Príchod nového šteniatka - sused

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Ned 08.04.2018 8:53

Takže šteňa už má 9 týždňov... S našou sučkou a dedovým psom nemá problém, nebojí sa, chce sa hrať.. Problém je s naším NO... Ich sme k sebe ešte nepustili... Pozorujú sa len cez plot... Naš NO sa strašne dobíja k nemu cez plot, skáče naň... A stále keď uvidí šteňa tak sa na ten plot rozbehne ako býk :lol: :lol: veľmi naňho nebreše... Len tam stále robí nájazd.. Ide o to: ako ich mame sa nechať o ňuchat, aby boli v pohode... Lebo všetci vieme, že časom sa to nevyrieši ale len zhorší... NO je momentálne zavretý vo voliere... Keby nebol tak si myslím, že ten plot tam už nie je :lol: nejaké rady ako ich spriateliť/aby si dali pokoj?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod vavrena » Pon 09.04.2018 7:47

Keď ich neskamošíte teraz, pes bude robiť stále väčšie nájazdy na plot, až toho psa bude chcieť pohrýzť. Plus sa môže stať, že vám budú behať celý deň popri plote - šteňa z jednej, NO z druhej strany... Ja som to mala tiež, musela som pristúpiť k tomu, aby môj NO začal susedove šteňa ignorovať. Šteňa má z neho strach stále. Len ja neviem, či ty máš u toho psa taký rešpekt, že keď povieš, že má niečo nechať tak, tak to nechá. U mňa zabrala aj reakcia ostatných psov, ktoré sú s tým šteňaťom v pohode a kamošia sa.
9 týždňov je ešte máličko, lebo veľký pes prckovi ublíži aj nechtiac veľmi ľahko. Ťažko sa to vysvetľuje cez internet, že ako ich máte zoznámiť, ale tebe by stačila ignorácia - že pre psíka už šteniatko nebude nič vzácne, že si pes zvykne, že sa bežne motá pri plote, a hlavne aby šteňa naňho nezačalo pri tom plote reagovať, aby sa nehecovali navzájom.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Pon 09.04.2018 15:32

vavrena píše:Keď ich neskamošíte teraz, pes bude robiť stále väčšie nájazdy na plot, až toho psa bude chcieť pohrýzť. Plus sa môže stať, že vám budú behať celý deň popri plote - šteňa z jednej, NO z druhej strany... Ja som to mala tiež, musela som pristúpiť k tomu, aby môj NO začal susedove šteňa ignorovať. Šteňa má z neho strach stále. Len ja neviem, či ty máš u toho psa taký rešpekt, že keď povieš, že má niečo nechať tak, tak to nechá. U mňa zabrala aj reakcia ostatných psov, ktoré sú s tým šteňaťom v pohode a kamošia sa.
9 týždňov je ešte máličko, lebo veľký pes prckovi ublíži aj nechtiac veľmi ľahko. Ťažko sa to vysvetľuje cez internet, že ako ich máte zoznámiť, ale tebe by stačila ignorácia - že pre psíka už šteniatko nebude nič vzácne, že si pes zvykne, že sa bežne motá pri plote, a hlavne aby šteňa naňho nezačalo pri tom plote reagovať, aby sa nehecovali navzájom.



Pfuu tak to naozaj neviem či ma voči mne až taký rešpekt... No ale to ma najviac trápi, že keď vyrastie tak to bude stále horšie... Najradšej by som bol aby sa skamosili....
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod wer » Pon 09.04.2018 19:39

Moj nazor, ako ta tak sledujem a co pises o svojom psovi - nerealne. Zvazujte pevny nepriehladny plot a budete mat pokoj...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Pon 09.04.2018 19:45

wer píše:Moj nazor, ako ta tak sledujem a co pises o svojom psovi - nerealne. Zvazujte pevny nepriehladny plot a budete mat pokoj...



Tak to sa nestane :D
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Margita » Pon 09.04.2018 19:57

ale to ze na seba zjapu cez plot nemusi ved este nic znamenat,mimo pozemku mozu byt kamosi

si myslim,ze tomoc silis,su to zvierata nie male deti
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Štv 26.04.2018 20:30

Taak učil som ho ignoráciu, ako ste mi radili... Všetko bolo super, vôbec si ho nevšímal, maximálne raz za čas na ňho vybehol ale dalo sa to prežiť, mohli ležať takmer vedľa seba popri plote a bol mu ukradnutý... Ale problém je v tom, že náš nový sused, ktorý údajne cvičil psov na vojne... Predvčerom sa mi prihovoril..., že môj vlčiak je krásny a tak... Potom prešiel na tému, že by ich bolo dobre skamarátiť, ja som mu vravel, že o tom viem lenže to s mojim NO nie je také jednoduché... Tak ho radšej učím ignoráciu... On ma uisťoval, že vie ako na to a, že mi s tým pomôže.... Tak teda som mu povedal, že to môžme skúsiť ak vie ako na to... Po pol hodine podľa mňa dráždenie NO šteňaťom (branie jeho loptičiek a dávanie ich šteňaťu a podobne, neviem to tak dobre popísať) podľa mňa až priam provokácie NO šteňaťom, mi povedal "máš pravdu bude to s ním ťažké, musíš si to urobiť nejako sám" a odvtedy NO nevie vystáť to malé šteňa, neustále štekanie a beh popri plote, žiadne výlehávanie...
Proste už to tu vyzerá nejako takto:
Uploadol som to cez mobil, pardon za kvalitu
https://youtu.be/pFcxf1sGibk
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod zuzka:) » Štv 26.04.2018 21:54

no ja si myslím, že ak aj by sa kamošili, tak by sa takto nahanali pri plote :nwm: tá ignorácia je lepší nápad. naši susedia ako si doniesli štena, tak sa zvykli nahánať okolo plota, ale to bolo hned jasne, že to dobre nedopadne. ja som svojho vždy volala preč, ako štena vyrastlo, tak sa cez plot žerú, ja svojho odvolám a druhého nemá kto :ach: keby sa zapojila aj druhá strana, tak si myslím, že by to malo zmysel. takto kým mám ja psa vonku, sused po nás šteká a nikto to nerieši :pac:
tak ak sa chceš vrátiť k tej ignorácii, oni by asi tiež mohli malého nejak zabaviť, nech sa ignoruju navzájom :nwm:
a s plotom sa fakt nič nedá? ja som si ho na videu najprv ani nevšimla :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Pia 27.04.2018 14:39

zuzka:) píše:no ja si myslím, že ak aj by sa kamošili, tak by sa takto nahanali pri plote :nwm: tá ignorácia je lepší nápad. naši susedia ako si doniesli štena, tak sa zvykli nahánať okolo plota, ale to bolo hned jasne, že to dobre nedopadne. ja som svojho vždy volala preč, ako štena vyrastlo, tak sa cez plot žerú, ja svojho odvolám a druhého nemá kto :ach: keby sa zapojila aj druhá strana, tak si myslím, že by to malo zmysel. takto kým mám ja psa vonku, sused po nás šteká a nikto to nerieši :pac:
tak ak sa chceš vrátiť k tej ignorácii, oni by asi tiež mohli malého nejak zabaviť, nech sa ignoruju navzájom :nwm:
a s plotom sa fakt nič nedá? ja som si ho na videu najprv ani nevšimla :lol:


Noo lenže teraz to bude ešte horšíe a ťažšie ho naučiť ignorovať. Teraz vybrechava aj keď je na dvore to šteňa samé... Nejake rady ako by som ho to mohol naučiť? Druhá strana to bude tiež problém, keďže 80% času trávi so šteniatkom to dievčatko co je na videu, a myslím si, že sa im ho nepodarí vychovať a aby ten pes mal jej rešpekt tak tomu tiež nedávam veľa %. +ona nechápe nejakym veciam ako napríklad to co robí malé šteňa a je to zlaté a keď vyrastie tak to už také zlaté nebude... Proste sa nepozerá aké to bude mať následky... A keď jej poviem aby ho zobrala od plota preč alebo tak.. Tak ho ma problém vziať a keď ho už vezme preč tak o 10 sekúnd jej ujde...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod wer » Pia 27.04.2018 14:51

ten poriadny plot bude, si myslim, casom nutnost... nejak neverim, ze ked dospeje aj ten druhy pes, tak sa nedorafaju cez neho, neznicia, nedostanu sa k sebe a niekto nepride k vacsej ujme...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Sob 16.06.2018 11:09

Nakoniec sa mi to celkom podarilo :lol: ešte sa ho trošku bojí ale to bude ok :jupi: :jop:

Screenshot_20180616-120349.png
Screenshot_20180616-120330.png
Screenshot_20180616-120313.png
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod wer » Sob 16.06.2018 12:00

Pekne pokroky robite! :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Ostatné