Zviera nie je vec (návrh zákona)

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod MisheliQ » Pia 28.10.2016 18:58

No ale nemam 25 rokov veku. Nemozem mat, kedze 25 rokov veku dovrsim na svoje narodeniny.
Ja chapem co pisete ale pre mna su to 2 rozdielne veci 25 rokov zivota, 25 rokov veku
:))
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod ivana1 » Pia 28.10.2016 19:01

Ale veď my tvrdíme to isté - že sú to dve rozdielne veci :no:

To Ty si tam dala rovnítko:
MisheliQ píše: psy budú môcť kryť od 2 rokov.
pričom v citácii zákona je:
Zriaďovateľ registrovaného chovu zvierat je ďalej povinný zabezpečiť, aby k prvému spáreniu psa držaného za účelom rozmnožovania smerujúcemu k narodeniu novej generácie psov nedošlo skôr ako v druhom roku veku tohto psa ....
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Shel-chan » Pia 28.10.2016 19:08

misheeeel :heh: v deň, kedy máš 25 rokov, si dovrsila 25 rokov, a teda ukončila svoj 25. rok života a začínaš 26. rok života :heh:

tak ako prvý rok života je odkedy sa šteňa narodí pokým dovŕši vek jedného roka, to nie je nultý rok :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Elis » Pia 28.10.2016 19:27

vsak i pro PP plati ten druhy rok zivota :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod MisheliQ » Pia 28.10.2016 19:56

Nie tam sa pise v 2. roku veku psa, nie v 2. roku zivota. Tak ako ja mam 24 rokov veku a 25. rok zivota. 25 rokov veku dovrsim az na svoje narodeniny nie skor. :-Dd
Cau, kolko mas rokov? Mam 25 rokov zivota, ale 24 rokov veku. Nemozem mat skor nieco co som ani neoslavila. Ako mozem byt starsia ako som? :-D V mojom ponimani mi to proste nesedi :heh: nekazte mi moje vnimanie, ja zacinam 25 rokov az ich dovrsenim. Ale asi to fakt bude tak ako pisete :aaa: to je strasneeee
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod ivana1 » Pia 28.10.2016 20:33

MisheliQ píše: Ale asi to fakt bude tak ako pisete :aaa: to je strasneeee
:smile: :jop: :heh:

Elis píše:vsak i pro PP plati ten druhy rok zivota :nwm:
však áno, niekde rok a pol... ale nie rok a deň... ale o to tu nešlo, vysvetľovali sme Mish., že nejde o viac ako dvojročné psy, ale o viac ako jednoročné psíky. :smile: Vždy lepšie, ako polročné, tak je to teraz pod zákonom :smile:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zviera nie je vec

Poslaťod janajka » Sob 29.10.2016 8:20

Vikiki22 píše:elfinka, vážne? Tebe sa páči, že sa storočia šľachtené plemená degenerujú vďaka množiteľom? :pac: Chov bez PP v tomto zmysle by som vyslovene zakázala.
vazne? Lebo ja mam pocit ze sa plemena degeneruju tym, ze vsetci su zrazu s PP a vsetci chcu aspon raz steniatka po svojej a aby to bolo spolocensky spravne tak samozrejme s PP. A teda sa menia specificke vlastnosti psov na typ rodinny pes. Aj druhu stranku to ma.

Nie som za bezpapierakov ale pozor na tento fenomen.

A podla mna to myslia tak, ze dvojrocne psy. Nie ze rocne a den.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod ivana1 » Sob 29.10.2016 8:36

Lenže myslieť nestačí.
A keďže aj papierovým začína chovnosť v druhom roku (konkrétne shiba 18 mesiacov) - myslím, že určite nemyslia od dosiahnutého veku dva roky, inak by to napísali tak. Druhý rok života Ti dáva právo pripustiť fenku, ktorá má rok a deň, pekne v súlade so zákonom. A ak by aj rodila "skôr" - povedzme ani nie ako 14 mesačná - nech niekomu dokážu, že ju kryl pred dovŕšením jedného roka...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Elis » Sob 29.10.2016 8:38

ivana1 píše: vysvetľovali sme Mish., že nejde o viac ako dvojročné psy, ale o viac ako jednoročné psíky.


jj. pochopila jsem to :no:
a jen jsem doplnila, ze to bude obdobne jako u PP psu. Offtopic: je nesmysl, aby uzakonili u nepapiraku vyssi vek nez u PP -to by nijak neobhajili ze proc
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod wer » Sob 29.10.2016 8:48

A hlavne - ako sa odsleduje vek u bPP? :haha: Blbost ako mraky. Ci 10 mesiacov, ci 2 roky...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod ivana1 » Sob 29.10.2016 8:52

To je dosť podstatná poznámka.
Myslím, že práve preto dali nepresný druhý rok života a nie povedzme presnú hranicu 18 mesiacov, lebo presne by to nik nedal. Ale vet by mal vedieť rozoznať, či ten porodivší pes (teda sučka) má pol roka, či rok a pol. Či?
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Elis » Sob 29.10.2016 8:56

taky pravda...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Annabell a Dingo » Sob 29.10.2016 9:27

Ale "bez papierovy pes" nieje predsa az taky bezpapierovy :no: ved kazdy by mal mat vystaveny veterinarny preukaz a tam sa zaznamenavaju info o psovi, a aj vek. Nema to sice kto odkontrolovat....nuz ale....
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Elis » Sob 29.10.2016 9:38

jsem to zneni necetla -je tam povinne trvale oznaceni zvirat?
jestlo ano - tak min pres to a pres ockovani vztekliny se ten vek uhlidat dat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod MisheliQ » Sob 29.10.2016 10:46

To je dobry postreh. Lebo oznacenie a identifikaciu maju mat psy do chovu, nie je nutnost cipovat uz stenata.

Age estimate (odhad veku, http://www.merckvetmanual.com/mvm/digestive_system/dental_development/estimation_of_age_by_examination_of_the_teeth.html) sa da robit podla zubov, ale s akou presnostou sa ten vek da odhadnut?? (to sa vyuziva u utulkovych psov)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné