Vyhasenie

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Vyhasenie

Poslaťod karin&maisy » Uto 26.04.2016 21:35

Zdravie všetkých psíčkarov.
Mám trojročnú fenku JRT, ktorá má vždy ohromovala jej inteligenciou, chuťou učiť sa nové veci, zapálenosťou pre akúkoľvek strelenú hru či jej nevyčerpateľnou energiou, jednoducho - typický Russell. Už vyše 2 roky sa venujeme agility aj poslušnosti. Je veľmi šikovná, ovláda desiatky rôznych trikov. Avšak posledný mesiac - dva je z nej úplne iný pes. Nespoznávam ju. Agility ju úplne prestalo baviť, povely viac menej ignoruje a jej správanie k ostatným psom je aj napriek dobrej socializácii v skorom veku čoraz problémovejšie. Doma má skoro vždy zlú náladu, nič sa jej nepáči, vrčí. Už za nami skoro vôbec nechodí s hračkou v papuli. A vonku len pomaly cupká, žiadne bláznivé hry, ba aké sme boli zvyknutí, ju už neberú. Skúšala som už mnoho vecí. Zmeniť pamlsky (varené mäsko - po novom), kúpiť nové lákavejšie hračky, dať jej menšiu pauzu, kliker tréning, veselší prístup... Nič nepomohlo. Už sa začínam báť, či náhodou nie je chorá. Ale okrem zmeny správania nemá žiadne iné príznaky. Minulý mesiac bola očkovaná aj odčervená.
Prosím, ak má niekto s niečím takým skúsenosti, nejaké rady alebo tipy, budem vďačná za každú pomoc. Vopred ďakujem.
karin&maisy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vyhasenie

Poslaťod wer » Uto 26.04.2016 21:59

Mne sa to nevidi... Dala by som ju vysetrit rozhodne. Mozno aj cosi na mozgu? Nemusela by mat ine priznaky, len zmena chovania...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyhasenie

Poslaťod martin_s » Uto 26.04.2016 22:30

Nemala napr. klieste nejaku dobu pred zmenou?
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyhasenie

Poslaťod Bad » Str 27.04.2016 6:26

karin, určitě směr veterinář, ale takový, který je ochoten přemýšlet a diagnostikovat!
A dej jí pauzu, necvičte, jenom choďte na procházky....ať si sama řekne o aktivitu
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vyhasenie

Poslaťod CraObs » Str 27.04.2016 7:28

martin_s píše:Nemala napr. klieste nejaku dobu pred zmenou?

presne toto ma napadlo ako prvé :ach: len možno ho ani nemuseli vidieť, nacucol sa a odpadol..
hlavne ak je takáto znechutená nonstop, t.j. nie sú to len výkyvy.. rozhodne smer VET
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Vyhasenie

Poslaťod martin_s » Str 27.04.2016 7:54

Smer vet urcite ano. A to by som tam bol uz davno... Ak by islo o neuroinfekciu tak ta vie mat aj velmi rychly priebeh...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyhasenie

Poslaťod karin&maisy » Str 27.04.2016 12:23

Ďakujem veľmi pekne všetkým za rýchle odpovede. (Ospravedlňujem sa za preklepy a "nezmysly", písala som na mobile.) Asi naozaj skúsime zájsť k veterinárovi, ak náhodou nič nezistí, ešte sa tu obrátim na nejaké rady. :)
karin&maisy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vyhasenie

Poslaťod kkamkak » Pia 14.10.2016 18:09

Ospravedlňujem sa za zvedavosť :angel: ale ako to dopadlo? Zistil vet niečo?
Obrázok
kkamkak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 241
Bydlisko: PD/BA


Späť na Ostatné