Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

PODMIENKY PREPRAVY V IC/EC

Poslaťod janajka » Pia 11.09.2009 14:02

Pes musí mať bezpečnostný košík a musí byť držaný na vodidle. Na prepravu platia podmienky čl. 19 prepravného poriadku (PP). Pri porušení prepravných podmienok zaplatí cestujúci úhradu podľa Cenníka k PP a v najbližšej stanici bude z prepravy vylúčený.
Pes ako sprievodca nevidomého je prepravovaný podľa podmienok čl. 4 PP.


V IC vlakoch s deregulovaným globálnym cestovným sa môže prepravovať v jednom vozni maximálne jeden pes a na určenom mieste. V prípade, že spolucestujúci majú výhrady voči cestujúcemu so psom, sprievodca umiestni cestujúceho na iné vhodné miesto aj keď má cestujúci zakúpenú miestenku.
Druhy cenníkov deregulovaného globálneho cestovného na IC vlaky: G1-IC Flexi a G2-IC Standard - G1D, G2D – 2. vozňová trieda platia pre
- deti od 6 do 15 rokov
- držitelia preukazu FIP 50%
- pes

Druhy cenníkov deregulovaného cestovného na EC vlaky: D2 - EC Standard - D2D – 2. vozňová trieda platia pre
- deti od 6 do 15 rokov (DIEŤA),
- držitelia preukazu FIP 50% (735 2 4940)
- pes
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Pia 11.09.2009 15:56

aaaaaaj tak radsej pojdem starym dobrym rychlikom ci osobakom, ked mam psa, komfort spominanych si velmi neuzijem :heh:
a najlepsie nech su aj sedadla stare kozene, aby sme tam vela chlpov nenechali
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a vlak

Poslaťod camon » Pia 11.09.2009 22:06

nas zajtra caka cesta HE- BA :prd: tak som zvedava na "spolusediacich", ale meda nema problem natiahne sa skoro na cele kupe, hlava musi trcat na chodbu aby mala prehlad a chrape :lol:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Pes a vlak

Poslaťod Amaguk » Pia 11.09.2009 22:09

meddy, tak toto obdivujem :klobuk:
kamoska tiez takto pravidelne cestovava BA-HE-BA s labradorom a ja si to teda vobec neviem predstavit :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a vlak

Poslaťod jakut » Pia 11.09.2009 23:48

My s Myskou sme takto kedysi cestovavali :lol: dedina - Košice - bus a potom KE Bardejov vlak alebo bus, castejsie vlakom, lebo som jej nemusela kupovat listok, kedze som mala na nu tasku :lol: ale vo vlaku som ju pokojne vylozila, sedela mi na kolenach, alebo vedla, niekedy aj objavovala zakutia vlaku. Vzdy to bolo v pohode. V buse sme museli kupovat polovicny listok ak ju autobusar objavil: Niekedy somm ju ukryla :lol: a niekedy ked som pytala listok tak mi sofer zapotil a kde je ten psik, ja ziadneho nevidim :haha: :lol: :hi: Potom este taxikom k nam na podnajom, lebo bolo uz neskoro vecer a trepat sa cez cele mesto sa nam nechcelo ani jednej. Stale sa nasiel nejaky mily taxikar, kt. nas odniesol cca za 4O . 5Osk :lol:
Ale raz v Bardejovskej mestskej doprave od nas jeden :censored: chcel aby mala kosik, no neviem ci kosik na 2 kg YT uz vymysleli,ale podla neho asi evidentne ano. Asi si myslel ze ta moja "zuriva bestia" amputuje koncatiny vsetkym v buse :haha: :haha:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Pes a vlak

Poslaťod camon » Sob 12.09.2009 8:05

Amaguk píše:meddy, tak toto obdivujem :klobuk:
kamoska tiez takto pravidelne cestovava BA-HE-BA s labradorom a ja si to teda vobec neviem predstavit :ach:

my toto nastastie nemame pravidelne, castejsie chodime autom, aj ked ja mam pocit ze meddy sa viac paci vlak, menej zakrut...
ona s tym problem nema, skor ked su daki neprijemni spolucestujuci je to horsie, ale este sa mi nestalo zeby som stravila 7 hodin v ulicke :lol: vacsinou meda hodi taky ksichtik ze ju maju chut hladkat...
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Pes a vlak

Poslaťod skacenka » Sob 12.09.2009 9:31

My tiež cestujeme pravidelne Ke-Nr a Honey celú cestu prespí :lol: Mnule sa nás jeden pán, ktorý pristúpil v ZA pýtal už tesne pred KE-ten psík má tabletku? Ja, že nie..Tak injekciu? Nie...Ale potom čo, veď on sa predsa tri hodiny nepohol :oo: :heh: Ona je fakt tak zvyknutá, že zalahne a celú cestu spí ani sa nepohne, a ja ju môžem presúvať ako handru a ona nič :ha:

jakut píše:Ale raz v Bardejovskej mestskej doprave od nas jeden :censored: chcel aby mala kosik, no neviem ci kosik na 2 kg YT uz vymysleli,ale podla neho asi evidentne ano. Asi si myslel ze ta moja "zuriva bestia" amputuje koncatiny vsetkym v buse :haha: :haha:


Neviem prečo by ten človek mal byť častovaný nejakým :censored: :nwm: Pravidlá platia pre všetkých a tak nevidím dôvod, prečo by aj tak malé psy nemali mať košík :nwm: Za to, že sú malé? Častokrát však agresívne, pričom napr. moja sharpeika nie je....a tá ho mať musí :pac: Okrem toho áno, košíky existujú aj na tak malé psíky :yes:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a vlak

Poslaťod janajka » Sob 12.09.2009 9:43

Tak ja Vam poviem co sa mi vcera stalo. Cestovalo som vlakom IC z Popradu do Bratislavy, listok som si kupila (povinne miestenkovy) pre seba a psa. Isla som Gaiu vyvencit do Popradskeho "parku." Jedna cast je upravena - tam pes nesmie (na Poprad nic vynimocne) a tak som ju vencila v tej druhej zarastenej. A co mi taaa potvora vyviedla, to nikomu neprajem. Ona sa mi zvalila do LUDSKEEEHO :kak: . Stihla som ju este zachytit ale Hold daco sa na nu chytilo.

Som si odusovala ze so smradlavym hovnovym psom do vlaku nejdem, ze sa za nu hanbit nebudem, ale zase by mi prepadol listok a musela by som si kupovat na druhy den novy. Natvrdo som sa rozhodla, ze nejdem ale priatel ma nakoniec donutil (sak on som mnou necestoval, tak preco nie).
Nejak sme ju vyutierali v trave, v hline ale citit to bolo stale, uz aj na mojich rukach. Ja som vsak predsa len do toho vlaku nastupila. Sedela som cely cas na batohu v ulicke pri WC, aby som trochu odviedla pozornost smradu od mojho psa na smrad z WC. A sprievodca? Velmi miilyyyy, stale ma posielal nech si idem sadnut pohodlne na miesto, ze tam bude psikovi lepsie, klima, menej hluku. A na smrad vravel, ze on nic neciiti. Tak som to prezila bez ujmy ja aj cestujuci : ))))))
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Pes a vlak

Poslaťod camon » Sob 12.09.2009 19:54

tak my sme uspesne absolvovali 7 hodinovu cestu, meddy sa natiahla na pol kupe ako vzdy hlava vonku a 90% cesty prechrapala :lol: mala som stastie na super ludi a ked som ju chcela zobrat aby nezavadzala pristupujucim tak vsetci svorne ze neee nechajte ju tak zlato spinka, my ju prekorcime :lol: a to boli uz vsetko starsi ludia, milovnicic psikov cize meda vyhladkana na pol roka dopredu :aplause:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Pes a vlak

Poslaťod jakut » Sob 12.09.2009 22:03

skacenka píše:My tiež cestujeme pravidelne Ke-Nr a Honey celú cestu prespí :lol: Mnule sa nás jeden pán, ktorý pristúpil v ZA pýtal už tesne pred KE-ten psík má tabletku? Ja, že nie..Tak injekciu? Nie...Ale potom čo, veď on sa predsa tri hodiny nepohol :oo: :heh: Ona je fakt tak zvyknutá, že zalahne a celú cestu spí ani sa nepohne, a ja ju môžem presúvať ako handru a ona nič :ha:

jakut píše:Ale raz v Bardejovskej mestskej doprave od nas jeden :censored: chcel aby mala kosik, no neviem ci kosik na 2 kg YT uz vymysleli,ale podla neho asi evidentne ano. Asi si myslel ze ta moja "zuriva bestia" amputuje koncatiny vsetkym v buse :haha: :haha:


Neviem prečo by ten človek mal byť častovaný nejakým :censored: :nwm: Pravidlá platia pre všetkých a tak nevidím dôvod, prečo by aj tak malé psy nemali mať košík :nwm: Za to, že sú malé? Častokrát však agresívne, pričom napr. moja sharpeika nie je....a tá ho mať musí :pac: Okrem toho áno, košíky existujú aj na tak malé psíky :yes:


Keby moj pes niekedy prejavil co i len naznak agresivity, tak mu kosik kupim a dam, alebo vlastnorucne vyrobim a dam. A kazdy pes je taky ako si ho jeho panicek vychova, netreba hned hadzat vsetkych malych psov do jedneho vreca. Ja mam troch malych psov, dvoch YT a farancuzacku. YT kosiky nemaju, lebo sa ich ludia neboja, ale francuzacka kosik ma, lebo aj napriek tomu ze je vzrastom mala vzbudzuje u niektorych respekt a kosik jej davam, ak je to nutne a ak to zakon vyzaduje. Pritom nikdy neukazala stipku agresivity proti cloveku, ani proti psovi. Lebo zboznuje ludi aj psov. O a priatel ma este bulmastifku, je to uz sice dochodkyna, ale kosik ma a aj ho nosieva ak treba a tiez je to take teliatko, len vacsie. Ja sa kosikom nevyhybam, ale ked mam Yt v taske, alebo na rukach, tak predsa koho uz len dokuse :ua:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Ned 13.09.2009 0:32

ked ho mas v taske, tak je to ok, ale postoj "ja mam YT a on kosik nepotrebuje" je nespravny a robi z YT nieco ine ako psa, kedze je jasne stanovene "pes mam mat nahubok" :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a vlak

Poslaťod skacenka » Ned 13.09.2009 7:46

My sme dnes v noci absolvovali dobrú cestu - traja ľudia a traja psy- moja Honey(ktorá je v najlepšom v čase hárania :pac: ), malý argentínec a stafík :ha: Cesta bola fajn, sprievodcovia tiež milí, a keď si niekto po nás sadne do kupé tak sa chlpov nezbaví snáď mesiac :pac:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a vlak

Poslaťod kenny » Sob 24.10.2009 12:38

Pred nejakých mesiacom sme absolvovali cestu z NMn/V do Vrútiek. Pes sa mi viezol prvýkrát a bolo to v pohode, dokonca mi tam aj nastúpil. Bola som rada. V kupé si pes pekne spal.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Pes a vlak

Poslaťod obsidian » Sob 24.10.2009 13:38

V ramci cestovania z Kosic k roznym pohoriam Slovenska nabehame so psami vlakom rocne tisice kilometrov. Clovek pritom postretava desiatky sprievodcov, niektorych aj viackrat. Problem robil zatial len jeden.

Prvykrat ked sme ho stretli tak povyseneckym hlasom monotonne zahlasil "Pes ma mat pocas prepravy vlakom kosik." a stal vo dverach dovtedy kym ho kamos nenasadi spiacemu spicovi. Bolo to na jednej strane usmevne pozorovat ako sa bezvladnemu psovi nasadzuje kosik :). Sprievodca mal samozrejme pravdu takze nebol dovod namietat. Na druhej strane forma akou to vyzadoval, jeho pohlad a skutocnost, ze v kupe sme boli len my dvaja a spiaci pes hovorili za vsetko... Bol to prinajmensom mizantrop, co sa dalo pochopit vzhladom na mnozstvo individui, s ktorymi sa denne stretne vo vlaku. Podla mojho nazoru by vsak mali vo sfere styku s ludmi pracovat len ti, ktori sa stykat vedia bez toho aby to na opacnej strane zanechalo negativnu emocionalnu odozvu...

O par mesiacov sme ho stretli znovu. Tentoraz sme cestovali v kupe 5-ti kamosi, spic a fenka talianskeho chrtika. Prisadli si k nam este chlapec a dievca, ktori cestovali na skolsky vylet do Vysokych Tatier. Nalada bola fajn. Belinda (chrtik) zaspala v kamosovom lone. V tom prisiel stary znamy sprievodca a opat monotonne a povysenecky "Pes ma mat pocas prepravy vlakom kosik.". Uz mu ho isiel kamos davat ked vtom si sprievodca vsimol Belindu. Opat citat z prepravneho poriadku o schranke s pevnym dnom, na co mu kamos odvetil, ze ci ma teraz vysypat veci z batohu a dat tam psa. Sprievodca, ze "ano", zastal si do dveri a cakal. To mi uz nedalo a musel som zakontrovat jednou z verzii vykladu prepravneho poriadku o "psovi v lone". Tak sme sa tam zacali vsetci natahovat dobrych 5 minut (podotykam, ze v slusnom tone). Nakoniec to skoncilo tak, ze sprievodca cakal vo dverach kym sa spiaca Belinda nepresunie do turistickeho batoha a my sme cakali kym on neodide. Odisiel a o polhodinku sa vratil aj s prepravnym poriadkom, z ktoreho zacitoval tu strasne rozvitu vetu o "psovi v schranke s pevnym dnom", ktora ma nejednoznacnu interpretaciu.

Jedna vec je upozornit cestujuceho na to, ze robi nieco zle a druha je sposob akym sa to podava. On to podaval vrcholne povysenecky. Nestacilo povedat, ze v pripade kontroly revizorom sa mozeme dostat do problemov?

Zvysok sprievodcov je takych, ze maximalne upozornia na to, ze pes by mal mat kosik. Ale robia to slusnym sposobom, proti ktoremu nemozno nic namietat. No a najdu sa aj milovnici zvierat. To je potom den krajsi ked vidite ich rozziarene tvare a priatelske slova :jop:.

P.S.: aby nedoslo k nedorozumeniu, pes ma kosik pri nastupovani a vystupovani z vlaku. V kupe mu ho da kamos dolu, cestujeme zvycajne dlhsie nez 1 hodinu...
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Sob 24.10.2009 17:30

na dlhsich trasach davam tiez kosik dole, ale az ked sprievodca ocekuje listky a par krat prebehne okolo a vidi, ze pes spi
naposledy na svetovke trasa senkvice-BA teta sprievodkyna si skoro prisadla a ze pri nej mozu cestovat psy zadarmo
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné