Switch to full style
Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.

Pravidlá fóra

Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.
Odoslať odpoveď

Re: Pes a vlak

Pon 13.10.2014 16:40

DiamonD píše:Ahojte prosím vás aké sú schody pri nastupovaní do vlaku? Nešla som už 100 rokov tak neviem.
Ak sú také tie železné, deravé, že cez ne vidno dole havina mi tam nevyskočí lebo sa bojí :nwm:


Zalezi od vlaku. Rychliky zvacsa klasika, ja som tam psa vykladala, ale niektore osobaky su "bezbarierove", tam je to uplne v pohodke. Ale zase v rychlikoch nikto nenamietal, ked moj pes nemal nahubok a lezal uprostred ulicky a vsetci ho prekracovali, popripade ked sedel na sedadle :hi: .....no a v osobaku teta sprievodcicka nas vaznym tonom upozornila, ze nahubok byt musi, hoci bol upek a pes sa potreboval chladit. :nwm:

Re: Pes a vlak

Pon 13.10.2014 17:06

Ja čo som chodila s regiojet tak v pohode pre psa.

Re: Pes a vlak

Pon 02.03.2015 15:07

hriva píše:Ja čo som chodila s regiojet tak v pohode pre psa.


Pustili ťa do regiojetu? :oo: a mne napísali, že pes v žiadnom prípade iba malý v prepravke čo sa zmestí na kolená alebo pod nohy

Re: Pes a vlak

Pon 02.03.2015 18:04

Aj ja som bola v RJ so psami :nwm:

Re: Pes a vlak

Pon 02.03.2015 21:12

ono to je asi o tom,ze ked pises niekam k nim na centralu ci kam,tak ti odpisu ,ze v ziandom pripade,ale ked nastupis so psom a cestujes.tak to nikto neriesi :lol: ja som sice regiojetom este nesla,ale s ostatnymi vlakmi som problem nemala

Re: Pes a vlak

Uto 03.03.2015 13:33

Hej normalne ma pustili nikto nič neriešil, a to neni ani malý pes a ani milo vyzerajuci pes a mala som ešte aj kočík a dieťa. A náhoda to nebola lebo chodila som tak celé leto.

Re: Pes a vlak

Uto 03.03.2015 13:58

hriva píše:a ani milo vyzerajuci pes

:heh:
Ja mám tiež skúsenosť, že so psom v žiadnom prípade :nwm:

Re: Pes a vlak

Uto 03.03.2015 16:20

Ahojte, minulý rok som túto diskusiu zahlcovala otázkami, či niekto cestoval so stredným/väčším psom do Chorvátska vlakom, ale nenašla som nikoho, kto by mi poradil, takže vám sem prikladám príbeh našej dovolenky, ktorá by bez vlaku možná nebola. Možno to niekomu pomôže :no:
https://drive.google.com/file/d/0By_YIecDE2llTjNMT25OZTJxOXM/view?usp=sharing

Re: Pes a vlak

Štv 05.03.2015 8:32

RJ pohoda, žiadny problém. Do Galanty sme šli tuším ŽSR a vlak bol bezbariérový.

Re: Pes a vlak

Štv 05.03.2015 8:55

Elbro, teda klobuk dolu. To ja by som radsej doma ostala :)

Re: Pes a vlak

Štv 05.03.2015 9:35

wau. mas moj obdiv. ked si predstavim, ako sme sli dvaja so psom do chorvatska - auto nabalene po strechu :heh:

Re: Pes a vlak

Štv 05.03.2015 12:48

katkariinka, aj ja som prešla všetkými možnými stavmi - od extrémneho nadšenia, že sa niečo podarilo vybaviť, až po úplné zúfalstvo a plač, že som mala chuť sa na to vykašľať, ale pre psa som sa vždy zaťala s tým, že pre neho to zvládnuť musím
wer, my sme sa zbalili týždeň vopred a už sme potom len redukovali :heh:

Re: Pes a vlak

Štv 05.03.2015 13:53

tiez kolkokrat redukujem. :heh:

Re: Pes a vlak

Str 11.03.2015 10:57

to je sranda...lebo som chcela ísť s RJ z vrútok do BA, lebo je to najrýchlejšie a proste nie, neviem či mám risknúť a proste ísť na drzovku :lol: a aký lístok ste cez net psovi kúpili?

alebo nemyslíte náhodou RJ BA - Komárno?

Re: Pes a vlak

Str 11.03.2015 11:02

k tomu regiojetu,toto je z prepravneho poriadku
Prepravazvierat
12. Cestujúci si môže vziať so sebou psa. Počas celej prepravy cestujúci dbá o to, aby pes
neobmedzoval spolucestujúcich, prípadne nepoškodzoval zariadenie vlaku. Počas cesty musí
byť pes v schránke, alebo musí mať bezpečnostný košík a musí byť držaný na vôdzke.
13. Vodiaci psi sa prepravujú zadarmo. Vodiaci pes musí byť ustrojený špeciálnym koženým
popruhom bielej farby s označením červeného kríža. Majiteľ vodiaceho psa musí na
požiadanie oprávneného zamestnanca RJSK predložiť Preukaz vodiaceho psa pre nevidiacich.
Nijaké iné obmedzenia sa na prepravu vodiacich psov nevzťahujú.
14. Cestujúci môže vziať so sebou bezplatne zvieratá, ak sú umiestnené v klietkach, košíkoch
alebo iných vhodných uzatvárateľných schránkach s nepriepustným dnom.
15. Cestujúci je oprávnený schránky, klietky alebo košíky so zvieratami umiestniť v priestore pod
miestom, ktoré mu prináleží, prípadne držať v ruke alebo v lone, nesmú ale brániť pohybu
cestujúcich a zamestnancov dopravcu.
16. Dozor nad zvieraťom prislúcha cestujúcemu. Cestujúci zodpovedá za škody spôsobené
zvieraťom.
17. Preprava psov na vôdzke s nasadeným košíkom je možná len v priestore vyhradenom pre
bicykle a nadrozmerné batožiny, ktorý je opatrený sklopnými sedadlami. Preprava malých
živých zvierat v uzamykateľnej schránke je možná v celom vozidle, pokiaľ nedôjde
k obmedzeniu kvality poskytovaných služieb pre ostatných cestujúcich - v takom prípade
platia podmienky ako pri preprave psa na vôdzke.
18. Preprava chorých zvierat je vo vlaku zakázaná.

a k cene
Psi na vodítku s náhubkom sa prepravujú za polovičné zľavnené cestovné REGIOpol, malé zvieratá v schránke s nepriepustným dnom prepravujeme bezplatne ako príručnú batožinu.
Odoslať odpoveď