Psík v ZOO

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Ak by ste mali možnosť vziať psíka do ZOO urobili by ste tak?

áno
147
88%
nie
16
10%
neviem
4
2%
 
Celkom hlasov : 167

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Offca » Pon 05.10.2009 22:32

:ach:

zapalka píše:ako obranu zvierat žijúcich aj tak v zložitých podmienkach v zoo.

- pes zakusne tigra?
-> teda ochrana kludu zvierat? pred štekaním psa?
-> a čo tak vyklopkávanie stovkami ľudských prstov na sklo?
-> zakázať ľudí? -> aha, úlohu zohráva nezabudnuteľný zážitok pre človeka.
A čo tak podškrtnutý nezabudnuteľný zážitok pre človeka vlastniaceho psa?

..už len bezcielne tliacham. Toto, ako aj plno iných vecí, proste spadá do kategórie "nerieš, zbytočne sa rozčúli". A že je na to dôvod. V konflikt spadá najmä neschopnosť plnohodnotne obhájiť svoje rozhodnutie pred otázkou "prečo?". Toš niekto možno bude musieť bud začať od seba...alebo nie a mmáme Viedeň a Prahu (kde zvieratá isto trpia)
:nwm: :ahoj:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Psík v ZOO

Poslaťod zapalka » Pon 05.10.2009 22:56

ooo pochopila :aplause: . Správne. Keďže obmedzenie sa nedá spraviť na návštevníkov, ktorí tiež napáchajú kopu zla, lebo zoo má v náplni aj osvetu ako som spomínal a tá sa žiaľ nedá robiť bez návštevníkov. :poklona:
zapalka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Amaguk » Pon 05.10.2009 23:48

zapalka, hmm, a preco je teda napr. v CR skoro vsade do zoo psom vstup povoleny? Su tam asi v tej ochrane zvierat nejaki zaostali alebo co... :nwm:
byw, ty si zo Zoo?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Psík v ZOO

Poslaťod janas » Uto 06.10.2009 7:17

Možno to vyznie od veci, ale taký príklad: Ja tiež niekde pracujem a budeme robiť program povedzme pre deti k MDD pracovníkov podniku. Poznajú ma, vedia že mám psiny a nie sú agresívne a tak ma pozvú (alebo moje deti, ktoré sa tiež venujú psom), aby sme spestrili program.
Tak mne to príde, že to bolo presne o tomto.

A to, že nemá prístup pes do ZOO, tiež mi príde diskriminačné, ale zase musím uznať aj prečo. Sme na na Slovensku, tak čo sa čudujeme? Veď tu v našej krajine sú dôležitejšie veci postavené na hlavu. My normálni psíčkari si vieme uvedomiť, kto si psa môže zobrať kdekoľvek so sebou a kde nie. Bohužiaľ sú medzi nami aj takí psíčkari, ktorým je to šumafuk, práve takí robia to "dobré" meno. Možno sa to raz všetko zmení :no:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Mackie » Uto 06.10.2009 10:11

zeane píše:čo keby sa rozhodla že je tam príliš veľký nával a rozhodla sa niekoho vyštekať? Mala by som blbý pocit, že ruší zvieratá - aj keby štekala asi skôr na ľudí...

prepac, toto ma dostalo, to ostatne zvierata tam maju vyoperovane hlasivky? ludia maju zakazane hovorit? vlky tam nezavyjaju?
ja osobne povazujem ZOO za vytrhnutie zvierat z ich prirodzeneho prostredia, a tak ten pes navyse im skutocne z pokoja duse neuberie.. iba ak tak z pokoja duse riaditelov, ako sme spravne pochopili.. to ani my by sme tam nemali chodit, vek kolko tychto zvierat bezne v prirode stretava cloveka, ze ano..
a kontrola ockovakov pri branach, resp. stanovenie podmienok pre vstup so psom, to je hadam minimalna robota navyse :nwm:
a nie je to len o socializovani s tigrami a tavami, ale napr. aj jelenmi, vlkmi ci liskami, ktore mozme bezne stretnut v lese ci na luke, a to povazujem za plus
ako s inymi zariadeniami, aj tu je to vsetko o ludoch a o ich prioritach, lebo o veciach sa da rozmyslach v dvoch rovinach - preco sa to da a preco sa to neda
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psík v ZOO

Poslaťod skacenka » Uto 06.10.2009 10:59

Ako píše Mackie-ja osobne by som veľmi prijala vstup do ZOO práve z dôvodu socializácie na zvery, ktoré môže pes stretnúť, alebo aj len cítiť v lese...
Okrem toho, keď sú takéto návštevy neni problém v zahraničí, prečo by to mal byť problém u nás?
Keď som bola v Prahe, stretli sme tam min. 20 psov a nikto nemal žiadny problém, dokonca niektorí psíci boli aj na voľno a nikoho to netankovalo :jop: Samo, to už je extrém, a vodítko by som brala ako samozrejmosť...
Prečo sme my takí zaostalci na tomto Slovensku?

Napríklad v takej Ke ZOO je krásna príroda a ja osobne si viem predstaviť príjemnú nedeľnú prechádzku s Honey práve tam :smile:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Psík v ZOO

Poslaťod janajka » Uto 06.10.2009 14:24

zapalka píše:Hlavnou úlohou Bratislavskej, Bojnickej a Košickej zoo je chov a odchov zvierav zapísaných v CITES a možnosť ak sa dá vráteniu aspoň do rezervácii. Klobúk dole :poklona: .


Zabudla si ZOO v Spisskej Novej Vsi.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Psík v ZOO

Poslaťod zeane » Uto 06.10.2009 14:51

Mackie píše:
zeane píše:čo keby sa rozhodla že je tam príliš veľký nával a rozhodla sa niekoho vyštekať? Mala by som blbý pocit, že ruší zvieratá - aj keby štekala asi skôr na ľudí...

prepac, toto ma dostalo, to ostatne zvierata tam maju vyoperovane hlasivky? ludia maju zakazane hovorit? vlky tam nezavyjaju?
ja osobne povazujem ZOO za vytrhnutie zvierat z ich prirodzeneho prostredia, a tak ten pes navyse im skutocne z pokoja duse neuberie.. iba ak tak z pokoja duse riaditelov, ako sme spravne pochopili.. to ani my by sme tam nemali chodit, vek kolko tychto zvierat bezne v prirode stretava cloveka, ze ano..
a kontrola ockovakov pri branach, resp. stanovenie podmienok pre vstup so psom, to je hadam minimalna robota navyse :nwm:
a nie je to len o socializovani s tigrami a tavami, ale napr. aj jelenmi, vlkmi ci liskami, ktore mozme bezne stretnut v lese ci na luke, a to povazujem za plus
ako s inymi zariadeniami, aj tu je to vsetko o ludoch a o ich prioritach, lebo o veciach sa da rozmyslach v dvoch rovinach - preco sa to da a preco sa to neda


Mackie - prečo zvyšovať stres zvieratám? Pokiaľ si dobre pamätám, tak jedna zo zásad vychádzania so zvieratami je hovoriť potichu, resp. nehovoriť a pozorovať. :nwm: Ja neviem - že by vlky priebežne neustále zavýjali? Myslím že nie. Navyše je trochu niečo iné (a dá sa porovnať so situáciou v prirodzenom prostredí) ak trebárs jelene vlky počujú zdiaľky a teda nebezpečenstvo útoku dravca síce je, ale nie je akútne. Iné je keď im predvedieš dravca online pred výbehom/klietkou. Ideálne štekajúceho a "útočiaceho". Ja myslím, že jediné čo z takej situácie môže vzniknúť je stres na oboch stranách. :nwm: Áaaale - to je môj názor - ten tvoj ti nejdem brať, len hovorím, že vcelku rozumien zdôvodneniu "prečo psy nie".
Keby som mala potrebu niekde socializovať psa s nejakými zvieratkami, tak sa vyberiem na biofarmu toť za Blavu - do ZOO určite nie... :nwm:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Lucy » Uto 06.10.2009 16:26

Kto chce nech si bojuje za právo vodiť psov do ZOO,ja osobne (a myslím, že môžem hovoriť aj v mene svojich psov) mám určite väčšie potešenie ísť niekam vybehať sa so psami do prírody než sa presúvať s masou ľudí po betóne a navyše na vodítku.
Okrem toho si viem predstaviť ako im to tam Schumátko s potešením začne celé značkovať a Esterka bude chcieť aportovať surikaty... :lol:
(Nehovorím, že mám nevychované psy, ale kto má psa chlapa,vie aké životne dôležité je očúrať toho čo najviac :no: .)
Proste keby že idem do ZOO so psami tak máme z toho všetci dosť o :kak: zážitok..
( aj keď to bude spôsobené v mojom prípade,že budem mať nervy z toľkých vodítok a celý čas budem odmotávať psiská)


Ako princíp je to pekný, že priblížiť sa sofistikovanejším krajinám kde môžu psíčkari takmer všade,ale ja s radosťou oželiem túto možnosť a väčšina psov tiež.
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Amaguk » Uto 06.10.2009 16:31

so psom so sice zatial v zoo nebola, ale od ludi co boli, som pocula zatial len velmi pozitivne referencie, nikto nespominal na :kak: zazitok (alebo zeby ho boli zatajili? :no: :lol: )
takze akonahle mi to cas dovoli, pojdem veru navstivit nejaku tu sofistikovanejsiu krajinu, aby som sa presvedcila na vlastnej kozi
ved take Brno je od nas vlastne len na skok :lol:

Ako princíp je to pekný, že priblížiť sa sofistikovanejším krajinám kde môžu psíčkari takmer všade,ale ja s radosťou oželiem túto možnosť a väčšina psov tiež.

ale na to, aby si mohla nejaku moznost s radostou ozeliet, tak ju najprv musis mat :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Sunny » Uto 06.10.2009 16:44

Ja som si s Mončou pochodila Pražskú ZOO a bolo to super. Boli sme v Prahe na predĺženom víkende, ZOO je tam akcia na celý deň, takže nechať ju niekde nepripadalo do úvahy. A nebol problém. Na bráne kukli Petpass, pripmenuli že len na vodítku a nie do pavilónov a že máme sledovať cedule a išli sme. Monča ťapkala pri mne, kukala okolo seba, ani necekla (preventívne :heh: ). Všade boli miesta na uviazanie pesa, takže keď som si chcela zblízka okukať vĺčkov, Monču som odložila kúsok ďalej (vĺčkovia sa tvárili, že by si ju dali na obed) a no problemo. Detto jedna cica sa krásne plížila poza šutre a stromčeky a sledovala nás - a Monča pochodovala okolo s nosom hore a výrazom ja tu vôbec nie som :heh: Proste som si užila so svojim pesom super deň.
Offtopic: Bohužiaľ čo som mala možnosť vidieť, tak Slovenské ZOO sú 100 rokov za českými nie len čo sa týka vstupu psov :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 06.10.2009 17:06

Sme na na Slovensku, tak čo sa čudujeme? Veď tu v našej krajine sú dôležitejšie veci postavené na hlavu. My normálni psíčkari si vieme uvedomiť, kto si psa môže zobrať kdekoľvek so sebou a kde nie

No o tomto to je. Niežeby som bola so psom v zahraničí každú chvílu, ale odpozorovala som jednu podstatnú vec. V zahraničí sa automaticky predpokladá, že vieš čo máš za psa avieš čo môžeš a čo nie. O tom myslím dobre vypovedá aj to, že do lanovky, kde sme boli pomerne natlačení vôbec nepožadovali to aby mal pes košík. :nwm:
Kdežto keď sa pozriem čo sa deje tuná, tak ďakujem pekne. Ja sa nečudujem prevádzkovatelom hocičoho, že sa boja slovenského psíčkara :ha: Čo tak pozerám, tak hromada ludí naozaj nemá odhad na to, čo si môže dovoliť, alebo si proste myslí že sa z nich každý automaticky zloží. Ale samo, nepopieram ani to, že tu stále existuje mnoho predsudkov.

Ak mám hovoriť za seba, s Viggom by som do ZOO nikdy nešla, ale keď budem mať iného psa, šteňúcha, tak by som bola šťastná ako blcha, keby som tam mohla ísť a môj pes by mal tým pádom položený základ na to, aby sme nerobili zlé meno psíčkarstvu. :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Amaguk » Uto 06.10.2009 17:11

Ulfi, ja som teda dlhe roky v zahranici zila, a to dokonca v roznych krajinach, a mozem povedat, ze som nemala pocit, zeby ti "bezni" psickari v inych krajinach boli nejako vyrazne lepsi alebo uvedomelejsi, nez ti nasi :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 06.10.2009 17:17

Ja som ten dojem mala práve z toho, že ten prístup bol taký volný. Tak mi z toho vyšlo, že ak by sa tam nevedeli správať, asi by dali prísnejšie pravidlá. :nwm: Ale ako vravím, ja mám skúsenosti dosť obmedzené. Tiež čo som postretala psi, tak až na výnimku boli všetky vedené k naozaj absolútnej nevšímavosti k okoliu, až to bolo také neprirodzené, že každý pes, čo sme stretli šiel pri nohe a bolo mu všetko fuk. Tak s takým zombíkom asi môže človek všade :heh:
Offtopic: Až som si tam pripadala ako debil, že môj pes niečo chce a že, preboha, má hračky a hrám sa s ním :pac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Amaguk » Uto 06.10.2009 17:22

ja som teda nemala dojem, ze by sa volnejsie pravidla odvijali od lepsie vychovanych psov alebo uvedomelych panickov...proste je to iny postoj k tomu, kam pes smie a kam nie...a myslim, ze prave tie volnejsie pravidla mozu mat aj isty pozitivny spatny efekt na "vychovanost" psov - aspon u niektorych :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné