Psia sexualita

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia sexualita

Poslaťod Haleth » Pon 30.01.2012 23:24

Skús si niečo prečítať o falošnej gravidite.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Prehnane nadrzany pes

Poslaťod Koňo » Pia 10.05.2013 16:10

Ahojte, nieje to choroba ale neviem kam s tym.
Mam psa AST necele dva roky, a v poslednej dobe 2- 3 mesiace je extremne nadržany, často ma stoporeny ud, často ho ma naduty a prekrveny a robia sa mu tam tie hrčky (čo je štandardne pri pareni), vonku stale vyňuchava feny extremnym sposobom, ked nejaku citi, alebo citi miesto kde sa vymočila, tak by do toho najradsej zaboril celu hlavu alebo by to najradsej vylizal z travy a potom tak jak keby kuskal naprázdno, popritom mu teču slini jak divemu (samozrejme mu to nedovolujem, ale niekedy ide čurať robí sa že nič a popri tom sa nenapadne skloní a ňuchá ostošesť). A ešte je to o to horšie, že ma teraz prísny režim lebo ma vycvik poslušnosti, stale musi kračať pri nohe a pod, takže potom chodí cely zronený, občas kňučí (pravdepodobne by chcel isť za nejakou fenkou, a keďže nemože tak si frfle). Potom chodí urazene lebo som mu nič nedovolil...
Chcem iba vedieť či je nejaka metoda, alebo nejaka finta jak to aspoň zmierniť... Alebo len čakať kym sa to troška skludní (predsa je jar a všetky fenky sa haraju jak naschval :D )
Kastrovať ho nechcem.
PS: tu je :)
Obrázok
Obrázok
Koňo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Prehnane nadrzany pes

Poslaťod Koňo » Pia 10.05.2013 16:35

Zabudol som ešte dodať to, že má časté močenie, močí dlho (ako keby sa nevedel vymočiť), niekedy dokáže držať labu hore aj 2 minúty a popri tom mu iba tak kvapká moč. Moč máva zriedený aj zo semenom občas. Doma v pelechu takisto semeno okolo údu. Samozrejme som to preberal už aj s veterinárom, povedal že to v jeho veku moôže byť, akurát to prežíva troška viac.
Koňo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Prehnane nadrzany pes

Poslaťod bat » Pia 10.05.2013 21:23

ja by som ho urcite dala kastrovat,pes sa skludni,bude viac posluchat,nebude robit to co popisujes a bude milsi k panovi a taky naviazany
ja mam kastrovanu fenu a uplne sa zmenila k lepsiemu,je strasne dobrucka,uplne poslucha,no predtym to bolo naopak.
urcite by som zasla aj k inemu vet.,pretoze teraz jedneho znameho pes tiez cura 2 minuty a presna tak ako to popisujes a robili mu sono a ma tam asi metastazy (zaciatok rakoviny) takze to urcite neber na lahku vahu.urcite ma nejaku chorobu,zdravy pes to nerobi.mozno ma mocove kamene alebo podobne.
Urcite zajdi za inym veterinarom.ano haraju sa feny,mozno to prejde,no to mocenie je problem.
inak psik je velmi pekny a ked nema papiere,tak ho nedavaj ani k fene,aby zbytocne nemali stenata,v utulkoch ich je strasne vela...
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Psia sexualita

Poslaťod bubka » Pon 13.05.2013 8:48

tiez si myslim, ze take mocenie nie je v poriadku, rozhodne by ste ho mali ist dat vysetrit
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Psia sexualita

Poslaťod kellee » Uto 14.05.2013 5:01

moja skusenost co sa toho problemoveho mocenia tyka je ze ked sa mi toto stane viem ze pesproste malo pil. on je na vodu dost haklivy a nebodaj mu tam spadne smietka odmieta sa tej vody dotknut, tak sa mi par krat stalo ze mi pes takto stal a neslo mu nic len kvapky vedela som ze ho musim donutit pit. teraz sa to uz nestava, ale nevravim ze to nemoze byt nejaky zdravotnyproblem to nie ale u nas to bolo toto
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia sexualita

Poslaťod Wejka » Uto 14.05.2013 11:23

Koňo kastrácia je i chemická (robí sa injekčne), možno môžete nad tým porozmýšľať. Ja mám psa chemicky kastrovaného a veľmi nám to pomohlo.. predtým vonku vyčuchával, vylizoval a doma potom vracal, vonku nevnímal, mal slabé privolanie.. a dnes už nič takéto neriešime, vonku v pohode prejde okolo háravky a privolanie má skvelé
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Psia sexualita

Poslaťod zuzka:) » Uto 14.05.2013 20:03

to potom dávate stále nové a nové?
ak kastrovať, tak podla mna radšej normálne, operáciou
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Psia sexualita

Poslaťod Wejka » Uto 14.05.2013 20:24

ja som to dala teraz prvýkrát
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Psia sexualita

Poslaťod Bad » Str 15.05.2013 5:52

No nevím, takhle z placu doporučovat kastraci (to prosím není kosmetická operace!!!) mladému psu, pokud k tomu nejsou zdravotní důvody.
Koňo, asi bych se s tím obrátila na jiného veta (nebo i na toho tvého) s tím, ať vyloučí jakékoliv zdravotní problémy. Ty příznaky opravdu můžou znamenat, že je nabušen hormony (má na to akorát věk), ale taky, že je nemocný. Ať začne veterinář myslet, vyšetřovat a diagnostikovat!

Koňo píše:A ešte je to o to horšie, že ma teraz prísny režim lebo ma vycvik poslušnosti, stale musi kračať pri nohe a pod, takže potom chodí cely zronený, občas kňučí

Tomuto nerozumím, jestli stále znamená stále, tak z toho by asi hráblo každému! Ten pes musí mít AKCI přiměřenou jeho věku, konstituci, temperamentu a plemeni, musíš ho fyzicky i psychicky zničit (čti unavit), a třeba se budeš divit, jak to s tímto problémem pomůže.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Psia sexualita

Poslaťod raky » Str 15.05.2013 7:33

Ja sa pridávam k BAD - a teraz vážne až ma prekvapuje s akou ľahkosťou doporučujete kastráciu... Taký kastrovaný pes alebo fenka - je už z hľadiska prírody menejcenný ako ostatní ,,kolegovia,, to vážne chcete??? Ak to nie je zákorok pre zdravie psa - tak fakt zbytočný! :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Psia sexualita

Poslaťod hriva » Str 15.05.2013 8:35

Taky tak...katracia by pre mna bola az úplne ta najposlednejsia možnosť
Neviem podla mna sa to dnes berie hrozne na ľahkú váhu a je to v podstate úplne bežná vec :nwm: podla mna to je dost velky zásah do organizmu
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia sexualita

Poslaťod Wejka » Str 15.05.2013 11:33

tak ja som napísala, že kastrácia je i chemická a že nad ňou rozmýšľať môžu... nie že je to najvhodnejšie riešenie. keď ten pes tak ťažko znáša háravky, musí to byť pre neho utrpenie :ua: určite je kastrácia obrovský zákrok, to je jasné. samozreme to treba preriešiť s viacerými veterinármi, hádam ešte nikto nešiel kastrovať len tak zo dňa na deň a kvôli odporúčaniu na fóre..
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Psia sexualita

Poslaťod Renata » Str 15.05.2013 14:57

by si sa cudovala :ua:
kastracia je hrozne in, kastruje sa vsetko a kedykolvek, ako na beziacom pase :pac:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Psia sexualita

Poslaťod hruska » Str 15.05.2013 15:21

co sa tyka chemickej kastracie, na zahranicnych forach je par ohlasov, ze im uplne zblbla psa..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné