Výkupcovia - výkup psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod yetti » Ned 02.03.2008 17:09

Bára píše:Moja spolužiačka asi pred troma dňami dala šteňatá border kolie do výkupu..jedno za 4.000Sk... snažila som sa ju od toho odradiť, ale ona sa ohradila tým, že doma potrebujú peniaze a predošlý vrh, ktorý mali, tak šteňatá u nich boli do 7 mesiaca a oni si nemôžu dovoliť tak dlho mať doma toľko psov. Tak na tieto sa im ozval nejaký pán, že ich vezme do výkupu... Aj ked som jej vysvetľovala ako to s nimi skončí, akosi jej to je jedno. A musím poohovárať aj dalsiu spolužiačku, ktorá je na tom finančne tiež nie najlepšie....chovajú doma asi 5 čiváv, množia ich a predávajú... Každá suka má každý rok šteňatá... čo je to za logiku?? A zasa raz sa ohradila tým, že nemajú peniaze a že z toho žijú... a taktiež ak sa im nepodarí šteniat zbaviť, idú do výkupu... Ale jedno mi nie je celkom jasné.. Ako sa také kvantum psov dostane cez hranice?? Ved pokial viem, pes musí mať platný očkovací preukaz, čip alebo aspoň tetovanie a pas spoločenských zvierat... Ako sa im to teda darí?? Alebo psíky skončia ešte pred odchodom zo SLovenska v nejakom guľáši? alebo v laborátoriu?? ako to je??? :ach:

... ono na toto vsetko len jedna veta... co nie je protizakonne, nie je zakazane je teda oficialne povolene.... CO S TYM BUDETE ROBIT? boj s veternymi mlynmi? Ako normalne chcete niekomu zakazat aby nechoval a neodchovaval? Je to vobec mozne? presne to iste sa deje aj medzi vsetkymi ostatnymi druhmi zvierat... :joint: :joint: :joint:
DO ZBRANE A DO BOJA... :ha: :ha: :ha:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 17:12

yetti: Niečo sa s tým určite robiť dá! I ked možno začiatky sú ťažké, ale riešiť sa to musí...a nie zatvárať pred tým oči a sťažovať sa na forach, aká je hrozná situácia... Treba priložiť ruku k dielu a niečo pre to urobiť...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod yetti » Ned 02.03.2008 17:17

.. a co konkretne? Vsade inde vo svete je to dovolene, je to uplne normalny jav. Kolko ludi tu na fore ma psa bez PP? A ked na to nemaju tak nebudu mat ziadneho? Neobhajujem to absolutne. :nie: :nie: :nie: Ale je to absolutne bezvyznamne trepanie prazdnej slamy. Nic tym NIKDY nevyriesime...NIKDYtakyto chovatelia a vykupcovia vzdy boli a budu, a nezabranime tomu ani vlastnymi telami :joint: :joint: :joint: je to len otazka dopytu a ponuky. To znamena ze pokial bude dopyt po psoch so strany chovatelov, budu aj mnozitelia co na tom budu zarabat. Ci sa nam to paci a ci nie. Snazim sa len triezvo uvazovat... Nic viac
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 17:21

Som síce proti množeniu nepapierových psov, ale viem, že s tým nič nenarobím...Nikomu to nič nezakáže... Ale ide hlavne o tie transporty zvierat... Je to úzko spojené s týraním zvierat a na to je predsa zákon...prečo sa to potom aj napriek tomu deje?? Teraz myslím odvoz psov do laboratorií, "do polievky", na trh s kožušinovými zvieratami, kde ich zaživa sťahujú z kože... To, že ich inde predávajú drahšie a bez PP to už je vec druhá... ide o biznis a nie ani tak o utrpenie zvierat...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod yetti » Ned 02.03.2008 17:25

...bohuzial treba to odhalit a dokazat.... :yes: A potom nie je iste ci sa sttym bude dalej nieco robit. Nevravim aby sme boli nevsimaví voci tomu co sa deje, ale riesit to ako nemenovana mimovladna ekologicka organizacia :joint: :joint: :joint: to asi nie. Budeme chodit po uliciach a striekat sprayom damam drahe kozuchy alebo vykupcom ich auta? :nie: :nie: :nie:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Tatiana » Ned 02.03.2008 17:52

veru je to tak :ua: neda sa to nijako ovplyvnit,boj s veternymi mlynmi ako povedala Yetti :nwm:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Fraga » Ned 02.03.2008 17:53

Yetti ale dalo by sa tomu zabraniť...proste tie šteňata sterilizovať...že je to drasticke? ale nikto by už ďalej šíriť bez PP psov nemohol....nedalo by sa...ja som si chcela importnuť psa z GB a tetulka mi povedala ale samozrejme preda mi sučinku čo by nie ale sterilizovanu tak som si poklopala po čele či jej náhodou nehrabe...ked chcem suku na chov? :jop: takže určite sa sa so všetkym niečo dá robiť len treba chcieť...isto sa da...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Tatiana » Ned 02.03.2008 17:59

to je myslim nonsens,lebo pochybujem ze by niekto sterilizoval stenulata dobrovolne :nwm: a ak sa nezobudi ina partia co by s tym mohla nieco robit musime iba dufat,ze si ludia uvedomia ake prednosti ma pes s PP,aj ked daju viac penazi :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Fraga » Ned 02.03.2008 18:04

NO jo ale jedno riešenie už je...ide len o to, či bude aj dalšie a ktore sa zrealizuje... :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Amaguk » Ned 02.03.2008 18:08

a to :otaznik:
prezrad, pliiis
Naposledy upravil Amaguk dňa Ned 02.03.2008 18:23, celkovo upravené 1
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Tatiana » Ned 02.03.2008 18:10

Fraga píše:NO jo ale jedno riešenie už je...ide len o to, či bude aj dalšie a ktore sa zrealizuje... :no:

ake,prezrad aj ja som zvedava nach mozem :friends:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MisheliQ » Ned 02.03.2008 18:14

Tatiana píše:to je myslim nonsens,lebo pochybujem ze by niekto sterilizoval stenulata dobrovolne :nwm:

ako myslíš že dobrovoľne?
Za peniaze skoro každý vetoš sterilizuje šteňa, lebo potom mu je to jedno, šteňa-nešteňa, peniaze sú peniaze...a ak to bude povinné, nie veľa ľudí sa môže vyhovoriť na to, že má hlboko do vrecka...hm
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 18:21

Tatiana: to je na tom smutné, že my môžme len dúfať, lebo konať môžu len iní.... :ach: Tiež myslím, že nikto by nedal dobrovoľne sterilizovať šteňatá... Ono tou sterilizáciou napríklad krížencov, nepapierových psov a psov, ktoré majú dedičnú vadu, ktorá ich vylučuje z chovu by sa vyriešilo mnoho!! Veľmi dobrý nápad...no kto s tým bude súhlasiť?? Takto by sme pripravili o zisk mnoho "chovateľov"... Ale myšlienka veľmi pekná... Nepodarilo by sa však tak skoro, aby zo Slovenska úplne vymizli bezpapierové psy a krížence....To sú všetko len ideálne riešenia, ktoré sa môže podariť zrealizovať aspoň zčasti...Všetko sa dá, len treba chcieť. Ked si budeme hovoriť, že to nie je možné, aby sa niečo také zrealizovalo, nikde sa nedostaneme... Treba spojiť všetky sily, (ved pravých psíčkarov je dosť!) a začať konať...a nie spoliehať sa, že raz sa to možno vyrieši...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MisheliQ » Ned 02.03.2008 18:37

ak bude zákon, v ktorom bude písané, že každý pes /resp. zviera bez PP musí byť sterilizované alebo kastrované od toho 4. mesiaca života, tak potom je každý povinný tak urobiť, ak to takto nariadi zákon, tak sa to musí /resp. malo by sa tak urobiť...takže potom by to veterinári robili...hm a za peniaze sa nájdu vetoši, ktorí urobia alebo by urobili aj to, čo je normálnemu psíčkarovi proti srsti
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 18:45

Ono teoreticky je to možné... Tak ako je povinná vakcinácia proti besnote, tak by bola povinná sterilizácia nepapierových psov... DOsiahlo by sa toho veľa... Len či by bol štát ochotný takýto zákon schváliť a či by s tým súhlasili kynologovia... Pre množiteľov by šlo o stratu zisku, ale aspoň by sa zlepšila kvalita úrovne chovu papierových psov na Slovensku, čo by nám veľmi pomohlo...Ludia by sa možno viac začali zaujímať o kynologiu. A ak by niekto túžil po psíkovi, bol by nútený vziať si ho z útulku alebo kúpiť psa papierového.... A teda ak úž kúpi psa s PP, tak si povie, ked už raz má rodokmeň, tak skúsme nejakú výstavu... Teda tým by sa zvýšil záujem o podobné akcie... Je to však len predstava, vskutku pekná, ktorá sa dá zrealizovať, len treba pre to niečo urobiť...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné