Porovnávanie psa s človekom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod kire67 » Sob 23.05.2009 11:20

tak to aj my mame takeho kamosa, byva par domov od nas ale akonahle ideme tym smerom, zacitia sa a v sekunde sa hraju, nahanaju-vzdy ideme na dve hodinky a potom ledva idu po svojich domov ako keby zdolali neviem aku turu. ale ked ideme samy tak sa mu nechce ale ako ho uvidi zrazu ma tolko energie
kire67
Snoopy
 
Príspevky: 186
Bydlisko: Trnava okolie J. Bohunic

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod renqa » Str 18.09.2013 9:56

Neviem či som len ja taká alebo mám naozaj hlúpučkého psa, ale ja v jeho konaní nezvyknem hľadať nič ľudské. Veď načo aj, on je super taký aký je - ako pes. Nemusí sa podobať na človeka, aby bol perfektný.
Stretli ste sa už s tým, že niektorí ľudia hľadajú v každom chovaní a konaní svojho psa niečo ľudské? Napríklad, že niekto dá maškrtu psovi potajomky, ten sa s ňou ide schovať a potom sa príde ukázať a oblizuje sa. Ja v tom vidím napríklad len to, že pes sa išiel schovať so svojou "korisťou" aby si ju mohol v kľude zjesť. Potom príde a oblizuje sa, lebo je to pre neho prirodzené, oblizovať sa po jedle. Ale niekto v tom vidí to, že psík je natoľko vychcaný, že sa ide schovať s maškrtou a potom sa príde oblizovať, aby všetkým ukázal, že on mal niečo fajné. Ako vy vnímate vášho psa?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Bad » Str 18.09.2013 10:02

renqa píše:Stretli ste sa už s tým, že niektorí ľudia hľadajú v každom chovaní a konaní svojho psa niečo ľudské?

vždyť to je zcela běžné, například takové "to mi dělá naschvál" je slyšet ze všech stran.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod renqa » Str 18.09.2013 10:07

Tak to, že pes robí niečo naschvál by som ešte prehryzla, aj keď môj to nikdy nerobil, aspoň som si to nikdy tak nevyhodnotila. Proste ma to ani nenapadlo, že by mi pes robil naschvál.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod MiRy » Str 18.09.2013 14:17

Ja mam nastastie psa, ktory nema ziadne moresy, ale poznam ludi, ktorym ich psy robia naschval....vacsinou ide o jazveciky a kokre. Tak napriklad sa urazia a normalne trucuju (sedia dakde za gaucom, ignoruju pana, nezeru), alebo urobia svoju potrebu uprostred bytu ked sa im nepaci, ze ludia odchadzaju do prace, na dovolenky....Ten truc niekedy trva aj niekolko dni. A ze jazveciky hraju kadejake komedie na majitela je uz zname. Pre mna ako pre dlhodobeho majitela psa je uplne normalne, ak vyhlasim, ze moj pes ma city (ci uz ich nejak "odpozera" alebo ich ma vrodene), ze chape a rozoznava moje nalady a pocity a ze ku mne nieco citi, co ja kludne nazvem laskou.
"Pes bude v skutočnosti dávať pozor iba na chladničku a špajzu."
MiRy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 22.09.2013 18:18

Pes vezme svoju hračku, nastrká mi ju do rúk, ale nemá záujem sa s ňou hrať, len mi ju strčí a odíde... poprípade pes odtrhne jablko so stromu, strčí mi ho do ruky a odíde...
Je to ludské chovanie? Koho ešte takto pes obdarúva? :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod mirocl » Ned 22.09.2013 19:23

Človek je len jeden z obrovského množstva živočíšnych druhov, neexistuje len ľudské správanie alebo len zvieracie správanie.
...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168

Predchádzajúci

Späť na Ostatné