Bojové plemená

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Bojové plemená

Poslaťod Mackie » Pia 21.05.2010 20:39

usagi píše:Offtopic: Mackie - ja som utok kokra nenahlasila - ale nie preto ze by som na to nemala odvahu,ale preto ze to bolo bez svedkov a tetka vyslovene zdrhla

Offtopic: ale to uz nie je tvoja starost
ty potrebujes cin jedine nahlasit, popisat psa, majitela, poznavacie znaky, hladat ho uz maju oni, je to ich povinnost
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Bojové plemená

Poslaťod usagi » Pia 21.05.2010 22:55

Offtopic: ja som na policii bola,informovala som sa,ze teda ci sa stym da nieco robit - odpoved bola "za tychto okolnosti - NIE"
takze tak :ach:
plus nehovoriac o tom,ze prve co sa ma opytali bolo :"a napadol ten pes aj Vas?" "nie,mojho psa" "Jaj...." - a bolo poriesene.myslim ze keby sa to stalo niekde na sidlisku a kopa ludi by dany zbesily utok videla,tetka by nemala odvahu len tak zdrhnut (este s kopou urazok),urcite by som dosiahla viac :ach:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Bojové plemená

Poslaťod usagi » Pia 21.05.2010 23:08

Offtopic: plus si neviem predstavit co by povedali na popis : prerasteny koker a vulgarna pani,kedze akosi som v danej situacii poznavacie znaky nezachytila :angel:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Bojové plemená

Poslaťod Mackie » Pia 21.05.2010 23:20

Offtopic: bohuzial, nechala si sa slusne povedane "odrbat" - za kazdych okolnosti mas pravo podat staznost/oznamenie/atd neviem ako sa to vola a musi o tom byt spisana zapisnica
ak je spisana zapisnica, policajt musi dvihnut zadok a ist hladat psa a majitela, nedajboze aj dvihnut telefon a zistit u veterinarov alebo obecneho uradu, o cieho psa mohlo ist
zhodou okolnosti som dnes "slovne" riesila situaciu, kedy nas pes najprv sledoval, potom vybrechal, a potom sa zacala nahanacka okolo nas, nasledkom coho som mala voditka so psami omotane na 3x okolo seba (od strachu pred chalanom, ktory vykrikoval a snazil sa privola toho psa)
moje slovne riesenie - ak sa ten pes este niekedy priblizi k mojim psom ked bude bez voditka, volam policajtov
ale to je uz do inej temy
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Bojové plemená

Poslaťod usagi » Pia 21.05.2010 23:27

Offtopic: tak dobre vediet aspon do buducna,aj ked pevne duuuufam,ze to treba nebude :angel:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Bojové plemená

Poslaťod diusqqa » Pon 31.05.2010 12:16

Ja neuznavam tzv. bojove plemena, dviha sa mi tlak ked niekto povie, on napadol cloveka aaa bol to bojovy pes dalo sa to cakat ! :nie: :nie:

VZDY ZA TO MOZE MAJITEL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pes je predsa len pes a je na majitelovi ako ho vychova, keby sa dalo zviadla by som nieco ako psiaškola, aby psa nemohol dostat hocikto.
Pojem pojove plemena, charakterizuje jeho vyuzitie v minulosti, ale pri tych dnesnych roznych krizeniach, kde sa paria akoze cistokrvne psy bez PP ich pravy charakter niekedy aj uplne zanikol.

Je to zastaraly nazor, ludia su ... ani neviem najst tie spravne slova, tak ked napr. RTW je bojove plemeno, tak vseetci zime v tom presvedceny ... a pooodme vsetky krasne zeny upalit na hranicu ved su carodejnice to je tiez zastaraly nazor, tak ked do dnes verime tomu,ze su bojove plemena, tak verme aj tym carodejniciam ? Cii aaa uz chapem ... ludia veria len tomu co verit chcu !!
diusqqa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Košice

Re: Bojové plemená

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 31.05.2010 13:51

Pes je predsa len pes a je na majitelovi ako ho vychova,...
a toto máš z vlastnej hlavy, alebo len opakuješ to čo už bolo dva milión krát povedané? Alebo ako sa vraví, opakovaná lož sa stáva pravdou.
Nieje pes ako pes, každý má nejaké danosti, vlohy a vlastnosti. Ale je fakt, že je na majiteľovy, aby psíka zabezpečil aspoň manulálne (náhubok, vodítko), ak z rôznych dôvodov pes nieje pod kontrolou. Ak by ľudia neboli tak presvedčení o vlastnej nedotknuteľnosti a dokonalosti a dokázali by skloniť hlavy pred nejakými faktami, tak by nebolo toľko prúserov. A pritom stačí tak málo. Vodítko, 2 metre šnúry. :ach:
Je mi fuk, či na mňa šteká čivava, alebo SAO, pokiaľ je pod kontrolou a nenapadne ma. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Bojové plemená

Poslaťod Silvuch » Štv 09.12.2010 1:58

JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Bojové plemená

Poslaťod Bad » Štv 09.12.2010 10:05

:jop: :jop: :jop:
jenom by to chtělo povinně vysílat na všech TV stanicích tak jednou týdně před zprávami!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Bojové plemená

Poslaťod Vikiki22 » Sob 11.12.2010 12:26

Super filmík! A veru, nebolo by od veci to odvysielať aspoň raz za týždeň pred správami, aby to KAŽDÝ videl!!
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bojové plemená

Poslaťod janas » Sob 11.12.2010 13:55


Bad píše::jop: :jop: :jop:
jenom by to chtělo povinně vysílat na všech TV stanicích tak jednou týdně před zprávami!
Vikiki22 píše:Super filmík! A veru, nebolo by od veci to odvysielať aspoň raz za týždeň pred správami, aby to KAŽDÝ videl!!

presne a povinne nakázať sledovanie každému :yes:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Bojové plemená

Poslaťod jaja1964 » Pon 20.12.2010 11:32

Mackie píše:Offtopic: bohuzial, nechala si sa slusne povedane "odrbat" - za kazdych okolnosti mas pravo podat staznost/oznamenie/atd neviem ako sa to vola a musi o tom byt spisana zapisnica
ak je spisana zapisnica, policajt musi dvihnut zadok a ist hladat psa a majitela, nedajboze aj dvihnut telefon a zistit u veterinarov alebo obecneho uradu, o cieho psa mohlo ist
zhodou okolnosti som dnes "slovne" riesila situaciu, kedy nas pes najprv sledoval, potom vybrechal, a potom sa zacala nahanacka okolo nas, nasledkom coho som mala voditka so psami omotane na 3x okolo seba (od strachu pred chalanom, ktory vykrikoval a snazil sa privola toho psa)
moje slovne riesenie - ak sa ten pes este niekedy priblizi k mojim psom ked bude bez voditka, volam policajtov
ale to je uz do inej temy


Dovolim si oponovat.Situaciu som zazila. Policajt zadok nezdvihne.Jedine v pripade,ze pes napadol cloveka a aj na to musia byt svedkovia.Volala som policajtov, ked "tzv" bojove plemena so svojimi panickami ohrozovali mna a mojho psa a policajti sice dokvitli, ale vysvetlili mi jasne, ze nic nemozu - kym sa mi nieco nestane pred svedkami. Na policajnej stanici odmietli spisat nejaku zapisnicu, pretoze opat - neslo o ublizenie clovekovi , len o ublizenie psa - vtedy by bol pes povazovany za nebezpecneho psa. Takze - realita - vyhybat sa, davat pozor a pri strete hlavne dbat o to, aby boli svedkovia...je to logicke, zacnite hulakat - halo, pomoc, potrebujem svedkov, ktori mi aj pojdu svedcit...urcite ich nabehne kopa :zz: A este cosi, ked sa policajti aj objavia, no netusim, cim to bude :angel: , ale kontroluju len "nebojove plemena" - aspon u nas mam take skusenosti, bolo by fajn, keby na tuto pracu boli privolani fachmani, ktori maju so psami nejake skusenosti...inak sa boja.
jaja1964
Okoloidúci
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava

Re: Bojové plemená

Poslaťod hriva » Pon 10.01.2011 16:41

aj ja mám psov ktorí sú podla ludí "bojové" plemená. kríženku pita, a kríženku dogy alebo labradora s pitom/stafordom, tá je k tomu ešte aj velmi velká, má 50 kg. Ludia nás na ulici obchádzajú, pár krát sa mi vyhrážali že mi psa odstrelia ked bola menšia na volno, ludí ani psov si pri tom nevšíma. :ua: Je mi z toho na nič, s tými ludmi sa už ani nebavím, škoda reči niekomi niečo vysvetlovat. raz nás jedna stará alkoholička skoro fyzicky napadla! :oo: len pre to že som prešla popod ich panelák, psy sa tam ani nevyšpinili ani nič, jej vadilo že sú to bojoví psy, vyhrážala sa mi zabitím a políciu!!! vtedy som hned volala kamošovi policajtovi aké sú moje práva, kedže svedkovia neboli žiadni, nemohla som nič. /samozrejme ako to na SR býva zvykom, zrazu všetci zmizli ked videli že je problém.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Bojové plemená

Poslaťod Pitstaffsport » Pon 10.01.2011 20:27

Názov ,,Bojové plemená,, je uplne nezmysleny a neodvovodnené. Vela ludi ma o tichto plemenach hrozne predstavy su to tie strasne krvilacne bestie co ked ich pohladkam tak ma zabiju . NIE . Proste ludom mozete povedat co chcete, oni Vam verit nebudu . Radsej veria tomu co pocuju ! Ja by som v zivote plemeno nevymenila . Aj vdaka tomuto plemenum uz pracujem na Obcianskom zdruzeni ktore bude zastrezovat ,,bojove plemena ,, a plemna typu bull . OZ by sa malo zaoberat touto problematikou, hlavne by sme chceli toto plemeno prezentovat v inom svetle. Ukazkou je aj moj pes , ideme na skusku SVV , robime dogfrisbee , agility, ak sa podari a budu korunky tak aj flyball, je to pes ktori by ani muche neublizil - okrem figuranta ! :yes: Dufam ze to ludi aspon trosku presvecci o tom ze PITBULL nie je pes zabijak ale milujuci, verny pes , ktory by za vas aj zivot polozil .
Zbytočné sú príbehy o zabíjackých pitbulloch,
človek stvoril psa ku svojmu obrazu,
jedného ku stráženiu,druhého na tahanie saní, tretieho len tak pre okrasu,
z pitbulla urobil bojovníka,
Pitbull je ako samuraj a je pre neho čest bojovat ! ♥
Obrázok
Pitstaffsport
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64

Re: Bojové plemená

Poslaťod jaja1964 » Štv 13.01.2011 20:22

Bojove, nebojove, to je jedno, moj nazor je, ze ked ja mam psa chyteneho a ruti sa ku mne iny pes, ktoreho nepoznam, majitel v kybli daleko, ja hulakam, chytte si ho , prosim, alebo privolajte a nic, reakcia ziadna, nanajvys pohrdlivy usmev, event.aj vyhrazky sa mi dostali, tak to nie je v poriadku.Nie vsetci majitelia su taki!!!!!Ale v mojej oblasti je to dost casty jav. Ja viem, preco mam svojho psa chyteneho a preco nechcem, aby sa k nemu priblizil neznamy pes. Kedze bojove plemena oficialne u nas nie su, takze pisem vzdy v uvodzovkach for istota, jedno je pravda, "nebojovy" pes nema sancu, keby sa dostali do potycky, nech uz podla statistik je najvacsim "bitkarom" uplne ina rasa.Som presne z tych majitelov, ktori tychto psov obchadzaju a skutocne ma vie vytocit to, ked si nezelam, aby ma cudzi pes obtazoval, skakal mi po chrbte, kedze si svojho chytim na ruky a reakcia druheho majitela ziadna.
Citala som vela a na ceskom chate napriklad sam cvicitel mal pittbula, ktoreho predvadzal ako vzor....po tom, co mu na cvicisku roztrhal ineho psa pripustil, ze kazdemu jednemu psovi moze cvaknut na chvilu cervene svetielko v hlave a je nezvladnutelny. Pripustal to tazko.Ked cvakne civave, kokrovi,...nie su nasledky take, ako ked cvakne spominanej rase/rasam.
Zasady slusnosti - mam psa na voditku, iny pes na voditku, ja sa vzdy spytam, mozem? Pretoze pes moze mat traumu, moze byt alergicky na nejake plemeno, ked mu v minulosti podobny pes ublizil a pod.
A dalsia vec, peso pobehuje k inym psom...moj mal napriklad kotercovy kasel, tak som tiez hulakala na dialku majitelovi, bacha, moj pes je chory, privolajte si ho.
Kazdy pes ma urcite super vlastnosti a ja netvrdim, ze "bojove" plemena nie. Jedine, co by som chcela, aby majitelia respektovali moj nezaujem o stretnutie sa mojho psa s tym ich. Myslim, ze je to normalne a mam na to pravo.
jaja1964
Okoloidúci
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné