Switch to full style
Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.

Pravidlá fóra

Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.
Odoslať odpoveď

Re: Pes a vlak

Uto 09.08.2011 17:03

tak tak do juna platilo este citatelne tetovanie teraz uz len cip,ja ked som sla so psom do Prahy vtedy stacilo tetovanie a pas mu nikto ani nepozeral a nakoniec sme ho v tom vlaku aj zabudli :lol: spat sme sli autom bez pasu,keby sme sli zas urcite mu dam ten pas este raz vystavit aj zacipovat ho .clovek nikdy nevie

Re: Pes a vlak

Uto 09.08.2011 18:14

lucik píše:pokiaľ viem, len tí, čo nemajú tetovanie a petpas..
psy, mačky a fretky musia byť nezameniteľne označené a musia mať petpas..


tiez sa mi zda :smile:

Dňom 3. júla 2011 uplynie osemročné prechodné obdobie, do kedy bolo možné spoločenské zvieratá označovať dvomi spôsobmi (dobre čitateľným nezameniteľným tetovaním alebo elektronickým identifikačným systémom - transpondérom) po tomto dátume bude akceptovaná len metóda označením elektronickým identifikačným systémom – transpondérom, ktorý je v súlade s normou ISO 11784 a je čitateľný odčítavacím zariadením, ktoré je v súlade s normou ISO 11785. Nezameniteľné tetovanie u zvierat vykonané pred týmto dátumom je platné, ak je čitateľné a dokázateľné, že bolo vykonané pred 3. júlom 2011.
- zo stranky svps

Re: Pes a vlak

Ned 23.10.2011 20:37

Máme za sebou cestu SNV - Praha a späť.... Cesta trvala cca 9 hodín, malý to zvládal statočne :D tam sme šli ležadlovým, pes v kabelke, v žiline sme stáli 10 minút tak sme vybehli ciknúť no mal taký stres aby nám neušiel vlak že ani necikal :pac: ...... naspäť sme mali v žiline 30 minút na prestup tak to musel cikať :D Ináč nikto mi nič nepovedal na to že je len v kabelke, pekne mi celú cestu prespal na kolenách, vody sa sem tam napil, obkusoval si žuvaciu kosť takže úplná pohoda...... mala som zo sebou pre každý prípad Sedalin, ale nepoužili sme ho :) A nikto mu nekontroloval pas......

takže naša skúsenosť zo železnicami na 1 * :jop:

Re: Pes a vlak

Pon 25.03.2013 15:04

Naša skúsenosť: jeden zo sto sprievodcovi sa nepáči, že Eliška leží na mojom kabáte na sedadle a nemá košík. Iný ma len raz upozornil, že má pes na sedadle mať pod sebou podložku. Inak absolútne nikomu nevadí, že nemá náhubok a je na sedadle. Vážne záleží len a len na sprievodcovi. Niektorí si ju ešte aj vymojkajú iní ma idú vraždiť, že vôbec mám psa.

Re: Pes a vlak

Pia 05.04.2013 20:12

Chystám sa s kamarátkou vlakom no nie ešte teraz ale chceme si pozisťovať toho čo najviac. A ideme s dvoma psami. Ako som si študovala ten železničný poriadok našla som tam niečo o tých kupé a tak. Chcela som sa opýtať že či je jedno aký má košík. Či musí byť kovový alebo plastový. Alebo je to úplne jedno? :smile:

Re: Pes a vlak

Pia 05.04.2013 20:21

je jedno aký bude mať košík

Re: Pes a vlak

Sob 06.04.2013 13:39

Nanda - je to jedno :smile: a z toho kupé ťa môžu vylúčiť len až by psy ľuďom dnu vadili. Z vlaku ťa nemôžu :smile:

Re: Pes a vlak

Sob 06.04.2013 14:55

my sme sli naposledy vlakom asi pred tyzdnom,pri nastupovani mal kosik,ked sme si nasli miesto tak som mu ho dala dole,cestou tam sme sli v kupe a to sme stretli spievodcicku milucku :lol: :lol: a tam nam ukazala kde je este volne,tak sme volsi do kupe,tam som sa spytala ci vadi niekomu psik a ked povedali nie tak sme si prisadli :smile: a uplna pohoda,cestou spat sme uz sli v tom otvorenom vozni sa maly bol najprv na kolenach a potom na zemi lezal,a nikto nic,
aa v tom kupe mal v brusku neplechu :ha: tak si trosku poprdkal,som otvorila dvere a vystrcila mu prdel

Re: Pes a vlak

Sob 06.04.2013 17:30

Margita - :heh:
My sme cestovali asi pred 2 týždňami, poslednú dobu cestujeme autobusom mám dom bližšie k zastávke a nemusím sa trepať celou cestou až k stanici :lol: Ale vo vlaku boli zatiaľ iba príjemný ľudia a vždy sa čudovali že pes vo vlaku, no problém nebol :yes:

Re: Pes a vlak

Ned 07.04.2013 17:14

cestoval tu niekto zo psom vecsim ako NO? moja truba na cca 60 kg a je velka ako buldozer... neviem si cestu s tak velkym psom vobec predstavit, ak si lahne v kupe tak bude cez cele kupe a koniec chvosta bude bubnovat v ulicke, zabera neskutocny priestor a ak stretneme sprievodcu deb*la...je mi jasne ze v poriadku sa nic o velkosti nepise ale handrkovat sa... lebo uz mam blbu skusenost robila som prevoz maciatka z piestan na liptov maly bol v prepravke kedze mala vrch odklopeny este bol na postroji vo vnutri pripnuty ze ak by vyliezol lebo sme cestovali 4h a bol nervozny no kedze sa jednalo o male maca nemal este ockovanie - besnotu, mali sme so sebou ockovaci preukaz s vyjadrenim veterinara ze je zdravy a aj tak nas skoro vyhodili z vlaku takze mam strach co bude ak stretnem zase dakeho takeho ...

Re: Pes a vlak

Ned 07.04.2013 17:54

Ak bude mať pes , košík a lístok tak ti môže sprievodca vliezť na hrb :no: Ja cestujem s tromi psami naraz a tiež si občas vypočujem, ale vyhodiť ani nič podobného ťa nemôžu .. :lol:

Re: Pes a vlak

Ned 07.04.2013 18:22

denčo je väčší ako niektorí NO, ale tak nie až tak. no snažím sa cestovať, ked je menej ludí. aj v busoch. on zatrepe celý priestor na kočíky, ešte aj chvost natiahnutý :pac: ale vo vlaku našťastie chodíme viac osobákmi, takže nie su kupe, tak si obsadíme celé tie 4 miesta, tam sa zmestí pod sedadlá, kolko krát ho ani nevidia... minule bolo ani nie plno, ale každá 4 (akože sedadlá) boli obsadené aspon jedným človekom, tak sme si cestu odstáli, čo sa budem niekomu natískať :lol: teda mohli sme ísť ešte na poschodie, ale to by sa isto dakde strepal zo schodov :heh:
ale ak nikoho neobťažuje (nemyslím samotnou prítomnosťou) tak ťa nemaju dovod vyhodiť

Re: Pes a vlak

Ned 07.04.2013 18:33

ona je kludas a poslusnost ma na 99,99 % ona sa chce len spratat a mat klud len ide o princip ja viem ze mi teoreticky nic nemoze ale nemam sa chut dostavat do sporov zvycajne cestujeme autom ale niekedy je pre mna vlak praktickejsi a aj ked sa truba snazi vyzerat malo volako jej to neide :D ale tak vsadime na velke oci a smutny pohlad hadam nebude problem uz len sa odhodlat lebo mam strach z vystupovania... dnu este prdel vylozim s bozou pomocou ale von :nwm: asi zorganizujem na stanici vykladaciu brigadu :haha:

Re: Pes a vlak

Štv 04.07.2013 19:25

Randy sa hrozne bál, keď som ho prvý krát brala vlakom. Triasol sa, slintal a nemal pokoja. Keď sme šli štvrtý a zatiaľ posledný raz, podriemkával na zemi v plnom kupé :smile: Super psíček, na všetko si zvykne.

Re: Pes a vlak

Uto 23.07.2013 22:03

Chrobacik926 .......ak mozem poradit, tak s vacsim pesanom je dobre ist celkom na koniec vlaku, najsamlepsie do posledneho kupe ak je ta moznost. Tam si moze najst pohodlie a nebudu ho musiet cestujuci podchvilou prekracovat ak by nahodou z kupecka "vytrcal" :no: Na to ti ani sprievodca "chladnokrvnik" nemoze nic povedat. Ja som isla so psom celkovo 8 vlakmi, z toho 7 sprievodcov bolo OK, len jedna sprievodcicka nastojila na nahubku. Mam pitbullstaffku, takze chapem jej poziadavku, naviac je to moja povinnost dat psovi vo vlaku kosik, ale aby som nutila moju selmu v rozpalenej masine dychat len na "pol papule".... to nech nikto odomna neziada. A ak by mala kosik vacsi, bola by to aj tak len nefunkcna ozdoba.

Ak pes cestuje po prvy krat, ci uz vlakom alebo busom, a mava z takych veci strach, myslim si, ze je dobre, ak ide este dalsia osoba ktoru pes pozna a ktorej doveruje. Ta nech nastupuje prva, je vacsia pravdepodobnost, ze pes pojde za nou a ta druha osoba mu moze popripade pomoct pri nastupovani ak treba, teda vylozit prdelku.

Ja som bola vo vlaku dost bezociva a moja fenka sedela pri mne na sedadle ak bol vlak privelmi hlucny a trieskal-buchal. Naviac, platim za nu polovicny listok, ako za dieta a sedia deti na zemi? :hi: .... Mala samozrejme pod sebou osusku. Nikto mi ani raz nic nepovedal. Nahubok som davala len na stanici a pri nastupovani, pretoze ona strasne rada oblizuje ludi a nie kazdemu sa to paci. Ale ked sme sa usadili, nahubok som zlozila. Naozaj velmi zalezi na akych ludi natrafite.
Jeden vlak bol preplneny a jedine volne miesto v ulicke bolo za jedalenskym voznom. A to ludia neustaaaale chodili hore dole, ja som moju fenku zakazdym k sebe pritiahla, ked sa to opakovalo uz po 100x, nechala som ju spat v ulicke a poprosila som zakazdym cestujucich, aby ju prekrocili :smile: ......vsetko dopadlo OK, nikto s tym nemal problem. Kto ako dvojnohy nastupil, tak ako dvojnohy aj vystupil :smile: ........ale pre vase pohodlie, ak pocestujete, radsej si najdite ine miesto ako za jedalenskym voznom.
Ludkovia a nezabudnite, ze vas pes ma vyborny sluch. Aj pre ludi je skripanie brzd casto neznesitelne...co potom pre psa? .....ak sa da, radsej prichod vlaku preckajte v podchode alebo vo vacsej vzdialenosti a az potom nastupujte.

PS: co sa tyka cestovania busom, kamaratke sa niekolko krat stalo, ze ak bol v buse uz jeden pes, sofer ju nechcel s jej psom zobrat. Udajne moze byt v autobuse len jeden pes. Tak to len pre info, aby ste pocitali s tym, ze nieco podobne sa moze stat.
Odoslať odpoveď