Koľkokrát a na ako dlho chodíte von ?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod renqa » Pon 22.09.2014 9:04

aj ja mám teraz 5 mesačnú krpaňu a veru, že nie je veľmi s kým socializovať. sa bojím nechať aj očuchnúť, lebo niektoré sú riadne prepnuté. takže psov sa stále bojí ako čert kríža. akože aj ja mám psa, čo šteniatka nemusí, ale nejde ich hneď zabiť. Oňuchá sa v pohode aj so šteniatkom, aj chvostom povrtí. Ale keď to začne po ňom skákať, tak by to najradšej zahryzol. :heh:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod weron » Pon 22.09.2014 9:17

u nas by sa nedalo moc socializovat ani na hluk ani na auta ci ludi :haha: 5 a pol cloveka, psy len za plotom a aj tych ktorych semotamo stretneme pri venceni, vieme ze kamosi nejsu takze ani to malo psov co je dostupne nieje pouzitelne :ach: navyse popri ceste nemame chodniky, dalsie minus pre mna
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pon 22.09.2014 9:27

Treba sa prestahovat do dedin blizko miest. Tam sa stahuju uvedomeli psickari venciaci :heh: Tu by bolo s kym socializovat, ale tiez vacsi vyber bol v meste. Len tu lahsie selektujem s kym ano a s kym nie ako v meste :ha: Vsetko ma svoje plus aj minus...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 22.09.2014 9:29

inak, toto už je hodne off topic, nemá to fakt súvis s touto témou... nemalo by sa to presunúť do témy o venčení alebo tak?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bee House » Pon 22.09.2014 9:35

u nas sa tiez nedalo socializovat so psami za mladi, a to sa asi trosku odrazilo na psine, ze neni taka pritulna ku psikom :ha: ale inak je v pohode, nic jej nechyba :lol: a ja si zas neviem predstavit mat steniatko v meste. by ma mrdlo, mat blaznive stena a nemat ho pomaly kde pustit bezpecne, bez bordelu, bezdomovcov, otrav, malych ustekanych psov, nervnych babiek atd. sice ak toto steniatko prezije, bude z neho pravdepdobne mega vyrovnany pes, ale mne by asi vlasy vypadali :heh:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Šaňo » Pon 22.09.2014 9:43

Offtopic: no my sme mali tiež šťastie, že tie prvé šteňacie mesiace sme boli ešte v KE, plus ešte posledné mesiace čo sme tam boli nám rovno pred vchodom postavili výbeh. nebyť toho, dodnes by to bol asi ten panikáriaci autista... on keď som ho doniesla, bál sa úplne všetkého, psov a detí najviac. (a šuchotajúcej trávy, to mu ostalo doteraz :lol: bežne sa nám stane, že si normálne vykračuje, fúkne vietor, zašuchoce tráva a on uskočí meter nabok a pol metra do výšky :pac: ) s vecami ako električky, bickyle, výťah a podobné rachotiace zvuky nemal nikdy problém, zato sa bál napríklad pískacích hračiek. dostať ho von bolo skoro nemožné, socializačné prechádzky na miesta kde boli psy a ľudia boli za trest a najväčšia odmena za vyvenčenie vonku bola, že mohol ísť znova dnu. keď k nám prišiel nejaký milý kontaktný pes čo sa chcel pohrať so šteňaťom, to moje tupelo sa natlačilo na mňa (pôvodne sa pýtalo na ruky, ale potom prišiel na to že v tomto mu nevyhoviem), odvrátilo hlavu aby toho psa nevidelo a tvárilo sa ako "už to odišlo? prosííím, nech to už odíde..." potom sa to po jednej náhodnej hre s krížencom maltezáka na vlakovej stanici medzi ľuďmi, keď nám za 15 min išiel vlak (veď prečo nie :prd: ), pri ktorej sme ja aj majiteľka onoho psa pozerali s padnutými sánkami, lebo to bolo prvý raz, čo sa môj aj jej pes hral s iným psom, celé nejako otočilo a odvtedy sa do výbehu pre psy ťahal, lebo sa na psy tešil.
teraz som sa vrátila domov, na dedinu, síce takú trocha pomeštenú, ale aj tak... z dvora ho neviem dostať, predchádzajúci pes tam sám ostať nechcel, Šaňo sa na dvore zabaví aj bezo mňa, a po bláznení sa na dvore so mnou tam ešte ostane lebo jemu sa dnu nechce. dvor je veľká výhoda, len zas nám tu chýbajú psy. sú tu ľudia, čo chodia venčiť, okolo potoka, na pole a tak, ale keď vidia iného psa, väčšinou si svojho hneď chytajú a menia smer :ach:
Šaňo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Žilina

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 22.09.2014 10:32

nastastie nemam mesto daleko, otazne je aki su tam psickari, poznam len zopar, no uz teraz mam hlavu v smutku a velmi premyslam nad plemenom, ci zas kelpiu, alebo vybrat nieco, co bude mat trosku kludnejsiu povahu aj ked ma to k tej kelpine taha, no Alex ma velky problem ustat vsetky tieto uvrieskance. mam smolu byvam v slepej ulicke, musim prejst zopar exotov, inak sa zvysku dediny snazim vyhybat, radsej beriem psa sadam na bus a za 15 minut som v Brezne, kde mame kamarata
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ivanka.P » Pon 22.09.2014 19:43

weron píše:u nas by sa nedalo moc socializovat ani na hluk ani na auta ci ludi :haha: 5 a pol cloveka, psy len za plotom a aj tych ktorych semotamo stretneme pri venceni, vieme ze kamosi nejsu takze ani to malo psov co je dostupne nieje pouzitelne :ach: navyse popri ceste nemame chodniky, dalsie minus pre mna


Na toto som ja chodievala na vlakovú stanicu v BA aj do Hornbachu a do avionu okolo dvojprúdoviek na vodítku. Na začiatku sa normálne chúďa mykala keď prešiel okolo kamión...
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľkokrát a na ako dlho chodíte von ?

Poslaťod aNeMiC » Ned 14.12.2014 21:42

Ja chodievam ráno pred školou vyvenčiť a potom poobede, keď prídem domov zvyčajne 3-5 hodín. Ak je zima, tak len 2 :zima:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Predchádzajúci

Späť na Ostatné