Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a vlak

Poslaťod lucik » Pon 30.06.2008 19:56

vidiiiis, to mas pravdu.. cheche.. :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a vlak

Poslaťod Amaguk » Pon 30.06.2008 19:59

Raz sa mi stalo este s Robinom, ze jeden pan protestovaal, ze "ten pes sem nepojde". Ja na to, ze "ale ja tu mam miestenku", tak rezignoval. No a po chvili cesty uz vymojkaval toho psa, ktoreho najprv tak vehementne odmietal :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a vlak

Poslaťod Aris » Pon 30.06.2008 20:27

Ked sme išli s CSV do Trusalovej tak žiadny problém, ludia ked nás zbadali hned vbehli do nášho kupé či máme volne. Inak mne sa stalo, že ked som nastupovala pred Amorom( CSV) tak on ma zvalil a ja som skončila na zemi asi s 15kg ruksakom. Tak ak je pes horlivý cestovateľ radšej bacha, môžte skončiť na kolaji.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Pes a vlak

Poslaťod lucik » Pon 30.06.2008 20:30

hehe, Lenkin Buddy je zanieteny necestovatel - vopchal hlavu a pol seba medzi schodiky a ani za svet hore.. sme skoro schodiky odtrhli ked sme ho do vlaku prehovarali (nasilim) :pac: Ale ked uz bol vnutri, tak pohodicka lesna..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a vlak

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 30.06.2008 20:50

:hi: noo Buddy radšej busy..tam už vbehne v pohode..ale na začiatkoch sme aj v busoch robili zábavu :ha: a luci videla si z okna aj ako vystupoval v TT??skoro sa tam dolámal trúbka :ach:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pes a vlak

Poslaťod lucik » Pon 30.06.2008 20:54

:yes: videla som, ze najskor sa zaprel a potom ani nie ze vyskocil, ale vypadol :pac: trdielko :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a vlak

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 30.06.2008 20:59

ešte dosť,že aj vypadol :ha: on chcel ísť s Gipsynkooooooou :smile:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pes a vlak

Poslaťod Jannka » Uto 01.07.2008 11:41

Bára píše:.. A blbé je, že do ICčka zvieratá nemôžu...


:lol: Ale coby nemohli. Jasne, ze mozu. Mozu do vsetkych vlakov, ak splnaju prepravne podmienky.
my sme sli uz tusim 5 ciest BA-KE (a naopak) s nasou Jaskou. Prvykrat to bolo,ked mala 5 mesiacov.
A krasne vydrzala, cely cas spinkala. A nikdy ani nemusela mat nahubok (hoci sme ho mali pre istotu pripraveny)
(vzdy ju sprievodcovia hladkali, lebo sa im pacila)

Akurat v Madarsku nemozu do IC-ciek. Co bolo komicke, lebo my sme sli nasim IC do Miskolca a za hranicami prisiel madarsky sprievodca, ktory nevedel ani slovo po slovensky ani anglicky. Snazil sa nam vysvetlit, ze psy v madarskom IC cestovat nemozu. Ale nebolo mu to nic platne, lebo vsak co, listok bol kupeny, IC bolo aj tak nase :hi: len za ich hranicami, no a on nevedel ani slovo po slovensky a tak to vzdal :fizel:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Pes a vlak

Poslaťod mika » Štv 03.07.2008 16:09

Bára píše:Ja som si tiež zisťovala nejaké podrobnosti o cestovaní vlakom... Radšej nekupovať miestenku, lebo ozaj nevieš akých budeš mať v kupéčku spolucestujúcich... Stačí, ak pes vadí jednému... A blbé je, že do ICčka zvieratá nemôžu... Neviem ak ja svoju preveziem domov, keď je to 7 hodinova cesta...:-/



Preco by pes nesmel do IC? Ja chodim z Brna do Blavy EC/IC a nikdy nikdo proti psovi nic nemal :nwm:
Naposledy upravil mika dňa Pia 04.07.2008 13:25, celkovo upravené 1
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Pes a vlak

Poslaťod Tasha » Pia 04.07.2008 8:43

S tými miestenkami, ja keď som s darom cestovala na východ, tak som si kúpila miestenku a som sa pýtala, či potrebuje pes, a že keď nechcem aby sedel vedľa mňa, tak nie :haha: . Keď som vošla do kupe, tak som mala miesto obsadené, slušne som mu ukázala miestenku, tak musel preč. Ale bol tam chlap s malým chlapcom a ten začal strašne nadávať, že ako to je možné a že mám odísť... ukázala som miestenku a že aj on má. Hovorím, tak ja za to nemôžem, ale nikam nejdem. tak sa zdvihol a odišiel. ľudia sa nám dosť vyhýbali, ale boli aj rodiny s deťmi, ktoré si okamžite prisadli a hralli sa s darom. A sprievodca :haha: v pohode. V polovici cesty sa vlak trochu vyprázdnil, tak som ostala sama. prisadol si ku mne jeden chalan, ktorý bol darovi najprv veľmi nesympatický, ale potom si zvykol. A ja som ležala natiahnutá na jednej strane, chalan na druhej a darko dole.

//premazané
//jukel
Naposledy upravil Tasha dňa Pia 04.07.2008 9:50, celkovo upravené 1
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Pes a vlak

Poslaťod Zuzka&Badynka » Sob 05.07.2008 22:37

Ked sme isli IC so psami nikto proti tomu nic nemala . A to sme mali 2 psov sice malych . Ked sme sli do KE z BA cestovaly sme na vecer , ze rano tam budeme . Zavreli sme kupe boli sme v nom 3a 2 psy pustili psov bez kosikov voditiek a mi sme spali. Sprievodkyna dosla a zobudila nas a psy tam na nu stekali a ona , ze jaky zlaty havkovia aspon vas strazia a pozrela cestovne listky a bolo vsetko ok. A cestou spat sme isli taky dobre premrznuty tak moja hava bola zabalena v deka a cestovnej taska . Cestovali sme zasa na noc . A teta spriavodkyna pozera, jake velke vy mate tie tazky. Ja na to v tych taskach su psy. A ona sa na mna tak pozrelala a jej reakcia bola taka ze su stranse chutny ako sa tam tulenia . Ja mam strasne dobre skusenosti cestovanie s vlakmi . Je to urcite lepsie jak autobus. :lol:
Zuzka&Badynka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 281
Bydlisko: Bratislava-Rusovce

Re: Pes a vlak

Poslaťod Bára » Štv 10.07.2008 20:00

Mne to tuším ktosi hovoril, že do IC nemôžu, ale som našla na nete, že s tým problém nie je... :jop:
Ale ako je to v IC napr s veľkým psom, keď tam nie sú kupéčka ale normálny vozeň? Pes môže byť pri mne, aj keď to ostatným vadí? Lebo predsa len v IC-čku nájsť voľné miesto nie je také jednoduché..a ak mám miestenku, tak so psom čo? :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a vlak

Poslaťod schnauzee » Pia 11.07.2008 20:10

Kedysi tak bolo, ze do IC psy nemohli, ale uz to neplati.
Ak je v IC nie kupe ale cely ten vagon, tak si myslim, ze tam sa ako najblizsi spolucestujuci beru ti, co sedia s tebou vo stvorke popripade dvojke, aspon logicky by to tak mohlo byt :smile: v IC-cku miestenku mat musis, takze ak je vlak plny, tazko asi clovek najde nieco volne pre psa. Ale zas tych pripadov, kedy spolucestujuci nesuhlasia so psom, byva pomenej. Mne osobne sa to este nestalo nikdy, kamoske raz, aj to vyriesila. Ak by napriklad niekto v tom vagone nesuhlasil s prisadnutim kvoli psovi, mozno by stalo za pokus si s niekym miesto vymenit
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Pes a vlak

Poslaťod max » Pia 11.07.2008 20:31

My sme cestovali ICckom z Prahy do Bratislavy a teraz nedavno sme casto chodili do Linzu a ziadny problem nebol ani v kupe a ani vo vagone bez kupecok. Mame velkeho psika a vzdy sme sa nejako pomestili. Dobrych ludi a psikov sa vsade vela zmesti :lol:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Pes a vlak

Poslaťod schnauzee » Pia 11.07.2008 20:37

tak tak :yes: dokonca som vzdy mala stastie na takych milych ludi, ze ked som cestovala sama so psom na dlhej trase a potrebovala som na wc, ochotne mi ho postrazili.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné