suplujeme matku, takže pes spí s nami, potrebuje náš dotyk, potrebuje nás ako ochrancov. Ako pes dospieva, potreba stáleho telesného kontaktu ustupuje, lebo pes začína pociťovať aspoň trochu svoju samostatnosť. A je to skutočne tak, že vodca svorky spí sám, "poddaní" sú od neho ďalej. Je len na nás, či mu poskytneme to privilégium, aby mohol spať s nami na jednej úrovni. Ja to robím, ale vidím na ňom, že sa tam sám netlačí, čaká až ho zavolám. Nieje taký drzý aby automaticky obsadzoval môj pelech. On vie kam patrí, ale je rád, ak sa môže so mnou a priateľom poválať v našom pelechu.


Pekne napisane :jop:
My sme mu to privilegium poskytli a nikdy nebol problem co sa tyka hierarchie. Havo proste vie kde je jeho miesto.
Ale na niektore veci sa to, ze pes je zvyknuty na postel a vydrzi lezat pod perinou velmi hodi. A ja som rada. ze ten moj to zvlada :lol:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: pes v posteli

Poslaťod Veve7.7.7 » Uto 18.03.2008 17:34

Rodičia nedovolia, ale keď niesu dom tak...... veď viete :lol:
A to sa čudujem, že mamina nezacíti že bol vo vnútri :oo: .
mamine : mami dúfam, že sa to nikdy nedozvieš, lebo ma zaškrtíš :aaa: !
:lol:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: pes v posteli

Poslaťod MisheliQ » Uto 18.03.2008 17:52

Veve, :heh:
To ja keď som raz bola v nemocnici alebo niekde preč bez môjho hafkáča, tak som nemohla ani zaspať. Tak osamelo som sa cítila a taká nejaká prázdna /keď som bola niekde preč na dlhšie/, keď som necítila a nemala blízko seba Caesarka. Ja neviem, pre mňa je to už závislosť. Zvykla som si na to a milujem, keď si ľahne na moje nohy, lenže to on má 7 kilo, takže sa to dá v pohode zvládnuť, samozrejme :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: pes v posteli

Poslaťod kikula22 » Uto 18.03.2008 17:55

To ani ja ked on je v noci niekde inde naprikad spí vo svojom pelechu. Tak to ja nemôžem ani zaspať som si už nanho zvykla ked si ku mne lahne. Ešte ho aj zakryjem :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: pes v posteli

Poslaťod MisheliQ » Uto 18.03.2008 17:58

Môjho keby som zakryla, ta sa mi na to vy:kak: ale tak on si vždy tak ku mne ľahne, takže pohoda. Zaspím ako bábatko, ale nakoľko ja niekedy strašne kopem a sa mrvím na posteli, tak to nezvládne a ide preč, ale to sa už nezobudím, pretože mňa horko-ťažko budík zobudí noo :joint:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné