Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod kellee » Štv 26.03.2015 11:36

naja píše:Tak majitelia si s nimi mozu robit, co chcu, predat ich, posunut dalej, ziadny zakon im v tom nebrani. A mesiac je prilis dlha doba na predlzenie retazi a obstaranie bud


noo uz som to nasla, do 10.4 maju termin, no uvidi sa.
Kazdopadne je tam este aj to ze byvaly starosta Brezna dal utratit 12 psov a to RVPS odobrila, zial
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod Domca » Štv 26.03.2015 16:24

helenus píše:Naja :jop: Presne! Chyba nie je v zákonoch, ale v ľuďoch. Nech budú zákony hocako prísne, s prístupom aký majú k tomu kompetentní teraz, sa nič nezmení.


Ale keby tie zakony boli, aspon nieco by kompetentnym prikazovalo situaciu riesit a nie nad tym mavnut rukou, ze je podla nich vsetko v poriadku :nwm:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod helenus » Štv 26.03.2015 17:36

Domca, tie zákony sú už teraz. A kompetentní častokrát nič nerobia. A nezmení sa to novým zákonom, ak sa nezmenia ľudia.
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod naja » Štv 26.03.2015 18:27

Som mala rozpisany dlhsi príspevok, ale ma odhlasilo :hmm: . V skratke, zakony mame fajn, par drobnosti by som uvitala, napr ponimanie zvierata nie ako veci, aspon by boli dalsie moznosti v pripadnych sudnych sporoch, ale fakt nie sme na tom nejak zle, len zmyslanie ludi je take, ake je a zial sa to tyka aj vetov na rvps. Ziadne ustanovenie v zakone nezmeni ludske zmyslanie ani pristup k praci-uradnici by mali byt aktivni, znali svojej veci, znali zákonov, a ono to v reale nie je, preto sa aj tyranie/zanedbanie starostlivosti riesi tak, ako sa riesi=neriesi.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod Domca » Štv 26.03.2015 19:23

helenus píše:Domca, tie zákony sú už teraz. A kompetentní častokrát nič nerobia. A nezmení sa to novým zákonom, ak sa nezmenia ľudia.


No pokial viem, tak je zviera stale brane ako vec (co je zakladny kamen urazu) a ziadne komplexne zakony na ochranu zvierat u nas nie su :nwm: teda ziadne take ktore by riesili otazku tyrania, mnozenia a zanedbania starostlivosti tak ako by mali a tak, aby to malo aj nejaky realny efekt. A teda ja ako clovek ktory sa uz dost dlho venuje pomoci zvieratam si fakt nemyslim zeby nase zakony boli ok alebo aspon nieco riesiace :ach: stale sme v porovnani s inymi krajinami hlboko pozadu
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod dadula83 » Štv 26.03.2015 19:45

je to tak zákony sú oničom a zmýšlanie ludí to isté :hmm: Ja osobne sa už z ludmi stýkam len minimálne, pretože by som sa musela s každým druhým pohádať, či sa to týka, chovatelov, množitelov, polovníkov...stretám neuveritelné minimum ludí, ktorí majú zmýšlanie v súlade s prírodou, či nejaké zviera chovajú alebo nechovajú :ua:
Tak ako tí istí ludia možu tvoriť normálne zákony????
dadula83
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod helenus » Štv 26.03.2015 21:29

Domca píše:
helenus píše:Domca, tie zákony sú už teraz. A kompetentní častokrát nič nerobia. A nezmení sa to novým zákonom, ak sa nezmenia ľudia.


No pokial viem, tak je zviera stale brane ako vec (co je zakladny kamen urazu) a ziadne komplexne zakony na ochranu zvierat u nas nie su :nwm: teda ziadne take ktore by riesili otazku tyrania, mnozenia a zanedbania starostlivosti tak ako by mali a tak, aby to malo aj nejaky realny efekt. A teda ja ako clovek ktory sa uz dost dlho venuje pomoci zvieratam si fakt nemyslim zeby nase zakony boli ok alebo aspon nieco riesiace :ach: stale sme v porovnani s inymi krajinami hlboko pozadu

Keď sa tak dlho venuješ pomoci zvieratám, mala by si vedieť, že tu máme vyhlášku o chove spoločenských zvierat, ktorá stanovuje podmienky chovu pre určité vyvolené zvieratá - a ľudia na ňu :kak: , inak by sa nemohli predávať zvieratá vo zverimexoch napr.. Potom tu je veterinárny zákon, na ktorý :kak: kompetentí (vet. správa napr.), lebo inak by nemohli považovať za OK, ak má niekto na kosť a kožu vychudnuté zvieratá napr. A potom tu máme ešte trestný zákon, v ktorom sú stanovené sadzby za týranie zvierat a na základe tohto zákona bola odsúdená tuším len jedna žena, ktorá ubila psa k smrti a aj to len preto, že niečo podobné urobila v minulosti a vraj nakoniec ani ona do basy nešla. A aj na tento zákon kompetentní :kak: , lebo inak by nemohli považovať za OK vyhodenie psa z okna z x-tého poschodia, alebo odrezanie hlavy zaživa, alebo upálenie mačky zaživa alebo alebo alebo... napr. Pred niekoľkými rokmi sa objavil návrh zákona na ochranu zvierat a vraj ten, čo bol tento rok "aktivistami" predložený do NR je to isté. Do zákona bola prevzatá spomínaná vyhláška o chove spoločenských zvierat, ktorá je nič moc už teraz, aj to z vet. zákona, ak sa dobre pamätám, aj to týranie je tam spomínané. Proste nič nové pod slnkom, len všetko zhrnuté na jednom mieste. A ako to si vážne myslíš, že keď ľudia kašlú na zákony teraz na oboch stranách, či majitelia, či tí, ktorí majú robiť dohľad, že keď bude nový zákon, zrazu tí "zlí" otočia o 180 stupňov a začnú sa o zvieratá poriadne starať a kompetentí ako na bežiacom páse budú rozdávať pokuty, odoberať zvieratá atď.? :ach:
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod naja » Pia 27.03.2015 0:35

Ono by trebalo aj uvazovat v realite, nielen snivat. A to fakt nechcem byt hnusna. Inak suhlas s helenus :jop: , proste je to tak. Novy zakon nedonuti rvps, policiu, sudy vnimat tyranie zvierat inak, nedonuti ich konat inak. Zakony mame celkom dobre(nacitane mam toho dost), problem je v ich uplatnovani.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod dadula83 » Sob 28.03.2015 22:12

dadula83 píše:ahojte, tak len aby ste vedeli, tak som nič neporiešila, psy nadalej zostanú zatvorení a ja som si akurát narobila zlo, anonymne sa mi nezdarilo, zjavne to nejak zistil a hned sa mi vyhrážal, že na mna pošle sociálku, že ho celý den sledujem a nestarám sa o dcerku :oo: ...ale čo už snád sa to raz vyrieši a on dostane zákaz chovu akejkolvek zveri
Len mi je strašne do plaču, že sme takýto strašne zlí a myslíme si, že možeme rozhodovať o životoch iných bytostí...ak si nedokážeme vážiť psa, mačku, kone tak kde je všetok hmyz a celá príroda bez ktorej by sme tu neboli....


Ahojte, tak nakoniec to asi len význam malo, aj ked zástupci zákona mi stranu nepodržali...no väznitel začal psíkov púštať a dnes bola vonku aj tá štrnásťročná retríverka, o ktorej aj kontrola povedala, že tá už nemusí ísť von, lebo je stará a určite sa jej nechce :oo: a dnes tak krásne behala, ako mladý pes, normálne mi to presvetlilo deň. Dokonca aj susedia mi podržali stranu a povedali, že mi fandia, lebo oni to už chceli dlho urobiť, že dokonca ked v minulosti choval, tak aj tú hydinu trápil :hmm:
Strašne sa teším, že som sa na to odhodlala a že si možu psíci volne pobehať a nebudú len za mrežami zavíjať :jupi:
dadula83
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod naja » Sob 28.03.2015 22:53

Dadula, aj v tvojom prispevku pekne vidno, kde je problem, a zakony to teda nie su... :ach:
Inak, super, ze sa to tak podarilo :jop: . Tak este dufat, ze to majitelovi vydrzi co najdlhsie.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Poslaťod dadula83 » Ned 29.03.2015 7:40

Máš pravdu, pretože keby nad tým neprivreli oči, tak by bolo psíkom ovela lepšie :ua:
Dakujem, aj ja dúfam, že mu to vydrží, myslím, že sa bojí, že to ešte budem riešiť :no:
dadula83
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Predchádzajúci

Späť na Ostatné