"Zlé psy"

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Silwuska » Pon 18.08.2008 12:34

energitc píše:kukuc,kde sa da ten pepper sprej kupit?som z ba a tu v petrzalke mame vela majitelov co su sami agresivni a vsetci maju take blbe velke plemena akoze pitbull, mastiff a tak :ua:


No tie velke blbe plemena ako pitbull a mastiff su mozno preto take agresivne ze ich provokuju take male blbe plemena ako civavy a tak :pac: :pac: :ach:

// Presunuté príspevky z témy "Ochrana pred predátormi?"
/ Bibiana
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Amaguk » Pon 18.08.2008 12:40

Bib, ty to beries trochu osobne :no: ale faktom zostava, ze blbe hole lebky a hlavohrude si s oblubou zaobstaravaju plemena typu bull, ktore potom s este vacsou oblubou vychovavaju na svoj obraz. Ti psi za to, samozrejme, nemozu, ale aj ja ked vidim takychto typkov s podobnymi psami, tak sa im radsej oblukom vyhnem. Istota je istota...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Silwuska » Pon 18.08.2008 12:59

Amaguk...to je jasne aj mne...aj ja sa v takej chvili kukam de je najblizsi strom...kdyby neco...ale takto to napisat...to je silne kafe aj namna... :nie:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Amaguk » Pon 18.08.2008 13:03

suhlasim, ze to napisala blbo, lebo ti blbci su v prom rade v tomto kontexte ludia a nie psi :hmm:
len upozornujem, ze sa na to treba divat realisticky, lebo casto si vsimam, ze ludia bud nadavaju na tie "hnusne agresivne bojove plemena", alebo ich maju tendenciu idealizovat - proste ani jeden extrem nie je dobry :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Rauke » Pon 18.08.2008 13:29

suhlasim aj ja!!!
Offtopic: ze vraj hlavohrude :haha: :haha: :haha:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Bibiana » Pon 18.08.2008 13:32

Amaguk píše:len upozornujem, ze sa na to treba divat realisticky, lebo casto si vsimam, ze ludia bud nadavaju na tie "hnusne agresivne bojove plemena", alebo ich maju tendenciu idealizovat - proste ani jeden extrem nie je dobry :no:


Je na škodu, že to chápeš takto :no:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Amaguk » Pon 18.08.2008 13:40

nerozumiem :nwm:
ako to inac to mam chapat? Ze extremy su dobre?
Tak to proste je, ani jeden extrem nie je dobry, mantinelizmus tymto plemenam neprospieva a zbytocna idealizacia ich reputaciu v ociach laickej verejnosti nevylespi.
naopak, vazim si postoj majitelov a chovatelov napr. pitbullov, ktori sa na svoje plemeno vedia pozerat realisticky a bez zbytocnych ruzovych okuliarov. uz som to tu raz pisala, ale odcitujem este raz "Velmi sa mi paci clanok o APBT v casopise PPC 5/2008, kde sa o plemene pise velmi triezvo a objektivne, bez zbytocneho demonizovania ci zlahcovania. Uz nazov clanku je dobry: Narocny pes pro zodpovedne lidi. Autorka plemeno chvali za jeho vynimiocne kvality, inteligenciu, huzevnatost a vytrvalost no o.i. pise aj , ze pitbul je pes, ktery rad prijme kazdou vyzvu k boji. Pere se rad, protoze rad ukazuje svou silu a protoze je vysoce soutezivy...Heslo: At jsem treba bit, jen kdyz se peru zde plati dislova do puntiku. Vetsina pitbulterieru ma z boje radost a uvitaji kazdou prilezitost k mereni sil..." (debata je tu http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=3&t= ... =15#p50796)
ti psi maju svoje neodskriepitelne specifika a je na skodu veci, ak sa ludia tvaria, ze to tak nie je :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Bibiana » Pon 18.08.2008 13:47

Amaguk, nepochopila si ma. Nenarážala som na tú časť čo si tu tak vehementne ohájila, ale na to, že ľudia tých psov zvyknú idealizovať. Nepoznám človeka, ktorí so psami či už typu bull alebo moloss skúsenosť má, a robí z nich niečo čo nie sú a pri skúsenom človeku ani nikdy nebudú. Tiež si trošku zbrklo zhodnotila, že to beriem osobne. Aj keby tam napísala blbé malé psy ako čivavy tak by som jej na to niečo napísala, pretože jednoducho nie som za prosté a úbohé škatuľkovanie. To je všetko :no:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Rauke » Pon 18.08.2008 13:49

presne tak, obidva extremy su len na skodu veci.treba ist zlatou strednou cestou, a ak chce niekto chovat takeho psa tak by mal o jeho spravani a vycviku vediet co najviac.ja by som si akeho psa iste nezadovazila lebo viem ze by som nemala dostatok casu sa mu venovat, tak ako by poteboval.no tym "hlavohrudiam" je to asi jedno. hlavne ze maju psa ktory vyzera nebezpecne a ktory im doplna imidz...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Amaguk » Pon 18.08.2008 13:55

nemyslim, ze som hodnotila zbrklo, ak tak mozno trochu ironicky (ale v dobrom), lebo ja tam ten osobny podton medzi riadkami citam...to ale neber v zlom, alebo ako vycitku, ved ono je to uplne prirodzene, vascina ludi, co maju "tieto" plemena, ich samozrejme poznaju inac a preco by ich nemali obhajovat? :no:
a co sa tyka toho idealizovania - hovorim z osobnej skusenosti, je to opacna tendencia k demonizacii a uplnemu ztracovaniu tychto psov, co tiez nie je spravne
to nie je ziadne skatulkovanie, ale konstatovanie skutocnosti (skatulkuju ti, ktori su zastancami jedneho alebo druheho z tychto extremov)
okrem toho, neviem o tom, ze by som niekde bola povedala, alebo suhlasila a s tym, ze nejake plemena su blbe - pokial dobre vidim, tak som zdoraznila, ze blbi su niektori ludia a najma pred tymi sa mam na pozore :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Bibiana » Pon 18.08.2008 14:04

Chápem ťa, ale medzi riadky som nemala úmysel písať nič. Nešlo mi o obhájenie ničoho, skôr bolo mojim úmyslom reagovať na slová aby si pisateľ trošku uvedomil čo napísal, no nevyšlo to. Nikde som nenapísala (asi zas medzi riadkami), že by si ty povedala alebo súhlasila s daným popisom a ani som sa nevyjadrila, že by som súhlasila s extrémami. Ja mám na význam slova škatuľkovanie trošku iný názor, no to už je každého jedného vec. A ako tak pozerám aj keby som to brala tak ako ty, tak mi to ako škatuľkovanie príde.. Blbé veľké plemená- to nie je extrémny pohľad??? :no:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Amaguk » Pon 18.08.2008 14:11

ok, slovickarit sa mi naozaj nechce, hoci podla mna vyznam slova skatulkovat je dostatocne jednoznacny
ale aj tak pre istotu zopakujem: nema vyznam, zo ziadneho plemena robit nieco, cim nie je (ci uz na plusovom alebo minusovom konci vyznamoveho spektra ich hodnotenia), neodraza to bohate nunasy reality
a pravda je aj tak vascinou niekde uprostred :no:

A ako tak pozerám aj keby som to brala tak ako ty, tak mi to ako škatuľkovanie príde.. Blbé veľké plemená- to nie je extrémny pohľad??? :no:

sory, ale toto kde citas, ze som povedala??? :hmm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Bibiana » Pon 18.08.2008 14:12

Doteraz sme slovíčkarili až až (ako aj vo veľa iných témach), takže naozaj bude naj stopnúť sa tu.. A len tak mimochodom- nikto tu nič iné nepísal ako si "pre istotu zopakovala" :no: :jop:

Amaguuuuuuuuuuk, ale veď ja nepíšem, že si to ty niekde napísala. Tuším sme sa zasekli tam, že ja reagujem na príspevok o blbých veľkých plemenách a ty to berieš na seba.
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Amaguk » Pon 18.08.2008 14:13

Bib, este pri vyjasnenie: kde citas, ze som napisala blbe velke plemena? ja nic take nevidim

...hmm, tak teraz uz naozaj nechapem, o com hovoris...co beriem na seba?
ved jasne pisem, ze ziaden extrem nie je dobry, to hadam je dost jasne vyjadrenie, ze som proti takemuto skatulkovaniu na "blbe velke plemena", presne ako ty, som zareagovala na tie "blbe velke plemena", len som si dovolila ponuknut aj pohlad z trochu inej strany, toto vsjo
na seba nemam co brat, nemam na to dovod, len neviem, preco mi stale tvrdis, ze nieco skatulkujem... :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Bibiana » Pon 18.08.2008 14:16

Ah jo... Ja NEpíšem o TEBE, TVOJICH NÁZOROCH A O OBSAHU TVOJICH PRÍSPEVKOV, ale o príspevku o BLBÝCH BOJOVÝCH PLEMENÁCH od energitc.. Čiže som nehovorila a ani nehovorím/nepíšem, že TY škatuľkuješ..... Preto som napísala, že námietky ktorými narážam na prvý príspevok berieš ako by som reagovala na teba... Kapeme?
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné