Switch to full style
Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.

Pravidlá fóra

Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.
Odoslať odpoveď

Re: Pes a vlak

Pon 08.02.2016 14:03

a mne naopak práve v AT prikázal sprievodca dať psovi náhubok nazad, aj keď bez neho precestovala pol Nemecka a všetci cestujúci boli za, aby náhubok nemala

Re: Pes a vlak

Pon 08.02.2016 14:12

Toto, ak si odkazany na nejaky spoj.. Sadka viac jak jedneho tiez nevezme. My si aj turistiky prisposobujeme a kopec veci odpadava kvoli tomu.

A super teda, ze len male prepravky do rj.

Co sa tyka kosov, moji ich mavaju, dam dole ked sme sami v kupe a sprievodcovi to nevadi, vcera teda tiez nemali, na to namietky berem. Ale su nauceni.

Re: Pes a vlak

Uto 09.02.2016 8:16

mne sa raz pokazilo auto a musela som vlakom. Neviem ci som nemala uz aj dvoch psov. Uplne stresova cesta. Bol to rychlik, kupé, ja s dvoma. Vobec som sa tam nezmestila, teta pri okne vystrasena, ze ona sa psov boji, vbehol mi do kupe pitbul s volne pustenym voditkom, lebo jeho panicka mala plne ruky batoziny :ach: , esteze ho Jaro stihol kopnut skor ako jeden skocil do druheho, vsetci v kupé vydýchli. No uplne šoky hned na zaciatku. Ja uz s dvoma psami do vlaku nikdy.

S Gaiou volakedy, som cestovala v pohodicke ale to som si vzdy rezervovala listok na tej sedacke s velkym priestorom vpred v IC vlaku. Je slusna, ticha, ani sa nehne. S dvoma sa uz citim tak blbo.

Re: Pes a vlak

Uto 09.02.2016 8:19

mne o foxe casto v kupe ani nevedia, ona si vzdy zalezie pod sedadlo a nehne sa odtial. Ja sa s dvomi vobec zle necitim, nevidim dovod, nikomu nic nerobia, spia.

Re: Pes a vlak

Uto 09.02.2016 8:21

ale ja nechcem vyzerat ako psíčkar. :joint:

Re: Pes a vlak

Uto 09.02.2016 8:42

ja som zas hrdy psickar :smile:

opat hlasia zle pocasie a v nedelu chceme ist past, tak aby som nikoho netoto, mozem ist peso, mam to iba nejakych 7 hodin, kamoska 9,20. Jednosmerne :D

Re: Pes a vlak

Ned 23.04.2017 15:13

Ahojte,

ja bývam v BA a zároveň v Prahe, kde študujem a rada by som si so sebou brávala aj Fany. Na koleji je už našťastie všetko zdarne vybavené, aby som si ju mohla brávať :) Dokonca sa pred pár dňami ku mne na izbu nasťahovala dievčina, s ktorou sme sa skamarátili a nevadí jej psík, tak sa veľmi teším!

Jediné čoho sa trochu obávam sú tie dlhé cesty a ešte aj s batožinou :/ Nedávno mi ale jedna kamarátka odporučila kúpiť si batoh (resp. klokanku či čo to je) pre psy. Momentálne sa rozhodujem medzi týmito dvoma:
https://abc-zoo.sk/3028-batoh-na-psa-ma ... 26-cm.html
http://www.mojmilacik.sk/batoh-pre-psa- ... aca-tamino

Príp. nemáte s nejakým skúsenosť? Aký by ste odporučili?

Čo sa toho cestpvania vlakom týka, plánujem cestovať Regiojetom. Volala som na infolinku, povedali mi, že pes musí byť v prepravke alebo taške, či batohu s nepriepustným dnom. Náhubok nepotrebuje. Akceptujú prepravu iba malých plemien.

Inak myslíte, že tie 4 hodiny bude zvládať? Ale tak jej nikdy nevadili ani dlhé cesty autom, tak ja dúfam, že hej.

Re: Pes a vlak

Ned 23.04.2017 16:10

kasli na regiojet,ved kazdu chvilu ide do Prahy nejaky vlak,ci to len kvoli tomu aby si za nu neplatila?

Re: Pes a vlak

Ned 23.04.2017 18:17

Ale tie vlaky sú strašne drahé. Nejde len o lístok pre psa, ale všeobecne. Preto rok a pol čo už žijem v Prahe cestujem výhradne autobusom. A Regiojet má aj zľavu na ISIC napriek tomu, že mám nad 26 rokov, takže najlacnejšia trieda vyjde na 8 eur. To je dokonca až o vyše 5 eur menej, ako ma s batožinou vyjde ich bus. Jediná nevýhoda je, že zatiaľ chodia veľmi málo a ešte v také blbé časy. Ja takmer vždy cestujem večer a to ich vlaky nejazdia. Ale vravelo sa o tom, že majú zvýšiť frekvenciu. Zvlášť po tom, ako zrušili vlaky BA - KE.

Re: Pes a vlak

Uto 25.04.2017 19:32

Ahoj, Zenei,

s klokankou ti neporadím (mám trochu väčšieho psíka :) ), ale myslím, že z cestovania s malým psom nemusíš mať obavy - aj keď sa potrebuješ niekomu vyhnúť v uličke, vezmeš batoh do jednej ruky a psa do druhej :) . A ak je navyše zvyknutá na dlhé cesty autom, tak asi nie je čo riešiť. Ja cestujem pravidelne s 15kg fenkou a veľkým 65-litrovým batohom Brno-Trnava (s prestupom v Kútoch), ak tuším, že bude narvaný vlak (sviatky..), kúpim si miestenku, aby sme sa nemuseli tlačiť v chodbe. Kupujem jej lístok, má klasicky náhubok a býva zalezená pod sedačkou, ale ani u Českých drah/ZSSK nemusíš psovi kupovať lístok, ak ho máš v prepravke - kamoška tak jazdí s x labíkom, nevýhoda je, ak je plný vlak a nemáš ju kde rozložiť, musíš si to vyhádať so sprievodcom.

Re: Pes a vlak

Pia 05.05.2017 21:46

Ahoj katarina :)

Ďakujem moc za správu, veľmi si ma potešila a motivovala! Fany je už so mnou v Prahe. Cestu sme zvládli, ale bolo to na mňa trochu náročné. Obdivujem Ťa, že to tak zvládaš aj s veľkým psom.

Re: Pes a vlak

Sob 06.05.2017 7:55

Koľko sa teraz platí v Čechách za psa (bez boxu) vo vlaku? Rozmýšľam, či mi je lepšie kúpiť lístok u nás len po Kúty a potom v ČR pre psa vo vlaku. Viem, že svojho času to bolo len nejakých 20 Kč za cestu, ale už je to inak.

Edit: Som si našla. Myslím, že stále to vychádza lepšie, ako kupovať mu polovičný lístok zo SR.
https://old.cd.cz/vnitrostatni-cestovan ... ata/-3677/
Odoslať odpoveď