Vkuse brechajúci pes a susedia

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Shel-chan » Uto 04.11.2014 21:43

Sunny píše:S čím mám problém je zavýjanie, akonáhle vystrčím päty z domu s niektorým zo psov a ostatní zostávajú doma, tak húkajú jak sirény :ua: Susedia sa zatiaľ nesťažovali, ale blbé mi to je aj bez toho.

Nevyhoda severanov :lol:

Poshtola, no tazko, tazko... co tak naucit psa stekat/stichnut na povel? Alebo by ste teoreticky mohli cvicit nejake jednoduche povely pred domom, hrat sa a tak, upriamit pozornost psa na teba, aby si ostatnych nevsimal, a ak otoci k nim, tak ho v tom zastavit (cuknutie voditka, "fuj to") a znova ho zaujat... alebo mu dat spikovu kost, nech sa pred dverami hra a zvykne si, ze chodia ludia... lenze to by aj chcelo aby ste ho mimo trening nenechavali pri brane, nech si robi co chce...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Poshtola » Uto 04.11.2014 22:13

Shei-chan:

Prepac, som si nevsimla ze si mi reagovala na spravu ktoru som ako prvu napisala..Neviem ako sa mi ju podarilo pri citani prehliadnut :ua: Chcem lepsie vysvetlit nedorozumenie: napsiala som ze ked v noci steka tak k nemu ideme, aby sme ho upokojili - vo vyzname utisili. Samozrejme ze ho nechvalime zato ze steka. Ist k nemu musime, uz len z ohladu na susedov. Idem k nemu, nahnevanym tonom fuj, a miesto. Nedotykam sa ho, ani nehladkam, ani neudieram (fyzicke tresty nepouzivame).

Stichnut na povel moze byt dobry napad, porozmyslam o tom :jop:
Poshtola
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Shel-chan » Uto 04.11.2014 23:55

Poshtola, v pohode [emoji2] Usudila som, ze nie ste ku psovi "zli", ked si napisala nieco v zmysle, ze ho upokojite a ukazete mu, ze je vsetko v poriadku, a kedze mily ton je pre psa pochvala... ale jasne, ak to robite tak, ako si prave opisala, nemam namietky.

Stichnutie na povel je dobra vec. I ked ani u mojho psa to 100% nefunguje - lenze on je sheltia, a teda steka uz len preto, ze ho to bavi. Ale napriklad vie, ze na susedovho psa stekat nesmie, aj ked ten zjape ako o zivot (ved som sa v tejto teme nad nim naplakala :heh:), a po upozorneni Sheimi ihned stichne. Ale ak su pusteni aj s Kesynkou a niekto ide popri plote, to vie byt pohroma... najlepsie tak o tretej v noci cez cik pauzu :lol: No ale to sa stava vzacne, kedze na dvore su malo, a bez dozoru takmer nikdy.

Inak preto vravim ze naucit aj stekat na povel, lebo ked ho vies "pustit", lahsie ho aj "vypnes" :no:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Zlí susedia?

Poslaťod ElaineDeClerq » Štv 11.12.2014 22:13

Ahojte. Máme doma v byte už tretí týždeň šteniatko Jack Russell teriéra, ktoré má 3 mesiace. Bohužiaľ niektoré dni musí ostať sama doma niekoľko hodín. Má veľa hračiek, pustené rádio, všetko pre jej pohodlie, no napriek tomu akonáhle sa zatvoria dvere šteká ako o dušu...a vraj šteká celý deň. Pomaličky ju všetko učíme, ale vieme, že musíme byť trpezliví. Obyvatelia bytovky sa už aj pýtali, či to ona stále šteká, ale vysvetlili sme im, že je to šteniatko a nie je to dlho, čo je preč od mami. Dnes sme však objavili v schránke odkaz, kde nám nejaký anonym napísal, že naše šteňa nonstop šteká, že to je týranie zvieraťa a že ostatným obyvateľom to môže vadiť a dokonca nás nahlásiť aj na políciu! Stretli ste sa už s takýmto niečim? Ako ste to riešili? Bohužiaľ si nemôžeme dovoliť byť nonstop s ňou doma, ale vždy sa s ňou snažíme byť čo najviac.. :ua:
ElaineDeClerq
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 0

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod aNeMiC » Pia 12.12.2014 18:15

Elaine, určite by som psa hneď niekoľko hodín. Trénujte postupne. Napr. Dám to šteniatko za dvere a minútu sa mu neukážem, pričom ak bude ticho odmením ho. Ak budú dvere problém, môžte trénovať tak, že sa mu najprv otočíš chrbtom a ak bude ticho odmeníš alebo sa naňho nebudeš pozerať. Nakoniec predlžujem a zvyšuješ náročnosť :-) tak sa to robí aj s privykaním psa na koterec :-)
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Bee House » Pia 12.12.2014 20:54

Offtopic: inak taky maly postrech odo mna, myslim, ze vdaka kotercu sa moj pes naucil byt bez problemov o samote. lebo tam vacsinou (samozrejme, ked nemas z kazdej strany suseda) toho psa proste nepocut, nikomu to nevadi, a tym ze sa panicek nevrati kvoli jeho stekaniu, pes rychlo pochopi, ze mu to nepomoze. asi to neni uplne koser a humanne, je to len taka mala poznamka :ha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod aNeMiC » Ned 14.12.2014 21:48

Offtopic: Ja mám fenku tiež v koterci a nemáme problém, dokáže byť osamote veľmi dlho, no moc dlho ju osamote nenechávam. V koterci síce trávi len noc a čas, keď som v škole - potom som s ňou stále vonku, no naučila sa tam samostatnosti a ostať chvíľu v kľude :lol:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Bee House » Ned 14.12.2014 22:08

moja nanestastie travi momentalne dost casu sama, ale ona to ma naozaj dokonalo naucene.nepohne doma nicim a nevyda ani hlaska. vacsina susedov sa stale cuduje, ze mam psa :heh: a z toho podozrievam ten kotereci, ked bola este stena
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Zlí susedia?

Poslaťod katkariinka » Pon 15.12.2014 8:57

ElaineDeClerq píše:Ahojte. Máme doma v byte už tretí týždeň šteniatko Jack Russell teriéra, ktoré má 3 mesiace. Bohužiaľ niektoré dni musí ostať sama doma niekoľko hodín. Má veľa hračiek, pustené rádio, všetko pre jej pohodlie, no napriek tomu akonáhle sa zatvoria dvere šteká ako o dušu...a vraj šteká celý deň. Pomaličky ju všetko učíme, ale vieme, že musíme byť trpezliví. Obyvatelia bytovky sa už aj pýtali, či to ona stále šteká, ale vysvetlili sme im, že je to šteniatko a nie je to dlho, čo je preč od mami. Dnes sme však objavili v schránke odkaz, kde nám nejaký anonym napísal, že naše šteňa nonstop šteká, že to je týranie zvieraťa a že ostatným obyvateľom to môže vadiť a dokonca nás nahlásiť aj na políciu! Stretli ste sa už s takýmto niečim? Ako ste to riešili? Bohužiaľ si nemôžeme dovoliť byť nonstop s ňou doma, ale vždy sa s ňou snažíme byť čo najviac.. :ua:

Najdi si temu separacna uzkost.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod mariannna » Str 09.03.2016 22:05

Narazila som na túto diskusiu aj keď už dávno nie je aktívna, no len ma napadlo, že sa podelím o zaujímavú skúsenosť s mojou susedkou. Aby nejak asi vyštvala mojho psíka z bytu alebo nás, tak asi z venku zebrala hovno a položila ho nám pred dvere alebo kúsek od našich dverí na schody, že asi aby si šeci mysleli, že sa tam vysr*l náš pes. No ja som umírala jak može volakomu tak kvalitne šibať. :lol: Je pravda, že ma nemala rada ale aj tak, tákato zloba...
mariannna
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Nitra

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod wer » Štv 10.03.2016 0:03

Ked sa clovek zamysli, tak je to az nelogika. :ha: Ved kto by si nechal pred vlastnymi dverami :kak: ? :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Shel-chan » Štv 10.03.2016 0:55

Ľudia sú úžasní... a potom že preferujeme psy :heh:

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod usagi » Štv 10.03.2016 1:27

mariannna píše:Narazila som na túto diskusiu aj keď už dávno nie je aktívna, no len ma napadlo, že sa podelím o zaujímavú skúsenosť s mojou susedkou. Aby nejak asi vyštvala mojho psíka z bytu alebo nás, tak asi z venku zebrala hovno a položila ho nám pred dvere alebo kúsek od našich dverí na schody, že asi aby si šeci mysleli, že sa tam vysr*l náš pes. No ja som umírala jak može volakomu tak kvalitne šibať. :lol: Je pravda, že ma nemala rada ale aj tak, tákato zloba...


Nám to robila suseda z prízemia :joint: keď sme priniesli Charlieho - si predstav,nový pes v bytovke a zrazu každý deň :kak: pred vchodovymi dverami :joint: :aaa:
Ale mala smolu,bola lapena pri čine :heh:
Táto hanba jej ale nebránila v tom,aby jedno obdobie rozhadzovala po vestibule stavebný materiál a furt sa chodila sťažovať,že nás otec robí bordel kade chodí (kedze robí v stavebníctve). Tu som ju paradoxne úplnou náhodou pristihla ja :heh:

Diagnóza proste,no.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod usagi » Štv 10.03.2016 1:30

A známej suseda rozotrela vo vchode horčicu a všemožne sa dusovala,že videla ako to striekalo z ich psa a že to majú okamžite umyť :pac:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Predchádzajúci

Späť na Ostatné