Psík v ZOO

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Ak by ste mali možnosť vziať psíka do ZOO urobili by ste tak?

áno
147
88%
nie
16
10%
neviem
4
2%
 
Celkom hlasov : 167

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 06.10.2009 16:38

Je to dvojsečná zbraň, uvolniť pravidlá. Buď sa ludia naučia ako to robiť, alebo to zneužijú. Napr. kebyže prevádzkujem obchod s handrami a pomali denne riešim že mi tam pes zákazníka oští tovar, tak aj ako psíčkar by som si dala cedulu a nemala chuť ponúknuť svoj krámek na výchovu neukáznených psov. Hoc pokladám za normálne, že pes vnútri neští, ale.
je to zložité a je to asi aj o mentalite ludí. Bohužial u nás sa cez všetky oblasti života tiahne to, že sa ludia chovajú ako utrhnutí z reťaze a inak to nieje ani medzi psíčkarmi. :ua: Preto som zlahka skeptická, podobne ako Zeane, čo sa týka psov v našej zoo.
Ale myslím že rozumná cesta je naozaj to ako to majú v Práglu, pes áno, ale nie všade. Ak si dobre pamätám našu zoo (nebola som tam 4 roky), tak aj tu by sa dalo také niečo urobiť a aspoň z časti zamedziť rušeniu zvierat psami, ktorých majitelia to akože neodhadli.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 06.10.2009 18:27

súhlas :yes: .
Mimochodom, čítala som si to ešte raz, a všimla som si, že som neodpovedala na otázku od Amaguk: že či by ma pustili za normálnych okolností. Tu je moja odpoveď: NIE :nie: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Psík v ZOO

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 25.04.2011 13:12

ja som si myslela ze je pes povoleny v ba zoo :ua: chcela som sa tam ist pozriet s mojim psom :ach:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Psík v ZOO

Poslaťod AlicaGGG » Pon 25.04.2011 13:49

my sme boli min. rok so psom v olomouci, a zvladli sme to vsetci v pohode... nikomu tam nevadila, nikto od nas nechcel, aby sme jej dali kosik (nemusela ho mat, ale u nas na SR su ludia schopni aj na ulici na mna zacat hukat, aby som jej dala nahubok), a aspon mala super zazitok - hlavne z velkych maciek, kedze sa dalo ist az uplne ku klietke :lol: (samozrejme ze vo vnutri vybehu mali asi meter od pletiva elektricky ohradnik)
tento rok sa chystame sem: http://www.zoo-vyskov.cz/ , a bereme obidve, tak som zvedava, ako budu baby reagovat, teda hlavne mladsia
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Psík v ZOO

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 25.04.2011 13:50

tak pojdeme najprv do brna a uvidime ako moj zareaguje :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Zenei » Pon 25.04.2011 15:14

Ak by sa dalo u nás, možno by som s malou zašla do ZOO. Na zvieratá ktoré zatiaľ stretla reagovala dobre - kone, ovce, králiky... Nebýva ani uštekaná, takže by to asi nebol problém.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Psík v ZOO

Poslaťod janas » Pon 25.04.2011 21:51

Veľmi som naštvaná na ľudí s malými psami (YT, MP a pod.), pretože aj minulý aj tento rok v rámci akcie "Bratislava pre všetkých" si kľudne svojich psov dokonca aj na voľno nechali behať po areále ZOO. Keď som sa pýtala kompetentných, že ako je toto možné, tak len zalomili rukami a povedali, že ich museli prepašovať v kabelke.
Chcela by som vidieť tú melu, keby takto pustený pes niečo/niekoho vyprovokoval :ach:
No a skúsila by som ja napr. s Elzou vliezť do bratislavskej ZOO :hmm: , určite by ma už niekto oznámil :yes: a nezalomili by len rukami :nie: :hmm:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 25.04.2011 21:57

Tu je len vidno tupota ľudí nič iné.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Psík v ZOO

Poslaťod 110mat110 » Uto 26.04.2011 9:20

Ja by som svojho psa do zoo nezobral, ako nemam nic proti inym psom v zoo, ale moj by sa tam zblaznil. Uz ho vidim ako by pol dna zavyjal na opice :aaa:
110mat110
Šteniatko
 
Príspevky: 97
Bydlisko: Perši valal za Košicami

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Barbara » Str 27.04.2011 11:46

Ahojte,
písala som na oddelenie komunikácie s verejnosťou do ZOO v BA, pani mi povedala, že pracujú na tom, aby aj naši miláčikovia mohli s nami chodiť len musia zaskliť šelmy a nebezpečné zvieratá...
Vidno napríklad na Prahe, že je 7 najlepšia na svete a myslia aj na naše lásky, pri každom automate na nápoje pre ľudí bola miska pre psíkov :smile:
Takže už len čakať na zasklenie bratislavskej ZOO.
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Psík v ZOO

Poslaťod AlicaGGG » Štv 23.06.2011 10:01

neviete o nejakej ZOO v madarsku, rakusku alebo polsku (naj. co najblizsie k zapadnemu slovensku), kde je povoleny vstup so psom? zatial pozeram madarske zoo, ale kedze tomu nerozumiem moc tam toho nevycitam... a ani google translator jaksi nepomaha :ach:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Lindchen » Štv 23.06.2011 10:06

V ČR nie? Lebo v Brne je myslím.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psík v ZOO

Poslaťod AlicaGGG » Štv 23.06.2011 10:12

v CR co mame relativne blizko sme uz vsade boli... okrem Zoo Vyskov, ale ta sa mi zda byt mala, tak neviem cis a oplati tak daleko cestovat kvoli malickej zoo
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Psík v ZOO

Poslaťod katuusa » Ned 26.06.2011 23:47

Nejako som sa začítala do témy, tak prispejem svojou troškou. V zoo boli so mnou obe moje psice, nemôžem povedať, že by to bol pre ne nejaký prínos alebo, že by im to nejako uškodilo. Suri stretla surikaty, Amálka si dala pusu so zebrou, pre mňa je neoceniteľné, že do pražskej zoo môžu chodiť psy.
Okolo apríla sme zavítali do zoo v Ústí nad Labem a príhoda za tejto zoo ma straší dodnes. Zoo je to síce malá, ale majú tam veľmi zaujímavé zvieratá, Surinke sa najviac páčili tulene a leňochody:) Do pavilónu šeliem pes ísť nesmel, lenže výbehy pokračovali aj okolo pavilónu, tak sme sa pri jednom zastavili. Výbeh bol obohnaný plexisklom a plotom z každej strany, aj z vrchu, kraľoval v ňom snežný leopard. Krásne zviera, obdivovala som ho až do chvíle, kým sa nerozbehol a nevyrazil proti sklu. Sklo zostalo celé, leopard prežil a lovil nás popri plote ďalej. Ja som sa spamätávala z neuveriteľného šoku, a Suri ako správny bežec hľadal v tej chvíli cestu, ak najrýchlejšie uniknúť od výbehu. Uff, celou cestou som sa potom pozerala, či na nás niekde nečíha.
Po tejto skúsenosti si nie som istá, či zoo je to pravé miesto pre psa, ak sa už mnohokrát písalo, zvieratá, čo tam sú poznajú ľudský pach, ale na psa môžu zareagovať rôzne.
Ešte mi zišiel na um jeden zážitok zo safari v Hradci Králové, kde psy tiež majú prístup. Všetky výbehy šeliem sú obohnané spevneným plexisklom, takže máte pocit akoby ste vošli priamo do "doupěte" šeliem, tie Vás však zvyknú ignorovať. Avšak akonáhle sa tam mihol pes, oči mali na stopkách! Neverila som vlastným očiam, ale našla sa tam ženská s parsonom na vodítku, ktorá prišla k výbehu a hecovala psa, aby štekal na leoparda! :nie: Leopard (neviem nakoľko v tých výbehoch počujú zvuky, ale evidentne o tom psovi vedel) s veľmi zúrivo vrhal do skla proti psovi, prskal, škrabal. No tých ľudí by som :au: Takže sa zákazu vodenia psov do zoo nečudujem!
katuusa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 155

Re: Psík v ZOO

Poslaťod pigie » Pon 27.06.2011 7:17

Takych vyviest a dat zakaz do ZOO celozivotne :au: :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné