Výkupcovia - výkup psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod lusy » Ned 02.03.2008 18:49

ale aj mnozitel si moze kupit psa s PP, ale stence mat bez PP
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 18:54

lusy: áno, ale zákon by sa zameral na sterilizáciu bezpapierových psov... Teda keby to aj urobil, bol by zo zákona povinný dať šteňatá sterilizovať alebo noví majitelia by ich dali sterilizovať a dalej by množenie nepokračovalo... Skôr či neskôr by ľudia pochopili dôležitosť chovu papierových psov už len kvôli tomu, že by to bolo zo zákona dané.... Teraz už len otázka, či by stúpla alebo klesla cena papierových psov... :otaznik: :vykricnik:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod lusy » Ned 02.03.2008 19:01

ako hej, urcite by nebolo tolko bezpapierakov, ale stale by tu boli tie bezpapieraky. aj tak v inzeratoch velakrat citas stence bez po rodicoch s pp.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 19:05

No tak to je pravda... a väčšinou je príčinou bud neplánované nakrytie feny alebo ked fenu alebo psa neuchovnia a majitel si aj tak povie, že šteňatá mať bude.... Nikdy sa nepodarí úplne "vyhubiť" nepapierové psy... Ale aspoň obmedziť to množstvo tých psov a zobrať do úvahy, koľkými vadami a chorobami tieto psy trpia!
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod p.j.jack » Ned 02.03.2008 19:28

Podla mňa je naivné si myslieť,že sa to dá kontrolovať....aj ja som mala šteniatka a neboli s PP a ani neboli po rodičoch s PP a nepovažujem to za špatné....Podla mňa ide hlavne o to ako je narábanie s fenkou a so šteniatkami.Nie všetci ľudia majú na to aby dali strašné peniaze za PP psíka,ale to neznamená ,že by sa nevedeli dobre postarať o psíka.
A ani fenky alebo psi s PP niesu dokonale zdravý a majú vrodené vady.
A sterilizovať psov,len preto aby to tu bolo všetko s PP...najviac ma štve, to že ľudia sú sobci a pohodlný a majú to odnášať zvieratá (psy).
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Fraga » Ned 02.03.2008 20:46

lusy píše:ale aj mnozitel si moze kupit psa s PP, ale stence mat bez PP

To je to čo som napísala čo mi povedala ta stará z anglicka...suku mi dá ale sterilizovanú! Len rozdiel bol v tom, že ja som chcela na chov v PP!
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 22:33

Ja neodsudzujem ľudí, ktorí majú psov bez PP... Ale tiež by mohli dať prednosť opustenému zvieratku z útulku.... A mylím, že ten nápad so sterilizáciou by vyriešil veľa..ale na Slovensku sa to tak skoro nezrealizuje...možno nikdy. :hmm: Ale štve ma, ak niekto neberie ohľad na to, že chov papierových psov nie je vôbec o peniazoch, ale o zachovaní štandardu... má to niečo do seba, to musíte uznať!

fraga: ona ti chcela dať papierovú suku-šteňa sterilizovanú?? Povedala ti aspoň dôvod? Lebo mne sa zdá, že je to trochu pritiahnuté za vlasy... teda pokiaľ tá sučka nemala nejakú vadu viditeľnú už v mladom veku, ktorá by ju vylúčila z chovu. Tým sa možno chcela ubezpečiť, že ju nebudeš mať na chov...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod yetti » Pon 03.03.2008 7:18

Fraga píše:Yetti ale dalo by sa tomu zabraniť...proste tie šteňata sterilizovať...že je to drasticke? ale nikto by už ďalej šíriť bez PP psov nemohol....nedalo by sa...ja som si chcela importnuť psa z GB a tetulka mi povedala ale samozrejme preda mi sučinku čo by nie ale sterilizovanu tak som si poklopala po čele či jej náhodou nehrabe...ked chcem suku na chov? :jop: takže určite sa sa so všetkym niečo dá robiť len treba chcieť...isto sa da...

... vies a dalsim paradoxom je ze sterilizovat mozeme, beriem ako ze so zdravotnych problemov, ale podla mna je to bolestivejsie a strastiplnejsie a ja neviem este co a horsie ako nejake kupirovani.... :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod yetti » Pon 03.03.2008 7:22

MisheliQ píše:ak bude zákon, v ktorom bude písané, že každý pes /resp. zviera bez PP musí byť sterilizované alebo kastrované od toho 4. mesiaca života, tak potom je každý povinný tak urobiť, ak to takto nariadi zákon, tak sa to musí /resp. malo by sa tak urobiť...takže potom by to veterinári robili...hm a za peniaze sa nájdu vetoši, ktorí urobia alebo by urobili aj to, čo je normálnemu psíčkarovi proti srsti

... :nie: :nie: :nie: tak o takuto blbinu sa bat nemusis, zvierata sa budu sterilizovat, alebo kastrovat az po ukonceni pohlavnej dospelosti, resp po ukonceni rastu, to znamena u suciek az po prvom harani. A co ked nahodou niekto medzitym nieco odchova?????? :jazyk: :jazyk: :jazyk: toto nie je cesta... :nie: :nie: :nie: :nie:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Pon 03.03.2008 11:04

No to je tiež jeden z faktov.. nebolo pri práve najlepšie dať sterilizovať šteňa... :ach: Ale niečo sa s tým robiť musí..lebo to už sa nedá čítať denne 20 inzerátov na šteňatá YT bez PP a podobne... Už len málokedy vidno šteniatka s PP
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MisheliQ » Pon 03.03.2008 11:27

yetti píše:
MisheliQ píše:ak bude zákon, v ktorom bude písané, že každý pes /resp. zviera bez PP musí byť sterilizované alebo kastrované od toho 4. mesiaca života, tak potom je každý povinný tak urobiť, ak to takto nariadi zákon, tak sa to musí /resp. malo by sa tak urobiť...takže potom by to veterinári robili...hm a za peniaze sa nájdu vetoši, ktorí urobia alebo by urobili aj to, čo je normálnemu psíčkarovi proti srsti

... :nie: :nie: :nie: tak o takuto blbinu sa bat nemusis, zvierata sa budu sterilizovat, alebo kastrovat az po ukonceni pohlavnej dospelosti, resp po ukonceni rastu, to znamena u suciek az po prvom harani. A co ked nahodou niekto medzitym nieco odchova?????? :jazyk: :jazyk: :jazyk: toto nie je cesta... :nie: :nie: :nie: :nie:

no niečo také by som ani nechcela, aby sa šteňatá dávali sterilizovať či kastrovať, to vôbec nie...len hovorím /píšem/ že sa vždy nájde taký hňup čo by pre peniaze aj šteňatá sterilizoval, tu na Slovensku určite..si myslím

Bára, nj, najviac inzerátov je na tzv. gaučové plemená, napr. také westíky sú tiež obľúbeným terčom množiteľov alebo francuzský či anglický buldoček, čivava...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Pon 03.03.2008 12:21

MisheliQ: No množia sa hlavne modne plemená. Stve ma aj to, že je veľký vplyv reklamy a filmov(bígl, šar-pej, jack russel, borderka, dlhosrstá kolia, dalmatín, ovčiak...), ale to už je iná téma. Ludia na tom dobre zarábajú a pritom vôbec nepozerajú na to, že psy sú bez PP a možno ani nesplňajú štandard. Je to pre takých ľudí len super biznis, na ktorom sa dá zarábať. :ua:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MisheliQ » Pon 03.03.2008 12:29

Bára, skvelý postreh..presne tak to je, keď je taký či hentaký pes na reklame alebo inak medializovaný, už sa tak ľuďom vryje do mysle, do pamäti, a tak je potom o také to plemeno väčší záujem, čo je veľkým lákadlom pre množiteľov :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Tatiana » Pon 03.03.2008 12:39

ja si myslim ak by nieco take mohlo vyjst tak urcite by sa aj ceny steniat s PP upravili ,lebo dnes je ovela menej chovatelov co maju ch.s.ako mnozitelov ,ved uz v kazdom druhom dvore chovaju psov na kseft do vykupu,tak ak by bolo dovolene chovat iba na uchovnenych jedincoch urcite by ludia dali prednost psovi s PP,svojim sposobom kluby uz dnes bojuju proti odchovom bez PP,ked je zakaz na chovnych jedincoch mat stenata bez PP,a tiez sa trochu polavilo v prisnych podmienkach kvoli mnozitelom,aby neodradzali ludi od chovu s PP takymi podmienkami, :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Pon 03.03.2008 12:51

MisheliQ: Odkedy sa prvý krát objavila v telke reklama so šteňatami bíglov, vzrástol počet týchto psíkov na sídliskách. Ludia si však neuvedomia, koľko pohybu a výcviku tento pes potrebuje..preto to skončí v lepšom prípade tak, že pes zavetrí stopu a zostane hluchý, slepý. To by sa zas mohlo riešiť tým, že by do reklám a filmov dali krížencov. Tým by sa MOZNO zvýšil počet osvojení zvierat z útulku, teda množitelia by mali menšie šance. Jedine ak by sa našli takí šialenci, ktorí by začali šľachtiť psíky ako z telky :lol: :lol:
Tatiana: Ked by sa to raz podarilo presadiť a uzákoniť, tak zvýšil by sa počet chovateľov a chovateľských staníc, čím by cena šteniat s PP klesla. Teda málokto by sa už mohol vyhovoriť na to, že si psíka s PP nemôže dovoliť.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné