Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a vlak

Poslaťod drymarchon » Ned 20.03.2011 23:35

no my sme náhubok mali požičaný a vyriešili sme to tak, že sme psom dali náhubky cez krk, ale nie na papuľky. najlepšie bolo že išiel normálny vlak s kupéčkami a tak bol pokoj. a cestu sme zvládli v pohode
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Pes a vlak

Poslaťod janajka » Pon 11.04.2011 17:29

V nedelu som isla IC-ckom s mojim psom z BA do PP. Listok s miestenkou som si kupila uz o 9.00 rano a cestovala som 17.28. Usadim sa do vlaku a cakam, kym sa vlak pohne. Prisla starsia teta s miestenkou 108 - hned vedla mna, nechala si pri mne kufor a odisla niekam prec. Ako si tak sedim, dve minuty do odchodu vlaku, ide si ulickou mlada baba (alebo teda skor v takom veku ako ja). Nakukne, zbada mojho psa a zhíkne. Ježííííš. Pozriem na nu, ze co sa jej nepaci a pytam sa jej ake ma cislo. Odpoveda: 108. (to je vedla mna). Zrazu zbadam v jej rukach voditko a dolu pri nohach stal psik. Preto to jeziiis, lebo dotycna dostala so psom miesto rovno vedla mna. Lenze, vravim jej, ze tu uz daka pani sedi. Pani zatial prichadza a zacnu sa dohadovat, kto ma spravny listok. Zistenie je nastvaniahodne, obe mali rovnaky vagon a rovnake miesto. Tak to dievca s tym psom vravi. Vieto co, vy sedte tu, ja idem dakam inam, aj tak by som tu nemohla byt, nasi psi by sa bili. A odisla dalej. Nuz slovenske zeleznice. Chuuda baba, nechcela by som byt v jej kozi, so psom a nevediet kde je moje miesto.
Okrem tohto bola cesta inak pokojna, akurat len, ze starsia pani sediaca vedla mna sa uistila ci to nie je dake bojove plemeno a potom spokojne povedala, ze ona ma psikov rada a na konci mi Gaiu aj pohladila. Taka bola moja nedelna cesta.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Pes a vlak

Poslaťod katkariinka » Pon 11.04.2011 17:43

Janka,
a kde bola Gaia zlozena? Ja si akosi neviem predstavit, kde sa tam ma k noham taky vacsi pes zmestit :lol:

Inak podobna vec s rovnakym vagonom a miestom sa uz aj mne stala, ale nakoniec sa ukazalo, ze ta druha mala listok na vlak o 2 hodiny skor. :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a vlak

Poslaťod Silvuch » Pon 11.04.2011 17:48

a Gaia nie je bohove plemeno?

EDIT: gramatika. :heh: :heh: :heh: bojovéé. :joint:
Naposledy upravil Silvuch dňa Pon 11.04.2011 18:01, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Pes a vlak

Poslaťod hruska » Pon 11.04.2011 17:51

Miestenky na rovnakom mieste som zazila neraz, aj miestenky na neexistujuce miesta (vymenene vagony) a hladaj si potom miesto so psom :ach:
Katka, da sa to, aj ked extra pohodlne to nie je (najma ak oproti sedi "vajcak" s roztiahnutymi nohami). Moja sa zvycajne vopcha pod sedadla, ak taka moznost nie je, tak s nou bud idem na chodbu alebo lezi medzi sedadlami opreta bud o mna alebo o nohy spolucestujucich :lol: Zatial sa nik nestazoval, mozno si mysleli svoje, ale boli ticho :) A v piatok sme od jedneho Cecha jablcko dostali, ze "kdyz uz tak hezky kouka" :hi:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a vlak

Poslaťod katkariinka » Pon 11.04.2011 17:55

Ja som dnes rano zazila nezaradeny vagon 1.triedy. Neznasam cestovanie bez miestenky, lebo som furt v strese, ze ma niekto vyhodi. :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a vlak

Poslaťod hruska » Pon 11.04.2011 18:01

Neviem ako je to u ostatnych, ale moja obluda casto funguje ako dokonaly odhanac ludi. Otvoria dvere "ups, tu je pes", dvere zatvoria a ja ficim sama :) Najma ked je mokra :heh:

Edit: Kati, ak cestujes so psom, vyhodit ta mozu aj ked mas miestenku :ach:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a vlak

Poslaťod tulenik » Pon 11.04.2011 18:02

:smile: my sme boli na geoeventoch pri ZA, Heidi už je skúsená cestovateľka, takže buď zloží svojich 27 kíl nejako medzi mňa a oprotisediacu osobu (spravidla spolugeocacher/-ka), alebo si sadne, vyloží si hlavu na koleno a nechá sa vyškrabkávať, prípadne začne "baliť" spolucestujúcich :lol: no a samojed vyzerá dostatočne neškodne na to, aby nebudil obavy (bohové plemeno :jop: Silvuch, pekne :lol: ). Už predviedla aj ľah po dĺžke kupé. V podstate nejaké sprosté kydy ešte neboli, pokúšam sa nasadnúť medzi prvými a potom pes funguje ako filter na blbcov.
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Pes a vlak

Poslaťod obsidian » Pon 11.04.2011 18:11

Horsie je, ked sa okolo cloveka ulozi rodina ciernych. :lol: Raz som to zazil v beznom rychliku (ale bez miestenky). Cestoval som sam domov, ulozil sa do prazdneho kupe a 10 minut pred odchodom sa sem nasackovala trojgeneracna tlupa ciganov. Koniec sveta, len strielat. :ach: Nezostavalo nic ine, iba sa zdvihnut a presadnut si co najdalej od toho hlucneho ansamblu.

Ale so psom sa este nestalo, ze by sa odvazili vojst (najma vlcieho spica sa bali ako cert kriza :lol:).
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Pon 11.04.2011 18:15

hruska píše:Edit: Kati, ak cestujes so psom, vyhodit ta mozu aj ked mas miestenku :ach:

psa ano, ale teba nie.. chcelo by to nejaky bluf s priviazanim psa do ulicky
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a vlak

Poslaťod hruska » Pon 11.04.2011 18:23

Mackie, pes sa da priviazat o drziaky pri oknach. Problemom su nastupujuci/vystupujuci ludia a tiez mi raz teta sprievodkyna povedala, ze mam psa "odstranit" z chodbicky, na ktorej bola kvoli plnemu kupe.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Pon 11.04.2011 18:41

tak si pytaj miesto, kam ho mas dat :nwm: v prepravnom poriadku je len to, ze ak spolucestujuci si psa v kupe nezelaju, mal by ist prec, ale o ulicke sa tam nepise
a keby si ho nedala prec a nemoze byt ani pri tvojom sedadle, mas si ist sadnut na strechu?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a vlak

Poslaťod hruska » Pon 11.04.2011 18:52

Ale v ulicke zavadzia. Zatial sa mi nestalo, ze by spolucestujuci namietali, ak by sa stalo, zbalim veci a presadnem si dufajuc, ze nik nenastupi. Pripadne by som sa spytala sprievodcu, ci nevie o niecom volnom. Co ine sa da spravit?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a vlak

Poslaťod tulenik » Pon 11.04.2011 19:26

Aj tak je to pri*ebaná šikana na základe predpojatosti...
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Pes a vlak

Poslaťod hruska » Pon 11.04.2011 19:29

Ale zasa o tom, ze mozu nesuhlasit so psom v kupe, vie len minimum ludi.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné