Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a vlak

Poslaťod katkariinka » Sob 26.02.2011 11:50

ZdenulkaM píše:dnes sa my stala velmi neprijemna vec :ach: v kupe bolo strasne teplo..na skapatie..tak som davala malemu furt pit :ach: a on ma ocikal :prd: a to sme isli dokopy dve hodinky..to som mu fakt musela dat vela vody :angel: lebo inak vydrzi dlho :ach:


Tak toto potesi. :lol: Aspon mas mierku, co uz je vela vody :D

tulenik píše:katkariinka, ten jediný pes, čo ma kedy rafol a bol to YT, ma rafol zrovna vo vlaku

:haha: Ten vcera tiez vyzeral "utocne" - hovel si na sedacke (na decke) a tvaril sa velmi dolezito.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a vlak

Poslaťod Siss@ » Sob 26.02.2011 14:45

Gwen rada cestuje vlakom :lol:
kupujem listok aj jej, lebo sprievodca moze byt hocaky CENSORED no a foxlia prepravka nie je zas az tak mala ze na kolena :ha: niekedy ju mam vonku, niekedy v boxe...

v januari sme isli z CR z klubovky domov, s 3 prestupmi, to bol brutal... na poslednom prestupe sme sa nahodou dostali do prvej triedy a sprievodca nas tam nenasiel :heh: a tak foxla mala cele sedadlo pre seba... co sedadlo, cele kupe :lol:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Pes a vlak

Poslaťod Minnie » Ned 27.02.2011 16:42

myslite, ze bude moc divne ked vezmem psa, takeho prerastenejsieho 14 kg krizenca buldocka na cestu vlakom do cestovky? :nwm:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Pes a vlak

Poslaťod obsidian » Ned 27.02.2011 17:10

Je to tvoja vec, ze v com nosis psa. Ak ho potrebujes mat v taske, tak ho tam das a hotovo.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Pes a vlak

Poslaťod Minnie » Ned 27.02.2011 17:23

dobre dobre :yes: trochu sa potrebujem uistit, ze sa s nim zvladnem terigat 3 hodiny vlakmi a este busom. dufam, ze si zachova svoju flegmo-povahu a bude celu cestu pokojne lezat..
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Pes a vlak

Poslaťod obsidian » Ned 27.02.2011 17:28

Skus mu dat aj nejaku jeho oblubenu hracku. Ked som so svojim cestoval prvu dlhsiu cestu (2h non-stop), pribalil som uzlik. V polovici cesty sa zobudil, zahrali sme sa a potom chrapal dalej. Psy nezvyknu panikarit vo vlaku, predsalen to menej natriasa nez autobus.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Pes a vlak

Poslaťod Minnie » Ned 27.02.2011 17:51

on na hracky nie je. su mu ukradnute :ua: utesuje ma to, ze po 2h cesty v kuse budeme prestupovat, tak sa trochu prevetra, pochodi si. ked mal nohy este v poriadku, tak sme s nim dost casto chodievali vlakom ku babke (asi 5 min cesta vlakom). spraval sa v pohode, pokojne sedel alebo lezal na zemi. mas pravdu, v buse to zvladal ovela horsie, dlhsia cesta, malo miesta okolo seba, celu cestu bol nepokojny. no uz sa tesim na stredu :-D ale tak si hovorim, ze za to, aby na niekolko tyzdnov zmenil mestske prostredie za dedinske mi to cestovanie stoji :smile:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Pes a vlak

Poslaťod katkariinka » Ned 27.02.2011 18:02

Minnie píše:myslite, ze bude moc divne ked vezmem psa, takeho prerastenejsieho 14 kg krizenca buldocka na cestu vlakom do cestovky? :nwm:


Ja mam sice mensieho psa, ale kedze nemam tasku na psa, uz sa tiez niesla v cestovke :D A raz dokonca aj v takej tej jutovej TESCO taske :lol: (pašovali sme ju na sestrinu promociu :haha: )
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a vlak

Poslaťod Minnie » Ned 06.03.2011 19:07

Tak mi toho mojho stekaca nakoniec doviezol brat autickom. Tesim sa, ze je uz tu. NR park sa mu vcera moc pacil :no:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Pes a vlak

Poslaťod drymarchon » Sob 19.03.2011 13:25

teda do akého veku šteňa nemusí mať náhubok? hľadala som všade, ale nenašla som nič. zajtra cestujeme do Nitry, náhubok máme požičaný, ale je nám trochu veľký, takže by som nerada mala problémy. od viacerých som počula že náhubok treba od 6 mesiacov, my budeme mať teraz 5.
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Pes a vlak

Poslaťod Jannka » Sob 19.03.2011 17:44

To nikde nepise, odkedy treba. Prosto treba mat. Medzi nami - steniatka bez nahubku toleruju, zavisi to od sprievodcu, akeho stretnes. Na tvojom mieste mu zavesim nahubok na krk, akoze "ho ma" a som si ista, ze ti nic nepovedia, naopak - ze ho budu este vyhladkavat :lol: Ale ak by nahodou, tak mu ho nasadis a vyhnes sa tak problemom :ahoj:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Sob 19.03.2011 23:06

cevecko v takomto veku je "obrovske" a ziadne steniatkovske vyhovorky ti neprejdu + este mozes dostat aj pokutu
kazdy pes musi mat (mal by mat, ale pozname vynimky udelovane istym "psom") nahubok, ak nie je v prepravke
ja mam Haator od 4 mesiacov a prakticky odvtedy aj nosila nahubok do MHD, lebo po par vyjdeniach sofera z kabinky, nech jej dam nahubok, som ho uz davala automaticky a neriesila zbytocne konflikty
no a na rozdiel od MHD ci SAD, kde ta nemusia bez nahubku vziat, do vlaku sa dostanes, ale ako som pisala, mozu ti dat pokutu a fakt to nestoji za to
skor ci neskor sa musi naucit na nahubok, tak radsej skor
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a vlak

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 0:19

To s tými 6 mesiacmi je fáma, nič také neexistuje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes a vlak

Poslaťod Millie » Ned 20.03.2011 10:57

Min mesiac som cestovala vlakom s 3mes stenatom NO smer Bratislava Kosice. Normalne cestujeme touto trasou kazdy tyzden. Stena je zvyknute v prepravke o rozmeroch 60x40, do ktorej sa chvalabohu zatial stale zmesti. vacsinu casu kuka, alebo prespi. Prepravka je rozmerovo v pohode umiestnitelna medzi sedacky v otvorenom vozni. Takze ziadny problem :jop: Minule sme vsak natrafili na sprievodcu, ktroy nas chcel z vlaku vyhodit, pretoze co si myslim, ze kde s tym psom cestujem vsak je to velky pes :D A ja ze nie, ved je to batozina. A on ze predsa takeho psa pozna, ze to je NO!!! No hovorim si pan je znalec :D a ze na velkeho psa musim mat listok. A ja ze to je sice pravda, ale ze ta prepravka je moja batozina a to co je v nej ho zaujimat nemusi. Nakoniec som sa s nim vyhadala, ale prislo mi to take celkom vtipne.
Naozaj to zalezi od cloveka. Poznam aj takych sprievodcov co sa pridu pomojkat. A kosik fakt neriesia. Myslim ze do velkej miery to zavysi aj od toho ci je vo vlaku revizor alebo nie. mat kosik v kazdom pripade odporucam. Alebo vlastne hocico, co sa vzhladovo na kosik podoba, koli predpisom. Steniatko na kosik treba zvykat postupne a pokial ho evidentne netoleruje, je blbost ho trapit xy hodin. Neboj sa, nedostanes pokutu. Pokial ho budes mat, sprievodca ta upozorni, aby si mu ho zalozila pokial mu o nieco pojde. A pokial nie, je to na tvojich spolucestujucich. V kazdom pripade, sa da zlozit ked sprievodca zajde. A zas na druhej strane kazdy tyzden stretavam vo vlaku metly bez kosika. Vsak maly pes nehryzie, nie?
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Ned 20.03.2011 12:39

Neboj sa, nedostanes pokutu

drym, neboj, Milliie zatiahne tych 30 eciek za teba :haha:
(toto proste nemozes napisat, lebo pokutu dostat moze a velmi pravdepodobne aj dostane)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné