Psia sexualita

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 13.09.2007 15:32

a ked sa trebars nechce hrat tak skus prist k nemu a len ho hladkat alebo cesat, on sidce ta moze akoze ignorovat, ale on to vnima, aj ked to tak nevyzera. Je to na dlhu dobu a isto to pocas jedneho obdobia neprejde, ale myslim z epostupnymi krockami sa to zlepsi. A ked nechce zrat, tak nechce, ale tiez to moze vyplivat s toho, ze s teba citi ze si s toho nesvoja, tak on je dvojnasob. Skus sa upokojit, aj ked to pri tomto dovadeni neni lahke. Ale urcite by som kastraciu dala na to najposlednejsie miesto zo vsetkeho.
Ja som mala sexualne hyperaktivneho spica, on mal 16 rokou, nezrastenu zlomeninu prednej nohy a stale a kazdy den "vojel" svoju deku. tiez to nebolo jednoduche. Viggo napr strasne piska a taha a knuci. Ale neni to tak zle.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod mika » Štv 13.09.2007 17:13

Úlfheidr píše:http://psiskolafalco.web3.cz/vycvik.htm#_kastrace


S tym clankom ciastocne suhlasim, pokial da dakto vykastrovat psa,len preto, ze si mysli, ze pes okamzite prestane byt agresivny a nemusi ho potom vychovat, tak je mimo. A to, ze take psy su nesocializovane a nevychovane vyplyva uz z pristupu majitela. Ale su pripady, kedy v tom kastracia pomoze, ale len v kombinacii s vycvikom. A samozrejme su pripady, kde staci len vycvik.
Pokial pes uteka za harajucimi fenami, prekona vsetky zabrany, je riziko, ze sa mu daco stane a majitel od neho stenata nechce, tak som kastracii naklonena.
U feny sa pri kastraciii znizuje riziko nadorov a pyometry. Pokial sa od nej neocakavaju stenata, tak sa tiez priklanam kastracii. Ano, u feny je iste riziko obezity. Ale neplati kastracia=obezny pes.
To aky bude pes po kastracii zavisi od povahy a pristupu panicka. Nemyslim si, ze pes si uvedomuje, ze mu daco chyba. Nepozorovala som, ze by kastrovane psy a feny, ktore poznam, mali problem s komunikaciou a zaradenim medzi psami.
A kastracia pred dosiahnutim pohlavnej dospelosti je totalna sprostost!!!
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 13.09.2007 18:08

mam ten pocit, ze ked i moj pes dneska lize gule a zajtra tam nebudu, ze sito uvedomi :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 13.09.2007 18:09

mam ten pocit, ze ked i moj pes dneska lize gule a zajtra tam nebudu, ze sito uvedomi :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod mika » Štv 13.09.2007 18:16

A myslis, ze si bude hovorit: " Do kelu, uz nemam gule, uz nie som pes, uz si nic neuzijem." ? Aj kastrovany pes moze na fenu skakat, byt z nej vzruseny, ale nevie, ze z toho stenata nebudu.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod Silwuska » Pia 14.09.2007 7:29

Úlfheidr píše:mam ten pocit, ze ked i moj pes dneska lize gule a zajtra tam nebudu, ze sito uvedomi :smile:


:heh: :heh: Úlf ty si cislo :no:
Ale ved nerobi sa to nahodou tak ze sa mu tam len nejaky kanalik prerusi?? To sa mu neurezu cele gulky, ci ano :otaznik: :oo: teraz fakt neviem...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 14.09.2007 10:23

Co som videla vykastrovanych psov, tak nemali gule. Ale neviem, mozno sa to uz teraz robi inak, oni uz maju predsa len vek.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pia 14.09.2007 13:29

To je vlastne ta vasektomia.(tusim tak sa to pise)...to mu len prerusia privod spermii do cikulaka...boze to su vyrazy.. :hi:
Úlf ja to mam az na poslednej priecke...ja skusam...aj budem...a ak casom ziskate nejake nove skusenosti, co robit so psom,ked sa feny haraju tak mi sem nahadzte...budem vdacna...
Úlfheidr ono ja som ani neny tak nervozna, ja som doslova nas..na, na seba, na psa, na suky, a hlavne na tych degesov co maju harave suky a pustia ich na ulicu nech sa troska prebehnu....zavru branu a suka labzuje po ulicach cely den...dokonca volakere truby vlezu az k nam na dvor a normalne sa mu podstrkuju (to sa mi stalo minuly rok...maco na retazi a zalepeny so sukou) :bum:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 14.09.2007 15:53

ja inak fakt neviem ako sa teraz robi kastracia, ci podviazanim alebo fik. :smile:
To ze harave cubiny pobehuju kade tade, to je dalsia vec. ja som to presne tak myslela ako si napisala, odstran zo seba tu nasratost. Havo to z teba na milion percent citi. ja som mala ten isty problem, aj ked to nebolo az tak skrzz fenky a dalo mne, ako prudkej, vznetlivej a lahko sa nahnevajucej povahe hodne prace, aby som sa ukludnila a neprenasala to na psa. To su pohyby, ton hlasu, dokonca iny pach, co s tela ide (my to necitime, oni ano), ak pracuje proces nasierania sa :smile: .
Inak mame este druhy extrem prejavu na haravice. Peso mi chodi po ulici ako zombie, jak keby si doma nehal mozog. len mu kvapkaju sliny, lyze travu kaj sialeny a tmoli sa. chudak. keby aspon vsetky harali naraz, a neze stale nejaka..
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Sirík » Pia 14.09.2007 19:40

nemusis sa bat moja sirka ked bola na sterilizacii(a pritom u suk je to vacsi zakrok) tak na druhy den vecer behala ako pojasena..na dvore je lenivejsia ale na prechadzke ked ju pustim :smile:
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Silwuska » Pon 17.09.2007 7:55

Uz som sa rozhodla...ziadna sterilizacia nebude!!! Nechcem aby sa citil menejcenny...radsej si to pretrpim--- :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod bassetka » Pon 17.09.2007 11:35

Zle si ma pochopila.Ak psik uz pripustal fenky,pohlavny pud len zosilnie.To znamena,ze sa neukludni ak nejaku fenku pripusti,ale prave naopak.Kastracia pomoze aj v pripade ak uz pripustal.Malo by ti byt luto tych nechcenych steniatok a feniek,ktore vdaka tebe,nakolko si za svojho psa zodpovedna,museli rodit a vystavovat sa riziku.nevahaj a urob to co najskor.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Silwuska » Pon 17.09.2007 11:43

Bassetka...nehovorim ze mi vela krat nezdrhol...ale myslis ze je to MOJA nezodpovednost, ked vypustaju harave suky na ulicu a oni pridu za nim, ked je na retazi, a nechaju sa mu pripustit...a ja niesom svinucha nezodpovedna(ja viem ze si to mozno o mne nemyslis, to ja len tak), ale vzdy ked som sa dozvedela ze su tie stence macove, tak som bola prva, ktora im hladala domov.
Ano mea culpa musim nanho davat vecsi pozor...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod bassetka » Pon 17.09.2007 19:28

Aktvoj psik pripustil fenky vzdy uviazany na retazi,tak sa ti omluvam. Moje skusenosti su opacne.Ja som bola ta,co som mala rozbity plot ,nahanala som psov po pozemku,zatvarala som fenky do garaze na tri tyzdne,lebo koterec nestacil ,psi sa dostali aj tam.Ked som sa pytala majitelov preco ich pes u nas nocuje uz dva tyzdne,tak mi povedali"co mam robit,ked mi doma steka".Kastruj!
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Silwuska » Uto 18.09.2007 8:06

oooo :oo: no tak to ja som urcite neny taky pripad...ja sa s nim doma nervacim a snazim sa aby mi nerupli nervy aj ked pol dna sedi pred dverami, trase sa a knuci takym stylom ze inokedy taky zvuk nedokaze vydat :no:
Ja chapem aj teba bassetka, ze ty vies co to je uchranit suku pred takymi harantami jak je ten moj chlupac...ale ja fakt som zodpovedna...v sekunde co zdrhne uz aj sprintujem za nim nech sa nic nestane...to je strasne tazke sa rozhodnut...ale teraz hovorim ze nie...uvidime co sa stane...ci sa to zlepsi, ci zhorsi...ale dakujem za vase nazory, aspon v tom mam viac jasno, ked mam skusenosti z kazdej strany... :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné