Výkupcovia - výkup psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Poslaťod Sirík » Str 26.09.2007 14:45

ja som uz toto zazila..ked som podavala inzeraty na moje steniatka tak mi volala jedna tetka ze kupi moje steniatka len aby boli zaockovane a ze mi za jedno da 1000sk a pytala sa ci su hunate. a pritom som davala inzeraty ze su to krizence spica a dokonca tam boli aj fotky a potom som sa jej nejake veci pytala a ona sa preriekla ze pojdu do belgicka a ja som jej povedala ze nie su ockovane a ona mi povedala ze nech ich dame zaockovat a zavolat jej lenze ja som uz nezavolala inak mam poznacene to cislo..len keby nahodou je to 0908410485
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.09.2007 15:02

Sirka, fuj, az mi je zle, ked som to citala..
:ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod eur » Štv 27.09.2007 8:27

Sú výkupcovia, ktorí ani nechcú zaočkované- s tím, že si ich zaočkujú sami- no či sa tak stane...
:hmm:

Poznám i ľudí a je ich veľa čo inde ako do výkupu ani nepredávajú s tím, že nemusia nikoho hľadať a nik ich nebude po kúpe šteňaťa spätne otravovať :ua: a takých je veľa. Je to o mentalite, ľudskosti... je to strašné. Tu dole poznám veľa ľudí čo množia zámerne a pravidelne zásobujú výkupy- je to jeden veľký hnusný kolotoč a odnášajú si to šteniatka. :hmm:
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod Amaguk » Štv 27.09.2007 13:25

Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod eur » Štv 27.09.2007 18:40

Odporúčam len pre silné žalúdky-... naši východný "bratia"

:nechutne: :nechutne: :nechutne: :nechutne: :nechutne: :plac: :plac: :plac:

http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=fur_farm&Player=wm&speed :hmm:
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod eur » Štv 27.09.2007 18:58

Že sa nerobia pokusy na psoch??
http://www.slobodazvierat.sk/hunt1.php

kožuch zo psa? alebo psia polievka?
http://www.slobodazvierat.sk/fur9.php
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod eur » Štv 27.09.2007 19:12

Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod p.j.jack » Pon 11.02.2008 8:23

My ked sme mali steniatky volalo mi tolko vykupcov co chcelo odkupit a slubovali peniaze na ruku a ze hned pridu,kedy kolvek....ale svedomie by mi to nedovolilo,aby som takto nase steniatka zaobstarala,ved ta drina,vypiplat ich a vsetko okolo toho,to by bolo k nicomu.
ani nechcem pomysliet co je so psikami ktory u takych ludi skoncia :plac:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Veve7.7.7 » Ned 02.03.2008 14:37

No nie všetci výkupcovia sú zlí, len škoda že sú to výnimky!
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod lucik » Ned 02.03.2008 15:03

Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 16:04

Moja spolužiačka asi pred troma dňami dala šteňatá border kolie do výkupu..jedno za 4.000Sk... snažila som sa ju od toho odradiť, ale ona sa ohradila tým, že doma potrebujú peniaze a predošlý vrh, ktorý mali, tak šteňatá u nich boli do 7 mesiaca a oni si nemôžu dovoliť tak dlho mať doma toľko psov. Tak na tieto sa im ozval nejaký pán, že ich vezme do výkupu... Aj ked som jej vysvetľovala ako to s nimi skončí, akosi jej to je jedno. A musím poohovárať aj dalsiu spolužiačku, ktorá je na tom finančne tiež nie najlepšie....chovajú doma asi 5 čiváv, množia ich a predávajú... Každá suka má každý rok šteňatá... čo je to za logiku?? A zasa raz sa ohradila tým, že nemajú peniaze a že z toho žijú... a taktiež ak sa im nepodarí šteniat zbaviť, idú do výkupu... Ale jedno mi nie je celkom jasné.. Ako sa také kvantum psov dostane cez hranice?? Ved pokial viem, pes musí mať platný očkovací preukaz, čip alebo aspoň tetovanie a pas spoločenských zvierat... Ako sa im to teda darí?? Alebo psíky skončia ešte pred odchodom zo SLovenska v nejakom guľáši? alebo v laborátoriu?? ako to je??? :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MisheliQ » Ned 02.03.2008 16:42

Bára, no ono to je asi tak, že nie na všetkých hraniciach kontrolujú tieto čipy, pasy a podobné veci zvieratám, napr. ani nám nekontrolovali Caesara vôbec iba na lodi v Taliansku ktorou sme sa mali dopraviť na Sardíniu, inak cez všetky hranice sme prešli bez akejkoľvek kontroly...a psa bolo pritom dobre vidieť, veď je bielej farby a my sme boli v čiernom aute ešte k tomu :no: :ua:
a spolužiačkam či kamoškám povedz, že keby boli mojimi deťmi, tiež ich predám do otroctva, veď aspoň peniaze by som mala!!!! boha :hmm:
Naposledy upravil MisheliQ dňa Ned 02.03.2008 16:50, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 16:49

MisheliQ: No ale také množstvo psov sa predsa musí kontrolovať... Nie je to nikomu ani trochu podozrivé??? Síce ja by som bola rada, keby som mohla cez hranice chodiť bez zbytočných kontrol, ale predsa len prevencia by mala byť.... Prečo sa o to aspoň TROCHU nezaujíma vláda?? Pochybujem, že v parlamente máme samých bezohľadných ľudí so studeným srdcom, ktorým je ľahostajné utrpenie zvierat... Najlepšie by bolo predložiť im nejaké dôkazy, čím by sa možno podarilo sprísniť kontroly na hraniciach... ved takto sa to nedá... zviera je živý tvor, rovnako ako aj človek... A proti týraniu ľudí sú rôzne kampane a zákony, ktoré sa v§čšinou dodržujú.... prečo potom zatvárame oči pred utrpením zvierat??? CLovek to nevidí...alebo lepšie povedané nechce vidieť... :plac:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MisheliQ » Ned 02.03.2008 16:53

bohvie kde tie štenatá mávajú keď si to nevšimne nikto na hraniciach alebo ktovie ako to riešia ten prechod cez hranice :ua: ale ja by som bola tiež PRE keby sa to viac sprísnilo takáto kontrola zvierat, najmä čo sa týka prevozu zvierat, ktorí presahuje množstvo 3 psov/zvierat alebo aj 2 psov/zvierat..
a vláda má oveľa dôležitejšie veci na starosti ako niečo takéto..si myslím :nwm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 17:02

No myslím, že pre vládu by nemalo byť nič dôležitejšie ako právo na život.... Pomohla by informovanosť... viac webových stránok písaných po slovensky, skutočnosti, články, fotky, videá... dostať to medzi verejnosť, lebo pohybuje sa to len v kruhu psíčkarov, alebo teda milovníkov zvierat a ostatní ľudia o tom nevedia moc... Ale myslím, že každý človek vie, že každá piata či koľká žena je týraná... Prečo potom takmer nik nevie, koľko zvierat je týraných?? Svedčí to o nedostatku informácií pre verejnosť... takže začať to riešiť tým, že medzi ľudí rozhodiť materiály o tomto probléme, dať do do televízie, rádií, vylepiť plagáty, organizovať besedy a podobne.... Takto by sa o to začala zaujímať viac ľudí, teda možno aj kompetentné osoby, čo by pomohlo problém začať riešiť... Aspoň čo sa týka Slovenskej republiky!!
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné