cena za PP

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: cena za PP

Poslaťod Lindchen » Pon 14.01.2019 19:23

Poznám chovateľa z Poľska, ktorý verím, že z chovu žije a má špičkové odchovy exteriérovo, pracovne aj povahovo. A abecedu točí jedna radosť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: cena za PP

Poslaťod Margita » Pon 14.01.2019 19:28

len zas k tym spickovym odchovom musel nejako prist,to znamena,ze bud na zaciatku zariskoval,poriadne sa zadlzil a zil tym ,aby po 20 rokoch zozal ovocie...tu na svk je to skor tak,teraz nie len v chove psov ale ved aj celkovo v podnikani,dam a hned cakam,ze sa mi vrati spat aj tri krat
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: cena za PP

Poslaťod weron » Pon 14.01.2019 19:43

jednu chovku co sledujem maju aktualne dva vrhy naraz, s rozdielom tyzden ... ake teda o biznise to nie je urcite
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: cena za PP

Poslaťod wer » Pon 14.01.2019 19:44

robstar píše:
Tak s týmto prípadom som sa stretol, bolo to až do očí bijúce a som rád, že som do toho nešiel, smutné je keď to robí človek s titulom MvDr. :plac:

Neboli to exterierove NO? :angel:

Inak teda nie vzdy to vypoveda o zlom chovatelovi. A urcite ani nie to, ked ma psov vonku (ako tu niekto poznamenal).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: cena za PP

Poslaťod kellee » Pon 14.01.2019 19:46

weron píše:jednu chovku co sledujem maju aktualne dva vrhy naraz, s rozdielom tyzden ... ake teda o biznise to nie je urcite


takychto poznam viac, ale teda sa neviem rozhodnut o tom, co to je dobre, alebo nie. no viac ma zarazil chov na fene ktoru vytiahli hrobarovi z lopaty
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: cena za PP

Poslaťod wer » Pon 14.01.2019 19:49

Napr aj moju chovatelku by asi vacsina dogforakov odsudila :heh: ale ja som dobre vedela, co vyberam a vyslo to podla mojich predstav - exterierovo, povahovo, zdravotne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: cena za PP

Poslaťod Margita » Pon 14.01.2019 19:51

wer preco? ma psy v koterci a nekrmi superultrapremiovymi granulami ani surovym? :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: cena za PP

Poslaťod pigie » Pon 14.01.2019 19:51

Offtopic: Podobne Lyova :angel: Ale ja som vedela, ze moc na vyber nemam, lebo len pri tom mnozstve psov co odchovala som vedela, na co sa mozem spolahnut. A mne tentoraz slo maximalne o zdravie, ktore vsade inde hodne pokrivkavalo...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: cena za PP

Poslaťod weron » Pon 14.01.2019 20:00

kellee píše:
weron píše:jednu chovku co sledujem maju aktualne dva vrhy naraz, s rozdielom tyzden ... ake teda o biznise to nie je urcite


takychto poznam viac, ale teda sa neviem rozhodnut o tom, co to je dobre, alebo nie. no viac ma zarazil chov na fene ktoru vytiahli hrobarovi z lopaty

druhy vrh mal bytneskor ale fena sa rozharala zarovno s druhou.
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: cena za PP

Poslaťod Lindchen » Pon 14.01.2019 20:04

Tiež som brala Arisa z dvoch vrhov, rozdiel bol malý. Aspoň sa vyhral. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: cena za PP

Poslaťod Margita » Pon 14.01.2019 20:08

dva vrhy su v pohode,ak zrovna nie su dva vrhy kazdy mesiac,alebo dva vrhy stale tocit na troch sukach a jednom psovi
narazila som aj na take,ze suka z azivot mala 5 vrhov a 4 s tym istym psom...nejako extra top zvierata to neboli,a este k tomu modre...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: cena za PP

Poslaťod weron » Pon 14.01.2019 20:11

riesili to aj z poradkynou chovu samorejme,starsia ma 4 roky tak to uz nechceli odkladat zasa, je to prvorodicka . povodne to vychadzalo ze ked jeden vrh odide,narodi sa dalsi, ale teda harat zacala skor :joint: takmaju doma 14 steniatok :aaa:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: cena za PP

Poslaťod pigie » Pon 14.01.2019 20:44

Je velky rozdiel tocit abecedu a tocit abecedu. Jeden moze tocit prachy a druhy sa snazit zlepsit plemeno a to sa na 2 sukach a 1 psovi neda. Ale je aj "zlepsovanie plemena" a zlepsovanie plemena. To naozaj treba do toho plemena troska vidiet. Cloveku, co vybera prveho psa s PP je tazko aj radit, si urobi obrazok zvacsa az ked toho PP psa ma, ze kam nabuduce a kam radsej nie.
weron píše: takmaju doma 14 steniatok :aaa:

A tak ja som uz u fundlov poznala aj vacsiu nadielku, kedy sa im to doma nakopilo :heh: 26 steniat by som doma fakt nechcela :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: cena za PP

Poslaťod wer » Pon 14.01.2019 20:50

Kamoska mavala skoro vzdy 2 vrhy naraz, ale ona mavala take mnohopocetne, takze aj cez 20 steniatok rovnako starych... :joint:

Margita píše:wer preco? ma psy v koterci a nekrmi superultrapremiovymi granulami ani surovym? :lol:

Nema psiky dnu, ma viac suk, zvacsa nedozivaju u nej (chodia do rodin do ameriky, kde sa maju ako prasce v zite - vlastny bazen a pod :lol: ), v case, ked som brala nyxa, mala 3 vrhy, matka nyxa mala 8 rokov a viac odchovov za sebou a tak... Ale ma vysetrenia, na ktore ostatni chovatelia kaslu, kryje dobrymi psami. A barfuje :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: cena za PP

Poslaťod robstar » Sob 19.01.2019 21:49

Presne tak, ludia, co si chcu kupit psa s PP, no nez by si najskor zistovali nejake informacie, kupia si psa u toho, kto ma prave vrh (co byva zvacsa Mirco, kedze chova ako na beziacom pase). Nehovoriac o tom, ze stenata z FS byvaju o cosi lacnejsie, takze sa ludia casto ulakomia.
S klubom je to problem, ked som sa pytala, preco sa nezmeni chovatelsky poriadok, aby sa zamedzilo takemu mnozeniu, bolo mi povedane, ze by to nemal kto schvalit, lebo nikto nechodi na clenske schodze. Takze tolko ku klubu.


Toto som zacitoval 10 rokov starý príspevok...a presne o tom som pred týždňom diskutoval, a potreboval argumenty, nakoľko som narazil na nejednotnosť a rôzny prístup majiteľov choviek.No nerozčúľ sa! :nie: ...a nie je to len u kólií.
Našťastie som našiel /aj bez odporúčaní/ serióznych majiteľov.
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Predchádzajúci

Späť na Ostatné