Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a vlak

Poslaťod skacenka » Štv 18.06.2009 11:03

nikolletttka píše:neviete niketo ako je to s vlakovou dopravou v cechach? kedze si asi pravdepodobne pojdeme pre dalsieho psika do prahy a chceme ist tym rychlim vlakom co stoji len v prahe , brne a v BA..staci ked ju zoberem do prepravky a tak ako u nas potom listok neplatim ci ako???


V Čechách sa platí za psa vo vlaku len 15kč.Ale neviem či keď je v prepravke tak sa neplatí...

Inak čo sa týka otázky či stačí len ohlávka-všetko záleží od sprievodcu vo vlaku-ohlávku ako náhubok uznať nemusí :nie: My chodíme vlakom pravidelne a zatiaľ sa nám stalo len raz,že chceli aby som Honey nasadila košík-ale najprv mi chcel dať pokutu 800sk-že som porušila prepravný poriadok-a pritom Honey spala podo mnou a v kupé s nami bola len jedna pani ktorej nevadilo,že nemá košík...Ma zas tak vytočil ten kontrolór,ale nakoniec som to ukecala :yes:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a vlak

Poslaťod Aris » Štv 18.06.2009 17:40

Ja sa chcem spýtať na tie také vlaky kde nie sú kupé ktoré napr. jazdia po Tatrách alebo od Kralovian po Dolný Kubín. Ked niekomu bude pes vadiť musím ísť odtial preč? a kam je to len taký dvojvoznový vlak?
Ked sme cestovali s Nového Mesta nad Váhom do Dolného Kubína(Malý Bysterec) tak všetci si ho mojkali nikomu nevadil nás volali asi do troch kupé :heh: a s Kralovian do Malého Bysterca sme išli vlakom ktorý vozí žiakov takže to už som si ani nevidela psa len kopu detí okolo nás :haha:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Pes a vlak

Poslaťod deny » Štv 18.06.2009 19:06

Aris, niekolkokrat som cestovala s Benym Kežmarok- Poprad tym rozkosnym nizkym modrym vlakom co jazdi aj pod Tatrami, a nemala som problem.
Ono ta v tych malych vlakoch nemaju kde vyhodit, jedine ak tak na iny koniec vlaku, ale to sa vacsinou nestava, lebo nastastie vela ludi nevie ze to moze. Takze nerob si vobec starosti, pokial pristupi nejaky antipsickar tak si hadam k tebe nesadne a ak prides najprv ty a je poloplno tak sa len treba spytat "mozem?" a velavyznamne pozriet na psa a uvidis co povedia.
Raz som tym vlakom cestovala, pricom bol strasne natrieskany (zivo si na to spominam, pricom si vobec neviem spomenut kam sme to vlastne sli :pac: ), nemala som sa kde ani pohnut, pes musel byt v taske... plno ludi, neprisposobivych obcanov... no "romantika", Benyho som vopchala ku nejakemu kociaru, chlpy vsade, teplo... no nic moc, ale na psa nikto nic nepovedal, i ked chlpy tam lietali :jazyk: ...
A este si spominam ako sme sli s Bárou z PP cez KK a ona do SL, vtedy bolo tiez plno, vsade ludia, a ani nie tak Beny ako Chelsea (NO), ktora perfektne zavadzala, a ked sa uz chvilu upokojila tak vlak zastal a ludia chceli vystupovat :heh: ..., ale tiez nikto nic nepovedal, i ked niektori sa tvarili ze ako "co to ty tu chces" :lol: ...
Nemaj strach, vyhodiť ťa z vlaku nemozu pokial mas listok pre seba a pre psa, alebo ak je pes v taske. :no:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Pes a vlak

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Štv 18.06.2009 22:24

Už som s Ťapkou išla vlakom, nič som za ňu nemusela platiť ale musela byť v taške... :jop: :lol:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a vlak

Poslaťod Aris » Pia 19.06.2009 18:16

deny píše:Aris, niekolkokrat som cestovala s Benym Kežmarok- Poprad tym rozkosnym nizkym modrym vlakom co jazdi aj pod Tatrami, a nemala som problem.
Ono ta v tych malych vlakoch nemaju kde vyhodit, jedine ak tak na iny koniec vlaku, ale to sa vacsinou nestava, lebo nastastie vela ludi nevie ze to moze. Takze nerob si vobec starosti, pokial pristupi nejaky antipsickar tak si hadam k tebe nesadne a ak prides najprv ty a je poloplno tak sa len treba spytat "mozem?" a velavyznamne pozriet na psa a uvidis co povedia.
Raz som tym vlakom cestovala, pricom bol strasne natrieskany (zivo si na to spominam, pricom si vobec neviem spomenut kam sme to vlastne sli :pac: ), nemala som sa kde ani pohnut, pes musel byt v taske... plno ludi, neprisposobivych obcanov... no "romantika", Benyho som vopchala ku nejakemu kociaru, chlpy vsade, teplo... no nic moc, ale na psa nikto nic nepovedal, i ked chlpy tam lietali :jazyk: ...
A este si spominam ako sme sli s Bárou z PP cez KK a ona do SL, vtedy bolo tiez plno, vsade ludia, a ani nie tak Beny ako Chelsea (NO), ktora perfektne zavadzala, a ked sa uz chvilu upokojila tak vlak zastal a ludia chceli vystupovat :heh: ..., ale tiez nikto nic nepovedal, i ked niektori sa tvarili ze ako "co to ty tu chces" :lol: ...
Nemaj strach, vyhodiť ťa z vlaku nemozu pokial mas listok pre seba a pre psa, alebo ak je pes v taske. :no:


Dakujem a nevieš ako by to bolo v prípade, že v takom vlaku je alergik?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Pes a vlak

Poslaťod deny » Sob 20.06.2009 15:52

Aris píše:Dakujem a nevieš ako by to bolo v prípade, že v takom vlaku je alergik?

Sanca, ze vo vlaku bude alergik je, avsak nemyslim si ze by si sa tym mala stresovat, lebo takymito vlakmi sa vacsinou necestuje na nejaku ohromnu vzdialenost. Pokial by nejaky pristupil tak pevne verim ze by si k tebe nesadol, to by bol... :pac: . A ak by si prisla ty, tak ti to hadam povie a ak je to len jeden vozen premiestnis sa na spominany druhy koniec vlaku :no: . A ak su dva vozne, tak do druheho vozna.
Vzdy su nejake moznosti ako to riesit, ale vyhodit z vlaku ta nemozu, ani zakazat ti nastupit. :smile:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Pes a vlak

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 20.06.2009 16:26

baby a aké máte tašky na pesinkov?...kúpené z chováku?...pretože v chováku sú tie tašky dosť drahé a nato že pôjdem vlakom 2-3 krát tak sa mi neoplatí takú tašku kupovať :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Pes a vlak

Poslaťod drymarchon » Sob 20.06.2009 16:49

tak ja cestujem vlakom so psom bežne, nielen krátke, ale aj dlhé traťe....a málokrát sa mi stalo, žeby mal niekto výhrady. náhubok nosím so sebou, ale vždy nedávam a to chodím často v narvatom kupé a nikomu to nevadí....sprievodca mi nikdy nič nepovedal, iba raz keď sme šli vlakom v Česku a boli sme s 3 psami v kupé, tak nás upozornil, že mimo kupé by mali mať náhubky, ale takto nemusia. a z cestujúcich mala výhradu iba raz jedna stará ženská, že vraj nie že niekoho pohryzie (mne pripadalo, že to skôr kuše ona a ruku pred papuľu by som tej ženskej rozhodne nedala :lol: )
inak som nikdy nemal problémy, väčšinou mám len pozitívne skúsenosti.....
Naposledy upravil drymarchon dňa Ned 25.10.2009 15:37, celkovo upravené 1
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Pes a vlak

Poslaťod deny » Sob 20.06.2009 17:01

martinkaaa4 píše:baby a aké máte tašky na pesinkov?...kúpené z chováku?...pretože v chováku sú tie tašky dosť drahé a nato že pôjdem vlakom 2-3 krát tak sa mi neoplatí takú tašku kupovať :no:

Ja nie, nič také. My skôr improvizujeme. Klasické cestovné tašky, ktoré som našla doma, ešte také z čias socializmu :ha: , kde Benyho len vopchám a hlavu má von (a väčšinou i polovicu tela).
Väčšia tmavomodrá je na dlhšie trasy, dájú sa do nej vopchať okrem Benyho i misky a iné hovadinky + jedna doska (akože spevnené dno :heh: )
Menšia je rozkošnej tmavoružovej farby (ja ružovú veľmi nemusím, tak hádam chápete tú ironiu), na kratšie cesty, výlety a pod., da sa jednoducho zabaliť a dať do ruksaku, pre pohodlnú manipuláciu :lol:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Pes a vlak

Poslaťod calwen » Sob 20.06.2009 17:03

martinkaaa4 píše:baby a aké máte tašky na pesinkov?...kúpené z chováku?...pretože v chováku sú tie tašky dosť drahé a nato že pôjdem vlakom 2-3 krát tak sa mi neoplatí takú tašku kupovať :no:


Ja som taku tasku mala na cavaliera - obcas posluzila, ale obycajne nosil nahubok. Ale on si aj vybral ako pelech, takze sme ju celkom vyuzili :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a vlak

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 20.06.2009 17:10

čiže aj keď ho napchám do ruksaku tak je to v pohode hej? :no: ...ako keď pôjdem len niekde do PP tak len do ruksaku ho vopchám ale chystám sa na tú celosvetovku v októbry a to asi vymyslím nejakú prepravku alebo si požičiam od nás z odchytu :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Pes a vlak

Poslaťod deny » Sob 20.06.2009 17:19

martinkaaa4 píše:čiže aj keď ho napchám do ruksaku tak je to v pohode hej? :no: ...ako keď pôjdem len niekde do PP tak len do ruksaku ho vopchám ale chystám sa na tú celosvetovku v októbry a to asi vymyslím nejakú prepravku alebo si požičiam od nás z odchytu :no:

Jednu zastávku rýchlikom alebo štyri osobákom zo SN do PP by to malo byť v pohode. Pozri na tú moju ružovú :pac:
Obrázok
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Pes a vlak

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 20.06.2009 17:26

a myslíš že v kupečku ho môžem z toho aj vyložiť či nie?...ja tiež ho napchám len do takého niečoho alebo skôr ruksaku lebo ak náhodou niekde zavítame tak myslím že tá taška by mi len zavadzala :lol:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Pes a vlak

Poslaťod gaya » Ned 21.06.2009 14:41

moje skuseosti s vlakom.....ja som chodila s gayou skoro rok vlakom do KE...trojhodinova cesta bez problemov, kamoska chytila mieto v Novej Bani, ja som nastupila o nieco dalej a 2ja v LUcenci a dalsi si do kupecka uz nikto nesadol lebo ked videli gayu tak si to aj rozmysleli, ale nikdy sme nemali kosik pocas cesty, stale som ho mala pri sebe a obcas sprievodcovia aj somrali ale spyatali sa ludi v kupecku ci im to nevadi ze nema kosik a nikdy nevadilo tak som jej ho ani nezapinala....
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

Re: Pes a vlak

Poslaťod kenny » Uto 23.06.2009 19:23

Mno ja som ešte neskúšala ísť so psom vlakom, ale chystáme sa. A myslíte, že to pes zvládne keď nie je naučeny na to a boli sa nastupit do autobusu??Chcem vedieť váš názor??
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné