Psia sexualita

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Prosim skúsených o pomoc

Poslaťod Ss116 » Ned 30.08.2009 11:16

Prosim vas potrebujem poradit, v noci mi psik vracal krv, bola som na pohotovosti, zatial to vyzera, že ako tak bude v poriadku ale ani veterinar nevedel s kade sa ta krv zobrala. Nerobil jej ani sono. Tinka mavala aj v buducnosti problemi s vracanim od stravy ale krv ešte nevraca. Ked mi viete poradit prosim pomôžte mi!!!
Ss116
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Prosim skúsených o pomoc

Poslaťod calwen » Ned 30.08.2009 11:21

1. o vracani je tu samostatna tema, stala by za precitanie..

2. ako uz tu bolo pisane aspon milionkrat, ak sa ti nezda co ti povedal vet, treba ist k inemu. Na fore ti asi tazko poradime :ach:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosim skúsených o pomoc

Poslaťod Ss116 » Ned 30.08.2009 11:25

Ja chcem ist aj druhemu veterinarovi ale musim počkat čo mi povie tento v pondelok, lebo ani sama neviem jake inekcie jej daval. Ked nemudem spokojna v pondelok s tým čo mi povie, tak mam ešte veterinara v PN. Len som skušala či tu niekto nemal podobne problemy a neporadil by mi.
Ss116
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Prosim skúsených o pomoc

Poslaťod calwen » Ned 30.08.2009 11:28

Podobne problemy tu mohol mat kdekto...ale vracanie moze mat nespocetne vela pricin a aj ked by niekoho peps mal podobne priznaky, moze to byt nieco uplne ine
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosim skúsených o pomoc

Poslaťod Ss116 » Ned 30.08.2009 11:34

Ja viem, len človek v takejto situacii hlada rôzne riešenia,aby svojmu psovi pomohol
Ss116
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Psia sexualita

Poslaťod maydanoz » Str 21.10.2009 23:16

uz ste niekedy videli, aby sterilizovana sucka vyskakovala na sterilizovanu sucku a pritom "to" vyzeralo, akoby ta sucka bol vlastne pes?? Myslim tym, ze ju chcela "opelit".. :hi: :ach: ci ako to mam slusne napisat :ach:
ObrázokObrázok
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Psia sexualita

Poslaťod Amaguk » Štv 22.10.2009 12:16

to nemusi mat s "opelovanim" nic spolocneho :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Psia sexualita

Poslaťod Vikiki22 » Štv 22.10.2009 15:14

To robí normálne aj moja vykastrovaná Eliška. Skáče na Bobsiho spredu a vykonáva pri tom ,,sexuálne´´ pohyby. :ach: Samozrejme, Bobsimu je to jedno. :heh: Ale myslím, že tým chce dať najavo svoju nadradenosť, príp. upevniť svoju pozíciu vo svorke. Pretože, keďže bola vykastrovaná, neprodukuje hormóny (estrogén a progesterón), druhý pes to zacíti a to už potom automaticky preberá miesto ,,vodcu svorky´´. Samozrejme, nemusí to tak byť vždy. Je to len z môjho pozorovania. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psia sexualita

Poslaťod Amaguk » Štv 22.10.2009 16:39

taketo spravanie moze mat viacero dovodov v zavislosti od situacie - niekedy tak psy davaju najavo svoju radost, obdiv, vzrusenie z hry a pod. Tych moznosti je niekolko :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Psia sexualita

Poslaťod maydanoz » Štv 22.10.2009 19:01

Vikiki22 píše:To robí normálne aj moja vykastrovaná Eliška. Skáče na Bobsiho spredu a vykonáva pri tom ,,sexuálne´´ pohyby. :ach: Samozrejme, Bobsimu je to jedno. :heh: Ale myslím, že tým chce dať najavo svoju nadradenosť, príp. upevniť svoju pozíciu vo svorke. Pretože, keďže bola vykastrovaná, neprodukuje hormóny (estrogén a progesterón), druhý pes to zacíti a to už potom automaticky preberá miesto ,,vodcu svorky´´. Samozrejme, nemusí to tak byť vždy. Je to len z môjho pozorovania. :ach:


Myslim si, ze to nebude ani obdiv, ani radost..skor naozaj chcela dat najavo svoju nadradenost :ach: ona je proste taky zmrd drzy... Ja som ju takto videla prvy krat v zivote, bolo mi to dost divne. Normalne na nu zacala naskakovat, az sa tak zalizovala pri tom.. tie pohyby panvy niekedy neprestali ani ked uz bola ztrasena na zemi... :pac: no pre mna sok!!!
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Psia sexualita

Poslaťod luboshko » Pon 26.10.2009 10:51

Ahojky.....neviem či má niekto taký problém s hafanom ako ja .... môj Jack skáše po fenkách , ale problém je že aj po psoch ..... :heh: :heh: :heh: :heh: :heh: :heh:
luboshko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Psia sexualita

Poslaťod Vikiki22 » Pon 26.10.2009 16:35

luboshko, je to ten istý prípad, ako som to písala ja alebo Amaguk. Môže to byť tým, že je dominantný, chce sa presadiť apod. Alebo len z čírej hry, radosti. U psov je to normálne.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psia sexualita

Poslaťod MisheliQ » Pon 26.10.2009 17:12

Dominantnosť to určite nie je. Ide podľa mna o psa, ktorý so psami veľmi nevie komunikovať.

Inak mne začal znova Caesar skákať po psoch. Robil to kedys, ked som este toho o vychove tolko nevedela. A potom od toho nejako sám upustil a teraz znova začal. Mám pocit ako keby si tým niečo dokazoval ako keby skúšal (nechá si nenechá si?).
Napr. stretneme sa s nejakym psom (je jedno akej výšky), ovonaju sa a caesar hned zacne na psa vzadu v oblasti ako sa meria kohutik davat hlavu a pomaly nanho vyskakovat.
Vysvetlujem si to tak, že Caesar ma iste rezervy v komunikacii s inymi psami a nevie ako na nich. Dovtedy, dokym som si neuvedomila svoje chyby, ktore som pri jeho vychove napachala, sa so psami ani nehral - bol poľudštený.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia sexualita

Poslaťod luboshko » Pon 26.10.2009 17:58

Vikiki22 : to som si nevšimol že si to písala ty a Amaguk ... ale dik ... :jop: :ahoj:
luboshko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Psia sexualita

Poslaťod vuk » Uto 01.12.2009 15:21

ahoj,
mam takmer 13 mesacneho psa - po dvore behaju ale dva - mame aj jeho mamu.
pes - Max - doteraz nejak extra neprejavil chutky sexualneho charakteru - pri hre s inym spom sa stalo, ze naskakoval, ale stalo sa to mozno raz /?/ a brala som to ako prejav dominancie. pri hre s fenkou - Mini - sa to stava tiez, ale smerom od hlavy .) a ona mu to nedovoli, pretoze je stale dominantnejsia, aj ked mensia a povacsine ho zvali a on ukaze brucho, chvostik stiahnuty.
avsak, fenka zacala harat a ja teraz neviem - pozorujem ich, on nejak nejavi zaujem, neviem, ci este nie je ten 'spravny cas', alebo to ma ine priciny. jednoznacne, kym netreba, nechcem ich drzat, bud jedneho alebo druheho zavretych.
myslite, ze Max je potencialne nebezpecenstvo?
vuk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné