Pažravosť, hltanie jedla

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pažravosť, hltanie jedla

Poslaťod tana » Str 05.11.2008 21:19

Nevedela som najst podobnu temu, tak zakladam novu.
Prirobila som si kapánek starosti :no: a kamaratke varujem 4 mes. štena talianskeho spinona (psíka). Tak som ho pred 3 dnami priviedla do našej svorky a na moju velku radost sa bez problemov skamarátili, všetko OK a až teraz začínam zistovat, čo je to "plny" dvor psov a tá pravá zábava :lol: Psík je to nádherný, velmi komunikatívny a plne socializovaný.
Starost mi robí jediná vec, a to jeho pažravost za žrádlom. Pri spoločnom krmení prvý vyžere svoju misku (neskutočne pahltne a rýchlo!) a potom hekticky behá a vznucháva.. Naštastie bol naučený žit vo velkej svorke psov, takže pozná pravidlá a neotravuje našich psov (čím sa možem vyhnut príp. konfliktom). Viem určite, že ešte donedávna žral z 1 misky s dalšími 2 štenatami a predtým aj s viacerými. Takže z toho mi vyplyva, že bol zrejmä vytláčaný od žrádla a je donutený o tu papanicu bojovat :ua:
Chcem sa vás spýtat, možem to nejako zmenit, trošku ztlmit tu chut do žrádla?? Začala som tým, že krmim 4 x za den v menších dávkach (predtým 2 x, čo sa mi zdá málo na 4 mes. štena)
Tiež mám doma žráča (mastif), ale on sa o žrádlo nestrachuje, má jednoducho apetít a chutí mu ! (je to dané aj plemenom)
Ale v prípade spinonka to vidím ako boj o žrádlo !!!!

Privítam vaše rady a postrehy :ahoj:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Pažravost u šteňata

Poslaťod Cathie » Str 05.11.2008 21:38

Myslim, ze ono by to chcelo len cas, aby prisiel na to, ze mu to zradlo nikto nezozerie, pripadne ho nechat jest sameho, ak je to mozne.. vtedy by sa nemal nikoho obavat a teda jest pomalsie. Ale v momente ako sa vrati k tej tvojej kamaratke, to aj tak bude zase rovnake :nwm: Ako dlho ho budes opatrovat? :smile:
Inak ja mam doma o asi 3 tyzdne mladsiu slecnu a ta aj ked vie, ze jej nikto zradlo nezozerie, spucuje ho rychlikom a potom nucha dokola este 5 minut.. dostava krmenie 3x denne a vzdy vyzera, akoby tyzden hladovala a kazdu chvilu by malo dobehnut 10 psov a vziat jej misku :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Pažravost u šteňata

Poslaťod tana » Str 05.11.2008 21:54

Tiež si myslím, že časom by na to mohol príst a nemusel by sa o papanicu tak strachovat...
Offtopic: Kamoška má CHS spinonov, odišla na 4 mes. do Talianska a nutne potrebovala umiestnit niekde 2 štence, kt. jej zostali..
A kedže spinoni su moja dlhoročná srdcová záležitost... Priznám farbu :hi: Dohodli sme sa, že povarujem a kvázi beriem ho na skušku. Predsa mám už 2 psov, je to starost navyše a neviem ako sa budu vztahy vyvíjat medzi nimi (su to 3 psi)
Jaaj, ale už teraz si ma ten šušnák získava... No. ale nebudem predbiehat, uvidíme :smile:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Pažravost u šteňata

Poslaťod Silwuska » Štv 06.11.2008 8:05

Uprimne?? ja by som ho nechala tak...v podstate to je jeho smola ze vsetko hned zbuchne...nemoze si pri tom vychutnavat :lol: a pokial tym nevznikaju ziadne problemy tak by som to neriesila...podla mna sa to casom neupravi...Maco-starsi zere hrozne rychlo, je to hlados a co varim mu chut :smile: , a maly zase si kazde susto vychutnava...takze zalezi od pesika...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pažravost u šteňata

Poslaťod vavrena » Štv 06.11.2008 8:52

Jooj, toto je moja téma!!! :heh:
Drahý Dobinko nevedel svoju papanicu ani hrýzť :pac: ! Len hltal. úplne fakt. Je jedno, kedy predtým žral, hádzal to do seba jak lopatou a pritom mu padalo z papuľky. To som vyriešila len čiastočne - dostáva také, čo musí hrýzť, alebo menej mokré, nech sa tak nešmýka (napr. ryža). Jeho štýl jedenia bol totiž nabrať do pusy, dvihnúť hlavu a pohybom ako kačica jedlo prehltnúť. Prvý týždeň som ho prekrmovala, aby nabral, takže pri strave 4-5 krát za deň jedol po čase už pomalšie. Teraz dostáva 2-3 krát denne a sme tam, kde sme boli. Vrhne sa na misku, vyžerie ju do posledej omrvinky, počká, kým dopapá Herbie (on je veľmi spôsobný a nikam sa neponáhľa), potom vylíže aj jeho misku a číha, či náhodou ešte nenaberiem dupľu.
Starosti si s tým nerobím, nech to do seba hádže, ľudia tiež jedia všelijak... buď sa to zmení časom, a keď nie, noačo!

Ale mám radu: bude jesť pomalšie, keď mu dáš napríklad ryžu so surovou zeleninkou :no: . Zaručené :ahoj:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pažravost u šteňata

Poslaťod tana » Štv 06.11.2008 17:52

Týka sa to aj pri pamlskoch, velmi chniape po ruke a niekedy nekontrolovane vyskočí. S tým mienim niečo robit. Naštastie je velmi vnímavý a rýchlo sa učí. Netreba ani zvyšovat hlas, stační zvolit správnu intonáciu-nesmieš! A myslím, že to začína chápat :jop: Inak sleduje všetko, čo držím v ruke, stále očakáva nejaku papu..
Boli sme už 2x na prechádzke, učíme sa privolanie a som nad mieru spokojná. Raz som mu dala za odmenu mlsku a celý zvyšok vychádzky sa neodlepil od mojej nohy. :ach: Myslím, že ostanem len pri slovnej pochvale... :nwm:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Hltanie granúl

Poslaťod BestBehaviour » Pon 15.11.2010 10:33

zdravim..mam 10 tyzdnove steniatko a hlta mi granule..2 dni ich znasal dobre ale dneska ho napinalo a trosku ich aj vyzvracal.. nemate niejaku radu ako spravit zeby ich rozkusoval..same o sebe tie granule niesu velke su malicky..
BestBehaviour
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: ked stena hlta granule

Poslaťod meggie26 » Pon 15.11.2010 10:58

aké šteniatko máš? možno sú pre neho malé, neni nútené ich hrýsť, je pažravé
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: ked stena hlta granule

Poslaťod clovekxxl » Uto 16.11.2010 7:26

Ahoj, exsituje specialna miska, ale je dost draha ( http://www.veterina3v1.cz/item/psi-misk ... i-hltani-m ) alebo existuje este taka velka gula ktora sa da misky a brani psovi naberat si velke mnozstvo granul naraz, bohuzial uz neviem kde som ju videla, ale bolo to na nejakom slovenskom eshope...
clovekxxl
Okoloidúci
 
Príspevky: 16
Bydlisko: zalesie

Re: ked stena hlta granule

Poslaťod vietorina » Uto 16.11.2010 8:39

Tà gula je keramickà a lahko sa rozbije...citala som feedback na zoopluse. Lepsi je nejaky pekny cisty kamen z potoka, niekto dava do misky pomarance...ale vsetci vravia, ze to az tak velmi psa v rychlom hltani nezastavi.
A tu misku som videla tu. Zatial o nej nikto nepisal.
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: ked stena hlta granule

Poslaťod meridia » Uto 16.11.2010 10:26

Zkus je trochu namočit,u nás na cvičáku byl případ,kdy se štěně vdechlou granulí zadusilo.. :plac:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Pazravost

Poslaťod acheruspd » Pon 14.02.2011 19:03

Nevie mi niekto poradit ako psa krmit aby nehlal lebo mam 4mesacneho šicu a kedmu dam nieco do misku pazravo to zhlce a potom to vyvrati skusal som aj tak zemu dam mysku a idem od neho prec aby si nemyslel ze mu to zoberem no nepomohlo to tak ak ma niekto stymto skusenosti prosim o radu
acheruspd
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pažravosť, hltanie jedla

Poslaťod Mackie » Pon 14.02.2011 19:50

to je skor otazka do tem o krmeni, popozeraj tam
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pažravosť, hltanie jedla

Poslaťod 110mat110 » Pon 14.02.2011 19:54

Aj moja zozerie vsetko kym sa stihnem otocit. Nechavam tak neriesim.
Ad. k tomu ze vsetko vyvrati nedavate mu velke kusy? napr celu suknu (platok) alebo potobne veci? moja ked bola mensia zvykla zozrat aj niekolko platkov bez rozzuvania a sup uz boli na dvore
110mat110
Šteniatko
 
Príspevky: 97
Bydlisko: Perši valal za Košicami

Re: Pažravosť, hltanie jedla

Poslaťod acheruspd » Pon 14.02.2011 21:09

no sunku mu nedavam ale napriklad ocko klobasy take tensie rozkrajam na viac kusom a tie mu dam on ich zhlce a vyvryti o par minut
acheruspd
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Ďalší

Späť na Ostatné