Hlavolamy pre psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod clupko » Pon 10.10.2016 11:30

po nedavnej hromadnej objednavke knih o hersenwerku tipujem, ze by mohli pribudnut vselijake zaujimave skusenosti :no:

my sme vyskusali uterak - prelozeny aj zarolovany, a muffinovnik. avery na to ide hrozne zbrklo, ale nenici nic. kym chystam hlavolam, je odlozeny v lahu kus odo mna, a na pokyn tak prudko vystartuje k hlavolamu, ze chvilu bezi na mieste :heh: potom zabori cumak a "pracuje" :yes: nesnazi sa trhat uterak, neberie ho do papule. takmer vobec nepouziva packy, co ma trochu prekvapilo, aj z muffinovniku vybera pamlsky len jazykom (za vydatneho stuchania nosom). ked som do formicky dala aj nejaku prekazku, kinderko alebo tak, ani sa to nesnazil vybrat, len podhrabat jazykom :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod calwen » Pon 10.10.2016 11:33

Dam aj sem, som netusila ze tu mame temu :yes:

Psicky vs prvy hlavolam - pamlsky v zrolovanom uteraku :D
Mardicko sikovnicek, mal jednu chvilku, ked mal ten uterak v hube ale len tak decentne :D
Emma to napodiv pobrala hned a v klude nasla vsetky pamlsky, bez znicenia hlavolamu a k tomu krasne oznacila koniec prace zalahnutim o.O
ROXYNKA :D Dosla, vzala prvy pamlsok, kym som stihla zakrocit zobrala uterak, vytriasla stade vsetky pamlsky a spravila si zonu
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod martin_s » Pon 10.10.2016 12:28

clupko píše:my sme vyskusali uterak - prelozeny aj zarolovany, a muffinovnik.
Uterak sme robili uz davno predtym nez sme mali knihu. Zo zaciatku nevedela co so zrolovanym, s prelozenym nemala problem. Teraz jej rolovany zaberie menej casu nez prelozeny (neriesi to tak ze by uterak chytila a vytriasla z neho) :lol: Skor ma problem s kelimkami. K tym pride, ocucha, zisti ze nevie odtial dostat pamlsky, sadne si a pozera na mna a caka kedy jej ich odtial vyberiem :pac: Nepomohlo ani ked som jej ukazal ze kelimok staci prevratit a pamlsok odtial vysypat...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod clupko » Pon 10.10.2016 12:36

no jasne, kelimky vyskusame dnes! som zvedava :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod martin_s » Pon 10.10.2016 12:39

My sme teda kelimky len polozili na zem... A bolo jedno ci dnom hore a pamlsok pod ne (do dna som este aj dieru urobil aby to viac bolo citit) alebo dnom dole a pamlsok do nich... Pre siseru je kelimok strasna a neprekonatelna prekazka (a inokedy je ako tank)...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod clupko » Pon 10.10.2016 12:42

to je zaujimave! by ma zaujimalo, preco si takto nevie poradit s kelimkami. skusali ste aj nieco ine, podobne? napriklad plastove pohare miesto kelimkov, alebo papierove kelimky/kornuty?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod martin_s » Pon 10.10.2016 12:46

To sme neskusali... Ako nejaky naznak tam bol, ale tam to koncilo... Akoby si povedala, ze nejde to, daj nieco ine...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod Vikiki22 » Pon 10.10.2016 15:54

Skúsila som zrolované uteráky aj s mojimi babami. Prvý pokus som u nich nahrala na video... :smile:

Freya:


Eliška:


Môj záver: Freya rozmýšľa viac rozumom. Eliška rozmýšľa menej, radšej kadečo skúša a viac sa na mňa spolieha.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod Vikiki22 » Uto 11.10.2016 9:57

Elišenka a kelímky:


Freya a kelímky:


V tomto bola Eliška rozhodne lepšia. Išla takmer rovno na vec, kým Freya v prvých pokusoch chcela kelímky najprv zožrať a až potom jej doplo, že má hľadať mlsku. Neskôr skúsila kelímky vymeniť za dobrotu (uvidíte vo videu). :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod Slausa » Uto 11.10.2016 16:35

Co to hovoris Freyi za povel v druhom videu?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod Vikiki22 » Uto 11.10.2016 17:18

"Zober". To je, keď si niečo môže zobrať po predchádzajúcom zákaze. Bez toho by som nemohla kelímky ani postaviť. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod Slausa » Uto 11.10.2016 19:53

Aha, lebo ja som rozumela že zuby. A to mi tam nejak nesedelo :heh:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod clupko » Str 12.10.2016 13:17

nase hlavolamanie :smile: dnes nemam v robote sluchatka, tak neviem checknut zvuk - tak sa ospravedlnujem ak su tam nejake hlupe komentare alebo chechtanie :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=RYbDe9SNHH8

dala som to do jedneho videa, tak si ked tak preskocte na ten hlavolam, co vas zaujima.
na zaciatku je zrolovany uterak (tretikrat v zivote)
00:33 kelimky po prve - otocene dnom hore
01:27 kelimky #2 - dnom dole
02:20 kelimky #3 - dnom dole aj hore, niektore s prekazkami
03:28 muffinovnik s prekazkami, myslim ze to je jeho 4. muffinovnik. v jednom kindervajicku boli pamlsky
04:53 kindervajicka, prvykrat, ak neratam to jedno co bolo v muffinovniku

celkovo, paci sa mi ako sa sustredi, aj ked startuje vzdy hrozne akcne :lol: nic zatial nerozhryzol, bavi ho to, mam pocit, ze mu to aj dost ide. paci sa mi, ako ked sa mu nieco odgula z koberca, donesie si to naspat na koberec :smile: a ako si pridrza kelimky packami, aby z nich mohol jazykom vytiahnut pamlsky. nepomahala som mu vobec, len muffinovnik sme museli pridrzat, lebo ho cumakom odsuval.
inak pamlsky su normalne granule, a aj ked to tak nevyzera, je uz po veceri :ha:

najviac sa mi pacia tie kindervajicka, neviem ci psovi tiez :heh: dost rychlo si nasiel system. ale to asi nie je pre kazdeho psa, niektory by to mozno zozral cele..
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod martin_s » Str 12.10.2016 13:23

No u nas by kinderka asi vyberal vet von po tom co by ich prehltla aj s pamlskami :ua:
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlavolamy pre psov

Poslaťod clupko » Str 12.10.2016 13:34

jo, treba si poznat psa. asi by som mu to nenechala len tak, ale takto po dozorom som si ista, ze to nezozere.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Predchádzajúci

Späť na Ostatné