Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pes a vlak

Poslaťod Jack » Pon 30.06.2008 14:48

Aké máte skúsenosti s cestovaním vlakom so svojim psom ?? Môžu mi povedať že ma nezoberú ?? Musí mať pes košík ?? Platím zaňho lístok ?? Môžem ho mať pri nohách ??
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Pes a vlak

Poslaťod Iwka » Pon 30.06.2008 14:55

Meggy 3x zvladla vyse 4 hodinovu cestu, a vo vlaku je to tak, ze pes musi byt v prepravke( v tom pripade zanho listok neplatis) alebo na vodítku s náhubkom. Vtedy zan platis polovicny listok. Nemozu ti povedat, ze ta so psom nezoberú, ked si splnil vyssie uvedene podmienky. Mozu ta akurat ,, vykazat" z kupe, ak nejaky cestujuci bude proti psovi v kupe. A psa by si mal mat pri nohach, ale ja som meggy mala vytrepanu hore sa sedadle a zabrala cele dve sedadla, ako sa krizom cez ne natiahla
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Pes a vlak

Poslaťod Rika » Pon 30.06.2008 14:56

Pri nohách ho môžeš mať, na sedačku nesmie. Platíš zaň polovičný ak nie je v prepravke, klietke kt. nevytrča do uličky a nezavadzá. Náhubok by mal mať, no ja ho Biggy nikdy nedávam iba ak mi na to sprievodca niečo povie, tak jej ho nasadím. Väčšinou im to však nevadí. Záleží od toho, na akého natrafíš :smile:

Iwy si ma predbehla :heh: ... este jedna vec, ak máš zaplatené kupé, nemôžu ťa z neho vyhostiť preč, nie?
Btw, Biggy tiež už veľa krát dlho cestovala a to 1x do BA bolo otrasne, chudatko, cudujem sa, ze to zvladla, vydrzala, uz ja som sa skoro neuvladla :ach: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Pes a vlak

Poslaťod max » Pon 30.06.2008 14:57

Pre psa kupujes polovicny listok, staci ked na stanici povies,ze chces listok pre psa. Pes musi mat kosik, je pri tebe pri nohach, na zemi. Ak je maly mozes si ho vziat do prepravky a prepravku mat na kolenach, myslis, ze v takom pripade nemusis kupovat ani listok.
Co sa tyka toho, ze ci sa ti moze stat, ze ta nezoberu mne sa to este nikdy nestalo. Zalezi od spolucestujucich v kupe. Vo vlaku je to ine ako v autobuse tam pride sprievodca az neskor, takze ze by ta on nepustil to nehrozi a ak splnis vsetky podmienky nema dovod ta vyhadzovat
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Pes a vlak

Poslaťod Amaguk » Pon 30.06.2008 15:01

a ked si kupis miestenku, nemozu ta ani spolucestujici vyhodit z kupe :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a vlak

Poslaťod Jack » Pon 30.06.2008 15:03

No zajtra plánujem ísť s Jackom na 5 minútovú cestu vlakom. Má tri mesiace musí mať náhubok ?? Môžem ho mať na nohách ?
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Pes a vlak

Poslaťod Rika » Pon 30.06.2008 15:04

Nj, vsak som to aj tvrdila :lol: ... viem to isto, pretoze my ked ideme na preteky, mali sme obsadene cele kupe a boli tam narvaty so psami, nik iny si k nam uz nesadol, teda raz sedel jeden chalan ale ten bol zo psov cely happy :heh:

Jukel 5 min. je nic... podla mna by ti nic nepovedali, no radsej maj so sebou aj nahubok. S Biggy mi trva cesta vlakom na cvicak 15 min. a vzdy sedela pri mne na sedacke bez nahubku a cumela von oknom. Zatial sa mi nestalo, ze by im to vadilo... asi som mala stastie
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Pes a vlak

Poslaťod Amaguk » Pon 30.06.2008 15:07

jukel píše:No zajtra plánujem ísť s Jackom na 5 minútovú cestu vlakom. Má tri mesiace musí mať náhubok ?? Môžem ho mať na nohách ?

daj si do prepravky alebo tasky a nemusis nic riesit :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Pon 30.06.2008 15:23

my mame aktualnu skusenost.. prichod vlaku bol najhorsi, az ma prsty boleli, ako som ju drzala, aby nezdrhla, sestra isla prva, takze utekala za nou, cize nastup v pohode a samotna cesta uz je ok
jednym smerom sme isli v medzinarodnom, pri jednom kupe nam chlapik zabuchol dvere, tak ked sa islo vystupovat a chlapik sa trepal von, drzala som ju pri tych dverach, kym vsetci nevystupili z vlaku a nezacali sa ludia trepat dnu, az tak sme isli k vychodu (ked tak velmi chcel byt zavrety, nech si tam postoji co najdhlsie :no: )
sprievodkyna najpr prepocitavala zo 3x listky, ze preco jej 3 davame, ked sme len dve, az potom precitala ze to za psa :lol:
cesta spat normalnym osobakom, ziadne nastupiste, takze schody vysoko - pochopila, ze musi spravit jump poriadny.. a vnutri uz sa nam rovno hodila k noham
nahubok sme mali, pri velkych plemenach to beriem ako bezpecnost pre inych aj svojho psa, stres moze spravit divy
kamosi davali dole nahubky ked boli v nemiestenkovom kupe, nikto si neprisadol :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a vlak

Poslaťod lucik » Pon 30.06.2008 15:36

Amaguk píše:a ked si kupis miestenku, nemozu ta ani spolucestujici vyhodit z kupe :lol:


Amaguk, teba nemozu, ale psa mozu.. informovala som sa na to, ked som cestovala pocas sviatkov a predpokladala som, ze vlak bude plny.. nemozes kupit psovi miestenku, nemozes ist do kupe ked niekto z cestujucich nesuhlasi - ked mas ty miestenku, mozes zostat v kupe, pes musi von :pac: magorina uplna..

Mne raz pani pri okienku povedala, ze "ved nekupujte psovi listok, dajte si ho na kolena", tak som ukazala Gipsynke hop, vyskocila packami na dosku pri okienku a teta ze "hups, to by vam asi nepreslo u revizora" :heh:
Fakt velmi vela zalezi na tom na akych ludi natrafite, mam aj dobre aj zle skusenosti - aj s revizormi aj s panickami pri pokladni aj s cestujucimi.. V sobotu pri ceste z BA sa nas teta sprievodcicka pytala na psov, ze ci su z utulku (vsetci styria mali satky s logom Sloboda zvierat) a ze aki su peknucki.. kosiky uz nemali, sice sme s nimi nastupovali, ale dali sme im ich dole hned..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a vlak

Poslaťod mika » Pon 30.06.2008 15:38

Keby ste niekto mali cestu vlakom do CR, tak tu pes plati listok za 10 kc na jeden vlak alebo 20 kc na cely den.
Radsej si dopredu precitajte prepravne podmienky-tu v CR (predpokladam, ze v SR su podobne) plati, ze pes musi mat nahubok aj voditko v celom priestore zeleznic, v hale aj na nastupisti a nesmie sa prepravovat v jedalnom vozni ani v oddieli pre matky s detmi.
Ja s Dinom cestujem vlakom casto a skoro vzdy bez problemov, iba raz sa mi vyhrazala pokladnicka pokutou a este k tomu nepravdivou, pretoze pes nemal v prazdnej hale kosik :hmm:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Pes a vlak

Poslaťod tana » Pon 30.06.2008 16:39

jukel píše:No zajtra plánujem ísť s Jackom na 5 minútovú cestu vlakom. Má tri mesiace musí mať náhubok ?? Môžem ho mať na nohách ?

Pokial sa nič nezmenilo, šteňatá nemusia mat náhubok. Platí to aj pre autobusovu dopravu. Je to aj zakotvené v nejakých predpisoch, ale nepýtaj sa v akých, lebo :nwm:
Zaujímavé na tom je, že je to témou večnej diskusie a dohadov. Pretože od istého veku to štena prestáva vyzerat ako štena...
Napr. v mojom prípade, by som dost tažko vysvetlovala vo vlaku, že moj 7 mes. 60kg psík je naozaj šteniatko :heh: Už teraz mi nikto neverí :no:
No neboj, beagle-puppy je malé rozkošné štendo a nemusíš mat ani prepravku. Stačí ak ho šupneš do nejakej cestovnej tašky, na spodok dáš deku a možeš ho mat na kolenách. Čiže aj v tomto prípade nemusíš platit cestovné za psa (pes v taške) :ahoj:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Pes a vlak

Poslaťod zeane » Pon 30.06.2008 17:35

:ahoj: ja som taký dobrák od kosti a našla som pre všetkých Prepravný poriadok
http://www.slovakrail.sk/fileadmin/Doku ... _05_01.pdf
informácie nájdete na strane 36. :lol:
Juki, o šteňatách poriadok nič nehororí, takže najjednoduchšie asi zobrať telefón a vytočiť 18 188 - to je infolinka a jej cenník sem s dovolením okopčím

* volania na 18 188 zo siete Orange: 4,30 Sk/min s DPH,
* volania na 18 188 zo siete T-Mobile: 4,30 Sk/min s DPH,
* volania na 18 188 zo siete O2: 4,30 Sk/min s DPH,
* volania na 18 188 zo siete T-Com: 4,90 Sk/min s DPH.

pokračujem v citáte - takéto druhy informácií poskytujú:

"na tomto čísle je vám k dispozícii tím našich profesionálnych zamestnancov odpovedať na akúkoľvek otázku spojenú s vašou cestou. Uvedené integrované pracovisko vám poskytne informácie o všetkých vlakových spojeniach, o prípadnom meškaní jednotlivých vlakov, cene cestovných dokladov, podmienkach využívania zliav doma aj v zahraničí. Vyhľadáme vám spojenie do cieľa vašej cesty presne podľa vašich požiadaviek na cenu resp. rýchlosť či kvalitu spojenia."

už len zdroj:
http://www.slovakrail.sk/
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pes a vlak

Poslaťod Bára » Pon 30.06.2008 19:46

Ja som si tiež zisťovala nejaké podrobnosti o cestovaní vlakom... Radšej nekupovať miestenku, lebo ozaj nevieš akých budeš mať v kupéčku spolucestujúcich... Stačí, ak pes vadí jednému... A blbé je, že do ICčka zvieratá nemôžu... Neviem ak ja svoju preveziem domov, keď je to 7 hodinova cesta...:-/
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a vlak

Poslaťod Amaguk » Pon 30.06.2008 19:48

ja som si zatial kupila miestenku vzdy, ludia totiz nevedia, ze aj s miestenkou ta mozu vyhodit :no: :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Ostatné