Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a vlak

Poslaťod l.u.c.i » Str 24.07.2013 13:24

chrobacik926 píše:dnu este prdel vylozim s bozou pomocou ale von :nwm: asi zorganizujem na stanici vykladaciu brigadu :haha:


Vravis, ze je obrovska a ma 60kg...to akoze nevie vyskocit sama do toho vlaku a tiez z neho aj vyskocit dole??? Moj Bender ma 28kg a nikdy som ho ani do busu, elektricky, vlaku, nikde nevykladala a neskladala. Raz ked sme nastupovali do vlaku, tak sa mu smyklo alebo to nevymeral, ale potom sa tam aj tak dostal.
Obrázok
l.u.c.i
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232
Bydlisko: BA/KE

Re: Pes a vlak

Poslaťod elbro » Štv 01.08.2013 7:22

Prosím, nenájde sa tu niekto, kto na dovolenku do Chorvátska so stredným/veľkým psom cestoval vlakom (nie v prepravke)? Prípadne, ak niekoho poznáte a súhlasil by, že by ste mi na neho poslali (najlepšie mailový) kontakt? Nájde sa niekto? :nwm:
elbro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pes a vlak

Poslaťod janka926 » Štv 01.08.2013 12:49

l.u.c.i píše:Vravis, ze je obrovska a ma 60kg...to akoze nevie vyskocit sama do toho vlaku a tiez z neho aj vyskocit dole???

ona nevyskoci je zavalita, a ma problemy s nohami takze napriklad vykladanie do vysokeho auta mame nacvicene tak ze vylozi hornu polovicu tela a ja zadok kedze na rukach ju nezdvihnem ale toto ltt zvladam :joint: takze sice problematicky ale myslym ze hore by to este slo aj ked by som si asi zase chrbat odpalila ... lenze dole z vlaku ju ja nezlozim, pomaly nezide lebo je to moc strme , a skocit ju nenecham koli noham... a ja sa so psom mordujem sama nehrozi ze by niekto so mnou siel na vylet nech ma pes vyzitie uz takto na mna pozeraju ako na vysinutu niekedy koli mojim nazorom ...
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: Pes a vlak

Poslaťod l.u.c.i » Pia 02.08.2013 9:28

Aha, no tak to chapem potom :smile: dufam, ze Bender bude co najdlhsie zdravy nech moze pekne sam (on sa totiz napriklad na ruky nechce dat dvihnut, takze mu nic ine nezostava len sam :lol: ). A nikto s tebou nechce chodit na vylety? odkial ze si? :angel:
Obrázok
l.u.c.i
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232
Bydlisko: BA/KE

Re: Pes a vlak

Poslaťod janka926 » Pia 02.08.2013 12:58

z liptova a kedze by sa mi silno hodilo premiestnovanie so psom na turiec rozmyslala som nad dacim takymto ono predtym kym nebolo treba sa to dalo lebo chodil taky nizky novy minivlacik ale presunuli mi ho na inu trasu ako natruc :/ tunajsie kopce pre nu moc nie su a kedze chodime na 3-4 hodinove prechadzky co sa da mame uz daaaaaaaavno schodene a tam je ti idealne sem tam tam travim vikend, pes by im nevadil a maju tam nadhernu rovinatu prirodu ze by som ju aspon obcas zobrala, ona totalne novych ludi a miesta a zazitky - kompenzuje si minulost
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: Pes a vlak

Poslaťod l.u.c.i » Pia 02.08.2013 13:24

No skoda, ak by ste boli z Ba alebo Ke, tak by sme mohli dat nejaku prechadzku obcas, ale na liptov a turiec sa tak casto nedostanem. Tak drzim palce, snad vam to vyjde a budete to mat pestrejsie :smile:
Obrázok
l.u.c.i
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232
Bydlisko: BA/KE

Re: Pes a vlak

Poslaťod janka926 » Pia 02.08.2013 18:55

dakujem pekne :) hadam sa nam dako podari nieco vymysliet
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: Pes a vlak

Poslaťod mart.ina » Sob 03.08.2013 15:36

chrobacik odkial si? mam teraz prazdniny, takze relativne som doma, ak budes chciet niekedy na vylet mohli by sme niekam vypadnut. mam fenku, skor ignorant ku iným, ale výlet by sme priali obe :smile: s cestovanim problem nemame, vylozit pomoct mozem.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Pes a vlak

Poslaťod bajuss21 » Str 14.08.2013 12:39

zajtra sa chystáme s mojou 4 a pol mesačnou na hodinovú cestu vlakom...kratšie zvládne v pohode ale hodina je pre ňu asi viac než dosť...nestalo sa vám, že vám psík vykonal potrebu vo vlaku? pretože to trdlo vie vždy najviac prekvapiť vtedy kedy nemá :heh:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Pes a vlak

Poslaťod sabe » Str 14.08.2013 12:42

bajuss21: my sme sli so skoro 4 mesacnou asi 3h vo vlaku a pohoda :) Plus este predtym pol hodina MHD.
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Pes a vlak

Poslaťod bajuss21 » Str 14.08.2013 16:42

tak super, dúfam, že to zvládneme :yes: a keby dačo berieme sáčky, handru, utierky :lol:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Pes a vlak

Poslaťod foxica » Pia 16.08.2013 12:51

Nemáte náhodou niekto skúsenosti s cestovaním so psom vlakom v Nemecku? Akosi sa neviem k ničomu dopátrať na ich stránke... :nwm:
foxica
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Pes a vlak

Poslaťod katkariinka » Str 11.12.2013 18:29

Práve sa veziem vo vlaku aj so psíkom, sprievodkyňa ma upozornila, že od januára budú nové pravidlá prepravy psov. Údajne bude musieť byť v schránke s nepriepustnym dnom.
Na stránke zatiaľ nové info nie je....
To bude teda fakt super.... :censored:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a vlak

Poslaťod Margita » Str 11.12.2013 18:33

to by som sa pozrela ako by niekto prepravoval bernardina v schranke s nepriepustnym dnom :heh: cez tie uzke dvere by sa taka prepravka ani nezmestila a ani do kupe,zeby sa dali prepravovat len nakladnym vlakom?a ludia pojdu osobnym,a to by este museli nejako zosynchronizovat,aj cas prijazdu,nie ze ty tam budes a pes o tri hodiny :lol: strcit maleho psa do prepravky je najmenej,ale co s tymi velkymi?podla mna hlupost

edit,aj teraz je v podmienkach prepravy ze v schranke alebo kratka vodzka a nahubok
tym padom zakazu prepravu velkych psov?alebo vyhradia cely vagon a rozsiria dvere?skus sa spytat ked sa vezies :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes a vlak

Poslaťod katkariinka » Str 11.12.2013 18:36

Margita, môj názor - veľkého psa len v schránke v nákladnom priestore, malého pod nohami.

Edit: teta sa tvárila, že detaily ešte nevie.
Edit 2: teta naozaj detaily nevie, ale fakt to vyzerá na tú schránku povinnú :/ . Snáď je to len zmatocna správa...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné