Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a vlak

Poslaťod Megi » Str 08.07.2009 12:37

Tie moderné nízkopodlažné vlaky sú dobré na nastupovanie a vystupovanie (s čím my ale problém nemáme, Megi je skokan :lol: ), ale majú strašne tvrdé pérovanie :ua: , hádzalo nás to zboka nabok. Vlak bol síce pekný, nový, čistý a moderný, ale Megi sa celý čas mrvil, ku koncu už aj kvíkal, chcel byť rýchlo preč. V starom, špinavom a škaredom vlaku bol v pohodičke, povymetal všetky špiny v kupé, všetko si obzeral. :yes:
A náhubok som mu dala dolu hneď ako sme nastúpili, nikto neprotestoval, ani sprievodca. :smile:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Pes a vlak

Poslaťod skacenka » Str 08.07.2009 12:54

My sme tiež chodili skoro rok bez náhubku-mala som ho pri sebe ale Honey som ho nedávala...Cca mesiac dozadu sme však takmer dostali 33€ pokutu za porušenie prepravného poriadku :ua: Nie od sprievodcu,ale od akéhosi kontrolóra-na vyzvanie ukázal aj preukaz :ach: Takže ja odvtedy radšej náhubok dávam,33€ je predsalen dosť :ua:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a vlak

Poslaťod tera » Štv 09.07.2009 11:03

no ja musim poslat volaku bombonieru takemou mlademu sprievodcovi....isla som od nas z HS do noveho mesta a ukazala som mu len tak nadaleko preukaz na polovicny listok (mimochodom uz 2 tyzdne neplatny :lol: ) vypytal si 30 centov a dal mi listok. za psa som neplatila, nemal nahubok ani prepravku :no:
Offtopic: a v buse bol autobusar viac vylakany ako pes a mne dal polovicny -50 centov a psovi dal za 7 SK co je najekych 23 centov- tiez bez nahubku a preprevky :lol: :ha: :jop:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Pes a vlak

Poslaťod kenny » Štv 09.07.2009 17:55

U nás to tak funguje a tušim to všade, že keď mám malého psa alebo šteniatko nemusíš mat náhubok (v autobuse). Kamarátka mala šteniatko RR a nepotrebovala pre ňu náhubok.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Pes a vlak

Poslaťod skacenka » Štv 09.07.2009 18:40

kenny píše:U nás to tak funguje a tušim to všade, že keď mám malého psa alebo šteniatko nemusíš mat náhubok (v autobuse). Kamarátka mala šteniatko RR a nepotrebovala pre ňu náhubok.


Oficiálne to tak nikde nie je,ale v podstate väčšinou malé psy a štence náhubok nepotrebujú...Bohužiaľ,ja mám inú skúsenosť-s mojou fenkou sharpeia som chcela ísť busom-mala dva mesiace,ja som ju držala na rukách a šofér ma do autobusu nepustil s odôvodnením,že nemá náhubok :pac: Darmo som mu vysvetľovala,že je to malé šteňa a že ju budem mať na rukách...nevzal ma... :censored:
Takže na toto sa určite netreba spoliehať,keďže nikde nie je napísané "psy len s náhubkom,s výnimkou šteniat a malých psov",vždy to záleží len a len od daného človeka....
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a vlak

Poslaťod kenny » Pia 10.07.2009 8:56

Fakt to záleží na človeku. Ja mám síce náhubok, ale autobusom nepotrebujem chodiť, pretože ma tato všade vezie a aj tak kenny nie je naučený na bus.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Pes a vlak

Poslaťod BasenA » Uto 21.07.2009 9:46

Citala som tu ze pes moze cestovat aj EC aj IC?Len sa chcem uistit ci ste cestovanim tymito vlakmi nemali problem?Nestalo sa vam ze ste museli byt so psom mimo kupe? :ach:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Pes a vlak

Poslaťod Nisus » Uto 21.07.2009 22:52

BasenA píše:Citala som tu ze pes moze cestovat aj EC aj IC?Len sa chcem uistit ci ste cestovanim tymito vlakmi nemali problem?Nestalo sa vam ze ste museli byt so psom mimo kupe? :ach:

Ja som dnes isla ICckom z KE do BA a nebol problem :smile: nebola som sice v kupe, ale v tom vozni kde su stvorky sedadla a dve ci kolko dvojky..ja som bola s Dadom v dvojke..ked sme sli do KE aj z KE tak Dado nemal ani nahubok na sebe...sprievodcovi ani nikomu inemu to nevadilo...listok kupis psikovi polovicny...ja som platila tusim nejak okolo 9€...teda pokial nemas prepravku..ja bych asi tu moju nikde nezmestila :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Pes a vlak

Poslaťod Federika » Pia 24.07.2009 14:00

Ja som bola nedavno s Ronkom vlakom z Plesivca do Kosic a bolo to bezproblemove. Listok som platila, ale za mna aj za psa to vyslo nejakych 4,18 eur. A bolo to super, lebo boli kupe a tym padom nemusel mat celu cestu nahubok. Videl nas aj sprievodca, ale nic nepovedal. A aspon nebolo horuco. Myslim, ze ked natrafite na kupe, kde su ludia co nemaju so spom problem alebo na prazdne kupe, je to dakedy v tych horucavach lepsie ako ist autom. V tych novsich vlakoch je klima a tak ani hafaovi ani vam neni na umretie.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Pes a vlak

Poslaťod Shardon » Str 29.07.2009 14:07

Môžem zobrať do vlaku aj 2 psov, s jednym psom maju totiz spolucestujuci nie az tak velky problem ale ked uvidia dvoch....

v MHD my ich totiz v poho zoberu dokonca aj troch ale vlakom som este s dvomi psami nesla, preto sa pytam :fizel:
Shardon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91

Re: Pes a vlak

Poslaťod calwen » Str 29.07.2009 14:10

Aj s dvomi ked maju zaplatene cestovne :smile: Aj s tromi :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a vlak

Poslaťod Priscilla » Str 29.07.2009 14:14

Aj so štyrmi. :lol: My sme už aj tak cestovali.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Pes a vlak

Poslaťod Shardon » Str 29.07.2009 15:47

:lol: dikes... Inac to by bolo jake super keby premavaly autobusy Mhd a vlaky cisto pre psickarov a ich psov :smile:
Shardon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91

Re: Pes a vlak

Poslaťod Federika » Str 29.07.2009 17:05

Shardon píše::lol: dikes... Inac to by bolo jake super keby premavaly autobusy Mhd a vlaky cisto pre psickarov a ich psov :smile:


Neviem, ze ci by sa vytazili linky. Ale bolo by to super. Spoznas novych ludi, hned by bolo cestovanie prijemnejsie. Mas s kym pokecat, ale asi to nebude realne. :lol:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Preprava vo vlakoch Eurocity (EC) a Intercity (IC)

Poslaťod janajka » Pia 11.09.2009 13:01

Na webstránke slovenských železníc nájdete aj takýto slogan:
Necestovali ste doteraz IC vlakmi,
- pretože to bolo pre Vás drahé?
- pretože ste nemohli so sebou vziať svojho psa?
Napravte to!

Čo sú to vlastne IC alebo EC?
EuroCity (EC) - Vlaky najvyššej kvality, ktoré prevádzkuje Železničná spoločnosť a.s. Tieto diaľkové vlaky spájajú dôležité európske centrá a poskytujú cestujúcim vysokú kvalitu prepravy v oblasti rýchlosti, komfortu a doplnkových služieb.

InterCity (IC) - Vlaky vyššej kvality určené hlavne pre diaľkovú vnútroštátnu prepravu cestujúcich a pre zabezpečenie spojenia významných hospodárskych, kultúrnych a turistických centier SR. Poskytujú podobné kvalitatívne podmienky ako vlaky EuroCity.
V súčasnosti na Slovensku premávajú 4 páry medzištátnych IC vlakov, z toho 2 páry na trati Wien Südbf Ostseite - Košice a späť, 1 pár na trati Wien Südbf Ostseite – Bratislava hl.st. a späť a 1 pár na trati Košice - Budapest – Keleti pu. a späť.


Preprava živých zvierat v uvedených vlakoch v rámci vnútroštátnej prepravy je zakázaná okrem prepravy psa. Pes je prepravovaný v IC vlakoch podľa Cenníkov G1D, G2D a v EC vlakoch podľa Cenníka D2D v 1. aj 2. vozňovej triede.
Naposledy upravil janajka dňa Pia 11.09.2009 13:06, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné