Výkupcovia - výkup psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Tatiana » Pon 03.03.2008 12:57

to som myslela,kedze je tych ch.s.hlavne malych plemien ako safranu,nemoze sa niekto cudovat cenam za stenata s PP,napr.yorkovia,maltezaci,shitzu atd,kolko inzeratov je na stenata s PP a kolko bez :oo: a tymito zmenami by sa urcite pomohlo rozsirit chov PP-zvierat :money:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MisheliQ » Pon 03.03.2008 13:00

Bára píše: cena šteniat s PP klesla. Teda málokto by sa už mohol vyhovoriť na to, že si psíka s PP nemôže dovoliť.

hm ale veď to by nemohla klesnúť, ako logicky áno, malo by to tak byť, ale veď to potom na tom tí chovatelia šteniat ešte viac prerobia ako teraz nie? Veď tie náklady, ktoré vrazia do toho celého ich chovu, vrhu a pod. sa nijako neznížia, budú rovnako vysoké, tak čo alebo kto im ich tie vrazené peniaze potom vráti?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Pon 03.03.2008 13:06

Presne tak..Darmo som sa čudovala, ked kamoska kúpila fenu YT s PP za 35.000Sk... :oo: Teraz už len posunúť túto myšlienku do vyšších kruhov a dúfať, že sa nájde skupina šialených politikov, ktorí by niečo také schválili. Ako ľahko sa to hovorí, že? :vykricnik:

MisheliQ: Dobrá pripomienka. Ale myslím, že vyššie spomínana cena za YT je až prehnaná. Jasne, že chovateľovi by sa mali aspoň zčasti vrátiť náklady, ktoré vrazil do vrhu, ale sumou 35 litrov za šteňa skôr veľmi dobre zarobí ako pokryje náklady. Stačilo by ak by klesli ceny niektorých plemien, SKJ a Zväzy chovateľov jednotlivých plemien by tiež mohli znížiť poplatky, i ked tým by sa moc nevyriešilo.... :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Tatiana » Pon 03.03.2008 13:11

mne sa zasa zda prehnana cena niektorych psov bez PP,neviem skadial ludia beru ze cena je polovica z ceny PP stenata,si predstavte ze mate stena s PP po spickovych rodicoch a cena je trebars 20000 a to iste plemeno bez PP predavaju za 12-15000,to si myslim je problem,lebo ludia su taki ak usetri iba par korun kupi si radsej stenulo bez PP :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod lusy » Pon 03.03.2008 13:12

ja neviem, ale podla mna by cena PP psov urcite neklesla.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod p.j.jack » Pon 03.03.2008 13:13

No ale chovatelia by to podla mňa nemali robiť pre peniaze alebo pre náklady....to už by z nich boli množitelia.....či ako to je???

Ja by som si to predstavovala tak ,že štát by dal zákon,o tom že by musel zahlásiť štence v okrese a zápis fenky+ prehliadka u veta,aby fenky nerodili ako strhane....ale no zasa sa dá dnes všetko podplatiť,tak ako papiere na psa,tak aj ostatne veci.Tomu sa nikdy a nikde nezabráni....
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Silwuska » Pon 03.03.2008 13:15

Lusy...mozno aspon o tie poplatky za zvezy a tak nie?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Tatiana » Pon 03.03.2008 13:34

tie poplatky do klubov a na zvaz to je minimum z nakladov,hlavna pricina je v tom ze mnozitela nikto nekontroluje ,je jedno kde stenata skoncia hlavne nech su zarobky,opak je chovatel co da stenulam iba to najlepsie a pozna cloveka u ktoreho stenko bude a ako sa v buducnosti s nim bude pokracovat v chove,kazde stena s pP je mozno buduci chovny jedinec ktory ovplyvni uroven chovu,co sa u steniat bez PP neda povedat tie akurat zvysia pocet dalsich mnozitelov :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MisheliQ » Pon 03.03.2008 13:52

Tatiana píše:mne sa zasa zda prehnana cena niektorych psov bez PP,neviem skadial ludia beru ze cena je polovica z ceny PP stenata,si predstavte ze mate stena s PP po spickovych rodicoch a cena je trebars 20000 a to iste plemeno bez PP predavaju za 12-15000,to si myslim je problem,lebo ludia su taki ak usetri iba par korun kupi si radsej stenulo bez PP :ua:

no tak to aj ja zíram až na tie ceny šteniat bez PP, že čivava za 10 litrov a pritom to ani čivava neni, resp. nemusí byť..a potom aj tak možno toľko peňazí ako za šteňa s PP vrazia do veterinára čo bude mať ich šteňa tak veľa zdravot. problémov...a ako napr. šteňa boxera s PP čo som pozerala sa dá kúpiť za 6 litrov dokonca už aj za 4 litre, a to len preto, že o toto plemeno je už malý záujem, ako napr. keď je hluché obdobie, niektoré CHS ak nemajú rezervované šteniatka a potrebujú ich rezervovať, dať novým majiteľom, musia cenu znížiť aby ich predali...a ak si zoberiem, že môžem mať fenu za 6 litrov a k tomu ešte s PP, tak ako určite by som kúpila takú ako fenu čivavy bez PP za 12 litrov :pac:

p.j.jack píše:No ale chovatelia by to podla mňa nemali robiť pre peniaze alebo pre náklady....to už by z nich boli množitelia.....či ako to je???

ale keď si to vezmeš inak, tak chovatelia ak chcú mať chovnú fenu či psa, musia prejsť bonitáciou a popritom ešte musia mať nejaké výstavy za ktoré musia platiť peniaze, ďalej krmivo, chovateľské potreby, veterinár, a iné veci, ktoré nielen do šteniat, do ich vrhu, ale aj do samotných psov, sučiek musia financovať, by sa im malo nejako vrátiť, veď to by potom takto človek skrachoval a množiteľ je ten čo na tom zarába bez toho, že by sa mu tým malo niečo ,,vrátiť"...on zarába na úkor toho, že jeho sučky rodia, rodia a rodia...chovateľovi sa zárobkom šteniat môže vrátiť akurát to, čo inokedy minul..jemu sa to vyrovná a ak by aj zarobil, vždy, ak ide o seriózneho chovateľa, vie ako tie peniaze využiť ďalej do chovu, resp. v chove :smile: /si myslím/
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Tatiana » Pon 03.03.2008 14:06

to mozem iba potvrdit,to co predam stenulo je uz vopred znova investovane do psov,a napr.mam plemeno co je malo zname a urcite viem ,ze musim prisposobit cenu vzdy ak chcem stenata umiestnit u novych majitelov,niekedy mam uz stenata rezervovane a sucka nezostane gravidna,tot smola,ale taky je zivot,vzdy si to naplanujem aby som stihala starostlivost okolo jedneho vrhu a nie nakryt vsetko co sa da a cakat na zisky,to je proti mojmu citeniu voci mojim suckam,vsak chovatelstvo je o skvalitnovani chovu a nie iba produkcia stenat :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MisheliQ » Pon 03.03.2008 14:21

presne, a tak by to malo byť, podľa mňa
neverím, že množitelia si dajú záležať na blahu svojich psov...podaktorí majú svoje psy len v koterci, kde im postačia staré hrdzavé hrnce na vodu a jedlo, starú, ošarpanú deku, búda v rozpade a to je všetko, alebo ich zavrú dakam do pivníc kde ich dajú na nejaký plech obložený kartónom a kolo toho spravia ohrádku z nakladaného dreva alebo niečoho nepotrebného a je to...v takýchto podmienkach by ani /normálna/ žena nechcela rodiť a neskôr vychovávať dieťa...a za šteňa vychovávané v týchto podmienkach si neskôr pýta ešte aj viac ako 5 litrov..a za čo? za to, že jeho fena bola nakrytá, že sama odrodila a že sa sama starala?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Pon 03.03.2008 18:42

Podľa mňa nie len "práca" množiteľa, ale aj obyčajných ľudí, ktorí majú suku a povedia si, že chceme šteniatka, tak ju dajú nakryť, nijako neprospieva úrovni chovu. Možno to takýto človek nemyslí zle a nevidí v tom len zisk, ale načo predsa zaplavovať inzertné stránky dalšími inzerátmi na šteňatá, keby to vôbec nemuselo byť? Nechcem sa týmto nikoho dotknúť, ale ja výlučne podporujem LEN chov psov s preukazom pôvodu. Ked mama chcela dať nášho YT na krytie nejakej feny kríženej s yorkom, tak som sa jej to proste zakázala. Takýchto hybridov po meste behá dosť, nemusí ich byť silou mocou viacej a to len kvôli tomu, že niekto chce bud zarobiť alebo mať radosť zo šteniatok.. :ach:
Tiež nie všetci "chovatelia" sú rovnakí... Niektorí majú ozaj suky len ako stroje na produkciu šteniat, iní to síce myslia dobre a o suky sa starajú pefektne, no väčšinou netušia, aké zlo tým páchajú...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Fraga » Uto 04.03.2008 9:25

Bára píše: fraga: ona ti chcela dať papierovú suku-šteňa sterilizovanú?? Povedala ti aspoň dôvod? Lebo mne sa zdá, že je to trochu pritiahnuté za vlasy... teda pokiaľ tá sučka nemala nejakú vadu viditeľnú už v mladom veku, ktorá by ju vylúčila z chovu. Tým sa možno chcela ubezpečiť, že ju nebudeš mať na chov...

No suku s vadou nech si nechá! vyslovene som povedala ze chcem suku na chov...povedala za hranice preda len sterlizovanú...dovi dopo...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bára » Uto 04.03.2008 9:28

Fraga: No tiež by som povedala, že seriozny chovateľ by mal byť rád, ak s jeho šteniatkom máme plány do budúcnosti... A ked sa jej nepáčili hranice... hmm.asi si myslela, že na Slovensku sú sami množitelia, ktorým na psoch nezáleží...ľudia sme rôzni no čo už... :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Fraga » Uto 04.03.2008 9:34

MisheliQ píše:
p.j.jack píše:No ale chovatelia by to podla mňa nemali robiť pre peniaze alebo pre náklady....to už by z nich boli množitelia.....či ako to je???

ale keď si to vezmeš inak, tak chovatelia ak chcú mať chovnú fenu či psa, musia prejsť bonitáciou a popritom ešte musia mať nejaké výstavy za ktoré musia platiť peniaze, ďalej krmivo, chovateľské potreby, veterinár, a iné veci, ktoré nielen do šteniat, do ich vrhu, ale aj do samotných psov, sučiek musia financovať, by sa im malo nejako vrátiť, veď to by potom takto človek skrachoval a množiteľ je ten čo na tom zarába bez toho, že by sa mu tým malo niečo ,,vrátiť"...on zarába na úkor toho, že jeho sučky rodia, rodia a rodia...chovateľovi sa zárobkom šteniat môže vrátiť akurát to, čo inokedy minul..jemu sa to vyrovná a ak by aj zarobil, vždy, ak ide o seriózneho chovateľa, vie ako tie peniaze využiť ďalej do chovu, resp. v chove :smile: /si myslím/


Sa mi nepáči, že stále zabúdate na chovateľov, ktorí potrebujú pre uchovnenie skúšky, tam idú náklady inak hore, pretože okrem toho, že si dva krat skočí na výstavu aby mal psa chovného potrebuje hodiny a hodiny príprav na treningoch aby skúšky urobil a cestovanie za skúškou tiež nie je lacne, skúšky tiež niečo stoja to nehovorim ak si zaplatite kurz napr aby ste mali zver (treba ju kúpiť, alebo zaplatiť združeniu aby ste mohli u nich v revíri cvičiť) to isté platí o cvičákoch hoci tu je to asi jednoduchšie prísť k figurantovi ako prísť k zveri...a ďalšia vec je ak sa skúšky nepodaria na prvý pokus...a napriek tomu šteňata chovateľov psov, ktorí skúšku nepotrebujú ich predávajú drahšie ako sa predávajú šteniatka psíkov, ktorí skúšku k uchovneniu potrebujú... napr štena yorka a stavača...no a nakoniec je to k neporovnaniu s tými čo chovajú bez PP... :money:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné