Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a vlak

Poslaťod Bee House » Str 03.02.2010 20:42

Mna raz nechceli bez kosika pustit do busu, ked mala moja labicka iba 3!!! mesiace, takze odvtedy nosim kosik furt. A ako naschval odvtedy uz nikto nepindal,aj ked ho mala nemala nasadeny :pac:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mirka151 » Štv 04.02.2010 22:04

Noo tiež musím nosiť vo vlaku košík, lebo určite by ma za to zbabrali :smile: a cestovanie vlakom prežíva môj psík celkom dobre, i ked teraz som s ním už dlho necestovala :smile:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Mirka151
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Pes a vlak

Poslaťod drymarchon » Štv 02.09.2010 13:12

Prosím Prosím! Viem že to sem úplne nepatrí, ale potrebujem zistiť koľko stojí lístok pre dospelú osobu na EC Nové Zámky-Praha? aspoň približne. ďakujem :ahoj:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Pes a vlak

Poslaťod katkariinka » Štv 02.09.2010 13:17

Skus infolinku ZSSK: 18188
(Prva trieda Zo Ziliny do Prahy ma stala 39€)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a vlak

Poslaťod Vevinka » Štv 02.09.2010 16:25

ja som raz isla vo vlaku ked bola nella este malinka a mala som ju skovanu v kabelke...nastastie mi ju nikto nevidel,nesla som slho isla som z BA do Malaciek :lol:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a vlak

Poslaťod drymarchon » Štv 02.09.2010 17:15

katkariinka píše:Skus infolinku ZSSK: 18188
(Prva trieda Zo Ziliny do Prahy ma stala 39€)


ďakujem

Vevinka píše:nastastie mi ju nikto nevidel


a to už prečo? veď pokiaľ máš psíka v "nádobe s pevným dnom" či ako to tam stojí tak za neho platiť nemusíš...
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Pes a vlak

Poslaťod Kača » Štv 02.09.2010 17:38

Áno pokiaľ máš psav prepravke, taške, búde, neplatíš.

A tiež, je písané že ak je pes na kolenách, neplatí sa zaňho.

Chcem sa spýtať, je príliš veľký risk vyložiť bígla na kolená s tým že "uznajú" neplatenie psa? :ua:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a vlak

Poslaťod Vevinka » Štv 02.09.2010 17:45

uz viem :lol: lenze vtedy som to nevedela a som ju skovavala aj vo vlaku aj v mhd :pac:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a vlak

Poslaťod obsidian » Štv 02.09.2010 18:13

Kača píše:A tiež, je písané že ak je pes na kolenách, neplatí sa zaňho.

Nie tak celkom. Ta cast prepravneho poriadku sa vztahuje na schranku, v ktorej je umiestneny pes. Cize, pes musi byt v schranke (ktora je umiestnena pod nohami alebo na kolenach), vtedy za neho neplatis.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Pes a vlak

Poslaťod kohei » Sob 18.09.2010 14:52

no my dvaja už máme 4 cesty vlakom z BA do KE a späť za sebou polnočným rýchlikom Zemplín. pri prvej ceste mal prepravku v ktorej samozrejme nebol pretože keď spí tak sa roztiahne ako žaba. sprievodca pozrel usmial sa a v pohodičke sme cestovali, potom prišla sprievodkyňa a reku že prečo nemá lístok, vravím že mám prepravku a ona na to že má byť v nej ale že nič nevidela a šlo sa dalej, potom sa vrátila že jednoducho si ho musí pohladkať. celú cestu prespal takže v pohode. to mal 2 mesiace. naspäť to isté pekne v pohode prechrápal celú cestu.
na tretiu cestu som sa na prepravku vykašlal a pekne na vodítku až do kupé, samozrejme musel pozerať cez okno. potom sa šlahol na zem a spal až do KE. naspäť do BA mal troška zažívacie problémy a pekne smradľavé vetry až natoľko že spolucestujúci komentovali ovzdušie pri Ružomberku že aký strašní smrad ide z papierničky. tak som ich len upozornil že povodca smradu nie je papiernička ale ten chlpatý na podlahe čo tak spokojne odfukuje. začali sa smiať a paní ho začala hladkať že aký maličký a také voňavé prdy haha. na konečnej v BA som ho ani nevedel zobudiť až som mal pocit že budem musiet asi vyrezať podlahu a zobrať ho s ňou.
no netreba sa báť cestovať vlakom treba mu dať vedieť že ste s ním že sa mu nič nestane a bude v pohode. samozrejme bez prepravky som mu kúpil polovičný lístok s nápisom pes. skvelý zážitok vám poviem :lol:
kohei
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: KE,BA,R614 Zemplín

Re: Pes a vlak

Poslaťod deny » Sob 18.09.2010 17:57

Ono to záleží na sprievodcovi. Aj ohľadom košíka, aj od vyliezania z prepravky/tašky.
Raz sa mi stalo, že som ho v osobáku položila na sedadlo v taške a tak si ľahol, že polovica vytŕčala. Sprievodkyňa šla okolo, pozrela na neho a vyzeralo, že chce niečo povedať, ale to už som ho "pchala" späť do tašky a tak nepovedala nič a šla ďalej. Keď sa potom vracala, tak sa opäť pozrela, ale to už bolo všetko v poriadku. :yes:
A raz sa nám stalo, šli sme rýchlikom. Beny bol pod sedadlom v taške a vôbec ho nebolo vidieť. Sprievodkyňa prišla päť minút predtým ako sme mali vystúpiť. Pozrela lístky a šla ďalej, ja som zhodila batoh, a nechala Benyho aby šiel sám. Nenosím ho v nej. Nie sme na to zvyknutí a ešte k tomu je to aj dosť nepraktické. Vychádzali sme z kupé a čo sa nestalo? Zrazili sme sa so sprievodkyňou, ktorá bola o pár kupé ďalej :ha: . Len na mňa pozrela pohľadom, zavraždím ťa a vybehla na mňa "Bol v taške?" Tak som povedala áno, zakývala jej zachlpenou ružovou taškou pred nosom a utekala kade ľahšie :jazyk: .
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Pes a vlak

Poslaťod Vikiki22 » Sob 18.09.2010 19:24

Nuž, ja som v utorok absolvovala ,,výlet´´ s Eliškou do Brna z Nových Zámkov. EC-čkom trvá cesta 2 hodiny 20 minút. Cena lístka pre psa 11,60 € (čo ma silno prekvapilo). Nemali sme žiadne problémy so sprievodcami.
Popravde, trošku som sa tejto cesty obávala, pretože Eliška nikdy tak dlho vlakom nebola. Max. 1 hodinu do NR alebo SA. Ale moje obavy rýchlo zmizli, keď sme nastúpili a sadla som si. Vlak nebol preplnený, leda ľudí a navyše som sa stretla s kamarátkou, takže o zábavu bolo postarané. Kamarátka vymazlila a pohrala sa s Elou, Ela pozerala po ľuďoch naokolo, zaujímala sa o všetko, čo sa pohlo. Ale nebolo jej ani zle ani nebola nervózna. Bola proste v pohode.
Cesta domov trvala síce dlhšie (vlak meškal hodinu, takže sa to pretiahlo na 3 hodiny 20 minút), ale Eliška polovicu cesty pozerala von oknom a druhú polovicu cesty prespala na mojich kolenách. Takže tak... Cesta vlakom nám nerobí problémy. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pes a vlak

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 18.09.2010 20:51

a ako to riesite s malymi potrebami vo vlaku :hi: ked ste vo vlaku dve tri hodinky ..a ked mu treba..
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Pes a vlak

Poslaťod Nika92 » Sob 18.09.2010 21:35

no, dúfala by som že vydrží a keď nie tak jedine si nabaliť sáčok a vlhké utierky alebo niečo...a zobrať to a utrieť tým mokrým kapesníčkom, nič lepšie ma nenapadá :nwm:
ale na dlhších trasách bývajú také krátke pauzy :no:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J. R. Ackerley
Nika92
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: okolie Senice

Re: Pes a vlak

Poslaťod Kača » Sob 18.09.2010 21:55

Hm... s tým som sa ešte nestretla. Jednoducho keď niekam idem, vyvenčím si psa a musí vydržať.
Už som šla vlakom aj 3:30 a nič sa nedialo.
Zas ten pes nemusí cikať každú hodinu :smile:
Ak je vyvenčení predtým - a nieje chorý, myslím že s tým nieje problém :nwm:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné