Dogfriendly penziony/hotely/campy

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod mmseltie » Uto 19.01.2016 21:20

FiSP píše:bude to tábor, decká sú pripravené aj na bojovnejšie podmienky...prepych nepotrebujú...len tým, že to bude týždenný tábor musí tam byť viac možností vybehnúť niekde na hory, jaskyn.. a pod..počítame 50 detí..+ vedúci..psy musia byť na izbách (boxy, kennely)
a oblasť..v podstate je to jedno...
len ešte jedna vec..spoločenská miestnosť.. chceli sme ísť do Tatranskej Štrby - býva tam klubovka BŠO..len tam chýba spoločenská miestnosť.. :(
a ak tu je téma už založená ospravedlnujem sa, nenašla som

švajčiari mali vlani klubovku tu http://www.skssp.eu/admin/jscripts/tiny ... nicask.pdf
sú tam chatky aj hotel, mimo civilizácie - mobilného signálu ;) , možno by boli ochotní
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod vavrena » Štv 24.05.2018 5:58

Tak pre zaujímavosť, pridávam pár fotiek z japonského Dog Resort Woof. V Japonsku je viacero takýchto rezortov, ale tento je najväčší. Chodia sem všetky sorty psíčkarov, od šporťákov, cez ľudí s chorými psami, ktorí chodia na terapie, až po ľudí, ktorí majú tak neznesiteľné psy, žeby ich inde vziať nemohli (a tých je celkom dosť, psy majú miesto detí, v kočíkoch, poobliekaných...) :ha: . Konajú sa tu stretnutia plemena, preteky, semináre. Nachádza sa to pod horou Fuji s nádherným výhľadom, blízko sopečného jazera.
Pohľad od hotela na výbehy pre psy:
Obrázok
Pohľad z výbehu na hotel, vľavo dole vonkajšie bazény, to oblé je krytá plaváreň s plaveckým bazénom cca 25 m pre psy:
Obrázok
Kynologická hala zvonka, je zapustená do zeme, toto vonku je asi ošťávací stĺp so sprchou a napájačkou, ja neviem :heh:
Obrázok
Pohľad z okna do haly:
Obrázok
Samozrejmosťou je agility parkúr:
Obrázok
Hydroterapia, fitness, aj masáže pre psy, vnútorné toalety, petshop, nič nechýbalo...
Obrázok
"Lesný" výbeh s upozornením, že dnu sa môžu nachádzať zvieratká:
Obrázok
Môžete si prenajať aj vonkajšiu chatku, samozrejme s vlastným výbehom pre psa :lol:
Obrázok
V hoteli sú aj konferenčné priestory, reštaurácia, pri každom stole je v stene karabína na úväz psa. Ľudia si mohli objednať aj psie menu. Ale psy jedli na zemi, alebo ich ľudia zakrmovali od stola. Obrázok
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod erik70 » Štv 24.05.2018 6:24

To ti je zaujímavé toto... :oo: Parádne vybudovaný areál...A aké plemená psov sú tam najčastejšie?
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod Elis » Štv 24.05.2018 6:26

ty jo -zavidim vylet :yes: :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod wer » Štv 24.05.2018 6:28

Toto je moj sen tu take nieco urobit :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod pigie » Štv 24.05.2018 6:35

Neverim, ze u nas by sa take uzivilo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod vavrena » Štv 24.05.2018 6:38

Myslím, že na SR by takýto rezort proste neprežil :heh: . No a najobľúbenejšie plemeno v Japonsku je očividne pudel :lol: . Vo všetkých farbách a variáciách, od šálkových pudlov pre paničky cez agilitné rakety, až po štandardné pudle, strihajú aj nestrihajú ich, európsky strih pudla som videla len na jednom psovi.. tam naozaj nie je hanba mať toho pudla buď naturálne, alebo v hocijakom strihu, aký sa majiteľovi páči, často s neoholenou papuľou. No a japonské psy, veľa shibiek. Na shiby som bola dosť zvedavá, že ako to s nimi je, s chovom, s povahou psa a tak, ale to je fakt nadlho, čo všetko som sa dozvedela, ale skrátka nebyť teraz kríženia so západnými verziami psov, ktoré sú viac k životu, tak tieto japonské plemená zaniknú, lebo ich nikto nechcel ani v Japonsku, uštekané, ťažko cvičiteľné psy :oo: . Inak ste vedeli, že existuje japonský teriér?

Aj na súťaži, čo sme rozhodovali, veľa pudlov, veľa iných plemien, len zopár borderiek, bola som spokojná s takou pestrosťou :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod wer » Štv 24.05.2018 6:47

Vsak preto to este nemam.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod pigie » Štv 24.05.2018 6:49

Wer, ked raz vyhram vela penazi, tak ti ponuknem spolocnictvo na vybudovanie takeho :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod erik70 » Štv 24.05.2018 6:52

Japonský teriér?!...ale už som si ho mrkla, troška mi pripomína "Ftefana" :lol: ... a pudlík by ma teda nenapadol, že tam má také bohaté zastúpenie?! Som si skôr myslela, že tie ich shibičky a akity...a čo znamená "viac k životu"...to akože aby boli vhodné do rodiny k deťom alebo majú nejaké zdravotné problémy?
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod vavrena » Štv 24.05.2018 7:01

myslím tým, že tie japonské plemená sú partneri do života, ale na rovnakej úrovni ako človek :joint: . Ono čo by sme chceli od plemena, ktoré bolo šľachtené len na to, aby sa vypustilo za zverou a potom sa ju snažilo zabiť, a človek len došiel a dokončil, žiadna spolupráca s človekom, žiadne vlohy. Sú pekné a istým spôsobom očarujúce, a chce to proste človeka, ktorý ich miluje také, aké sú :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod moschino » Štv 24.05.2018 7:21

To je parada :jop: :lol: mozno preto to tu nie je, ze Slovenako je dost mala krajina, aby to tych par psickarov, co by to vyuzilo, aj uzivilo. Ale bazen, hydro to je fakt parada. By ma zaujimalo, ci tam maju vela chlpov a ako to udrzuavaju :lol:
Videla som aj par videi zo sutaze a :jop: preco som si doteraz myslela, ze je to tam na ovela nizsej urovni?
Ako pracuju so psami? Je to vsetko strasne pozitivne a jupi hura, vsetko odklikavaju od ocneho kontaktu po vycikanie sa na povel alebo pouzivaju aj manipulaciu pri treningu alebo vedia zvysit aj hlas?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod erik70 » Štv 24.05.2018 7:22

VavrenaJáááj tak takto si to myslela... :ach: Hmmm takže oni sú také samostatné jednotky v podstate...asi zložité povahy, že... :smile:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod vavrena » Štv 24.05.2018 12:48

erik70 píše:Hmmm takže oni sú také samostatné jednotky v podstate...asi zložité povahy, že...

To isté, čo si myslíš o japonských psoch na Slovensku, ale keď to povedia aj Japonci, tak to má väčšiu váhu :heh: :heh:

moschino píše:Ako pracuju so psami? Je to vsetko strasne pozitivne a jupi hura, vsetko odklikavaju od ocneho kontaktu po vycikanie sa na povel alebo pouzivaju aj manipulaciu pri treningu alebo vedia zvysit aj hlas?


Presne ako Európania, len heelwork je zatiaľ na nižšej úrovni, lebo s tým len začínajú. Inak klikajú, používajú targety, paličky, platformy, normálne ako my, veď koniec koncom európskych lektorov si volajú pravidelne. Čo sa nás týka, tak sa vyjadrili, že boli veľmi spokojní, a že nás určite budú volať znova, tak možno o dva roky :smile: . A čo sa bežného života týka, tak majú všeobecne iný vzťah so psami, ale to už sem nepatrí, a mne sa tiež nepatrí mudrovať o tom po pár dňovej návšteve. Tak ako všade, aj tam sú ľudia normálni aj hlúpi. Možno ešte jedno veľké špecifikum, ktoré sa týka niekoľkých miliónov psov v Japonsku, pridám do inej témy.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Dogfriendly penziony/hotely/campy

Poslaťod usagi » Štv 24.05.2018 13:41

Kam,do akej témy? Toto je ako pokračovanie nabudúce - napínak :heh:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné