"Zlé psy"

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Amaguk » Pon 18.08.2008 15:30

Offtopic: jo, uz mi to je jasnejsie...ono si to totiz tak naformulovala, ako keby som to skatulkovanie nejako obhajovala. takze...uz kapem, co tym chcel basnik rici :no: :lol: oki-doki
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Bibiana » Pon 18.08.2008 15:33

Offtopic: Ah a to som si tie príspevky ešte po sebe prečítala či sú jasné.. No nič, hlavné je, že sme sa pohopili :no: Riziková bola asik veta- "A ako tak pozerám aj keby som to brala tak ako ty, tak mi to ako škatuľkovanie príde.. Blbé veľké plemená- to nie je extrémny pohľad???" čím som nenarážala na tvoj pohľad na psov a tie extrémne názory, ale na definíciu slova škatuľkovanie. Keďže to nasledovalo hneď po vete, že pod slovom škatuľkovanie si každý môže predstavovať aj niečo iné :lol:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred predátormi?

Poslaťod Amaguk » Pon 18.08.2008 15:37

Offtopic: ano, tam sa to vyznamovo dost hodne posunulo. ale hlavne, ze sme si to vyjasnili :smile: . (a inac, ano, vyjadrenia typu blbe velke plemena mi ako skatulkovanie pridu, takze asi predsa len tomu vyrazu rozumieme rovnako :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: "Zlé psy"

Poslaťod tana » Pon 18.08.2008 19:49

Energetic "..som z ba a tu v petrzalke mame vela majitelov co su sami agresivni a vsetci maju take blbe velke plemena akoze pitbull, mastiff a tak.."


Prosím ta vieš ako vyzerá Anglický mastiff??? Alebo to si tresla len tak do počtu..?? Ak nie, vyhladaj si fotku v googli.
Silne pochybujem, že sa nájde vela ludí, čo si zadovážia toto málopočetné plemeno do paneláku, náročné v každom smere, čo sa týka výživy, starostlivosti..
A v skratke o povahe tohto plemena- pokojné, dobromyselné, vyrovnané psy, vedomé si svojej sily, čiže nezvyknu vyvolávat konflikty a su aj tolerantní voči malým uštekaným "rypákom".. Ale suhlasím, že nesocializovaný mastiff (u nich je to velmi doležité) + dementný prístup majitela (alebo dementný majitel :no: ) = problémy!
Skor som chcela apelovat na ten tvoj poznatok zo sídliska, píšeš ako by si stretávala mastifov na každom rohu, čomu neverím :pac: Ak aj áno, možno ich napočítaš max. na prstoch 1 ruky...
A tiež by som privítala, keby sa nehádzali do jedného vreca plemená typu bull (AMST,STB) a mastiff.. Su to uplne odlišné plemená :smile:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: "Zlé psy"

Poslaťod ess » Pon 18.08.2008 21:52

energetic mozno len chcela obrazne napisat, ze tzv. "bojove" plemena si kupuju ludia, ktori ich nemaju ako maznaka ale ako ZBRAN, ktorou ohrozuju okolie....bohuzial su to vacsinou velke psy....aj my v KE mame mastiffov bez PP a niektore vedia byt riadne nabrusene....ale ako pises, daju sa spocitat na prstoch jednej ruky....

my mame kopec takychto imbecilkov, ktori si riesia svoje ego pomocou psa....lutujem psiska v rukach tychto ludi :hmm:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: "Zlé psy"

Poslaťod Ivanka.P » Uto 19.08.2008 13:13

Inak mala som jeden zážitok, keď som na sídlisku venčila čivka a jeden :lol: hlavohruď sa hral so svojím cca 6-8 mes štendom stafbulíka štýlom, že ho trieskal petflašou po hlave a nútil ho silno kúsať. Potom na mňa ziapal, že nech idem rýchlejšie, lebo chce pustiť svojho psa. Ale ja som videla, ako chúďa psík sklápa uši a zrak pred chlapom a potom sa trhal za Jerrynkom. Vyhrážal sa, že ak si nešvihnem pustí psa. Tak som ho poslala do :censored: a debil ho pustil z vodítka. Asi si myslel, že nás roztrhá či čo :pac: len čo som si ja čupla a Jerry lahol na znak aby mu oňuchal brucho psík sa z nás tešil. Ale verím tomu že takýmto štýlom z neho fakt urobí maniaka.

Energetic - to že sa ty bojíš a máš averziu voči väčším psom od čivavy prenášaš na svojho psa. Som zvedavá, či sa na tom sídlisku vieš aj sama ohradiť a zakročiť ak je problém alebo len tu anonymne povieš svoj názor.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: "Zlé psy"

Poslaťod ess » Uto 19.08.2008 22:18

jaj az teraz som si vsimla ten vyraz ze velke blbe plemena....no akoze blby pes??? takehoto psa u blbeho majitela by som skor nazvala chudak :hmm:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: "Zlé psy"

Poslaťod tana » Uto 19.08.2008 22:29

Ess, ako si písala v predošlom príspevku o mastifoch bez PP... Ako vieš, že nie su s PP? Alebo sa poznáš s majitelmi?
Ak je to tak, to je velká tragédia :ua:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: "Zlé psy"

Poslaťod ess » Uto 19.08.2008 23:39

viem ze su bez PP, pretoze som sa pytala....odpoved bola ze naco by mi boli a podobne :aaa: vrazdit ludi, ktori hovadia plemena ...
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: "Zlé psy"

Poslaťod Bibiana » Pon 25.08.2008 21:16

Ahojte, musím sa s vami podeliť o pár zážitkov z nášho predĺženého víkendu. Isto veľa z vás vie o tom ako prednedávnom AD v CZ zabila nejakého staršieho pána. Teraz sa pri Prahe týchto zabijakov stretlo 23. Zo začiatku ľudia čo boli v campe spolu s nami mali isté pochybnosti, dokonca jedno dieťa na Falika vykríklo "Mami, to je ten z tí televize" a keď sme venčili pri chalúpkach tak ľudia sa schovávali dnu alebo za stromy. Človek si niekedy ani neuvedomí, akým silným prostrediekom sú média a ako neskutočne ovyplvňujú verejnú mienku. Je pravda, že stačil deň nato, aby si poniektorí uvedomili, že nie je všetko také čierne ako to vyzerá. Psy nás sprevádzali takmer neustále, takže po čase boli aj náznaky hladkania a podobne. Trošku sa to zhoršilo po tom, čo sme trénovali obrany- predstavte si ako figuranta vyštekáva 23 argentín :ha: Ľudia nabití senzáciou a chuťou vidieť "zabitie človeka" na vlastné oči pribiehali aj z chatiek opodial. Šepkali si, že z nich robíme agresorov eď psya bestie, no opäť prišiel zlom, k zrazu z ON prešli na OFF a chovali sa ako predtým. Bolo to zaujímavé pozorovať ako človeku zrazu trkne, že predsa len tá TV nie je boh :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: "Zlé psy"

Poslaťod Silwuska » Uto 26.08.2008 8:12

Offtopic:
Bibiana píše: si poniektorí uvedomili, že nie je všetko také čierne ako to vyzerá

No pri takom pocte AD by som skor povedala ze nie je vsetko take biele ako to vyzera :heh: :jazyk:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: "Zlé psy"

Poslaťod štaflik » Uto 26.08.2008 12:28

Prečítala som si tu, že pes ktorý pohrýzne človeka sa považuje za nebezpečného.
Lenže mne sa stal taký problém s vlastným psom, v sobotu sme sa strašne bláznili, ťahali sme sa o takú nešikovnú krátku paličku. Zarah si ju stále prechytávala až nakoniec v zápale hry pri prechytaní miesto palice chytila môj palec. A taký hovawart má celkom veľkú papuľu, takže hm musela som na pohotovosť, lebo palec mi celý opuchol a sfialovel.
Doktor potom prikázal priniesť potvrdenie že nemá besnotu. A teraz keď to tu tak čítam, moja nešikovná babizňa sa bude považovať za nebezpečnú??? prosím povedzte že nie :plac:
There is a pleasure in the pathless woods.
There is a rapture on the lonely shore.
There is society, where none introduces.
By the deep sea, and music in its roar.
I love not man the less, but Nature more...
(Lord Byron)
štaflik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57

Re: "Zlé psy"

Poslaťod Efa » Uto 26.08.2008 12:30

za nebezpečného sa považuje iba pes ktorý zaútočil na človeka bez zadania akého koľvek dôvodu. V tvojom prípade sa jedná iba o tvoju nešikovnosť pri hre z vlastným psom. :lol:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: "Zlé psy"

Poslaťod štaflik » Uto 26.08.2008 12:33

ďakujem. Ja to viem, len rozmýšľam či to vezmú v ohľad aj "orgány"
There is a pleasure in the pathless woods.
There is a rapture on the lonely shore.
There is society, where none introduces.
By the deep sea, and music in its roar.
I love not man the less, but Nature more...
(Lord Byron)
štaflik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57

Re: "Zlé psy"

Poslaťod Amaguk » Uto 26.08.2008 12:34

staflik, ona ta rafla nechtiac, to je ine ako skutocny utok
mna takto moj minule rafol do hornej pery - bestia jedna krvilacna :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné