Switch to full style
Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.

Pravidlá fóra

Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.
Odoslať odpoveď

Dovolenka v Čiernej hore

Uto 25.06.2019 6:57

Chceli by sme ísť s našim Hiirom na dovolenku do Čiernej hory. Už máme skúsenosti s cestou do Chorvátska a po Slovensku. Máte niekto nejaké rady ,ako a čo v Čiernej hore? Odporúčané miesta na návštevu a podobne?

Re: Dovolenka v Čiernej hore

Uto 25.06.2019 8:43

isto chod kuk Kotor, stare mesto Budva (blizo je sv Stefan), skadarske jazero je tiez fajn :no:

Re: Dovolenka v Čiernej hore

Uto 25.06.2019 9:16

a tam nie je problem so psom?

Re: Dovolenka v Čiernej hore

Uto 25.06.2019 9:24

je -není to EU

Re: Dovolenka v Čiernej hore

Uto 25.06.2019 9:28

sa mi mari nieco s karantenou. kedysi som tade chcela ist taky roadtrip so psom smer chorvatsko, ale potom mi to prisiel ako velky risk, tak som od toho upustila. ale to bolo tak 5 rokov dozadu.

Re: Dovolenka v Čiernej hore

Uto 25.06.2019 10:05

Černá hora
Na dovolenou v Černé hoře musíte mít očkování vztekliny starší 3 měsíců, odčervení ne starší než 24h a klinické vyšetření od veterináře s časem provedení, zapsané v petpassportu.

VSTUP ZPĚT DO EU ZE ZEMÍ MIMO EU ANEB SÉROLOGIE

Pokud se vracíte ze zemí mimo EU zpět do ČR (např. Srbsko, Makedonie, Albánie,..), musíte mít pro zpětný návrat sérologické vyšetření na protilátky proti vzteklině. Mrkněte na výtažek z textu na webu státní veterinární správy.
“Vyšetření na protilátky proti vzteklině musí být provedeno na vzorku odebraném nejméně 3 měsíce přede dnem přesunu zvířete na území EU nebo tranzitu přes území nebo třetí zemi, které nejsou na seznamu vyjmenovaných třetích zemí. Toto tříměsíční období se nepoužije při zpětném návratu zvířete, v jehož pase je potvrzeno, že sérologické vyšetření s vyhovujícím výsledkem bylo provedeno dříve, než zvíře opustilo území EU.
Sérologické vyšetření nemusí být opakováno u zvířete, které absolvovalo toto vyšetření s uspokojivým výsledkem a poté bylo přeočkováváno proti vzteklině vždy během období platnosti předcházejícího očkování.”

Re: Dovolenka v Čiernej hore

Uto 25.06.2019 23:26

Tieto podrobnosti ohľadom cesty sa popýtam nášho veta, ďakujem za rady. Chceli by sme sa ubytovať niekde pri meste Sutomorie, objavila som aj pár pláží v okolí. dočítala som sa, že je tam veľa túlavých psov... mávam psa zásadne vždy na vôdzke, ale aj tak, nemala by som mať obavy z útoku? Náš Hiiro neznáša psov (fenky v pohode, proste pubertálne chlapské ego). :jazyk:

Re: Dovolenka v Čiernej hore

Str 26.06.2019 7:06

A to sa kedy chystáte ? resp. absolvovala si so psom to serologické vyšetrenie, lebo ta 3 mesačná doba, vôbec nie je krátka.
Odoslať odpoveď