Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a vlak

Poslaťod Silvuch » Pon 11.04.2011 18:34

V IC je velmi malo miesta. :ua: Raz som Baryho uviazala na miesto batoziny, ale prisla teta, vyhodila mi psa, a dala si tam batoh a odisla do druheho vozna. A potom, ze plat za psa polovicu.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Pes a vlak

Poslaťod hruska » Pon 11.04.2011 19:20

Ja si v ICckach zvyknem kupovat miesto do "jednotky", na to samostatne miesto pri dverach (pri stojanoch na lyze). Bohuzial, z 10tich pokusov tam sedim raz, lebo vagon bud vymenia alebo sa teta preklikne a da mi listok inam. Ale skutocne mozem povedat, ze zatial nemam vyslovene zle skusenosti, minule dokonca kvoli nam sprievodca stiahol teplotu vo vozni, lebo sa mu zdalo, ze Foxus strasne dychci (na trase KE-BA robi jeden uzasny sprievodca, ktory opicu vzdy vymojka)
Naposledy upravil hruska dňa Pon 11.04.2011 19:30, celkovo upravené 1
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a vlak

Poslaťod Silvuch » Pon 11.04.2011 19:26

Na IC sprievodcov sa stazovat nemozem ... Minule mi prerazali cestu ulickou.. Zlati su. :jop:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Pes a vlak

Poslaťod janajka » Pon 11.04.2011 19:29

katkariinka píše:Janka,
a kde bola Gaia zlozena? Ja si akosi neviem predstavit, kde sa tam ma k noham taky vacsi pes zmestit :lol:

v pohode, ja si pytam vzdy dvojku. Tam je miesta dostatok. A okrem toho, ja chodim proti prudu. Presne vtedy, kedy sa vsetci trepu do hlavneho mesta, ja sa trepem opacne a naopak.

a silvi, nie nie, nie je bojove.

hruska píše:(na trase KE-BA robi jeden uzasny sprievodca, ktory opicu vzdy vymojka)

poznam ho, je skvely :jop:

inak obsi, s tymi ciganmi (to strielat sa mi nepacilo, ale ine som chcela) kamoska si kupila miestenku vo vlaku, prediera sa ulickou, hlada svoje cislo, pomaly sa blizi k spravnemu kupe a co oci nevidia. Kupe pre 6 osob obsadene piatimi ciganmi a jedno miesto cakajuce prave na nu. Chvilu zufalo stala s tym listkom v ruke a vahala, co teraz spravi. Lenze skor ako si to stihla rozmysliet, cigani jej otvorili dvere a pozvali ju dnu. Potom bola cela cesta vesela, dali jej vypit daky alkohol a nakoniec aj jednemu dala svoje telefonne cislo. A potom si chodila pre rady ako mu ma naznacit, ze ona s nim nechce travit spolocny zivot. :heh:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Pes a vlak

Poslaťod obsidian » Pon 11.04.2011 19:58

Offtopic: janajka, to bola vyslovene otravna tlupa v kombinacii s expresivnym vyjadrovanim. Selektujem vzdy na zaklade spravania. Napr. minule cestujem elektrickou s Rebelom. Nastupi cigan, dost spinavy, dost prepoteny. Po chvilke sme sa dali do reci, ze aj on ma doma maleho psika, boxera. Bolo na nom vidiet, ze sa mu Rebel paci, ho vyhladkaval. :smile: Fakt slusny clovek, diametralne iny nez ta tlupa.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Pon 11.04.2011 21:15

prave preto, ze v IC sa predavaju len miestenky a realne nie je moznost stat v ulicke, so psami nim nikdy nepojdem
v normalnom rychliku je stale bezna prax zatrepana ulicka, a tak si mozu vsetci (aj sprievodcovia) vybrat, ci klepnu po prstoch pripadnemu nespokojnemu spolusediacemu, alebo sa budu stale predierat cez ulicku cezo mna a dvoch psov hadzucich sa na voditku
Offtopic: inac, stale je moznost stazovat sa :lol: ja som dnes pisala zatial neoficialnu staznost na jednu SAD, lebo sofer ma vyhodil z miest, kde bolo napisane ZAKAZ OBSADZOVAT TIETO MIESTA OSOBAMI ZTP, take nieco si dovolit, a nemat v autobuse vyhradene miesto, ked v prepravnom poriadku to je ako povinnost, to nenecham len tak
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a vlak

Poslaťod hruska » Uto 12.04.2011 6:16

Offtopic: Mackie, mozem poprosit kusok tvojej asertivity? :lol:
Ja v poslednej dobe tiez vacsinou chodievam skor rychlikmi prave kvoli nedostatku miesta, miestenka "na chodbu", aby pes mal viac miesta a mohli sme si vystriet lapsare.
Mne raz predavacka listkov poradila, ze nemam si kupovat listky do kupe, ale do otvorenych voznov, lebo vraj odtial ma vyhodit nemozu. Zatial kupujem do otvorenych len tie "jednotky", inak vzdy kupecka, ktore mi viac vyhovuju - az kym ma niekto nevyhodi.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a vlak

Poslaťod janajka » Uto 12.04.2011 6:54

a uz ta niekedy niekto vyhodil?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Pes a vlak

Poslaťod hruska » Uto 12.04.2011 7:14

Som to zle sformulovala, nie, zatial ma nik nevyhodil, tak ostavam kupeckova. Ako som pisala, obcas opica odstrasuje a sedime same :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a vlak

Poslaťod camon » Uto 12.04.2011 7:28

neviem ci je to velkostou mojho psa (vacsinou si ju nevsimnu) ale ja som zatial vo vlaku problem nemala, uvidim ako sa bude cestovat s dvoma :ach:
Offtopic: a k tym ciganom, tiez som sla raz v IC, miestenka v ruke, hladam miesto a rovno na mojom cigan :hmm: tak sa ho pytam ci ma miestenku, on jasne ze heeeeej, tak nech mi ukaze,lebo ze tu mam ja...tak sa ospravedlnil, ze si zmylil cislo a sadol si oproti....asi po pol hodine prisiel sprievodca, skontroloval listky, pochvilke sa vratil a vzal mojich dvoch spolucestujucich do ineho, prazdneho kupe....tak mi bolo jasne ze isto mali miestenku :hmm: ale bola som vdacna ze ich odpratal...
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Pia 15.04.2011 13:24

Offtopic:
hruska píše:Mackie, mozem poprosit kusok tvojej asertivity? :lol:

nejde o asertivitu, ale nasertivitu, ved viete odkedy
ale odpisali mi, uspokojivo, som spokojna :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a vlak

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 15.04.2011 14:30

neviem si predstavit cestovat s velkym alebo aj len strednym psom v pendoline :ach: ked som sla Brno-Bratislava ,tak som sla pendolinom...otras :ach: mne sa vobec nepacil..nejake stiesnene to tam bolo :ach:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Pes a vlak

Poslaťod Pinklady » Pia 15.04.2011 15:59

No ja som pred tyzdnom cestovala v tom takom otvorenom vozni bez kupeciek, isli sme dvojhodinovu trasu a pes buldocek uplne v pohode, po Trnavu sme stali, lebo miestenky uz neboli a nedali sa kupit, tak pes pekne von z tasky,lehnil na zemi, okolo vsade ludia, on nic. Tak mam stastie, ze je taky kludas. Potom sme si sadli, pes sa dal do tasky a tam drichmal az kym sme nesli vystupovat. Nas nema rad iba vystupovanie z vlaku, to neviem preco ale nemusi. Inak mame fajn skusenosti, vo vlaku mi vydrzi bez problemov a hra sa na zivu hracku.
V IC sme este nesli, ale mozno vyskusame.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Pes a vlak

Poslaťod 110mat110 » Pia 15.04.2011 18:08

My sme taktiez pred par tyzdnami absolvovali cestu vlakom a potom busom nazad. Vlak bola absolutna pohoda, len skoda ze KE 3 nastupistie je nizke, tak sme Niki museli vykladat dvaja do vlaku :smile: ja, som bol hore a otec mi ju z nastupistia podal. Vo vlaku neboli kupe, len klasicke 4 sedacky, ktore sme obsadili, a naivne dufali ze sa Niki vojde pod nohy. Nevosla sa :nwm: Tak obsadila ulicku a kto chcel prejst musel poprosit. Sprievodca nemal namietky dokonca ani proti tomu, ze oslintala celu podlahu. Jedine ked chcel prejst sa museli spoluziaci postavit a ja stiahnut Niki pod nohy. Ale najlepsie bolo aj tak vystupovanie, kde na moje pocudovanie Niki aj na vysokom nastupisti zaryla pazury do podlahy a nie vyskocit. Musela ju potlacit ucitelka :pac: Ale tak zijeme :jupi: a najblizsia cesta asi bude vlakom
110mat110
Šteniatko
 
Príspevky: 97
Bydlisko: Perši valal za Košicami

Re: Pes a vlak

Poslaťod Lucka Wylde » Pon 18.04.2011 11:54

Ja som s mojim hafanom sla raz Slovenskou strelou trasa Praha-Bratislava, je to tam take dost stiesnene a on to vyriesil tak ze mi vyskocil na kolena a so svojimi 25 kilami tam ostal spat cele 4 hodiny... som nevedela vstat ked sme mali vystupovat, kolena uplne znefunkcnene :lol: A raz som sla este takym normalnym vlakom na navstevu k mojim rodicom na dzedzinu, to sme sedeli v kupe a on sa hned skravil na sedacku vedla mna .. ale ziaden problem, revizorka ho vymojkala a sedeli s nami este take 2 baby ktorym nevadil, pravda je ze si k nam nikto iny uz nesadol ale aj tak by nemal kam :lol: Inak cestuje uplne vzorne - v aute, v taxiku, dokonca sme boli nuteni pouzit raz aj mestsku a no problemo :jop:
*** life is too short for cheap wine & slow dogs ***
Lucka Wylde
Snoopy
 
Príspevky: 111
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné